moorman ZOMER LEEGVERKOOPÜ! fc, Vermeer xJ* Installatie 150 500 Fietskerk geslaagde primeur van Moergestelse parochie Lichtjestocht: meedoen en van het spektakel genieten a Rondje Guus Tweewieler Elke week 'n Weekmenu de ‘Snack van de week'! I a P' DEZE WEEK: DAMES: HEREN: KINDER: ACTIE: sioggy - Ten Cate: MODEHUIS Boekverkoop in Bibliotheken 30% 3+1 GRATIS! 50% 50% 20% 20% 50% ALLE ZWEMKLEDING ’’Coppel Art” schildersclub 30-50% 30% 30% 20-50% 20% 'o Oisterwijkseweg 9, Moergestel, Tel. 5132465 AUTOMOBIELBEDRIJF - Bad-Boy's - shorts - blouses - pantalons 7 mini-snacks met frietjes en sausje naar keuze Opgebouwd uit diverse mini-snacks - rokken - blouses - shirts - piraat-shorts - pantalons Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink - yeans-shirts enz. Fietsenzegening trekt opnieuw veel volk Feeëriek evenement kan uitgroeien tot waar spektakel ERGEStEL OPOE BEEN PAGINA 3 M zelf. Poirters e-mail: gerrit-jan.vermeer@hetnet.nl Aan het begin van de Fietskerk kreeg pastor Theo te Wierik de lachers op zijn hand toen hij vertelde dat hij op weg naar Moergestel Fietsdorp. Een mooi moment was toen twee kilometer. Iedereen sprak de wens en de hoop Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 Net als onder meer de Fiets Vierdaagse en de Race met de Mini Fietskes streeft de organisa tie er naar om van de Lichtjestocht een struc tureel evenement te maken. Dat wil zeggen dat dit feeërieke evenement nog jaren kan blijven bestaan. Vorig jaar werd wel duidelijk dat het de potentie heeft om'uit te groeien tot een bij zonder spektakel. het slapen gaan en wat dacht u van heerlijk rustige kinderen achter in de auto op weg naar de vakantiebestemming. De luisterhoeken worden gratis uitgeleend voor een periode van 3 weken. Gaat u langer op vakantie dan is er altijd de mogelijkheid om de uitleentermijn kosteloos uit te breiden. öeldig van donderdag t/m woensdag; zowel afgehaald als bij ons te gebruiken. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JUNI 2009 Het is een jaarlijkse happening geworden.de run op afgeschreven boeken van de bibliothe ken. Heel veel bezoekers komen er op af. Het is ook zeer de moeite waard en handig voor op vakantie! Ook dit jaar is er volop keus in romans, jeugd boeken en informatieve materialen voor jong en oud. De prijzen variëren van 0.70 voor jeugd tot 1.20 voor volwassenen materialen. De grote boekverkoop start op woensdag 8 juli om 14.00 urn ’s middags in Bibliotheek Oisterwijk op de eer ste verdieping van Cultuurcentrum Tiliander en in Bibliotheek Moergestel op de eerste ver dieping van Den Boogaard. Sla uw slag! WEEK VAN HET LUISTERBOEK Deze week staat landelijk het luisterhoek in de schijnwerpers. Ook u bibliotheek heeft een gevarieerde collec tie luisterhoeken voor jong en oud. Volledige romans en jeugdverhalen op een ver zameling CD’s in een handige meeneemdoos. band had gereden. Hij noemde de Fietskerk een bijdrage van de parochie aan Moergestel f”------ kinderen op hun fietsjes door de midden gang naar het altaar fietsten met achterop de Bijbel. Tijdens de eucharistieviering werden voor de eerste keer St.-Janstrossen gewijd. De parochie wil hier een traditie van maken zoals dat in meer plaatsen het geval is, met name in de Kempen. Pastor Theo te Wierik plaatste deze eeuwenoude traditie in het kader van het milieu Nu wij in september weer in het vernieuwde Coppele terecht kunnen, is er de mogelijkheid tot uitbreiding met nieuwe leden. We schilde ren op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur; maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur en donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Wij streven naar gezelligheid terwijl we aan het schilderen zijn. Mocht U interesse hebben dan kunt U zich opgeven bij Zr. Elisa tel. 533 4163 of bij Mevr. G. Roozen tel. 513 1785. rotzooi achterlaten in de natuur. “Als dat dank baarheid is, dan ben ik mijn verstand verloren”, aldus de pastor, die daar nadrukkelijk aan toe voegde dat hij gelooft in de toekomst van de aarde. Voorde St.-Janstrossen bestond veel belang stelling. Ze werden na afloop van de mis uit gedeeld. Daarop volgde de Fietsenzegening met afsluitend een optreden van harmonie Prinses Juliana. De avond tevoren had de harmonie in de feesttent op het St.-Jansplein al een succesvol optreden samen met de Mei Evans Memorial Band. Deze Tilburgse pop groep speelt covers van The Beatles. In de pauze en na afloop werd onder anderen door Will Habraken een door haar geschreven en gecomponeerd Moergestel Fietsdorp-lied gezongen. Het publiek (in de tent was het volle bak) zong uitgelaten mee. Eveneens dik tevreden waren de mensen van de Stichting Moergestel Fietsdorp. De eerder afgelaste fietsroute langs ‘Bijzonder Moergestel’ kon nu wel doorgang vinden en van deze moge lijkheid werd veel gebruik gemaakt. De vele tientallen fietsers gingen op bezoek bij de fami- In de Lichtjestocht 2008 reed een speciaal voor deze gelegenheid gebouwde carnavalswagen mee. Fietsdorp Moergestel 2009 zit er bijna op als aanstaande vrijdagavond 26 juni voor de tweede keer de Lichtjestocht wordt gehouden. Vorig jaar was dit onderdeel van Moergestel Fietsdorp een enorm succes. Een paar honderd fietsers reden mee. Een lange sliert verlichte fietsen met een lengte van zeker een kilometer volgde het 'Rondje Guus’. Van het versieren en het verlichten van de fiet- sen was door jong en oud zeer veel werk ge maakt. Er was zelfs een carnavalswagen ge bouwd. Langs de route stonden duizenden toe schouwers. De Lichtjestocht is iets wat je gezien móét hebben. Maar meedoen is nog veel leu ker. De stoet vertrekt om 21.15 uur. Ongeveer een uur later komen de eerste deelnemers terug. Vaak zijn de CD’s ingelezen door de schrijver zelf. Een bijzondere ervaring! U kunt luisteren naar een mooi verhaal in de auto, thuis terwijl u strijkt, lekker rustig voor rieiiseen j aan ijksc nappen mg ge women... cie run op afgeschreven boeken van de bibliothe- Na de viering in de kerk werden buiten de fietsen gezegend. De afgelopen zondag voor de eerste keer gehouden Fietskerk in de kerk van Moergestel was meteen al een groot succes. De kerk zat behoorlijk vol, ook met mensen van buiten het dorp. Na afloop werd voor de tweede keer door pastor Theo te Wierik de Fietsenzegening ver richt. De naar schatting driehonderd aanwezigen kregen een devotieprentje met daarop het door pastor Theo te Wierik uitgesproken gebed. Zowel de Fietskerk, de Fietsenzegening als het devotieprentje zijn uniek in Nederland. lie Broeders, de grote boerderij bij de Trappisten langs de weg naar Moergestel. Ondertussen draaide Guus Moonen gestaag zijn rondjes, ter hoogte van Zonnewende een lekke fiets- zondagmiddag over een iets aangepast par- cours. Dit in verband met de Rabo Komtour, ook een zeer geslaagd wielerevenement. Guus Moonen zat toen al iets boven de zesduizend uit dat hij de 10.000 kilometer gaat halen. Ook pastor Theo te Wierik, die kleine St.- 1 Janstrosjes had voor Guus Moonen, Maarten Klijnstra (5.000 kilometer) en Jeroen van Keulen (3.500 kilometer) stond daar bij stil. De laatste, afkomstig van boven de rivieren, zat vlak voor zijn start een niet begrijpend naar zijn St.-Janstrosje te kijken. Toen hem was en de zorg daarvoor. Hij hekelde de mensen die uitgelegd dat het een uiting is van de Moer- -__i--j-“*■- j—i- gestelse identiteit, besloot hij meteen om het aan zijn fiets te hangen. Zowel Maarten Klijnstra als Jeroen van Keulen zijn speciaal naar Moergestel gekomen om in de voetsporen van hun grote voorbeeld Guus Moonen veel kilometers te fietsen omdat ze zich hier gedragen weten door het enthousias me van de Moergestelaren. En dat is óók een uiting van Moergestelse eigenheid. G&«RtNut H daarom helps I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3