Moergestel Fietsdorp dankt Moergestel En, tot volgend jaar.. J Aphrodite Moergestel viert immense fietsprestatie en fêteert zichzelf met mooi fietsfeest I Aphrodite Koningverschieting Gilde St. Catharina Rat WOENSDAG 1 JULI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1527 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Ludiek protest tientallen jongeren en petitie voor wethouder Indringend pleidooi voor fietspad Haghorst-Moergestel Kijk voor een foto- impressie van Moergestel Fietsdorp op pagina 4 Burgemeester noemt Guus Moonen ’beroemdste zoon van Moergestel’ Huidverzorgingsinstituut T me Weekblad voor Moergestel Koningschieten bij Gilde St. Catharina AL RUIM 80 JA AR FIETSHEZIEH Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl van 1.000 euro op ingetekend. “De eerste aan betaling voor het deel op het grondgebied van de gemeente Oisterwijk”, gaf Jan Vriens als toe lichting. Wethouder Joost Wagemakers zei dat de ge meente Oisterwijk zeer krap bij kas zit. Daar door kan het fietspad op korte termijn niet worden gerealiseerd. “Maar we zijn wel steeds bezig met het verwerven van grond”, maakte de wethouder duidelijk dat dit fietspad ook voor de gemeente Oisterwijk een serieuze zaak is. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiter/ijk maandag 12.00 uur Moergestel Fietsdorp is aangegrepen om de aanleg van het fietspad tussen Haghorst en Moergestel onder de aandacht te brengen. Het gemeentebestuur van Oisterwijk komt daardoor onder steeds grotere druk te staan om duidelijke toe zeggingen over dit project. Ongeveer 150 inwoners van Haghorst, waaronder zeker honderd kinderen en jongen, presenteerden zich op een ludieke manier tij dens de Lichtjestocht. Moergestel Fietsdorp bood wethouder Joost Wagemakers een opvallende petitie aan. Het gescheiden fietspad moet komen langs de weg van Haghorst naar Moergestel. Het dient met namen de veiligheid van schoolgaande jeugd uit Haghorst en het maatschappelijk belang van Moergestel. Het past in het breed gedragen streven naar de pormotie van Moergestel als Fietsdorp. Voor wat betreft het deel op het grondgebied van Hilvarenbeek is alles al in kannen en krui ken. De buurgemeente is zelfs bereid om de gemeente Oisterwijk (financieel) mee te onder steunen. In Haghorst is het fietspad al veel langer een urgentie kwestie omdat de school gaande jeugd in de bestaande situatie gevaar loopt. Een van de Haghorste jongeren die mee deed aan het protest tijdens de Lichtjestocht, de 21-jarige Bram Schilders, vertelde hoe een paar jaar geleden een automobilist verongeluk te toen hij moest uitwijken voor en groep fiet sende schoolkinderen. ’n Dolenthousiaste menigte begroet Guus aan de finish! “Wie is de beroemdste zoon van Moergestel?” roept de met een applaus ontvan gen kersverse burgemeester Hans Janssen door de microfoon. Hij heeft het publiek in de tent op het Sint Jansplein al flink opgewarmd met de vraag ‘wat het mooiste fietsdorp van Nederland’ is. “Guus, Guus, Guus”, klinkt het uit honder den kelen en het applaus zwelt aan naar een kookpunt als de burgemeester Guus Moonen heeft gecomplimenteerd met de door hem geleverde ‘topprestatie’. In drie weken tijd fietste Guus Moonen 9121,9 kilometer. Dat waren er minder dan vorig jaar en ook minder dan het doel dat hij zich had gesteld. En toch was de prestatie in sportief opzicht groter omdat hij heeft gefietst zonder brommertje en omdat het zeer zwaar is geweest. “Het was niet alleen zwaar, het was ook koud en nat”, beschrijft de ‘Man van 10.000 kilome ter’ de situatie, een paar minuten nadat hij over de finish is gekomen. “Ik voel me kiplek ker.” Met name de eerste twee weken vielen zwaar. Desondanks heeft Guus Moonen nooit aan ophouden gedacht. “Het is nóóit in me opge- komen”, zegt hij met nadruk. Dan kon niet, want ondertussen was het fietsfeest gaande. Belangrijker nog om door te gaan noemde hij de jeugd, die zich nog meer dan vorig jaar met Guus Moonen heeft geïdentificeerd. “Je moet de jeugd laten zien, dat als je ergens aan begint, je het moet aftnaken.” Guus Moonen zegt dat hij er alles aan heeft gedaan om heel dicht in de buurt van de 10.000 kilometer te komen. Dat lukte niet omdat het ‘Rondje Guus’ zich daartoe niet leent, aldus de man die het ‘toch maar weer heeft gedaan’, om een veelgehoorde opmerking te citeren. Eigen aan een rondje is dat het in feite geen doel in Jan Vriens en Paul Spapens bieden namens de werkgroep Moergestel Fietsdorp wethouder Joost Wagemakers een stuk fietspad aan. Tijdens het ludieke protest ontmoette de Hag- horstse delegatie opvallend veel steun van de kijkers en deelnemers aan de Lichtjestocht. Haghorst had er zeer veel werk van gemaakt om dit protest te laten slagen. De wens om het fietspad snel aan te leggen wordt door de orga nisatie van Moergestel Fietsdorp onderschre ven. Zaterdagmiddag boden voorzitter Jan Vriens en Paul Spapens van de werkgroep Moergestel Fietsdorp wethouders Joost Wagen makers een petitie aan. Deze had de vorm van een geasfalteerd fietsbad. Er stond een bedrag Op kermismaandag 6 juli as. staat het Koningschieten bij Gilde St. Catharina te Moergestel centraal. Onze huidige Koning Hein Bruuts heeft de mogelijk heid om voor de tweede maal achtereen volgend Koning te worden. Hein of een andere nieuwe Koning bekleedt het ambt voor een periode van 4 jaar. ’s Morgens om 10.00 uur zal er een gildemis zijn, waarin de vogels worden gezegend. Hierbij zijn alle Moergestelse Gilden aanwezig, waar bij u bij deze ook uitgenodigd bent. Tevens wordt er een vendelgroet gebracht aan dé Burgemeester, Pastoor, Hoofdlieden, Keizers en Koningen. Omstreeks 11.30 uur trekken de drie Gilden met de Burgemeester en Pastoor gezamenlijk in optocht met trom, vlaggen en vaandels door het dorp naar het schietterrein bij ’t Draai- bopmpje. Daar aangekomen gaat de optocht 3x om de boom, om de boze geesten te verdrijven. Daarna zal het Burgerlijk en Kerkelijk Gezag ieder een 3-tal pijlen schieten op de vogel. Vervolgens mag onze huidige Koning Hein 3 pijlen schieten, waarna de overige kandidaten zich onder de schutsboom zullen begeven. Er wordt net zolang geschoten totdat de nieuwe Koning bekend is. Vervolgens zal deze worden geïnstalleerd en gaan we na afloop in optocht terug naar ons gildehuis bij café De Klaore. Wij hopen u in grote getale op kermismaan dag 6 juli as. vanaf ongeveer 12.00 uur te mogen begroeten bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. De Overheid van Gilde St. Catharina zich heeft. Zelfs een mentale krachtpatser als Guus Moonen heeft dat nodig, tenminste, als de omstandigheden moeilijk zijn. Of hij volgend jaar weer een soortgelijke fietsprestatie neer gaat zetten, daarover liet hij zich zondag niet uit. Op het podium in de tent dankte hij de tientallen vrijwilligers. Zijn vrouw Anny, teamchef Mart de Swart en zijn echtgenote Tonny werden in de bloeme tjes gezet. Er was veel ontzag voor speaker Ton Jacobs. De Oisterwijker stond drie weken lang elke dag veertien uur per dag met de microfoon in de hand. Op het podium werden ook gehuldigd Jeroen van Keulen en Maarten Klijnstra, twee jeug dige ultracyclisten die in het voetspoor van Guus Moonen willen treden. De eerste fiets- te2506,8 kilometer, de tweede 4200 kilometer. Met zichtbare instemming van Guus Moonen werd Maarten Klijnstra door werkgroepvoor- zitter Jan Vriens de ‘toekomst van het ultra- cyclisme’ genoemd. Beide ultracyclisten, afkomstig van boven de grote yivieren, roem den de manier waarop ze in Moergestel zijn ont vangen en bejegend. In het toejuichen was er geen verschil tussen Guus, Maarten en Jeroen. Mooie sportieve prestaties werden neerge zet door de estafetteteams. Deze vijf teams reden samen de respectabele afstand van 20.000 kilometer, de aarde voor de helft rond. De wedstrijd is gewonnen door het team van Alkilux (251 rondjes), gevolgd door de teams Vogels/De Tijd (247 rondjes), Mevio (242 rondjes), Dijkmans (239 rondjes) en Rabo bank (221 rondjes, buiten mededinging). Gezamenlijk sleepten de vijf teams de spor- tiviteitprijs in de wacht. De totale opbrengst voor de goede doelen was beduidend lager dan vorig jaar, toen Moergestel Fietsdorp 25.000 euro binnenhaalde voor het Rode Kruis. Nu kwam het totaal uit op 13.100 euro van de loterij (10.000 euro) en de veiling (3.100 euro). Daarnaast werd door middel van doelgerichte acties nog ruim 3.000 euro opge haald voor de taaislijmziekte, ruim 500 euro voor de overkapping van de absouteplaats op het kerkhof en 350 euro voor Olivier. Voorzitter Jan Vriens van werkgroep Moer gestel Fietsdorp voerde de tegenvallende op brengst volledig terug op de moeilijke eco nomische tijd. “De opbrengst van de veiling vorig jaar was 11.000 euro. De 3.100 euro nu is een crisisresultaat. Volgend jaar beter.” I ■41 - V,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1