0KVO ZOMER LEEGVERKOOP"! JOHN'S ireivi Een zonnige Zonnebloemdag! Lokale partijen nemen initiatief om woningmarkt te stimuleren ncier f DAMES: HEREN: KINDER: MODEHUIS I VN-wandeling Haarendael 50% 50% 20% 20% Bibliotheek Midden- Brabant zet vakantie- lezers in het zonnetje In de maanden juli, augustus en sep tember heeft Bibliotheek Midden-Bra- bant een unieke zomeractie voor ieder een die van lezen houdt, maar geen lid is van de bibliotheek. Bijzonder aan de ze actie is dat niet-leden kunnen profite ren van deze actie zonder dat zij lid hoe ven te worden van de bibliotheek. ALLE ZWEMKLEDING 30-50% 3+1 GRATIS! Veilig op vakantie met de nieuwe glas- coating van Pro-Glas 30-50% 30% 30-50% 20-50% 20% ACTIE: sioggy - Ten Cate: - rokken - blouses - shirts - piraat-shorts - pantalons Onze Tygo is ook alweer twee geworden... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje Q tot boek... - Bad-Boy's - shorts - blouses - pantalons 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... - yeans-shirts enz. 50% Geef een tweede leven aan uw goedzittende bank, stoel of fauteuil. U zult versteld staan. Wij stofferen met ambachtelijke vakkundigheid. nick. Gezamenlijk optrekken om woningmarkt te stimuleren PAGINA 3 Stijlvolle Meubelstoffen Pointers www.johnsstoff eringnl info@johnsstoffering.nl Woensdag 24 juni jl.: werkelijk een stralende dag, door het stralende zonnige weer, maar vooral ook door de stralende gezichten van alle Zonnebloemgasten en vrij- Op zondag 19 juli verwelkomen gidsen van het IVN en het LNMH u voor een natuurwande ling over het oude landgoed Haarendael. We ver trekken om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Raamse Akkers 15. Deelname is gratis. www.ivnoisterwijk.nl Mob.tel.: 06 - 41856316 Fax: 013-5134805 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JULI 2009 Contactpersoon: Marijke Michielsen, De Qnnmnn AAnoraoctol Vakantie is dé tijd van het jaar om tot rust te komen: ontvlucht het drukke dagelijkse leven. Eindelijk tijd voor de boeken die al zolang op het wensenlijstje staan. Speciaal voor mensen die van lezen houden en geen lid zijn, heeft Bibliotheek Midden-Brabant een bijzondere zomeractie. In de zomermaanden lenen niet- leden tegen een zeer vriendelijke prijs van 9.50 eenmalig tot tien boeken. Dit wil dus zeg gen dat zij géén lidmaatschap afsluiten en dus ook géén lidmaatschapskosten betalen. Mensen die gebruikmaken van deze actie mogen de boeken zes weken houden in plaats van de gebruikelijke drie weken. Eenmalig lenen kan bij alle bibliotheken van Bibliotheek Midden-Brabant, dus ook in Oisterwijk en Moergestel. 'Moergestel-Nieuws' zal in de weken 32, 33 en 34 (woensdagen 5, 12 en 19 augustus) niet verschijnen vanwege de vakantie. (rentekorting), kan een perfecte oplossing zijn bij nieuwbouw of verbouwing waarbij reke- ning wordt gehouden met energiebesparende investeringen. SAMENWERKING De groep kwam tot de conclusie dat er meer gezamenlijk moet worden opgetrokken. Samen kan er veel meer van de grond komen, wat de woningmarkt ten positieve zal beïnvloeden. willigers! Om stipt 10 uur vertrokken er twee volle bus- sen vanuit Moergestel naar safaripark de Beekse Bergen met 62 gasten en met ruim 50 vrijwil ligers. Aangekomen in het safaripark stonden de rolstoelen klaar zodat de gasten, zonder té vermoeid te worden, konden genieten van al het moois dat het park te bieden heeft. Overal was aan gedacht, van zonnebrand en petje voor de zon tot regencapes aan toe! Maar, op naar het restaurant, waar de koffie met gebak op ons stond te wachten! Nu dat smaakte, maar daarna wilde iedereen snel het park in, want er was heel veel moois te zien. In kleine groepen werd het park verkend! Er waren veel pas geboren dieren te bewonderen, ook de planten en bloemen waren schitterend. Zelfs het weer droeg bij aan een echt “safarige- voel”, zeker toen de tijgers voor onze neus een duik in het water namen Echt bijzonder! Daarna waren we wel toe aan een lekkere lunch. Die smaakte heerlijk en alles was er in overvloed. Voldaan konden we aan de volgende ronde beginnen, met de boot door het park, heerlijk relaxed. Langs apen, vogels en pinguïns wan delden we vervolgens naar de roofvogelshow. Veilig rijden is erg belangrijk, goed zicht is daarvoor de basis. Met de glascoating van Pro- Glas houdt u altijd een helder zicht op de weg. De voordelen zijn: - helder zicht ook bij regen - minder aanhechting van vliegen en insecten - minder aanhechting van vuil - glas is makkelijk schoon te maken De beste resultaten worden behaald bij zo goed als nieuwe voorruiten omdat de hechting dan het meest optimaal tot stand kan worden ge bracht. Garantie en werking tot 1 jaar of 12.500 km. De kosten zijn vanaf 79.95 euro. Voor meer informatie Pro-Glas, tel. 543 2862. C—*—f-r.- Sonman 28, Moergestel. Informeer eens naar onze interessante prijzen: meubel- en autostoffeerderij Moergestel Postadres: De Stappert 69 5066 ME Moergestel Werkplaats: De Sonman 8A 506 GJ Moergestel kan worden. Op sommige gebieden liepen de meningen uiteen, maar consensus was er ook: “we moeten huizen gaan bouwen die mensen ook willen en waar behoefte aan is”. De markt moet meer inspringen op de wensen en behoef ten van de toekomstige koper. Hierbij moet rekening worden gehouden met demografi sche ontwikkelingen, maar ook aspecten als duurzaamheid en onderhoudsproof moeten in acht worden genomen. Daarnaast is er een gebrek aan vertrouwen in enerzijds de woning markt in zijn algemeenheid en anderzijds heerst I er in de markt heel sterk de gedachte dat ban ken niet meer financieren. Voor wat betreft de Rabobank zijn de acceptatievoorwaarden de afgelopen jaren niet verandert! Dus loopt u met plannen rond voor aankoop of verbou wing; een gesprek bij de bank brengt vaak heel Best een beetje eng, die laag overvliegende vogels, maar schitterend en indrukwekkend tegelijk. Het “schoon” klonk dan ook regelma tig! Dorstig van al het moois maakten we een korte stop voor een drankje of een ijsje. Daarna rol den de vrijwilligers de vermoeide, maar volda ne gasten via een mooie route naar de uitgang, waar de bus al op ons stond te wachten! Het was een schone, zonnige dag, niet in de laat ste plaats door de belangeloze inzet van al die vrijwilligers. Geweldig toch, dat meer dan 50 mensen zich een hele dag willen inzetten voor hun mede Moergestelnaren! Waar een klein dorp groot in kan zijn! Geweldig! Mensen, heel hartelijk bedankt, namens de gasten die dankzij jullie inzet echt genoten hebben en ook namens de Zonnebloem afde ling Moergestel. Het was geweldig! Zonnebloem afdeling Moergestel Ook voor de gemeente is hierin een belangrij ke rol weggelegd. VERVOLG De samenwerking tussen deze diverse partijen krijgt een vervolg. De Rabobank gaat de loka le makelaars, projectontwikkelaars, woning bouwverenigingen en bouwbedrijven uitnodi gen voor ‘aan tafel met’ sessies. Waarbij de bank in samenwerking met iedere partij afzon derlijk afspraken gaat maken om tot concrete acties te komen. Samen kunnen we de economie in Nederland niet direct beïnvloeden maar lokaal wellicht wel verschillen maken! Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Rabobank Tilburg en omstreken Rabobank De Leijstroom Op de woensdagen 16, 23 en 30 september is de cursus communicatie in relatie, u kunt zich nog opgeven tot 1 september. Ook u partner is welkom. Communicatie in relatie geeft een aantal sleu tels voor het verbeteren van de relatie met de personen rond u. Het accent ligt op identifice ren en aanpakken van verschillende factoren. Deze cursus is een eerste stap op weg naar het overwinnen van onmacht. Op woensdag 7 oktober is de najaarsvergade ring. Uitnodiging volgt. Mag ik u al enthousiast maken voor de KVO- reis? Deze cultuurreis gaat naar Moskou en St. Petersburg. Op maandag 26 oktober is de infor- votgens past dij oe Koper, nen KiimaainypotneeK matieavond. welke de klant financieel voordeel oplevert Fijne vakantie, namens KVO bestuur Onlangs zal een aantal lokale partijen bij elkaar om te praten over de situatie op de huizen markt. Het betrof partijen die direct te maken hebben met de woningmarkt en die nauw samenwerken met de Rabobanken Tilburg e.o., Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Leijstroom. Denk hierbij aan onder andere woningcorpo raties, projectontwikkelaars, bouwbedrijven en makelaars uit de regio. Zij gingen de dialoog veel duidelijkheid in wat wel kan. Initiatiefnemer voor de bijeenkomst was de Op woensdag 26 augustus is de dagfietstocht. Rabobank die de grootste spelers op de lokale We vertrekken om 9.30uur vanaf St.Jansplein woningmarkt had uitgenodigd om te sparren en nemen een lunchpakketje mee voor de pick- over hoe er gezamenlijk een positieve impuls nick, aan de markt kan worden geven. Een behoor lijke uitdaging, aangezien diverse partijen naast collega’s ook concurrenten zijn en zodoende vis sen in dezelfde vijver. Gelukkig zat iedereen op een heel constructieve manier in de dialoog omdat het een gezamenlijk probleem is. MAATWERK Zo lopen er talloze, uiteenlopende nieuwbouw projecten in de regio. Sommigen zijn succes vol, anderen niet. Het blijkt dat de projecten die aansluiten bij de wens van de consument het meest succesvol zijn. Maatwerk en persoon lijke aandacht worden steeds belangrijker. En dit gaat verder dan de keuze uit witte en blau we tegeltjes in de badkamer. Maatwerk is ook kijken of de financiering ver volgens past bij de koper. Een klimaathypotheek raties, projectontwikkelaars, bouwbedrijven en met elkaar aan over het sentiment in de markt en er werd nagedacht over hoe dit doorbroken «u.4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3