Het was een spektakel! I Totaalopbrengst Moergestel Fietsdorp is tóch een stuk hoger dan vorig jaar Bijeenkomst leiding JVW Aphrodite Pleinconcert jeugdleden Prinses Juliana 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl paar gigantische tijgers, die voor 480,- euro werden geveild. Prinses Juliana, tijdens het pleinconcert op het Pater Helmerplein. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 17 juli a.s. wordt iedereen die lei ding wil zijn tijdens de Jeugdvakantie- week (24 t/m 28 augustus) om 20.00 uur euro bedacht. Bakker Verkooijen schonk een wedstrijden waaraan ruim 5000 gildenbroe ders en -zusters deelnamen! Het rijke beeldmateriaal wordt toegelicht door gezaghebbende auteurs met historische schet sen van de vijf organiserende gilden en de Brabantse Landjuwelen. Spraakmakend zijn De 29.300 euro zijn gerealiseerd door activitei ten van de werkgroep en door de geselecteer de goede doelen zelf. Beide brachten evenveel geld op, namelijk ieder 14.000 euro. De belang rijkste activiteiten van de werkgroep waren de loterij en de veiling. Het totaal van 14.000 euro was wel een stuk minder dan de 25.000 vorig jaar. Daar stond echter de 14.000 euro van de Jan Vriens: “Je kunt een euro maar één keer uitgeven. Wat je ziet is dat de mensen hun geld vaak rechtstreeks aan een bepaald goed doel hebben gegeven.” De actie van een wie lerploeg van Audacia was bijvoorbeeld goed voor 7200,-. Dit bedrag werd ter beschikking gesteld voor het busje van De Beuk. De vrij willige brandweer Oisterwijk en familie en personeel van loon- en transportbedrijf Bruurs uit Moergestel haalden 4.300 euro op voor de bestrijding van de taaislijmziek- te. De Stichting Olivier werd door een fiet sende weldoener met een bedrag van 1.000,- 27,50 euro, inclusief verzending. Daarna is de prijs 35,00 euro. Als Moergestelnaar mag u deze prachtige her innering aan een unieke gebeurtenis in de Moergestelse geschiedenis niet missen! Mocht u de folder niet hebben ontvangen, dan is deze ook verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij De Korenmaaier, Boerenbond en dro gisterij Kemps. Boek met DVD zijn ook te bestellen via www.landjuweel2008.nl Bijna een jaar geleden was de sfeervolle locatie aan de Akkerweg/Heistraat in Moergestel het kleurrijke decor van het Landjuweel voor de Brabantse schutters gilden. Het werd een Landjuweel met rijke zegen van boven, maar ook vol vernieuwing. Nooit eer der stond het grootste Brabantse gildenfeest zo prominent in het teken van de jeugd en nooit eerder waren zoveel Moergestelse, Oisterwijkse, Heukelomse verenigingen en maatschappelij ke organisaties betrokken bij één evenement. Een prachtig voorbeeld van eendracht maakt macht. Moergestel was getuige van een historisch Landjuweel. De Noordbrabantse Federatie van Schuttersgilden is nog altijd vol lof over de vooruitstrevende opzet en de goede organi satie. Daarbij waren honderden vrijwilligers betrokken, waaronder uiteraard vele gilde- broeders en -zusters, maar niet te vergeten ook vele leden en bestuurders van verenigin gen, leerkrachten van elf basisscholen, en tien tallen individuelen die vele handjes toestaken. Op 27 september, tijdens de manifestatie Gèè- selse Tradities van WieKentKunst, verschijnt bij voldoende intekening een prachtig herin- neringsboek/DVD onder de titel “Brabantse schuttersgilden: gisteren, vandaag en morgen. Met honderden foto’s (met dank aan FoMo!) en een professionele DVD (met dank aan MTV) wordt het een prachtig beeldverslag van alle Landjuweel-activiteiten - Kleintje Landjuweel met ruim 800 scholie ren; - De sponsoravond; De jeugdleden van muziekvereniging Prinses Juliana zullen dinsdag 21 juli een concert geven op het grasveld bij het Pater Helmerplein. Het Opstaporkest zal samen met het Opleidingsorkest enkele vrolijke nummers ten gehore brengen, de aanvang van het concert is 19.30 uur. Onder begeleiding van het harmonieorkest zullen de jeugdige muzikanten van het centrum van Moergestel vertrekken naar het Pater Hel merplein. Hier zullen zij rond de klok van 19.30 uur aankomen, en kan het concert begin nen. Ook zullen deze avond de diploma's uitgereikt enkele artikelen met meningen over de toe komst van de gilden. Ten slotte bevat het boek alle wedstrijduitslagen. Kortom; een waardevol, historisch document van een Landjuweel dat nu al uniek mag wor den genoemd in de geschiedenis van Brabant, Oisterwijk, Heukelom en Moergestel. U kunt profiteren van deze uitgave door voor- verwacht in Den Donk. We bespreken dan het programma en verde len de groepen. Ook als je je nog niet hebt aangemeld, maar toch een groep wilt draaien ben je van harte welkom. Wil je eerste keus, ben dan zeker vrijdag om 20.00 uur in Den Donk! Als je niet kunt komen, meld je dan af bij Dion Tekath (513 3198 of 06-12 96 74 14 of mail naar Dion@jvwmoergestel.nl). Na vrijdag kun je dan weer met hem contact opnemen en kie zen uit de groepjes die dan nog vrij zijn. Tot vrijdag 17 juli om 20.0 uur in Den Donk! - Het lunchconcert van Harmonie Prinses Juliana; - Het frisfeest met DJ’s; - De artiestenavond; - De concertavond met het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht; - De culturele presentatie Nederland Ontmoe- tingsland; - De Heilige Mis, vaandelparade en aanbieding van de erewijn in Oisterwijk - En de climax in Moergestel: twee grote gil- denoptochten, de massale opmars en de gilden- Huidverzorgingsinstituut worden aan de leerlingen die dit jaar geslaagd zijn voor hun A - B - C of D diploma van het Factorium. Natuurlijk is er deze avond ook de mogelijk heid om je op te geven als nieuw lid van de harmonie. Dus kom eens kijken en luisteren hoe leuk het is om samen muziek te maken. Als het concert van de jeugdleden ten einde is, zal er een exercitietraining voor alle leden van harmonie Prinses Juliana zijn. Dit houdt in dat onze tamboer-maitre, Bas Hessels, uitleg gaat geven over het hoe, en wat je moet doen tijdens het marcheren met het straatorkest. Leuk om te zien en te horen, je zal de harmo nie dan ook door de straten van Moergestel zien lopen. Na deze training zal de harmonie weer terugkeren bij café de Brouwer, en begint ook voor muziekvereniging Prinses Juliana het intekening. Deze week wordt in Moergestel zomerreces. -j.-^ir.u--j Dus dinsdagavond 21 juli weer een leuk idee, om kennis te maken met muziekvereniging de DVD, de speciale voorintekenprijs van Drie jeugdige MTV-ers, v.l.n.r. Etiënne Kordalski, Anneke van de Wouw en Femke de Laat, reden ’voor defun’het hele rondje Guus op de mini-fietskes: 16,4 km! ’n Ongelooflijke prestatie! De totaalopbrengst van Moergestel Fietsdorp 2009 blijkt tóch een behoorlijk stuk hoger dan vorig jaar. Werd vorig jaar 25.000 euro opgehaald voor één goed doel (het Rode Kruis), dit jaar leverden allerlei acties in totaal 29.300 euro op. De werkgroep Moergestel Fietsdorp heeft inmiddels voorlopig bedragen toegekend aan de vijf goede doelen die door de organisatie waren uitverkoren. Tegen het einde van Moergestel Fietsdorp 2009 zag het er naar uit dat de totaalopbrengst min der zou zijn. Nu de balans min of meer is opge maakt, blijkt het totaalbedrag zelfs 3.000 euro méér dan vorig-jaar. Voorzitter Jan Vriens van de werkgroep Moergestel Fietsdorp heeft een aantal verklaringen voor deze verrassende ont wikkeling. Voor goede doelen 29.300 euro opgehaald goede doelen zelf tegenover. Vorig jaar kwam het totaalbedrag uit de activiteiten van de werk- groep. Van de 14.000,- euro die de werkgroep Moerges tel Fietsdorp heeft te verdelen, is voorlopig 10.600,- toegekend. Deze bedragen zijn als volgt: Moergestel Heart Safe 4.000,- euro; zie kenpastoraat 600,- euro; Stichting Olivier 2.000,- euro; MTV 2.000,- euro en overkapping absouteplaats op het kerkhof 2.000,- euro. De begroting van de verschillende projecten heeft als leidraad voor het bepalen van de bedragen gefungeerd. Het resterende bedrag van 3.400,- wordt pas uitgekeerd als er zicht is op alle kos- ten en als alle bedragen van de veiling zijn betaald. De opbrengst van de veiling was liefst 8.000 euro lager dan vorig jaar. Volgens Jan Vriens was dat een rechtstreeks gevolg van de economische crisis. “Maar dat we ondanks de huidige moeilijke tijd in totaal tóch meer geld voor de goede doelen hebben weten te realise ren is een resultaat waar we met zijn allen trots op mogen zijn.” Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 15 JULI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1529 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Jg Zomeraanbieding glascoatrng Woensdag 29 juli verschijnt het laatste nummer vóór de vakantie; woensdag 26 augustus zijn we dan weer terug! 'Moergestel-Nieuws' zal in de weken 32, 33 en 34 (woensdagen 5,12 en 19 augustus) niet verschijnen vanwege de vakantie. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 •2 I iuiu vui z.ui yii lyon lomi J x. B 1 1 x. - W JT a. 1 huis aan huis de intekenfolder verspreid. Tot en met 31 juli geldt voor het boek, inclusief Uitgave en redactie: Burn ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tof uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 is met dê auto veilig op vakantie Nu'van 79,95 voor 59,95 g--U kunt er op wachten!- B 0.13 - 543 28 62 Z IXWHl V MAA MAAM.MM «W MV/VZl T M"MA uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1