moorman c P' Mini Fietskes racen door Moergestel a DEZE WEEK: Zigeunerstick Shoarmaschotel Kees Geerts Na drie weken een gezellig en grandioos Moergestel Fietsdorp, racen wij door naar de kermis... Elke week ‘n Weekmenu de ‘Snack van de week’! COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Wie gaat er mee hardlopen? (2) Lekker...! Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 AUTOMOBIELBEDRIJF Wij zijn tijdens de kermis ook op dinsdag geopend. Woensdag 8 juli gesloten. met een nieuwe verrassende menukaart vol heerlijke zomerse gerechten. Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Voor alle blijken van medeleven en belangstelling rond het overlijden van onze pa, opa en over-opa danken wij iedereen van harte. Bijzondere dank spreken we uit voor de intensieve zorg, vooral in de laatste weken, die verzorgingshuis Stanislaus pa geboden heeft. Dank ook aan pastor Theo te Wierik voor de manier waarop hij ons begeleid heeft bij het overlijden en is voorgegaan in de uitvaartdienst. We zijn dankbaar voor zijn lange leven te midden van ons en bewaren vele goede herinneringen aan Juni 2009 Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Zijn vaste overtuiging is altijd geweest: dat hij iets pas opgaf als hij helemaal zeker wist dat er niets meer aan te doen was. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! René Bruurs: ‘Volgend jaar weer. 2.00 A e BRASSERIJ 'DE SCHOUW' met shoarma, gem. sla, frietjes 6.50 Fietsfeest doorslaand succes Gemiddeld duizend bezoekers per dag Moergestel Fietsdorp: volgend jaar wéér! Voor alle drukwerk: van geboortekaartje Q tot boek... PAGINA 3 wijze werd ingehaald. Hee hardlopers hoe zit het ermee! Ik weet zeker 1 de Swart duidelijk. “Hij is net een oude die sel. Hoe langer deze loopt, hoe stabieler en hoe krachtiger.” Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Woensdag 17.30-19.00 uur - 19.00-20.30 uur Aanvang 16 september 2009 Geef je tijdig op dan heb je zeker plaats. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JULI 2009 Ook Femke de Laat, Anneke van de Wouw en Etiënne Kordalksi (jongste medewerkers van MTV) leverden ’n uitzonderlijke prestatie op de mini-fiets-kes. Zij legden het ‘Rondje Guus’ immers helemaal af in ’n tijd van ruim drie uur... Een stuk minder positief was Jan van Gils, de man die de fietsvierdaagse heeft ‘getrok ken’. Voor deze eerste fietsvierdaagse hadden zich 130 liefhebbers ingeschreven (het aan tal fietsers lag dus hoger). “We hadden reke ning gehouden met driehonderd deelnemers”, l75 Geldig van donderdag t/m woensdag; zowel afgehaald als bij ons te gebruiken. dag, toen naar schatting vijfduizend mensen op de been waren. Camerateams van RTL Hart van Nederland, MTV en Omroep Brabant en pro fessionele fotografen van verschillende media Gerard Cobussen zich uit. Zij en andere vrij willigers bemensten drie weken lang elke dag het VVV-kantoortje. Ze konden ongeveer vijf honderd mensen met VW-achtige informatie helpen. De bezoekers waren afkomstig uit een grotere regio tot ongeveer Sint-Oedenrode en in iets mindere mate uit andere delen van het land. Hee hardlopers hoe zit het ermee! Ik weet zeker dat je het stukje van vorige week gelezen hebt, maar waarom twijfel je dan? Ik hoor mensen zeggen, ja maar dat zal wel veel te hard gaan, dat kan ik niet! Jawel. We beginnen van voor af aan, zijn lekker buiten bezig en bouwen langzaam iets op. Iedereen kan mee. Op de dinsdagavond om half 8 hoek Rootven/Oisterwijkseweg. Schroom nu niet en geef je op: 513 4285. Groetjes, Toos Swinkels. Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl Jan Vriens is heel stellig als hem de vraag wordt voorgelegd die de meeste Moergestelaren zich de laatste dagen hebben gesteld: Volgend jaar weer een Moergestel Fietsdorp? “Ja”, zegt hij luid en duidelijk. Hij is de voorzitter van de werkgroep die met het grootste fietsfeest van Nederland Moergestel drie onver gefelijke weken heeft bezorgd. Alle direct betrokkenen bij Moergestel Fietsdorp delen zijn mening dat het evenement een doorslaand succes is geweest. Volgens Jan Vriens trok Moergestel Fietsdorp Aan de eerste race met Mini Fietskes deden 160 fietsers mee. Het evenement was geslaagd wat betreft aantal deelnemers.en hun inzet. “Wij doen volgend jaar weer mee”, zegt René Bruurs van de eerste race met Mini Fietskes door Moergestel. Hij was een van de deelnemers aan dit nieuwe evene ment waarbij 160 fietskes in de race waren. Onderweg sneuvelden nogal wat fietskes, maar dat mocht de pret niet drukken. “Volgens jaar hebben we fietskes van een betere kwaliteit”, kondigde voorzitter Jan Vriens impliciet alvast een her haling aan. De race met Mini Fietskes ging van start met De winnaars kregen door Albert Nooren uit een onderdeel voor de jeugd. Blikvanger was de Oisterwijk vervaardigde prijzen in de vorm groep van de Oisterwijkse brandweer. Een van een gestileerde fiets. De snelste jeugd was: mobiele disco werd voortgetrokken door een 1. Steven de Bruin, 2. Lars van Gisbergen en paar op 12 inch-fietsjes zwoegende kinderen. 3. Julius op’t Hoog. De prijzen voor de leukst gemiddeld duizend bezoekers per dag. Deze Deze groep probeerde geld in te zamelen voor verkleedde jeugd gingen naar: 1. De groep 7' J -J- 1 -J -v - taaislijmziekte. Tijger Lenny Verkooijen en 3. Roel Moorman, Deze mobiele disco was ook een aandachttrek ker van de eerste orde tijdens de race voor vol wassenen. Hieraan deden grote verklede groe pen mee van onder meer de brandweer en van Moorman <Mafste> j Guus Busters de firma Bruurs uit Moergestel. De laatste groep G 2 Connex P OUvier G reed ook voor de taaislijmziekte. Een zoontje van René Bruurs lijdt hier aan. Zijn grootou ders waren mee van de fanatiekste deelnemers op de super kleine fietsjes. Voor het welslagen van de race leverde Ruud Hora veel goed werk. Ere notaris Henk van Heesewijk controleerde of alles volgens de regels verliep. Ruud Hora was kritisch over de manier waarop veel jongeren ‘sjoemelden’ met de route. aldus een pessimistische Jan van Gils. Vol gens hem krijgt dit evenement volgend jaar aantallen zijn exclusief de finale afgelopen zon- mogelijk een andere invulling. In tegenstel ling tot de organisatie waren de deelnemers enthousiast, met name over de routes en de professionele manier waarop alles was opge zet. Overigens zijn alle fïetsvierdaagses klein begonnen en zijn ze in de loop der jaren uit gegroeid tot zeer grote evenementen. In Tilburg doen jaarlijks duizend mensen mee. Een heel ander geluid viel op te tekenen uit de mond van Ben van Esch, namens de horeca van Moergestel betrokken bij de organisatie van Moergestel Fietsdorp. “Het is heel erg goed geweest”, zei hij afgelopen zondag kort voor dat duizenden naar het Sint Jansplein stroom- den. “Het was gezellig. Er waren goede trekkers, zoals Moergestel Zingt.” Ook zakelijk is het eve nement geslaagd te noemen, aldus Ben van Esch. Daarbij moet worden aangetekend dat mede dankzij de financiële inbreng van de horeca Moergestel Zingt kon worden georga niseerd. Ook Mart de Swart, chef van het team dat Guus Moonen omringde en dat de spil was len waren Moergestel Zingt van WieKent- Kunst, het ‘Beatles’-concert van de harmo nie en het optreden van de Alpenjagers. Ais het gaat om geslaagde evenementen in het kader van Moergestel Fietsdorp moeten in ieder geval de Lichtjestocht en de race met de Mini Fietskes worden genoemd. De Licht jestocht trok negenhonderd deelnemers. Soms was het fietserslint twee kilometer lang. In de race met de Mini fietskes reden liefst 160 fietsjes mee. “Volgend jaar zullen ze van j een betere kwaliteit zijn”, beloofde Jan Vriens. De Moergestelse lokale radio MTV was een zeer I j ouus moonen omnngue en uai uc spn was I van Moergestel Fietsdorp, sprak van een 1 geslaagd fietsfeest. Maar makkelijk hebben hij en zijn mensen het niet gehad. Het weer de ether geweest. “Zeer geslaagd”, blikt Peter van geslaagd fietsfeest. Maar makkelijk hebben heeft enorm parten gespeeld. “Dat was klo- elkaar te praten én uiteraard met de ‘Man van Moos, een zeven maanden oud jongetje met de Moos van de Oisterwijkse brandweer, 2. Motor de ‘jongen met het groene haar’. Elke Mutsaards kreeg de pechprijs. Onder de volwassenen waren de prijzen als volgt verdeeld.‘Mafste’individu- waren getuige hoe Guus Moonen op grootste eel: 1. DJ Leroy, 2. Alda Vriens en 3. Wil Hoogtepunten wat betreft bezoekersaantal- van de participerende organisaties die I tevreden terugkijken op het evenement. “Wat ons betreft volgens jaar weer”, zegt Peter van de Wouw van MTV. De vrijwilligers zijn drie weken lang elke dag met een liveprogramma in de ether eeweest. “Zeer eeslaaud”. blikt Peter de Wouw terug. In ongeveer dezelfde ten”, drukt hij zich uit. Door als team met bewoordingen drukken Mieke Oerlemans en 10.000 kilometer' is de sfeer steeds goed geble ven. En Guus, die stoomde door, maakt Mart

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3