ZOEKERTJES Gewoon doen... ga aan de slag als vrijwilliger! Sponsoring minifietsjes voor de NCFS zeer succesvol GUO puzzelt op sluitende begroting Aangeleverde teksten Vierdaagselopers opgelet! zomeractie Mooie tuinen.nl 4^ Vrijwilligers (-werk): hart nodig! mevrouw gezelschap Het Broem 504- Verkeersvaardigheidsproiect fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij o r (Dhr./Mw.) te. Veel hondeneigenaren proberen dat op te houden? Geboortedatum: O ’s middags O ’s morgens Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Aan teksten die wij aangeleverd krij gen en die vervolgens door ons ge plaatst worden, kan onzerzijds nooit aansprakelijkheid worden ontleend. In een van afgelopen weken werd door ons bijv, een artikel geplaatst over cam pers en caravans op straat parkeren. Dat artikel bleek niet helemaal de juis te informatie te bevatten, hoewel de bron absoluut betrouwbaar was. Het blijft dus altijd verstandig om een en ander te verifiëren. doel opgeleide adviseur. Deelname heeft géén consequenties voor het behouden van uw rij bewijs. Voor meer informatie: Gerry Smits, WN afd. Oisterwijk 52 84 003. U kunt u nu al aanmelden. Deelname kost 15,- euro p.p. Vul daarvoor onderstaande bon in knip deze af en lever die in bij Frans Bierings (VVN), De Stappert 59,5066 ME Moergestel. De opbrengst van de minifietsjes voor de NCFS in Moergestel heeft een totaal bedrag van maar liefst 4300,- opge bracht! Hiervoor hebben 3 groepen mee gefietst: De brandweer uit Oisterwijk, Bruurs Moergestel en de Guus Busters. Ook Moergestel Fietsdorp heeft nog een bijdrage hieraan geleverd door de ver koop van buttons. De Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting (NCFS) wil alle gevers van harte bedanken voor hun bijdrage. Het geld zal besteed worden aan het onder zoeksprogramma “Langer zullen ze leven”. In het kader van het 40 jarig bestaan van de stichting heeft de NCFS zes onderzoeken binnen dit thema geselecteerd die moeten bij dragen aan een langer en beter leven van mensen met CE Heeft u niet gesponsord en wilt u alsnog uw bijdrage doen? Ga dan naar www.storteeneuro.nl en help de NCFS in het gevecht tegen Cystic Fibrosis. Piet van Dijk bezoekt als vrijwilliger van Contour eenzame ouderen. ‘Als reumapatiënt kan ik niet alle vormen van vrijwilligerswerk aan. Daarnaast heb ik gehoorproblemen. Ik had graag als leider van een jeugdvoetbalteam gewerkt, maar omdat ik last heb van mijn gehoor, is dat niet voor mij weg gelegd. Vrijwilliger zijn bij Contour is daarom voor mij een uitkomst. Compleet verzorgde barbecue voor 4 personen van slagerij Ketelaars gratis bij een tuinaanleg of tuinrenovatie, (geldig t/m 21 sept. 2009) In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Welgeteld duizend euro schei den Groeten Uit Oisterwijk nog van een sluitende begroting voor komend seizoen Ook als vrijwilliger aan de slag? Je bent van harte welkom. Natuurlijk maken we je ‘wegwijs in de wereld van het onbetaal de werk’ (vergoedingen, verzekeringen, vrij- willigersovereenkomst enz.). En volg je een cursus om je te bekwamen in de vaardigheden van het vrijwilligerswerk. Daarnaast kun je altijd terugvallen op de begeleiding van de coördinatoren van Contour. Kortom, je staat er niet alleen voor! Ook als je bijvoorbeeld een paar keer per kwartaal enkele uurtjes tijd hebt, is Contour heel blij met je. Bel (543 45 72) of mail (info@contourtilburg.nl). Je kunt voor meer informatie over Contour alvast kijken op www.contourtilburg.nl Op dit moment ga ik één keer in de week langs bij een bejaarde vrouw van in de tachtig. Ze komt niet vaak buiten de deur, omdat ze daar in haar eentje niet meer toe in staat is. Ze heeft onlangs een herseninfarct gehad, waardoor ze geen auto meer kan rijden. Daarom neem ik haar altijd mee naar buiten, om bijvoorbeeld samen boodschappen te doen. We praten samen veel over vroeger en over onze kinderen en kleinkinderen. Ik heb zelf inmiddels twee klein kinderen, op wie ik regelmatig pas. Voor het ondernemen van andere activiteiten heb ik meestal een stok achter de deur nodig. Dat komt morgen wel, denk ik vaak bij mezelf. Nu ik vrijwilliger ben, staat elke week een afspraak gepland. Ik vind het fijn om er zelf eens uit te zijn en ik krijg hele positieve reacties van mijn cliënt. Ze heeft veel waardering voor mijn behulpzaamheid.’ Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl hulp volwassenen kinderen met beperking of hun Naam: Pos tcode/Woonplaats Telefoonnummer: Voorkeur: O maakt niets uit autorit in 93% van de gevallen. Recent Europees veldonderzoek toont de effectiviteit ervan ruim schoots aan: 95% van de hondeneigenaren die het middel gebruikten, gaf aan dat het reizen aangenamer verloopt. Maar ook op de langere termijn is het effectief. Spanning speelt bij reis ziekte namelijk ook een grote rol. En bij een hond die niet meer braakt tijdens het autorij den, neemt die spanning langzaam maar zeker af. Daardoor wordt reizen voor de dieren van zelf weer leuk. Neem voor meer informatie contact op met de dierenarts. Bent u ouder dan 50 jaar en woont u in Oisterwijk, Heukelom of in Moergestel en bent u in het bezit van een geldig rijbewijs? Dan biedt BROEM 50+ project u de gelegenheid om op een ontspannen wijze deskundig advies te krijgen over uw rijvaardigheid. Na de zomer namelijk op 25 september 2009 organiseert WN afd. Oisterwijk en de gemeen te Oisterwijk in samen werking met Sportbedrijf Oisterwijk, Politie Oisterwijk en Opticiën Ruud Panis deze dag. Deze dag houdt in een ogentest en een theorie ën praktijktest. De praktijkles is een stuk rij den met u eigen auto, en een cursusje Veilig bewegen in het verkeer. Op een nader te bepa len datum vindt er een theoriedagdeel plaats. De test wordt afgenomen door speciaal voor dit Heel veel mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Bel voor meer informatie of aanmelding naar Contour en vraag naar Sonja Havens. Onbezorgd reizen voor honden én hun baasjes Reisziekte bij honden eenvoudig te voorkomen Een op de zes honden heeft last van reisziek te. Veel hondeneigenaren proberen dat op te lossen door thuis met middeltjes te experi menteren, terwijl andere hun hond gewoon thuislaten. Wat veel hondenbezitters niet weten, is dat hun dierenarts een effectief en veilig middel tegen reisziekte voor kan schrij ven. Omdat één tabletje minstens twaalf uur werkt, is het middel ideaal voor lange afstan den. Én dat is voor veel hondenbezitters dé uitkomst nu de zomervakantie voor de deur staat. Reisziekte komt vaak voor bij honden die tij dens het autorijden niet naar buiten kijken. Er ontstaat dan een verschil tussen de werkelijke bewegingen die een hond maakt en de bewe gingen die hij waarneemt. Een hond die bijvoor beeld bij zijn baasje op schoot ligt, kan die wer kelijke beweging niet zien. Dat veroorzaakt desoriëntatie, waardoor het braakcentrum in de hersenen geactiveerd wordt. Maar braken is niet het enige symptoom. Honden die last heb ben van reisziekte zijn ook erg onrustig en opgewonden en speekselen overmatig. DIERVRIENDELIJKE OPLOSSING Veel hondeneigenaren proberen de reisziekte van hun hond zelf aan te pakken met middel tjes uit de dierenwinkel. Vaak zijn die onvol doende effectief en worden honden daar alleen maar suf van. Andere hondenbezitters kopen bij de drogist medicijnen die wagenziekte bij mensen tegengaan en weer andere nemen hun hond simpelweg niet mee in de auto. Stuk voor stuk geen diervriendelijke oplossingen. Het middel dat nu verkrijgbaar is via de dieren arts, is dan ook meer dan welkom. VOORKOMEN ÉN GENEZEN Het nieuwe middel, met de werkzame stof maropitant, voorkomt het braken tijdens de 2009/2010. GUO-woordvoerder Jos Creusen noemt het begro- tingsgat zo kort voor een nieuw seizoen vervelend, maar nog niet direct verontrustend. “We kregen één keer te veel een nee bij onze fondsenwerving. De kredietcrisis indachtig valt dat eerder mee dan tegen”, aldus de voorzitter/podiumprogram- meur. Voor komend seizoen verhuizen de GUO-concerten van’t Boerderijtje in Haaren naar Den Boogaard. Daar heeft de Oisterwijkse concertorganisatie een internationale serie van acht folkroots- optredens gepland staan. Eenmalig wijkt GUO noodgedwongen uit naar Tiliander. Dat is voor haar thematische Brabo-avond ‘Meej Zaachte Geej’ op zaterdag 6 februari. Daar ontvangt ze dan JW Roy, Gerard van Maasakkers (met Harry Hendriks) en Dommelvolk. Meer info over de GUO-concerten: website: guo.inoisterwijk.nl; e-mail: guo@inoisterwijk.nl of GUO-foon: 521 0175. Wil jij met deze ^•OntOUr sympathieke 84- jarjge mevrouw op pad? Mevrouw wil nog graag genieten van het leven, maar vindt dat in haar eentje maar moeilijk. Zij is slecht ter been en zit in een rolstoel. Ze zou dolgraag, bijvoor beeld op donderdag middag, even met iemand naar de markt willen gaan. Wil jij deze aardige Sbqgi en Ten Cate actie zoiang de voorraad strekt: 3+1 gratis! Modehuis Poirters. Ook dit jaar nodigen wij de Moergestelse deelnemers van de Nijmeegse Vierdaagse uit om op zaterdag 25 juli om 12.00 uur in het Gildehuis van 't Stokske aan de Zandstraat op de koffie te komen. We maken die middag 'n groepsfoto die we na de vakantie zullen publiceren in 'Moergestel-Nieuws' en voor jullie zelf is 'n mooie gelegenheid om nog wat na te pra ten. Redactie Moergestel-Nieuws en Jan Timmermans Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Mooie tuinen.nl Kloosterlaan 57 Moergestel (013)5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. kosten, Ni 'innate' grootte 3,50; Mien 5,- p.stuk en worden Heen geNaattt Ni CONTANTE tetNtog! Aooten unfHada Zoekertjes wonten MET lepteatxt! ’MOERGESTEL NIEUWS* - WOENSDAG 8 JULI 2009 PAGINA 6 pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Üdenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Luxe 4- tot 5-pers. stacaravan te huur op camping de Roompot direct aan zee. Info: 513 1938 of via mail rcmvdven@hetnet.nl Te koop: ’’Hobby” Tourcaravan 1994 met achterkeuken, toiletruimte, rondzit, luifel, voortent, fietsendrager, stabilisator. Geheel compleet ingericht. Klaar voor gebruik. Vraagprijs 4.000,-. Info 06 - 40 85 78 30. 4Everyware Stocklots BV aan de Sonman 30 te Moergestel is per direct op zoek naar een fulltime magazijnmedewerker met er varing. In het bezit van en heftruck en groot rijbewijs (C). Flexibel in de omgang en heel belangrijk... goed georganiseerd. Zijn func ties zijn orders klaarztten en binnenkomende goederen inventariseren. Tevens het maga zijn (binnen en buiten) op orde en schoon houden valt onder zijn verplichtingen. Een goed rekenkundig hoofd en een snel organi serend vermogen zijn een must. Tevens dient hij in het bezit te zijn van een verklaring van goed gedrag. Voor meer informatie bel 013-5810956 of mail naar rob@4everyware. nl Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden: 'De Klusjesman', Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013-528 39 37.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6