Vakantiesouvenir kan duur uitvallen! Stichting Medora op grote hoogte! H.S.V De Rietvoorn 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Stadswandeling Moergestelse Dartcompetitie 2009 Stichting Stiefmoeders Nederland brengt moeders uit samengestelde gezinnen bij elkaar Vermist!! Bob de Laat Rectificatie: regels plaatsen van caravans en campers Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bezit imitatiewapens wordt bestraft Typebureau van der Piuijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Op zondag 19 juli wordt er op het Blekven gevist om de Klaorebeker. We vissen van 8.30-11.30, het klassement wordt bepaald door het hoogste gewicht. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Marco van Elderen tel 06-40 35 06 98 of Hans Smits 06-51 59 02 52. Op zaterdag 18 juli is het korpsvissen in Moergestel met aansluitend de koffietafel. Van 13.00 -16.00 wordt er gevist op het Blekven. Diegene die zich opgegeven hebben voor het korps, worden om 12.00 uur bij het Blekven ver wacht. We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Woensdag 17.30-19.00 uur - 19.00-20.30 uur Aanvang 16 september 2009 Geef je tijdig op dan heb je zeker plaats. Zondag 19 juli om 10.30 uur is er weer een stadswandeling in Oisterwijk. De start van de rondleiding is om 10.30 uur bij het Oude Raad huis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur. De kos ten bedragen 3,- euro per persoon. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! Cultuur Historische fietstocht Dinsdag 21 juli is er een cultuur historische fietstocht in Oisterwijk en omgeving. De tocht start om 13.00 uur bij Piet Plezier aan de Vennenlaan 5 te Oisterwijk, is ca 25 km lang en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De kosten bedra gen 5,- euro. U kunt zich van te voren aan mel den op 521 1227Fietsen zijn eventueel te huur. Speelronde 11 zit er weer op. Plok Klaore en Triple One I hebben evenveel punten. Deze week twee hoge uitworpen, en wel door dezelf de persoonGerrit Caspers 2x een 109 uitworp. 180 gegooid door Kees van der Bruggen. Uitslagen speelweek 11: Triple One II- Triple One 14-8; Plok Klaore- Veerkes A 7-5; Veerkes BZ- Plok Epi 3-9; Triple One III- Veerkes Roef 12-0 Stand na speelweek 11:1. Plok Epi 10-92; 2. Plok Klaore 9-77 2. Triple One I 9-77; 4.Veerkes A 10-72; 5.Triple One III 10- 61;6.Triple One II 10-43; 7. Veerkes BZ 8-33; 8. Mis(s) Plok 9-19; 9. Veerkes Roef 8-18 Ranglijst uitworpen: 1. Jan van Erven 137; 2. Gerrit Caspers 109(2x)2. Leon Viellevoye 109;3 (Lange)105; 4. Thijs van de Wal 99; 5. Frans van de Donk 93. Ranglijst 180uitworp: l.Eric van Eyl 2x; 2.Bob de Kruijf,Robert de Klerk, Thijs van de Wal, Mare Rijnen, Leon Viellevoye en Kees van der Bruggen lx Programma speelweek 12: Woensdag 15-07; Veerkes A- Triple One III Donderdag 16-07; Veerkes Roef- Triple One II; Mis(s) Plok-Plok Klaore: Triple One I- Veerkes BZ. zich hebben van nepwapens èn het gebruik ervan. Vanuit de projectgroep Nepwapens (ge meente Tilburg, politie en Halt Midden- en West-Brabant), wordt voor het tweede jaar ge start met een voorlichtingscampagne over dit onderwerp. Het uiteindelijke doel is om het aantal geweldsmisdrijven met deze wapens te reduceren en hierdoor het gevoel van veiligheid te laten toenemen. De campagne bestaat uit het distribueren van flyers en posters aan mid delbare scholen, basisscholen en jongerenwerk. Daarnaast hebben scholen de mogelijkheid tot het geven van een voorlichtingsles door Bureau Halt. Straffen voor nepwapens Het bezit van een nepwapen is strafbaar volgens de wet Wapens en Munitie. Nep-Magnums, - Brownings en -Riotguns, ook al zijn ze van een andere formaat of van een afwijkende kleur, je mag ze niet in je bezit hebben. Ook zogenaam de balletjespistolen en laserpistolen zijn straf baar; die zijn niet alleen voor dreiging geschikt, ze kunnen ook verwondingen veroorzaken. Het Openbaar Ministerie in Breda vervolgt daarom streng. Er wordt altijd een proces-ver- baal opgemaakt. De straffen voor jongeren variëren van een taakstraf tot (voorwaardelij ke) jeugddetentie. Volwassen first-offenders kunnen een geldboete verwachten. Uiteraard worden de wapens in beslaggenomen. Ga je voor een tweede keer in de fout dan zijn de straffen aanzienlijker hoger. De vakantie kan t. dus een stuk duurder uitvallen! Donderdag 25 juni werd de vlag getoond van Medora Health Foundation op de top van de Mont Blanc (4810 meter). Chris, Henk, Harry, Jaap en Kees ontvouwden de Medora vlag als promotie voor dit van oorsprong Moergestels initiatief. Zie artikel van vorige week. De initiatiefnemers gaan deze zomer zelf naar Nepal om een bezoek te brengen aan het klein schalige project. De bouw vordert gestaag. We hebben tot nu toe al 35.000 euro bij elkaar gespaard voor het Healthcenter. De totale kosten worden geraamd op ongeveer 50.000 euro. We zijn dus al een aardig eind op weg. Er volgen nog dit jaar verschillende acties om het resterende bedrag bij elkaar te krijgen. Stichting Stiefmoeders Nederland verricht al enkele jaren onderzoek naar het stiefmoeder- schap, want als je partner al kinderen heeft, is het bouwen aan een nieuw (samengesteld) gezin een hele uitdaging. Het stiefmoederschap is geen gemakkelijke opgave, dat blijkt wel uit de slagingskansen. Gemiddeld strandt 2/3 van de relaties waarin een of beide partners al kinde ren uit een eerdere relatie heeft. In Nederland zijn naar schatting minimaal 250.000 stiefmoe ders. Uit onderzoek blijkt dat er grote behoefte is om, met gelijkgestemden te praten en ervaringen uit te wisselen, daarom start er in september een gespreksgroep voor stiefmoeders in Oosterhout en Boxtel. De gespreksgroep komt vijf avonden bij elkaar. Inschrijven kan via www.stichtingstiefmoe- ders.nl. In de gespreksgroep kunnen stiefmoeders erva ringen uitwisselen en advies krijgen van een pro fessionele hulpverlener die de groep begeleidt. De gespreksleidsters zijn zelf ook stiefmoeder. Er zijn inmiddels gespreksgroepen voor stief moeders door heel Nederland. Stichting Stief moeders organiseert ook Stiefmoederdagen, heeft een gratis helpdesk en gratis mailmaatje- service. Op de site vinden stiefmoeders veel informatie en verhalen van andere stiefmoeders. Kater van 3 jaar Weggelopen in omgeving Stappen, Looijakker, Hopveld, de Werft en de Reusel! Heb jij Bob gezien, of weet je waar hij zit, laat hem me dan alsjeblieft weten, we missen hem heel erg! Bob is normale kater, van gewone bouw, wel gespierd, heeft een norse uitstraling, korte staart! Bob zal naar zijn naam luisteren, dicht bij je komen maar je zult hem niet kunnen aaien! Ondanks dat is Bob wel een van mijn HOBBO katten, Huisdieren op bezoek bij ouderen. Bob werkt dus met mij, en gaat ouderen mensen bezoeken in verzorgingstehuizen. Ook de oude ren missen Bob! Bob is bij mij geborenen ik mis hem heel erg, sinds mn nieuwe kitten Bentley er is, is hij een week thuis geweesten de 2e week weggelopen, misschien is hij het effe zat, of issie achter de vrouwen aan. Bob is echter wel geholpen. Laat me het alsjeblieft weten als je in Moergestel woont, in de buurt van mij, als je hem hebt gezien! Letchimi de Laat, Hopveld 22,06 49 88 91 74 parkeren, waar dit naar zijn oordeel schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Het college van de gemeente Oisterwijk heeft geen wegen en plaatsen aangewezen en is dat ook niet van plan) waar deze voertuigen maar maximaal 3 dagen mogen staan, dus is het niet verboden om deze voertuigen te plaatsen op de openbare weg. Het voertuig moet dan wél voor- zien zijn van een (geldig) kenteken. Het colle- ge kan hiervoor geen ontheffing verlenen, omdat er in Oisterwijk geen verbod is voor het plaat- sen op de openbare weg. Het is wel verboden een voertuig dat, met inbe grip van de lading, een lengte heeft.van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2,4 meter te parkeren binnen de bebouwde kom van de gemeente Oisterwijk. Dit verbod geldt niet op werkdagen van maandag tot en met vrij dag, dagelijks van 08.00 uur tot 18.00 uur. Binnen deze werkdagen en tijden is het dus wel toegestaan. Daarnaast kan het college wel ont heffing verlenen voor dit verbod. Deze informatie staat vermeld in de artikelen 5.1.5 en 5.1.7 van de Algemeen Plaatselijke Verordening van de gemeente Oisterwijk. U kunt deze bekijken op de website van de ge meente Oisterwijk (www.oisterwijk.nl). Op deze foto ziet u drie vuurwapens. Kunt u zien welke echt zijn en welke imitatie? Foto politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem. Het is zo verleidelijk; een BB-gun of bolletjespistool dat op vakantie is gekocht meenemen als ‘souvenir’. Veel jongeren beseffen niet dat het bezit van een nep wapen in Nederland verboden is en dat dat een forse boete en zelfs celstraf kan opleveren. De politie Midden en West Brabant ziet elk jaar weer tijdens de zomer periode het aantal meldingen over (nep)wapens en het aantal in beslag genomen nepwapens toenemen. “Ze schieten toch niet echt?” Alle bezitters van een nepwapen worden straf rechtelijk vervolgd. “Hoezo”, is dan vaak de reactie, “het gaat om speelgoed, ze schieten toch niet écht?” Dat het daar niet om gaat licht de Bredase officier van justitie, Daniëlle Laheij, toe: "Heel veel overvallen worden gepleegd met nepwapens. Ze zijn dan wel van kunststof en veel lichter, maar als je er een op je gericht krijgt, weet je dat niet. Wij vervolgen bezitters van nepwapens, juist omdat ze geschikt zijn om ermee te dreigen.” Bling bling Arie van lersel, vuurwapenspecialist bij de poli tie, legt uit: "Helaas voeren de ons omringen de landen een ander beleid. Het is vrij simpel om tijdens de vakantie in het buitenland aan nepwapens te komen. En ze hebben een grote aantrekkingskracht op jongens en soms ook op hun vaders. De jeugd vindt het stoer om zo’n wapen te hebben, vooral tegenover leeftijdge noten. Voor je het weet wordt ermee gedreigd. Bovendien blijkt uit wetenschappelijk onder zoek dat een imitatiewapen vaak een opstapje is naar een scherpschietend wapen. Imitatie- vuurwapens blijven dus onze aandacht hou den. In 2008 namen we 396 nepwapens in be slag." Ook veerdruk- en alarmpistolen vallen onder deze categorie. Gevoel van veiligheid Landelijk is onlangs de campagne VET-NEP van start gegaan (www.vet-nep.nl), om jonge ren voor te lichten over de gevaren van het bij In Moergestel Nieuws van 24 juni heeft een artikel gestaan over het plaatsen van caravans en campers. De informatie in dit artikel, aan geleverd door Politie Midden- en West-Bra bant, is helaas onjuist! De redactie van Moer gestel Nieuws heeft er schuld nog deel aan dat deze info niet juist was!!! Het team Handhaving van de gemeente Oister wijk wil u via deze rectificatie de juiste infor matie geven over dit onderwerp. Het is verboden een woonwagen, kampeerwa gen, caravan, camper, magazijnwagen, aanhang wagen, keetwagen of ander voertuig dat voor recreatie dan wel uitsluitend of mede voor ande re dan verkeersdoeleinden wordt gebruikt: - langer dan op 3 achtereenvolgende dagen te plaatsen op een door het college aangewezen weg, waar dit naar zijn oordeel buitensporig is met het oog op de verdeling van beschikbare parkeerruimte of schadelijk is voor het uiter lijk van de gemeente; - op een door het college aangewezen plaats te PAGINA 7 'Moergestel-Nieuws' zal in de weken 32, 33 en 34 (woensdagen 5, 12 en 19 augustus) niet verschijnen vanwege de vakantie. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JULI 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7