Iets te vieren? I Harmonie maakt muziek samen met de ’Beatles’ MTV wint vrijwilligersprijs Oproep inspraak Molenveldje FM 105.2 Verregende fietstocht ’Bijzonder Moergestel’ krijgt nieuwe kans i Aphrodite JA GZ i kc-'" k j Koop of bestel een bloemetje bij Florus! doen.’! r-1 r Dl /R E J*”- WOENSDAG 17 JUNI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1525 Carla Jansen De etherfrequentie waarop MTV-radio gedurende Moergestel Fietsdorp te ontvangen zal zijn is I I Prinses Juliana ook bij Fietsenzegening MO f I Ermelindisbeeld onthuld en ingezegend J Huidverzorgingsinstituut ai Weekblad voor Moergestel tend op de mis vindt buiten de kerk de zege- de vrijwilligers als mensen die hart hebben Het Ermelindisbeeldje. Ook buurtbewoners laten zich horen! AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER I Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd tijdens ‘Moergestel Zingt’. Uitgave en redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. joenen voordeliger is en waardoor tevens geld disbeeld was een al even geslaagde gebeurte- BLOEMSIERKUNST Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl I 1 de uitnodiging van de gemeente kunnen lezen. Hierin wordt een ieder uitgenodigd om haar of zijn bezwaren of zienswijze naar voren te brengen over bovengenoemd plan. Maak daar gebruik van, omdat hier heel dui- Op zijn beurt vroeg pastor Theo te Wierik aan Ermelindis of zijn als heilige voor de Moer- gestelaren de ‘schakel’ wil blijven tussen ‘hemel en aarde’. Ermelindis had zogezegd alvast goed weer geregeld, want na een goed deels verregende week was het zaterdag avond puik. Zeker ook vergeleken met zon dag waarop het uren aan een stuk regende. Guus Moonen, daarvan is iedereen in het dorp doordrongen, heeft het uitermate zwaar. Maar ook hij beleefde een uitstekende zaterdag avond, die in het teken stond van Moergestel Zingt. Toos Swinkels, die het evenement voor treffelijk presenteerde, schatte het aantal bezoe kers op 1.250. der bedrijvenbezoek worden gemaakt. De route staat in een fraai uitgevoerde folder. Deze is gra tis verkrijgbaar bij de VW op het Sint Jans- plein. De Stichting Moergestel Fietsdorp organiseert al zes jaar jaarlijks een opvallende fietstocht. Bekend zijn onder meer de leugenbankjesfiets- route en de fietstocht in het holst van de nacht. Het is voor de eerste keer dat een fietstocht in het water is gevallen. De Moergestelse harmonie Prinses Juliana treedt tijdens Moergestel Fietsdorp twee keer op in het weekeinde van zaterdag 20 juni en zondag 21 juni. Zaterdag om 20.00 uur begint een bijzonder concert samen met de Mal Evans Memorial Band. Deze Tilburgse groep brengt covers van The Beatles. Zondag om 11.00 uur is Prinses Juliana aanwezig bij de Fietsenzegening bij de kerk van Moergestel. Het gezamenlijk concert van de harmonie en de Mal Evans Memorial Band is een reprise van vorig jaar. Beide muziekgroepen hadden hier mee groot succes. Het programma op 20 juni begint met een solo-optreden van de Mal Evans Memorial Band. Daarna brengen de popgroep en het harmonieorkest samen vijftien liedjes van The Beatles. Deze liedjes zijn voor harmo nieorkest gearrangeerd door de in Moergestel geboren Jacco Nefs. Het optreden van Prinses Juliana op zondag is van een heel andere orde. Om 10.00 uur begint de zondagse eucharistieviering in de kerk Sint Jans Onthoofding van Moergestel. De mis staat in het teken van Moergestel Fietsdorp. Aanslui- Moergestelse vrijwilligers onthult en door pastor Theo te Wierik ingezegend. De Moergestelse vrijwilligersprijs was voor de ning plaats van fietsers en hun fietsen. Ook negende keer toegekend. Het is een blijk van ultracyclist Guus Moonen zal daarbij aanwe- grote waardering voor de jarenlange en onbaat- zig zijn. De Fietskerk en de Fietsenzegening zijn uniek in Nederland. ’n Aantal medewerkers van MTV na de bekendmaking. MTV, de Moergestelse radio en televisie, heeft de Moergestelse vrijwilligersprijs 2008 gewonnen. De prijs, een bronzen beeldje van reuzin Ermelindis, werd zater dagavond tijdens Moergestel Zingt uitgereikt door burgemeester Hans Janssen. “We zijn apetrots”, zei Hans van Brunschot die als voorzitter de prijs in ontvangst nam. Eerder die avond was bezijden de kerk het Ermelindisbeeld voor alle De fietstocht ‘Bijzonder Moergestel’ is zondag wegens de aanhoudende regen afge last. Dit tot grote teleurstelling van de Stichting Moergestel Fietsdorp die de tocht had georganiseerd. Voorzitter Niels van de Ven kondigde aan dat ‘Bijzonder Moergestel’ nu voor aanstaande zondag opnieuw op het programma staat. Bij het ter perse gaan van deze Moergestel Nieuws was evenwel nog niet bekend welke bedrijven en activiteiten zondag beschikbaar zijn. De fietstocht ‘Bijzonder Moergestel’ is ruim dertig kilometer lang en voert de deelnemers langs bijzondere bedrijven en plaatselijke acti viteiten, zoals schoenfabriek Wed. J.P van Bommel, het ‘vliegveld’ van de deltavliegers, Connex Cablemanagement (kabelgoten van aardappelschillen) en Ties van Engeland met zijn roofvogels. Deze week wordt geprobeerd deze deelnemers opnieuw mee te laten doen. Los daarvan kan de fietstocht ook altijd zon van Moergestel Zingt. De onthulling en inzegening van het Ermelin- minimaal 30 betaalbare starterswoningen te nis. Burgemeester Hans Janssen karakteriseer- i Tv.._i i. j i i„ de vrijwilligers als mensen die hart hebben voor de (Moergestelse) zaak. “Ik ben blij voor ze dat dit monument er voor hen is. Moergestel leeft van de vrijwilligers.” Hij schoot vervol gens midden in de roos met een grapje over de richting waarin het beeld staat - met de rug naar het vervallen pand van Mensink. “Ik hoop dat het draaibaar is en dat het ooit nog eens de ande re kant op kan kijken.” Maar dan moet wel, wil de de burgemeester daarmee zeggen, wel eerst de schandvlek van Moergestel zijn uitgewist. Schoolstraat 5 jKgfi MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 zuchtige inzet voor de Moergestelse samenle ving. Burgemeester Hans Janssen memoreer de onder meer dat MTV al meer dan 25 jaar onafgebroken, gemotiveerd en met een onvoor waardelijke inzet actief is als locale omroep voor Moergestel. Hij roemde het belang van MTV voor het behoud van de Moergestelse identiteit. Getuige het warme applaus werd de prijs door het publiek van Moergestel Zingt met instemming begroet. “Zonder jullie steun hadden we dit werk nooit al bijna 28 jaar kunnen doen”, bedankte Hans van Brunschot delijk het aanzien van Moergestel op het de Moergestelse bevolking. Na afloop van de prijsuitreiking namen de vrijwilligers van MTV de felicitaties in ontvangst. Ze hadden zich daarvoor opgesteld voor het podium heeft een alternatief plan, dat bovendien mil- van Moergestel Zingt. spel staat! Algemeen Belang is van mening dat het aan zien van Moergestel ernstig aangetast wordt,en Vorige week hebt U in Moergestel-Nieuws vrij gemaakt wordt om in het Centrumplan minimaal 30 betaalbare starterswoningen te realiseren. Dit plan laat ook de gebruikswaar de van het Molenveldje grotendeels intact in tegenstelling tot de plannen van de gemeente, I waarin die verloren zal gaan. Algemeen Belang roept alle belanghebbenden, maar ook niet direct belanghebbenden, op om op woensdag 17 juni om 19.30 uur hun stem te laten horen. www.algemeen-belang-oisterwijk.nl; e-mail: rcmvdven@hetnet.nl yt. ■I ,1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1