Rollator ’rally’ op Stanislaus Gezocht: leiding en hulp tijdens de Jeugdvakantieweek VVV-post Fietsdorp Moergestel H.S.V. de Rietvoorn KBO-Bfabant Het is (voorlopig) weer stil op de 105.2 FM Bijzondere bieren in De Brouwer 27e Wandelvierdaagse ook weer goed verlopen - Was jij in de Derde Wereld of wil je gaan? Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Afdeling Moergestel .Tel.: COMPUTERINLOOP Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: I Zo ook de Saison. De Saisonbieren is een Adres: Mailadres: Mobiel: Leeftijd is dus: Ik doe samen met:..... O maandagmorgen O dinsdagmorgen O woensdagmorgen O donderdagmorgen O vrijdagmorgen een streek met bieren die het drinken meer dan waard zijn. Wil je deze bijzondere, voor de meesten onbekende bieren, proeven kom dan aanstaande vrijdag om 20.30 uur naar Café De Brouwer. Iedereen is van harte wel kom. O maandagmiddag O dinsdagmiddag O woensdagmiddag O donderdagmiddag O vrijdagmiddag Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Op Kermiszaterdag 4 juli wordt er op de Zand- put een extra concours gehouden. We vissen van 13.00-16.00 uur. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Hans Smits tel 06- 51 59 02 52 of Marco van Elderen 06-40 35 06 98. Plaatstrekking om 11.30 in café de Klaore. Belangenorganisatie voor senioren KBO Computerinloop in den Boogaard van 13.30 uur tot 15.00 uur op woensdag 15 juli en woensdag 12 augustus. Op woensdag 10 juni was de eerste inloop. De computerinloop vindt deze zomer (juni - juli - augustus) één keer per maand plaats. Tijdens de inloop van 13.30 tot 15.00 uur in den Boogaard kunt u terecht met al uw computer- vragen. Er staan 4 laptops om op te werken. U kunt ook uw eigen laptop meebrengen. Vanaf september starten de computer-works hops. Daarover volgt informatie in de Nieuwsbrief van augustus. Welkom met uw vragen en computerproblemen. Loop gerust - binnen. Hebt u zich opgegeven voor een works hop: u krijgt rond begin september bericht over de planning. De helpdesk is er voor u! Moergestel fietsdorp is weer ten einde. Guus Moonen mag gaan opdrogen op een zonnige bestemming, en ook wij van MTV hebben onze flightcases gepakt en hebben alles weer in onze vertrouwde studio op zijn vaste plaats opge steld, zodat onze radio programma’s weer van uit de studio kunnen komen. De zender die het radiosignaal op de 105.2 FM uitzond is weer uit geschakeld, zodat het op die frequentie voor lopig weer stil is. Maar de afgelopen 3 weken hebben we wel laten horen dat we in staat zijn om 24 uur per dag volwassen radioprogramma’s te produceren én uit te zenden. Daar zijn we een aantal mensen binnen en buiten MTV veel dank aan verschuldigd. - De organisatie van Moergestel Fietsdorp die voor ons een ideale accommodatie heeft geregeld. - De mensen van MTV radio die er zoveel (over)uren in hebben gestopt. - De vele gasten die een grote variatie in de programma’s brachten. - De adverteerders die weliswaar, waar voor hun geld kregen, maar zonder wie we nooit de benodigde materialen hadden kunnen aanschaffen. - Mark Boogaers voor het produceren van commercials, jingles, bumpers en andere geluiden. - Het parochie bestuur, dat het mogelijk maakte om de zender op een ideale plek te plaatsen. - En zeker ook u luisteraars die met uw ideeën, opmerkingen en toevoegingen hebt bijgedragen aan een con stante verbetering van onze programma’s. We hebben er veel van geleerd, en zullen het geleer de in de toekomst zeker in de praktijk brengen. Als uw organisatie in de toekomst ook een meerdaags evenement wil gaan organiseren, en u denkt dat MTV radio daar een meerwaar- MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JULI 2009 Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te brengen is er veel hulp nodig, en die heb ben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrijwilligers, sommige vrijwilligers ook al voor de 27e keer, zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse men sen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2010 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Wij zijn alle hulpverleners erg dankbaar, dus heel hartelijk dank hiervoor. Huize Stanislaus voor de opslag van de materialen en de koffie e.d., mensen van de E.H.B.O., Hertog Jan voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws, de Harmonie, die altijd weer klaar staat om de wandelaars op te halen, staporkest d’Ambiejans voor de sfeer op het plein, de gemeente voor de vergunning e.d., de politie voor de instructie van de bri gadiers en de begeleiding op vrijdagavond, de mensen van de Naemloose Speelers die bloe men en snoep verkochten, ook alle mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dank baar. Verder zijn we natuurlijk alle sponsors zeer dankbaar, want zonder uw hulp is dit evenement moeilijk te organiseren. De wandelavondvierdaagse voor 2010 is gepland van dinsdag 1 t/m vrijdag 4 juni 2010 (onder voorbehoud). Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. De Organisatie van de Wandelavondvierdaagse. Naam: Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2009 mogen we ook dit jaar weer zeggen dat deze geslaagd genoemd mag worden. Het was goed wandelweer, al was het voor de vrijwilli gers en de organisatie af en toe erg koud. Door de voorbereidingen van het-fietsdorp kwamen we met onze kramen wel een beetje in de ver drukking en het opbouwen van de grote ten ten op dinsdagavond hadden wij liever anders gezien. Het is gelukkig allemaal goed afgelopen want de kans op ongelukken was zeker aanwe zig met zoveel jeugd op het plein, en dit was ook niet volgens de afspraak. Daarom hopen we, mocht er weer een activiteit komen m.b.t. het fietsdorp, dat in 2010 er meer ruimte tusseh de activiteiten is, wij zullen de organisatie van het fietsdorp hierop ook aanspreken. Dit jaar waren er 497 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er ruim 100 minder dan in 2008 maar toch voor Moergestel een flink aantal, Deze aantallen zijn als volgt over de afstanden verdeeld 394 voor de 5 km. 92 voor de 10 km. en 11 voor de 15 km. De organisatie is met deze aantal len heel blij, hieruit blijkt al 27 jaar dat een wandelavondvierdaagse in Moergestel niet weg te denken valt. We weten echter iriet waarom er dit jaar ruim honderd wandelaars minder zijn geweest. Tegen de wandelaars wil de organisatie zeggen denk er eens over na om volgend jaar in te schrijven voor de 10 of 15 km, het is nl. veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoomse Vierdaag se is de 15 km een mooie training. Tijdens Moergestel Fietsdorp heeft de VW Oisterwijk 3 weken lang een VWpost gehad in de trailer op het St. Jans plein. Deze post werd, o.l.v. Mieke Oerlemans en Dion van Gorp, in ploegendienst bemand door 10 vrijwil ligers uit Moergestel, Oisterwijk en TilburgDe post heeft o.a. gefungeerd als coördinatiepunt voor de speciale fietstocht Moergestel Fietsdorp endeFiets4-daagse.Opdefotov.Ln.r.Jokevan Asch, Mieke Oerlemans, Karien van Heesewijk en Dion van Gorp. Een groot aantal jongeren heeft zich al opgegeven als leiding voor de Jeugd vakantieweek, maar we zijn nog altijd op zoek naar meer mensen. Om een idee te geven: de week wordt georganiseerd door 15 mensen •als leiding zijn ieder jaar zo’n 100 jongeren actief voor de ondersteuning (STT) doen we ieder jaar een beroep op 10 personen •voor spelleiding, brigadier en losse hulpen kunnen we ieder jaar rekenen op ongeveer 30 mensen Al met al draait de Jeugdvakantieweek dus op zo’n 150 vrijwilligers afkomstig uit de Moerges telse gemeenschap, maar ook uit naburige gemeentes. Natuurlijk beseffen we dat niet iedereen zich hele dagen in kan zetten, maar ook als iemand Een twintigtal bewoners van Stanislaus deed vori ge week dinsdag mee aan een rollator ’rally’ op Stanislaus. Het geinige vermaak was georganiseerd door de activiteitenbegeleidsters Anke Verdijk en Bea de Kroon. Ze haakten daarmee op een heel ori ginele manier in op Moergestel Fietsdorp. De deelnemende ouderen moesten onder meer de betekenis van verkeersborden kennen en ze moesten vooral goed kunnen manoevreren en laveren met hun rollators. Het parcours door de tuin van de Nieuwen hof kende onder meer een slalom, het draaien van een acht en er moesten vijf passen terug worden gezet. Halverwege was een rustpunt ingericht. De negentigjarige Lies de Brouwer-Horrevorts, sinds een jaar rollatorgebruikster, zei dat ze de rally gewel dig vond. maar beperkt beschikbaar is, kan hij of zij mee doen aan de Jeugdvakantieweek. Heb je in de week van 24 t/m 28 augustus tijd en zin om je in te zetten voor de Jeugdvakan tieweek, vul dan onderstaand strookje in en doe het in de bus bij Dion Tekath, Stappert 43 (06-12 96 74 14) of bij Raoul op ’t Hoog, Industrieweg 15 (06-46025444). Aanmelden kan ook via de site www.jvw- moergestel.nl Als je meedoet, houd dan vrijdagavond 17 juli vrij. We bespreken dan kort het programma en verdelen de groepen onder de leiding. Meer informatie volgt nog in Moergestel Nieuws. Belgische biersoort die alleen in de zomer ver kocht wordt. De Belgen zijn niet vies van ste vige bieren met duidelijk karakter. Ondanks het niet al te hoge alcoholgehalte van de Saison-bie- ren (5%- 6,5%) voelen ze toch ook stevig aan. Beerhunter Michael Jackson (niet de pas ver leden zanger, maar een onlangs overleden bier- autoriteit uit Engeland) zegt erover: “Ze zijn fors en droog, met een gistachtige, fruitige zurigheid als van een sinaasappel en ze zijn gewoonlijk ongefilterd.” Over Saison de Silly zegt hij: “Duidelijk wijnachtig en ietsjes wrang. Dit bier wordt verkregen door vermenging van een bleek brouwsel met een donkerder dat gedurende ongeveer een jaar in een tank is gerijpt. Sommige aanhangers vinden de Saison de Silly het meest de Saison-traditie respec teert, hoewel het geen tweede gisting in de fles (en dus ook het fust, red.) kent.” Deze streek staat bekend om zijn trouw aan plaatselijke speciale bieren. Dus ook voor de in kan betekenen, dan komen wij graag met u in contact om in goed overleg te bekijken wat uw evenement en MTV radio voor elkaar, en de luisteraars kunnen betekenen. Tot zondag 4 juli bij de volgende ZM. Team MTVfietsradio O programma A O programma B O programma C (groep 1-2) (groep 3-4-5) (groep 6-7-8) Ik ben niet beschikbaar als leiding, maar wil meedoen als: O spelleiding O algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) en ben hiervoor beschikbaar op de volgende dag(del)en: O maandag (hele dag) O dinsdag (hele dag) O woensdag (hele dag) O donderdag (hele dag) O vrijdag (hele dag) N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de site komt te staan. Henegouwers staan bekend als smulpapen en genieters van het goede leven. En voor de Belgen (Walen in dit verband) hoort daar bier zeker bij. Vandaar dat er verschillende mooie brouwerijen tegen de Franse grens zijn die wel erg lekkere bieren maken. Zo ook in de drie hoek Ath, Edingen (Enghien in het Frans), Soignies. Daar ligt het dorp Silly, dat door kruist wordt door de Sillybeek, de naamge ver aan het dorp en de brouwerij. In 1850 begon landbouwer Nicolas Meyns- brughen zijn eigen brouwerij. In die tijd was de combinatie boerderij brouwerij vrij nor maal. In die streek werd zeer veel gerst en hop verbouwd, vandaar de combinatie. De brouwe rij heeft nog de uitstraling van toen: een hof stedelijke hoeve. De brouwerij ligt verscholen achter bepleisterde muur met een binnenplaats- ons, bierfiefhebbers uit Moergestel, duidelijk je met kasseien. De familie Meynsbrughen, de vijfde generatie alweer, is nog immer de eige naar van de brouwerij. De familie legt toe op het maken van streekbieren die alle een zach te fruitigheid hebben. Geboortedatum: PAGINA 7 Spreekt de Vierde Wereld jou aan? De congregaties van MSC en FDNSC zijn de grondleggers van het Missionair Servicecen trum Tilburg (MST) in het Huis van de Wereld aan de Spoorlaan in Tilburg. Jaarlijks bezoeken enkele duizenden personen dit centrum. Nu is er door de beide congregaties een nieuw pro ject gestart: Hart op weg! (www.hartopweg.nu) In het kader van dit project worden op zondag middag 20 september jongeren (18-40 jaar) uit genodigd in het Missiehuis, Bredaseweg 204 a in Tilburg. Jonge mensen die voor kortere of langere tijd gewerkt hebben (stage mag ook) in een Derde Wereldland of in een Vierde Wereldproject. Het gaat deze middag om het delen van eikaars culturen waarin het anders zijn en anders geloven alle ruimte krijgt. De organisatie heeft tevens een aantal inspireren de ervaringsdeskundigen/personen uit het veld uitgenodigd. De bedoeling van deze middag is dat jongeren eikaars ervaringen delen, zich laten inspireren en samen bespreken of er een basis is om samen verder te gaan. Mocht dit je aanspreken, meld je dan aan door te bellen of een email te sturen. Opgave: Zo spoedig mogelijk i.v.m. organisa tie. Plaats: Bredaseweg 204a (door de poort rechts) Datum: zondag 20 september; Tijd: 14.00- 16.30 uur. Kosten: geen Contactpersoon: Theo te Wierik, Goirke- straat 113,5046 GE Tilburg (013) 542 13 90 theotewierikmsc@home.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7