AA YMALPHEÏf VAN ALPHEN jl Aphrodite r Feestelijke prijsuitreiking bij Van Alphen Autoschades 1 Gos Denissen koning St. Catharina Brief aan onze bisschop i.v.m. nieuw te vormen parochie Oisterwijk OIuR i BRILLEN LENZEN Brief aan de bisschop op pagina 3! WOENSDAG 8 JULI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1528 Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. 013 - 54 21 755 Combinatie van spiritualiteit en religie voor zoekende mens Huis voor Zingeving in Moergestel In Moergestel wordt op 23 september het Huis voor Zingeving geopend. Dit nieuwe initiatief komt in de Aula van Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef (tegenover Stanislaus). In het Huis voor Zingeving worden onder meer lezingen en thema avonden gegeven over spiritu eel en religieus bewustzijn. “Het is let terlijk een huis, een plek voor iedereen, om elkaar te ont-moeten, geïnspireerd te worden, om te werken aan bewust wording” ömschrijft Jeanne Ketelaars het Huis voor Zingeving. IlMWl X WH r Weekblad voor Moergestel beek, Oisterwijk, Haaren, Oirschot en niet kend. 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisferwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 Van Alphen Autoschades heeft ook de tussenpersonen in het zonnetje gezet. Uit de wedstrijdformulieren die aan alle assuran tiekantoren zijn verzonden is kantoor Lancyr Efides uit Tilburg de gelukkige winnaar. Alle prijswinnaars van harte gefeliciteerd met hun welverdiende prijs! Op de foto links de familie Cornelissen; rechts de familie Van Heesewijk. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 fl]—m AL RUÏH 80 JAAR FIFTSPLEZIER AUTOSCHADES -1880- 1 -rindi IMO Namens de Moergestelse parochie St.-Jans Onthoofding heeft deze Moergestelse theolo gisch opgeleide, haar idee verder uitgewerkt tot het Huis voor Zingeving. Over doel en opzet daarvan zegt ze: “Het Huis voor Zingeving wil verbindingen leggen tussen mensen die zich afvragen wat de zin van het leven is, of van de grote gebeurtenissen in het leven. Door middel van een proces van bewustwording werken we aan onszelf en daarmee aan een betere wereld.” Er is binnen het project Huis voor Zingeving gekozen voor een combinatie van spiritua liteit en religie. Dat komt weinig voor. Jeanne Ketelaars: “Bestaande initiatieven zijn óf gericht op spiritualiteit, óf op religie. Een der.” Al net zo bijzonder is het dat een paro- Gos Denissen (Servennenstraat) heeft zich maandagmiddag na ’n pittige strijd tot koning van St. Catharina geschoten op het gildeterrein bij ’t Draaiboompje. Zijn medekandidaten Sjef van Roessel, Kees Bierkens, Henk van der Zanden, Jan Wolfs en zittend koning Hein Bruurs hebben het hem echter niet cadeau gegeven. Gos was trouwens niet de eerste die het lukte om de vogel naar beneden te halen. Theo te Wierik, die samen met waarnemend burgemeester Hans Janssen de eerste schoten mocht lossen, haalde hem bij een welgemikt derde schot feilloos naar bene den. Het kostte hem ’n vaatje geestrijk vocht, maar dat zal voor de gildebroeders, gezien de op dat moment nog geldende temperatuur, niet écht ’n straf zijn geweest... waartoe onder meer plaatsen als Hilvaren- H?arpn cn üict mix aanbieden van beiden is heel bijzon- in de laatste plaats Tilburg worden gere- rlcsa* "Al rmt- kii-rnnzlor ïc hof rloT nnrr», chie deze nieuwe weg wil opgaan en de ont wikkeling van het Huis voor Zingeving moge lijk heeft gemaakt. Het project staat overi gens helemaal op zichzelf. De religieuze component wordt aangeboden los van welke religie dan ook. De parochie heeft een werkgroep in het leven geroepen, onder leiding van Jeanne Ketelaars, die Het Huis voor Zingeving verder inhoud en vorm gaat geven. “De Moergestelse parochie wil zich door middel van het Huis voor Zingeving profileren als een open parochie waar men op eigentijdse wijze zoekt naar ‘ruim te’, waar plaats is voor iedereen. Er is momen teel meer dan ooit behoefte aan bezinning. Veel mensen vinden dit niet meer in de kerk. Vandaar dit initiatief om elkaar in het Huis voor Zingeving te ontmoeten.” Vanaf de opening eind september hoopt het Huis voor Zingeving haar doel te bereiken door middel van een rijk opgetuigd program ma. Veel wordt in het werk gesteld om geïn teresseerden van het bestaan van dit nieu we project op de hoogte te brengen. In Moer gestel bijvoorbeeld wordt binnenkort huis- aan-huis een folder bezorgd en er wordt een website voorbereid. Overigens richt het Huis Klanten die vóór 31 mei jl. hun autoschade bij Van Alphen Auto schades hebben laten herstellen, maakten kans op deze prijs. Inmiddels zijn de prijswinnaars bekend geworden. De heer H.G.J.C.M. van Heesewijk en de heer C. Cornelissen hebben hun prijs overhandigd gekregen én hebben genoten van het heerlijke ontbijt. Recentelijk hebben Max en Oscar Van Alphen in het pand van Van Alphen Autoschades een metamorfose doorgevoerd. Zo kreeg de receptie een geheel andere uitstraling. Speciaal ter gelegenheid hiervan konden alle klanten meedoen aan een actie waarbij een ontbijt voor 2 personen gewonnen kon worden. Jeanne Ketelaars uit Moergestel werkt het gezamen lijke initiatief tot het Huis voor Zingeving uit. Eind september wordt dit ‘huis’geopend in de Aula van Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef in Moergestel. voor Zingeving zich op een grotere regio, Het parochiebestuur en de pastoraats- groep hebben een brief opgesteld waar in aan de bisschop wordt gevraagd oog te hebben voor de eigenheid van Moergestel en onze parochie St. Jans Onthoofding. De parochie Moergestel wil graag samen werken en meedenken met anderen, maar kan alleen uniek blijven als het vanuit het eigen unieke kan blijven handelen. In de brief roepen wij als kerkbestuur, als pastoraatsgroep, als koren, als werkgroe pen en als parochianen van de parochie de bisschop op om met ons te overleggen over hoe we gezamenlijk tot een aanpak kunnen komen die er voor zorgt dat de toekomst van ons unieke dorp en onze unieke parochie gemeenschap verzekerd blijft. De brief vindt u op pagina 3 van deze Moergestel Nieuws. Ik vraag u hiervan kennis te nemen en indien deze brief uw instemming heeft deze te ondertekenen en in te leveren in het Parochiecentrum. Deze brief ligt ook in de kerk en in het parochiecentrum ter ondertekening. Te vens staat hij op onze website: www. parochiemoergestel.nl waar u ook kunt tekenen. In week 30 zal de brief worden verstuurd. Pastor Theo te wierik msc uur IV - -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1