Bedankt allemaal! ft 00 h Aan: alle Moergestelse kinderen Zangvereniging Crescendo kijkt terug op een geslaagd Tiïjarig Jubileum. Bestuur, dirigent pianiste en leden van Zangvereniging Crescendo Ik doe mee met de Jeugdvakantieweek! Zonder de steun van onze sponsors en donateurs zou deze dag niet zo succesvol zijn geweest. Verder willen wij een ieder die ziek op welke wijze dan ook voor ons heeft ingezet hartelijk danken. X7 PAGINA 3 h NAAM: GROEP: 1-2-3-4-5-6-7-8 TELEFOON: Ik wil graag in de groep bij: Moergestel, 20 juli 2009 Betreft: geloven in groei Monseigneur, Naam: Handtekening: INLEVEREN VÓÓR MAANDAG 13 JULI Moergestel is in vele opzichten een uniek dorp. Aan Drs. A.L.M. Hurkmans Bisschop van ’s-Hertogenbosch Postbus 1070 5200 BC Den Bosch Moergestel heeft een unieke gemeen schap: het slaagt erin met behulp van uit sluitend vrijwilligers voor het tweede jaar een drie-weken durend spektakel - Moer gestel Fietsdorp - te organiseren wat dit jaar tienduizenden bezoekers heeft getrok ken. Zo zag Moergestel kans voor haar bevol king een nieuw theatér/gemeenschapshuis te laten bouwen, terwijl er in de gemeente Oisterwijk al een was. De Moergestelnaar gaat niet voor een zon dagsdienst naar een kerk in een andere plaats, als er in het eigen dorp een uniek kerkgebouw (Rijksmonument) staat, sterker nog het vraagt om een eigen gebouw als er dat niet zou staan. De Moergestelnaar accepteert niet dat het eigen parochiecentrum, dat met gemeen schapsgeld tot stand gekomen is, gesloten zou moeten worden; de steen in de gevel zegt immers: "in ieders naam gelegd als bouwsteen van gemeenschap”en wat als dat gebouw geen bouwsteen van gemeen schap meer kan zijn? Het programma voor groep 6-7-8 Maandag wordt iedereen om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Je gaat dan bij het bordje staan van de groep waarin je nu zit en daar word je door je leiding opgehaald. Als iedereen zijn groepje gevonden heeft, gaan we aan de slag met een kompas. Om 12.00 uur ga je vanaf Den Donk naar huis. ‘s Middags wordt iedereen om 13.30 uur bij Den Donk verwacht. Je wordt nat, want we gaan van middag tot 16.00 uur op de Reusel varen. Dinsdag speel je van 9.30 tot 12.00 uur een spelcircuit op het Roef!-terrein, helemaal in het teken van survival. Om 13.30 uur word je, op de fiets verwacht bij Den Donk. We fietsen een rondje en leggen daarbij verschillende keren De parochie van Moergestel heeft een unieke vitaliteit: in Moergestel is de jeugd nauw bij de kerk betrokken via kinderkoor, jongerenkoor, gezinsvieringen, kinder woorddienst en jongerenpastoraat. Moergestel is een plaats met unieke tra dities: het heeft als enige plaats in Neder land drie bloeiende Gilden in haar midden. Moergestel heeft een unieke plaats in Ne derland qua aantal florerende verenigingen. Moergestel heeft een unieke onderne- mingsvereniging in Nederland: daarin zijn alle soorten geledingen van ondernemin gen vertegenwoordigd. Zoals de fusie tussen de ondernemingsver- enigingen van Moergestel en Oisterwijk is mislukt, zo zal een samengaan tussen de parochie van Moergestel en drie op zich al geheel verscheiden parochies van Oister wijk, zoals in het plan van aanpak voorzien, héél moeilijk liggen. En wat voor Moergestel geldt, geldt ook voor de Moergestelse parochie. Moergestel heeft een unieke parochie: in de parochie zijn niet alleen maar liefst meer dan 300 vrijwilligers actief, maar ook het aantal verschillende werkgroepen/ koren is uniek (meer dan 30 werkgroepen en 4 koren). De parochie van Moergestel is op een unieke manier bezig er voor te zorgen dat bij het (in de toekomst) mogelijk wegvallen van de eigen priester/pastor toch het geloof gevierd en beleefd kan worden door be kwame parochianen erop voor te bereiden om diensten te verzorgen. achterblijven als men zich niet thuis voelt bij iets wat verderop gebeurt. De parochie van Moergestel barst van de unieke plannen en daden. Zo krijgt het kerkhof een overkapping en zo start in september een Huis voor Zingeving waar de (gelovig) zoekende mens uitgeno digd wordt om opnieuw bij zijn haar leven stil te staan via lezingen, workshops, abdij dagen en abdijweekenden, groepsgesprek ken, muziek, stiltedagen etc. Unieke plannen en daden zullen geen voe dingsbodem meer hebben als men zich niet meer betrokken voelt bij wat er te gebeuren staat. De parochie van Moergestel werkt op een unieke wijze met andere organisaties en de plaatselijke pers samen: de traditie van het uitdelen in de kerk van de Sint-Janstros is weer in Moergestel geïntroduceerd en is meteen een succes gebleken. De samenwerking met andere organisaties en plaatselijke pers zal alleen maar moeilij- ker worden, als er geen directe lijnen meer zijn. Leden van de parochie zijn op een unieke wijze actief in de Raad van Kerken (maar krijgen overigens weinig ondersteuning van de parochies in Oisterwijk). Men vreest voor stilstand bij de samenwer king in de Raad van Kerken, als de huidige goede contacten met de parochies in en rond Tilburg beëindigd gaan worden. Moergestel heeft een unieke plaatselijke geloofsgemeenschap, waarbij de leden el kaar inspireren om naar de geest van de tijd Jezus in hun midden te ervaren. De inspiratie die van een plaatselijke bloei ende geloofsgemeenschap uitgaat wordt minder naar gelang de afstand en het niet- samengevoel groter worden en we zijn in dat geval bezorgd, dat nog méér mensen de kerk de rug zullen toekeren en dat onze Kortom: Moergestel en de parochie van Moergestel als levendige gemeenschap pen zijn uniek en zéér nauw met elkaar verweven en moeten uniek blijven, omdat er anders straks geen Moergestel en geen Moergestelse parochie meer is. unieke gemeenschap met name die rondom onze rooms-katholieke parochie voor een belangrijk deel verloren gaat. Dat kan naar onze mening toch niet de be doeling zijn! Moergestel wil graag samenwerken en meedenken met anderen, maar kan alleen uniek blijven als het vanuit het eigen unieke kan blijven handelen. SCHOOL:Bienekebolders Graaf van Ursel Hertog Jan Andere school Dat unieke van Moergestel lijkt zich niet te verdragen met de plannen die het Bisdom met onze parochie heeft. Wij geloven in groeien, omdat blijkt dat onze parochie nu al weer groeiende is, maar wij denken, dat wij in Moergestel met uw plannen niet groeien in geloof. Wij als kerkbestuur, als pastoraatsgroep, als koren, als werkgroepen en als parochia nen van de parochie roepen u op om met ons te overleggen hoe we gezamenlijk tot een aanpak kunnen komen die er voor zorgt dat de toekomst van ons unieke dorp en onze unieke parochiegemeenschap ver zekerd blijft. Namens het parochiebestuur: Hr. Will Pellis Namens de pastoraatsgroep: Pastor Theo te Wierik msc P.S.: Hierbij sturen wij u een video die ge maakt is bij gelegenheid van Moergestel Fietsdorp en het prentje dat bij de fietsenin- zegening is uitgedeeld en waaruit blijkt hoezeer de parochie aansluit bij iets wat in het dorp leeft en het dorp bij wat er in de kerk gebeurt. lersel, Oostelvoortjes 17 (naast Reuselhof) of bij Fam. Donders, Eijsenbrand 20. En ouders, broers en zussen.we zoeken nog leiding en spelleiding. Dus als je tijd hebt en mee wilt doen, zet dat dan op onderstaand strookje. Doe je mee, bewaar dan deze brief, zodat je weet watje gaat doen en waar je moet zijn. 1 2 3 4 omcirkelen wat van toepassing is evt. aan vullen N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de site komt te staan. Belangrijk om te weten: Geen bijzonderheden Ik heb epilepsie Ik heb suikerziekte Ik ben allergisch voor Het is weer zover! Je kunt je weer opge ven voor de jeugdvakantieweek. Dit jaar wordt die gehouden van 24 t/m 28 augus tus, in de voorlaatste week van de zomer vakantie. Het thema is: Expeditie Gèssel. Wat is het programma voor groep 3-4-5? Maandag wordt iedereen om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Je gaat dan bij het bordje staan van de groep waarin je nu zit en daar word je door de leiding opgehaald. Als iedereen zijn groepje gevonden heeft, gaan we een kompas- tocht lopen. Om 12.00 uur ga je vanaf Den Wat gaat groep 1-2 allemaal doen? Maandag wordt iedereen om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Je gaat dan bij het bordje 1-2 staan, waar je door de leiding wordt opgehaald. Als iedereen zijn groepje gevonden heeft, gaan we een speurtocht doen. De ochtend wordt om 12.00 uur afgesloten, ‘s Middags is er geen pro gramma. Dinsdag word je om 9.30 uur bij Den Donk ver wacht. We gaan een dagje weg met de bus, dus brood en drinken niet vergeten. Om 16.00 uur is de bus weer terug bij Den Donk. Woensdag kijken we naar een voorstelling en staat voor iedereen een pannenkoek klaar. Om 9.30 uur word je verwacht bij Den Donk, waar je om 12.00 uur weer kunt worden opgehaald, ‘s Middags is er geen programma. Donderdagochtend ben je creatief bezig. Van 9.30 -12.00 uur gaan we knutselen. Zelf knut selmaterialen meebrengen mag (geen verf), maar zet er wel je naam op. Vrijdagmorgen word je om 9.30 uur verwacht bij de Pierenberg om een leuk bosspel te doen. Zelf een schepje en emmertje meebrengen is handig, omdat we zeker zandkastelen gaan bou wen. Óm 12.00 uur kun je weer opgehaald wor den in de Pierenberg. De Pierenberg is niet toegankelijk voor auto’s, dus gebracht worden met de fiets is het makkelijkste, ‘s Middags kun je uitrusten, of met je ouders naar de kin- dermarkt op de Graaf van Ursel gaan. Om 17.30 uur word je weer bij Den Donk ver wacht voor de optocht en de disco. De disco is in het Draaiboompje. Je ouders worden om 20.00 uur daar verwacht om je op te halen, maar mogen de disco niet in! aan. We eten bij Den Donk en fietsen naar de kampeerboerderij van Moorman aan de Zand straat. We vermaken ons daar met een kamp vuur, spelletjes en een avondtocht. Om 22.00 uur kun je daar opgehaald worden. Woensdag verzamelen we in de Pierenberg voor enkele bosspelen. Om 12.00 uur gaat ieder een weer naar huis. ’s Middags begint het programma om 13.30 uur bij ’t Draaiboompje waar verschillende proeven moeten worden afgelegd. Dit duurt tot 16.00 uur. Donderdagmorgen vertrek je om 9.30 uur vanaf Den Donk. De bussen zijn pas om 16.00 uur weer terug van Zwembad De Tongelreep, dus eten, drinken en zwemkleding meebrengen. Vrijdagmorgen zijn de voorbereidingen voor de optocht. Van 9.30-12.00 uur gaan we knut selen bij Den Donk. Zelf materialen meebren gen mag (geen verf), maar zet wel je naam erop, ‘s Middags begint om 13.00 uur de markt op de speelplaats van de Graaf van Ursel. Ook dit jaar zit je als groep bij elkaar op de markt. Om 15.00 uur wordt de markt afgebroken. Om 17.30 uur word je weer bij Den Donk ver wacht voor de optocht en de disco. De disco is in ’t Draaiboompje en duurt tot 20.00 uur. Je ouders kunnen je daar op komen halen, maar mogen de disco niet in! DE KOSTEN Als je je opgeeft vóór maandag 13 juli kun je voor 15,- euro meedoen aan de jeugdvakantie week. Bij te laat inleveren betaal je het dubbe le bedrag (dus 30,- euro). Te laat inleveren bete kent ook dat we er geen rekening mee kunnen houden bij wie je in de groep wilt. Lever dus op tijd in! Heb je zin om mee te doen, vul dan het strook je in en doe het strookje samen met gepast geld, in een envelop, in de brievenbus bij Fam. van Moergestel heeft een unieke volksaard met een unieke hechte saamhorigheid. De Moergestelnaar voelt zich geen Ois- terwijker... De werkgroepen in de parochie zijn uniek actief en vindingrijk: waar worden er fiet sers en hun fietsen gezegend als het hier Fietsdorp is? De vindingrijkheid van de parochianen zal Moergestel neemt unieke initiatieven: zo organiseert de Stichting Wiekentkunst ieder jaar een manifestatie met telkens een ander item en heeft zij gezorgd voor de plaatsing van een Ermelindisbeeld midden in het dorp bij de kerk. Moergestel met wat er bij hoort houdt op een levendige gemeenschap te zijn als ini tiatieven die niet in de eerste plaats Moer- gestelgericht zijn niet meer kunnen worden ontplooid. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JULI 2009 Donk naar huis, ‘s ZT Middags word je van 13.30 tot 16.00 uur bij Den Donk ztTT'X f verwacht. Iedere groep bouwt dan een eigen onderko- y L men. Zorg zelf voor gereedschap, maar 1 zet daar wel je naam r-L^s^/ °P- l/r i/ u, Dinsdagmorgen r^Mr>FDFP^TFl moet je om 9.30 uur '—J bij Den Donk zijn. We zijn deze ochtend alle maal creatief en actief bezig. Om 12.00 uur ga je thuis lunchen. Om 13.30 verzamelen we bij Roef! voor een spelcircuit helemaal in het teken van survival. Om 16.00 ga je naar huis. Woensdag ga je van 9.30 uur met de bus weg. Eten, drinken en zwemkleding niet vergeten! Om 16.00 uur ben je weer terug bij Den Donk. Donderdagmorgen zien we je om 9.30 uur bij Den Donk. Tot 12.00 uur is er een door jullie zelf verzorgde bonte ochtend, ‘s Middags wor den jullie om 13.30 uur verwacht bij het Draai boompje voor het afleggen van verschillende proeven. Om 16.00 uur gaat iedereen weer naar huis. Vrijdagmorgen zijn de voorbereidingen voor de optocht. Van 9.30 - 12.00 uur ga je knutse len bij Den Donk. Zelf materialen meebrengen mag (geen verf), maar zet er wel even je naam op. ‘s Middags begint om 13.00 uur de kinder- markt op de speelplaats van de Graaf van Ursel. Ook dit jaar zit je met je groep bij elkaar. De markt wordt om 15.00 uur afgebroken. Om 17.30 uur word je weer bij Den Donk ver wacht voor de optocht en de disco. De disco is in het Draaiboompje. Je ouders worden om 20.00 uur daar verwacht om je op te halen, maar mogen de disco niet in!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3