AUTOSCHADE? VAN ALPHEN Een nieuw uiterlijk voor een bekend gezicht Jaarmarkt Oisterwijk als vanouds gezellig! Genotsmiddelenverbod Moergestel-Oisterwijk Nog 8 groepjes kleuters zonder leiding 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... VVD Oisterwijk komt naar u toe deze zomer Aphrodite /J. V. W. MOERGESTEL tij, j Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 22 JULI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1530 L/ de inwendige mens is gedacht Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Volgende week verschijnt de laatste 'Moergestel-Nieuws' vóór de vakantie. In de weken 32, 33 en 34 (woensdagen 5,12 en 19 augustus) zal deze krant niet verschijnen vanwege de vakantie. Woensdag 26 augustus zijn we dan weer terug! Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek..; we sterker uit de economische crisis: kunnen we door innovatief ondernemen de samen- AUTOSCHADES GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! fVttVA www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 De VVD bezoekt het komende half jaar verenigingen, stichtingen en vrijwilligers in de gemeente Oisterwijk. “We organiseren regelmatig druk bezochte bij eenkomsten zoals de Politiek Cafés en Ronde Tafelgesprekken” aldus bestuursvoorzitter Albert van der Wijk, “maar we willen dit uit breiden. Vaak is het voor mensen makkelijker om in hun eigen omgeving van de vereniging of stichting te laten zien wat hen bezig houdt of wat hen dwars zit.” Ina Batenburg die als bestuurslid het initiatief nam voor de reeks bezoeken voegt toe: “Soms kunnen kleine problemen door de politiek eenvoudig op te lossen zijn. Maar dat weet je pas als je er over praat. En voor veel mensen is de drempel om naar ons fractie spreekuur te komen nog hoog.” WD fractielid Mare Schoenmakers juicht het initiatief toe. “We zijn als WD bezig met het maken van plannen voor morgen: hoe komen voorhanden hebben van en het nuttigen van alcohol en drugs. De jongste persoon was 13 jaar. Alle minderjarigen zijn doorverwezen naar Buro Halt. De overigen hebben een proces verbaal gekregen. De drank die werd aangetroffen varieerde van bier en mixdrankjes tot pure whisky. De poli tie blijft doorgaan met deze controles! Ron Oosterwijk, wijkagent Moergestel Afgelopen vrijdag is de leiding bijeen geweest om te kiezen welk groepje kinderen ze tijdens de Jeugdvakantieweek willen begeleiden. Voor de groepen uit het B- en C-programma hebben we al genoeg leiding, bij de kleuter groepen zitten nog 8 groepen zonder leiding. ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl T te begeleiden tijdens de Jeugdvakantieweek, bel Partij Gemeente Belangen vertrouwd vernieuwd "Komt dat zien! Komt dat zien!" Dorpsomroeper Henk van den Nieuwenhuizen, alias Hein de Roeper, riep het vrijdag 17 juli om. Hij luidde de nieuwe naam in van Gemeente Belangen, vanaf nu: Partij Gemeente Belangen. Vooruitgang betekent verandering, ook in de Oisterwijkse politiek. Met de naamswijziging voegt Partij Gemeente Belangen nu een extra accent toe aan haar gedachtegoed. Het nieuwe logo onderstreept dat de partij midden in de maatschappij staat en de burger centraal stelt. Dat is ook terug te vinden op de kersverse website: www.PartijGemeenteBelangen.nl De aankondiging vond plaats op de wekelijk se vrijdagmarkt in Moergestel en aan het begin van de Oisterwijkse koopavond. Partij leden delen een en ander uit en rijden rond in enkele fraaie, oude auto's. Het benadrukt het vertrouwde gezicht in een nieuw jasje. Het hele centrum: de Dorpsstraatalsmede De Lind Noord en Zuid, zal met ruim 400 kramen en stands weer worden omgetoverd tot een indrukwekkende markt waar de kooplieden alle denkbare artikelen proberen te slijten. Voor de Organisatie betekent dit wederom een hele krachttoer met passen en meten om alle marktkooplieden een geschikte plaats te kun nen aanbieden! De Elckerlyc speellieden, onze eigen Oister wijkse troubadours, zullen nabij de diverse terrassen ‘muziekskes’ en liedjes uit de Brabant- se Kempenstreek ten gehore brengen. De vier-mans-formatie “Ontroerend goed” hang en de “duurzaamheid” van onze gemeen- verzorgt in de namiddag diverse optredens te verhogen? Als we de vragen van onze mede- met eigen geschreven en gecomponeerde Nederlandstalige liedjes, afgewisseld met bekende covers. Naast Stichting Amarant en hun Kerkhovense Molen-project probeert de Zonnebloem u tij dens Jaarmarkt Oisterwijk te enthousiasmeren voor het vrijwilligerswerk. Daarnaast kunt u de mooiste oliebollenwagen uit Nederland bewonderen, en uiteraard proeven van hun bekroonde oliebollen. De Mazda-roadshow toont de nieuwste modellen terwijl u wellicht als model kunt fungeren bij de demonistraties van Traditions kappers. Natuurlijk is Showband Taxandria ook weer present met de inmiddels overbekende enve- loppenaktie. Kortom, Jaarmarkt Oisterwijk 2009 staat weer bol van de activiteiten, waar uiteraard ook aan Zondag 26 juli Showband Taxandria organiseert voor de acht-en-dertigste keer de grootste Jaar markt van midden Brabant. Door een 22-tal gerenommeerde standwerkers afkomstig uit heel Nederland, zal gestreden worden om de inmiddels fel begeerde Henk Roozen wisselbokaal, die zijn naam ontleent aan de initiatiefnemer van de Oisterwijkse Jaarmarkt. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur De toegang is als vanouds gratis en dus geheel en al voor niets! Voor meer informatie www.jaarmarktoister- wijk.nl 1 Politie blijft controleren! In de gemeente Oisterwijk is sinds 1 juli 2009 een genotsmiddelenverbod van kracht op door het college aangewezen locaties in Oisterwijk en Moergestel. Het doel hiervan is om overlast van jongeren op indrinkplekken tegen te gaan/te doen stop pen. De locaties betreffen onder andere het cen trum van Oisterwijk en Moergestel, de wijk Pannenschuur, het natuurgebied tussen Oister wijk en Moergestel alsmede alle aan- en afvoer- wegen naar de gemeente Oisterwijk. Vanaf 1 juli werd door ons, team Tilburg Oisterwijk, 10 dagen controlerend en waar schuwend opgetreden. Met name tijdens de kermis in Moergestel werden veel jongeren gecontroleerd en geregistreerd. Per 10 juli wordt door de politie repressief opgetreden op de aangewezen locaties. Sinds die dag zijn er al 20 jongeren bekeurd op het burgers beter kennen weten we ook dat we aan de juiste oplossingen werken.” Mocht u als vereniging, stichting of burgerini tiatief nog niets van ons hebben gehoord en wilt u de WD uitnodigen voor een van uw verga deringen? Neem dan direct contact op met een van de volgende contactpersonen: Mare Schoenmakers, fractielid, schoenmakers@vvdoisterwijk.nl, 523 0614 Ina Batenburg, bestuurslid, ws@batenburg.be, 521 2888 Albert van der Wijk, bestuursvoorzitter, albert@vdwijk.com, 513 0822 Of zoek contact via onze website. Zomeraanbieding glascoatrng =2 met dé auto veilig op vakantie’ Nu'van 79,9'5 voor 59,95 J--U kunt ér op wachten! - g 0.13 - 543 28 62 EIS^— -J J Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Politieteam Tilburg-Oisterwijk Heb je nog tijd en zin om een groepje kleuters I te* rlon tiirlonc icrrlxmlron dan met Dion Tekath (513 3198 of06-12 96 74 14). Wacht niet tot je een telefoontje van de orga nisatie krijgt met de vraag of je leiding wilt zijn, maar meld je zelf aan! Zondag 23 augustus worden alle leiders en leidsters om 11.00 uur verwacht in Den Donk. We bespreken dan kort het programma en eventuele wijzigingen in de groepen. AL RUIH 80IA AR FltTSRLlZlER EUmGMAKTBHlKUf Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 jV .i>hb IXSt» S3 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1