op straat weekblad van eigen bodem 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie. ZOEKERTJES - brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Op vakantie? Vul de vakantiekaart in! Campers Publicatie Moergestelse schrijver in drie talen “Ta Tweedehands markt in Boxtel Voorlichting Rode Kruis basisscholen Mooie tuinen.nl ^vhg Stadswandelingen Vrijwilligers (-werk): hart nodig! rri ontwerp montage aanleg presentatie onderhoud renovatie Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl 35. Voor super muziek, een vette sound voor dl CHraVSIlS Herken JU ook de noodzaak van man- telzorgers om af en toe te kunnen ge nieten van een wel verdiende rust? Bel of mail dan naar Contour naar ven, Voor dit vrijwilligers werk ontvang je per 24 uur een vergoe ding van 48 euro be lastingvrij. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 wwwcontourtilburg. nl en vraag Ingrid Verhoe- projectleider. Over Peerke Donders in Nederlands, Engels en Duits Gun jij de dochter van een 84-jarige mevrouw een week je vrijaf? Wil jij van 28 augus tus t/m 4 september 2009 de zorg voor haar moeder van haar overnemen? Dan kan zij met een gerust hart een weekje op adem ko men. In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, hulp aan volwassenen en kinderen met een beperking of ziekte, en aan hun mantelzorgers. PAGINA 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2009 monumentale panden en markante figuren uit We maken nu alvast bekend dat 'Moergestel-Nieuws' in de weken 32, 33 en 34 (woensdagen 5,12 en 19 augustus) niet zal verschijnen vanwege de vakantie. Woensdag 29 juli verschijnt het laatste nummer vóór de vakantie; woensdag 26 augustus zijn we dan weer terug! het boekje ook nadrukkelijk stil bij de heden daagse betekenis van Peerke Donders. De Tilburgse missionaris wordt momenteel gepro moot als patroon van de mondiale samenle ving. In Tilburg-Noord wordt op initiatief van Paul Spapens een museum gebouwd. Dit wordt op Tl oktober geopend. Het is weer vakantietijdMaar let op, want inbrekers hebben geen vakantie. Zorg dus dat u uw woning veilig achterlaat. De politiewebsite www.politiemwb.nl helpt u hierbij. Daar vindt u de vakantietest en de vakantie kaart, via de banner op de homepage en het menu 'Mijn Politie'. Met de vakantiekaart informeert u de politie over uw afwezigheid. Denk eraan om uiterlijk één week voor uw vertrek de vakantiekaart ingevuld op te sturen naar de politie. U kunt de kaart invullen op de politiewebsite www.poli- tiemwb.nl of op het politiebureau. Via het nummer 0900-8844 kunt u alle informatie ook telefonisch doorge ven. Er is één voorwaarde: de vakantieperiode moet minimaal zeven dagen duren. Het inleveren van de vakan tiekaart betekent niet dat uw woning permanent bewaakt wordt. De woning wordt in de gebruikelijke surveil lanceroute betrokken. Daarnaast kan de politie bij brand, inbraak of andere calamiteiten snel de sleutelhouder benaderen aan wie u de woning hebt toevertrouwd. Tips op internet Op www.politiemwb.nl staan onder de knop ‘Preventie’ nuttige tips voor een onbezorgde vakantie, waaronder de vakantietest: een korte checklist. Hieronder treft u al een aantal tips aan. VOOR U OP VAKANTIE GAAT Sluit ramen en deuren goed af. Denk hierbij ook aan WC en kelder, schuur en balkon. Controleer het hang- en sluitwerk op gebreken. Laat geen sleutel aan de binnenkant van een slot zitten. Laat geen geld, waardepapieren en sieraden thuis. Neem ze niet mee, maar vraag uw bank om een kluis. Haal kostbaarheden uit het zicht. Laat niet duidelijk zien dat u op vakantie bent. Zorg voor een bewoonde indruk. Doe de gordijnen niet dicht, laat planten gewoon staan. Zorg eventueel voor een lampje met tijdschakelaar. Vraag buren, vrienden of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen en vraag hen de verzamelde post op een plaats neer te leggen die niet van buitenaf te zien is. Laat geen ladders en gereedschap in het zicht en voor het oprapen liggen. Zet fietsen en brommers altijd op slot (ook al staan ze binnen). ONDERWEG •Als u ergens parkeert of aanlegt, sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. •Laat geen geld of credit cards in het voertuig achter. Leg geen gsm’s, camera's of andere waardevolle spullen in het zicht. •Draag paspoort, geld en creditcard in een halstasje of heuptasje bij u. TER PLEKKE Sluit uw auto, boot, caravan, hotelkamer of hut altijd goed af. Berg waardevolle papieren, creditcards etc. op in een kluisje. Neem zo min mogelijk contant geld mee als u op pad gaat. Let goed op uw spullen op drukke plaatsen (bijvoorbeeld in een rij en bij gedrang). Draag uw bezittingen zo min mogelijk ‘in het zicht’. Moergestel. Mooi donkerblauw fietsstoeltje CMG, z.g.a.n. 6/25 kg; 35,- euro. Tel. 513 4225. Optreden de Bekkersband 4 juli, s zater dags met de kermis. Entree gratis, aanvang 21.00 uur in Café de Brouwer. het rijke verleden van Oisterwijk. Zondag is uw gids Helène van Kempen. De kosten bedragen 3,- euro. U bent van harte welkom! Rondleiding Joodse Begraafplaats Oisterwijk Dinsdag 30 juni is er een rondleiding op de Joodse Begraafplaats te Oisterwijk. Start om 19.00 uur. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de-joodse tradities bij het begra ven. Aan de hand van vele graven wordt de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk geschetst. U dient zich van te voren aan te melden via 528 8352. Kosten 4,50 euro p.p. waarvan de helft bestemd is voor de Be graafplaats Oisterwijk. Zondag 28 juni organiseert vogelvereniging “Ons - Ideaal” een Grote Tweedehands Markt. Ook deze keer zal het gehele buiten terrein rondom gemeenschapshuis “De Rots” (Nieuwe Nieuwstraat 7 te Boxtel) worden volgebouwd tot een heel groot marktplein. Er staan dan maar liefst 115 marktkramen waar en even zoveel particulieren hun tweedehands goederen te koop aanbieden. Dit jaarlijks terugkerend evenement op de vier de zondag van juni wordt alweer voor de 14 keer gehouden. Op deze markt zal er dus dan wel licht voor een ieder wat te vinden zijn, en vaak voor een klein bedrag. De markt is open vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur. Entree slechts 1,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar gratis toegang. Voor inlichtingen kunt u bellen met: 0411-684300. Van de hand van de Moergestelse schrijver Paul Spapens is een nieuw boekje ver schenen over leven en werk van Peerke Donders. De publicatie verschijnt in het Nederlands, Duits en Engels. Later volgen mogelijk nog uitgaven in het Spaans en het Italiaans. Het boekje is op woensdag 24 juni gepresenteerd tijdens een bij eenkomst van 150 redemptoristen uit binnen- en buitenland bij Peerke Donders in Tilburg-Noord. De Tilburgse zalige Peerke Donders was een redemptorist. Zijn tweehonderdste geboortejaar was de aanleiding tot deze internationale ont moeting. Het nieuwe boekje kost twee euro en het is in de verschillende talen te koop in het Café op het terrein van Peerke Donders. Als ken ner van Peerke Donders staat Paul Spapens in Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Oister- wijk-Haaren geeft al enige jaren voorlichting op basisscholen over haar activiteiten. Doel van deze voorlichting is om jongeren op basisscho len bekend te maken en inzicht te geven in de activiteiten van het Rode Kruis binnen Neder land en in het buitenland. Binnen het werkgebied van de afdeling werden basisscholen bezocht in Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Helvoirt, Biezenmortel en Esch, waar bij de aandacht wordt gericht op jongeren in de groepen 7 en 8. Een enthousiaste groep vrij willigers wist de jongeren door middel van spel in de vorm van een quiz, beeldend materiaal, posters en een dvd-presentatie te interesseren. Daarbij kwamen vragen op als: “wie zorgt voor hulp tijdens festivals en grote evenementen”, “wie zorgt er voor contacten in de directe omge ving”, “wie verleent eerste hulp”, “wat gebeurt er tijdens de aangeboden vakanties”, “wat is het kinderhuis Mappa Mondo”en waar komt het geld vandaan. De noodhulp buiten Nederland en welke behoeften daarbij een grote rol spelen leverden veel vragen op. Lekker uit je dak! Optreden de Bekkers band 4 juli, s zaterdags met de kermis. Entree gratis, aanvang 21.00 uur in Café de Brouwer. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hoqedruk en alle voorkomen de werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013-528 39 37. Vakantiebaantje? Geld verdienen, och tendkrant Telegraaf van ma. t/m za. van 1 t/m 22 aug. Verdiensten 123-137 euro. Interes se? Bel Kim/Amy van de Wouw, 513 3888. Zondag 28 juni stadswandeling in Oisterwijk. De start van de rondleiding is om 10.30 uur bij het Oude Raadhuis. De rondleiding duurt onge veer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stadskern. Een deskundige gids van de Heem kundekring de Kleine Meijerij geeft uitleg over VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught; Berkel-Enschot, 013-5333864. Agu tenue 135,-) gratis en 60,- korting op raceschoenen (actie geldig t/m 28 juni). Vogels Fiets Sport Moergestel. Bij aankoop van een Merida ATB boven de 500,-: een fietstenue gratis (actie is gel dig t/m 28 juni). Vogels Fiets Sport Moergestel. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Zin om te swingen? Optreden de Bekkers band 4 juli.’s zaterdags met de kermis. Entree gra tis, aanvang 21.00 uur in Café de Brouwer. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Luxe 4- tot 5-pers. stacaravan te huur op camping de Roompot direct aan zee. Info: 513 1938 of via mail rcmvdven@hetnet.nl Bij aankoop van een Gazelle elektrische fiets: dubbele fietstas 85,-) en 3-iaars ver zekering voor diefstal en schade gratis (actie geldig t/m 28 juni). Vogels Fiets Sport Moergestel. Te koop: ’’Hobby” Tourcaravan 1994 met achterkeuken, toiletruimte, rondzit, luifel, voortent, fietsendrager, stabilisator. Geheel compleet ingericht. Klaar voor gebruik. Vraagprijs 4.000,-. Info 06 - 40 85 78 30. Geslaagd? Proficiat! Voor je examenfuif bel je dj Tom: 013-513 2096 of 06-16 21 96 35. Voor een gunstige prijs! Bij aankoop van een Gazelle racefiets: I Vogels Fiets Sport Moergestel. na een >aar van hard werken weer lekker op stap met de camper, caravan of travel- Dé avond om naar de Brouwer te komen! sleeper. Houd er echter rekening mee dat een camper, caravan of aanhanger maar maxi maal 3 maal 24 uur op de openbare weg gepar keerd mogen staan volgens de gemeentewet. I Ze vallen onder de voertuigen langer dan 6 ■«^±°„°P^arnHe^c^meter of hoger dan 2.40 meter, welke niet in verzekering voor diefstal en schade gratis P iN (actie geldig t/m 28 juni). Vogels Fiets Sport de bebouwde kom thuis boren. Moergestel Nu zullen wij als Team Handhaving met meteen j handhaven als deze termijn overschreden wordt maar probeer de tijd van voorbereiding van vakantie zo kort mogelijk te houden. Zij die de weekenden met camper of caravan weg zijn kunnen niet steeds opnieuw van de uitzonde ringsbepaling gebruik maken. Dit zou mis bruik zijn van de regel. Bij klachten met betrek king tot overlast van caravan of ander voertuig die voor langere tijd op een plek geparkeerd staat, zal de eigenaar vriendelijk verzocht wor den het voertuig te verplaatsen en/of zal er PV opgemaakt worden. Hetzelfde geldt voor de aanhangers in de wijk. Al deze voertuigen die vaak meer dan een week op parkeerplaatsen of op de openbare weg geparkeerd staan, leveren vaak een probleem op om een auto te parkeren of hinderen het doorgaand verkeer. Wij rekenen op uw medewerking en wensen iedereen een welverdiende en vooral een zon nige vakantie toe!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6