Hopmans VAN IERSEL Muziek maken bij Prinses Juliana Mag het ’n kleurtje méér zijn??? fietstocht autobedrijf 'Moergestel-Nieuws' zoekt Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Moergestelse Dartcompetitie 2009 Rondleiding Joodse Begraafplaats Werk van Ine van Son in de grachten van Zaltbommel Stichting Medora op grote hoogte! Boekverkoop in Bibliotheken Oisterwijk H.S.V. ”De Rietvoorn” Bibliotheek Midden-Brabant is een jaar gele- Audi A3 1.6i Attraction... ...'03 Citroen Xsara Picasso 1.8i Attraction '06 '06 Ford Focus C-Max 1.6i-16v Trend .'04 12-'O1 ...'03 ll-'O3 ...'05 .'05 .'04 .'00 ...ll-'O2 /"ft, INDUSTRIEWEG 1 ^1 P .'05 .'04 .'07 .'06 Ford Focus 1.8 TDDi Futura Wagon Nissan Micra 1.4i-16v Opel Zafira 2.0 DTi-16V Elegance Opel Meriva 1.7 CDTi-löV Njoy Opel Astra 1.7 CDTi GTC Cosmo Sport... Opel Astra 1.7 CDTi Cosmo station Opel Astra 1.7 CDTi Njoy station Opel Corsa 1.2i-16v 2000 edition Peugeot 406 1.8i-16i XS premium Peugeot 206 1.4i-16v Quicksilver Seat Toledo 1.6i-16V Sport Seat Ibiza 1.4i Trendstyle VW Fox 1.2i Trend Het gaat om het bezorggebied Oisterwijkseweg (ged.), Groot en klein bungalowpark, Tilburgseweg, Papenacker I, Hoefkens en Sonman. williger in met betrekking tot alle jeugdactiviteiten en het promoten daarvan. UITSLAGEN ranglijst aan, gevolgd door Plok Klaore. Triple One I nadert op een puntAfgelopen weken Wal, Mare Rijnen en Leon Viellevoye lx Programma speelweek 11: Dinsdag 07-07; Triple One II- Triple One I Woensdag 08-07: Plok Klaore- Veerkes A; Veerkes BZ- Plok Epi Donderdag 09-07: Triple One III- Veerkes Roef; Mis(s) Plok is vrij Doordat een van onze bezorgers te kennen heeft gegeven ermee te willen stoppen zijn wij met spoed op zoek naar een nieuwe bezorger! Liefst iemand van plm. 14 jaar (alleen of met 'n vriendje). Loodgietersbedrijf Tot 15 september a.s. vindt de kunstroute ‘Pracht in de Gracht’ in Zaltbommel plaats. De organisatoren van dit evenement vroegen zeventien kunstenaars uit heel Nederland om zich te laten inspireren door de Zaltbommelse grachten en directe omgeving. Ine van Son uit Moergestel is één van hen. Ine van Son liet zich leiden door het zo typisch Nederlandse thema ‘water’. Water als vriend en als vijand. Onze haat-liefde verhouding met water. We zoeken het op om verkoeling te zoe ken, om tot rust te komen. Maar tegelijkertijd moeten we ons wapenen tegen de vijandige kant van water; stormvloed, overstroming. We proberen ervoor te schuilen, maar kan dat wel? Dit resulteerde in een ‘Water-Schuil-Plaats’, die tot half september in de gracht drijft. Gaat u zelf eens kijken hoeveel beschutting deze schuilplaats eigenlijk biedt... Meer informatie vindt u op www.prachtinde- gracht.nl, of stuurt u een mailt je naar inevans- on@live.nl Welk instrument je wilt gaan spelen mag je zelf bepalen: trompet, trombone, bariton, hoorn, saxofoon, klarinet, fluit, hobo of slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Bij het orkest geldt overi gens geen maximum leeftijd, en dus kun je ook als oudere lid worden en er een leuke hobby bij nemen. Mocht je interesse hebben in het maken van INTERESSE? Stuur 'n mailtje naar: buro76@planet.nl of bel (na 19.00 uur) 06 - 518 355 07. Wolfs; beide hadden een vis van 11 cm. 4 Leden hadden helaas geen vis gevangen, maar huis. Grootste en kleinste vis dit concours waren beide gevangen door Rob en Carlijn. Beide hadden de kleinste en de grootste met een leng te van resp. 8 cm en 21 cm. Dinsdag 14 juli kunt u onder leiding van een stadsgids een cultuur historische fietstocht maken in Oisterwijk en omgeving. Theo Wie- geraad en Bob Keasbetry van de Heemkun dekring de Kleine Meijerij leiden de fietsers langs grote en kleine monumenten in het bui tengebied. De tocht start om 13.00 uur bij Piet Plezier aan de Vennenlaan 5 te Oisterwijk en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De kosten bedra gen 5,- euro. U kunt zich van te voren aan mel den op telefoonnummer 521 1227. Fietsen zijn eventueel te huur. De voorbijgaande weken hebben vele mensen weer genoten van de vrolijke klan ken van muziekvereniging Prinses Juliana. Ze waren veelvuldig aanwezig op en rond het St. Jansplein, zoals het inhalen van de wandelvierdaagse, het Beatleconcert, het slagwerkconcert en de optredens van het opstap- en opleidingsorkest in de feesttent. De afgelopen weken hebben diverse kinderen zich aangemeld als lid van de muziekvereniging, ook de komende weken is deze mogelijkheid er nog zodat na de zomervakantie gestart kan worden met muzieklessen! Natuurlijk zijn er naast de concerten meerde re leuke dingen die je bij een muziekvereniging doet, zoals gezellig op kamp gaan, gezamenlijk repeteren, maken van uitstapjes en noem maar op. Als beginnend lid krijg je een instrument in bruikleen en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest. De vereni ging vergoedt bovendien dertig procent van de kosten voor muziekschool Factorium. muziek, dan ben je de komende dinsdag meer dan welkom tijdens de repetitie in Den Boo gaard vanaf 18.30 uur. Op de site van de mu ziekvereniging kun je meer informatie vinden: www.julianamoergestel.nl Zondag 12 juli is er een rondleiding op de Jood se Begraafplaats te Oisterwijk. Start om 11.00 uur. In het metaheerhuisje wordt uitleg gege ven over de joodse tradities bij het begraven. Aan de hand van vele graven wordt de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk geschetst. U dient zich van te voren aan te mel den via telefoon 528 8352. Kosten 4,50 euro pp waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Israëlitische Begraafplaats Oister-wijk voor de instandhouding van de begraafplaats. en oud. De prijzen variëren van 0.70 voor jeugd tot 1.20 voor volwassenen materialen. De grote boekverkoop start op woensdag 8 juli om 14.00 uur in Bibliotheek Oisterwijk en in Bibliotheek Moergestel. Sla uw slag! Nieuwe Service bibliotheken Oisterwijk en Moergestel Toptitels snel beschikbaar.... Vanaf 1 juli kunnen bezoekers van Bibliotheek Midden-Brabant in 12 bibliotheken binnen 14 I c j n ni i c j degen de allernieuwste titels lenen. I Bibliotheek Middeti-Brebeti, is (aar gek- den bij enkele bibliotheken gestart met de nieu- twee hoge uitworpen, Frans van der Donk 93 we service. Toptitels. en Doms de Laat 80. 180 gegooid door Leon Al snel ving Rob zijn eerste vis en na een uur tje vissen bleek al dat Rob niet meer te stoppen was. Bij het fluitsignaal bleek hij met Tl vissen veruit de beste, en hebben we na lange tijd weer een Keizer in ons midden. Ook werd deze dag voor de nummers 1,2 en 3 een complete hengelset ter beschikking gesteld door Paul van den Bosch, en alle leden welke mee hebben gevist kregen van hem een zak voer. Paul, hiervoor nogmaals enorm bedankt. Viellevoye. En bij de bierronde wint Johan van Daelen 1,2,3 rood lichtje. Uitslagen speelweek 9 en 10: 9: Triple One I-Mis(s) Plok 10-2; Triple One II- Veerkes BZ 8-4; Plok Epi-Triple One III 9-3; Plok Klaore-Veerkes Roef 12-0 10: Triple One I-Triple One III 10-2;Veerkes Roef-Veerkes BZ geen uitslag; Veerkes A-Mis(s) Plok 12-0; Triple One II-Plok Epi 2-10 Stand na speelweek 10: l.Plok Epi 9-83; 2. Plok Klaore 8-70 ;3.Triple One I 8-69; 4.Veerkes A 9-67 5.Triple One HI 9-49;6.Triple One II 9-39;7. Veerkes BZ 7-30; 8. Mis(s) Plok 9-19; 9. Veerkes Roef7-18 Ranglijst uitworpen: 1. Jan van Erven 137; 2. Leon Viellevoye 109;3.(Lange)105; 4. Thijs van de Wal 99; 5.Frans van der Donk 93 Donderdag 25 juni werd de vlag getoond van Medora Health Foundation op de top van de Mbnt Blanc (4810 meter). Vijf mannen uit Moergestel en Oisterwijk beklommen de top van de Mont Blanc. Na eerst de Gran Paradiso (4060 m) in Italië als voorbereiding en training te hebben beklommen, was het nu de beurt aan de hoogste top van Europa. Wat spontaan is begonnen als een clubje man nen dat eens wat anders wilde dan in de sport school trainen en buiten fietsen of lopen, kwam eerst de Kilimanjaro in beeld. Na deze top, de hoogste van Afrika, was het volgende doel een logische stap: de Mont Blanc. We startten ‘s nachts om 2.30 uur om in 4 uur naar de top te lopen. Om 6.30 uur stonden we op de top met een grandioos uitzicht over de Italiaanse, Zwitserse en Franse Alpen. Chris, Henk, Harry, Jaap en Kees ontvouwden de Medora vlag als promotie voor dit van oor sprong Moergestels initiatief. .Tl st.; 317 cm 2. Carlijn Mutsaers6 st.; 78 cm 3. Sem Beex1 st.; 19 cm Gedeelde 4e plaats voor Tom Butter en Jochem 1 Ook dit jaar is er volop keus in romans, jeugd boeken en informatieve materialen voor jong ook zij gingen met een leuke troostprijs naar Voor wie Paul nog niet kennen, Paul komt uit f al Oisterwijk en zet zich namens de NWS als vrij- xVLOergeS ld dl Het is een jaarlijkse happening geworden: de run op afgeschreven boeken van de bibliot heken. Heel veel bezoekers komen er op af. Het is ook zeer de moeite waard en handig voor op vakantie! Op zondag 12 juli staat voor de jeugd de "Zandputbeker” op de agenda. Deze keer, en de naam verklapt het al, gaan we naar de Zandput. In tegenstelling tot het Blekven, kun je hier ook grote vissen verwachten. En het is dan ook heel goed mogelijk dat er mooie brasems gevangen worden. Het concours vangt aan op de Zandput van 10.00-12.00 uur, en alle jeugdleden zijn van harte welkom. Om 9.00 uur zal in café De Klaore de plaatsloting geschieden. Na de loting zullen we met zijn allen naar de Zandput ver trekken, waar we dan rustig onze hengels klaar kunnen maken. We hopen jullie allemaal weer Kogels te zien, zodat we er weer een gezellige dag van - - - - - kunnen gaan maken. Alvast veel plezier en een goede vangst. Kosten voor deelname zijn 2,50 euro per deel nemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 513 1902 of Jan Mutsaers 513 4001. UITSLAGEN KONINGSVISSEN Zondag 28 juni is er op het Blekven gevist om de Koningsbeker. De afgelopen 2 jaar was de Koningsbeker in handen van Rob Kogels. En het werd dan ook een spannend concours om deze titel te behouden en zo Keizer te kunnen worden. Ranglijst 180 uitworp: 1. Eric van Eyl 2x; Cultuurhistorische 2.Bob de Krui)f, Robert de Klerk, Thijs van de - Hiermee zijn actuele bestsellers heel snel be schikbaar en in ruime aantallen aanwezig. Het afgelopen jaar is gebleken dat veel leden van de bibliotheek van deze mogelijkheid gebruik maken en de service erg op prijs stellen. Derhalve kan men vanaf 1 juli 2009 ook in Oisterwijk en Moergestel voortaan deze Topti tels lenen. Het gaat om Nederlandstalige romans die onge veer 14 dagen na verschijnen verkrijgbaar zijn en voor de duur van één week geleend kunnen worden tegen een kleine vergoeding van 1.50. Om het de bezoeker te vergemakkelijken staan de toptitels bij elkaar in een speciale kast of rek. Vraag naar de voorwaarden in de bibliotheek of kijk op www.bibliotheekmb.nl PAGINA 7 M MOERGESTEL «F |4I EN A TEL. 013-513 6666 BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHII ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 5I3 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSREDRIJF SCHILDERWERKEN v/h Jos Habraken ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JULI 2009 Wal. Marr Riinen pn T pon Viel leve» ve pfetnent ■■Ml MM MM MM'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7