moorman fc Vermeer Installatie ZOMER LEEGVERKOOPÜ! Onthulling vrijwilligersstandbeeld en uitreiking vrijwilligersprijs Moergestel nog niet uitgewandeld? Moergestel Zingt: met heel veel mensen gezellig samen zingen DAMES: HEREN: KINDER: ACTIE: sioggy - Ten Cate: MODEHUIS Afronding Avondvierdaagse 2009 COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 50% 50% 20% 20% Reünie Studieclub ”De Wilskracht” KBO-Brabant ALLE ZWEMKLEDING 30% 3+1 GRATIS! Nijmeegse 4-daagse? 30-50% 30% 30% 20-50% 20% Wat is Olivier? Bent u na de 4-daagse PAGINA 3 'o e-mailgerrit-jan.vermeer@hetnet.nl AUTOMOBIELBEDRIJF rokken blouses shirts piraat-shorts pantalons Bad-Boy's shorts blouses pantalons Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 Uniek bronzen beeld naast kerk brengt hulde aan alle vrijwilligers LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink Belangenorganisatie voor senioren JAARLIJKSE BUSTOCHT KBO yeans-shirts enz. 50% Bijdrage van WieKentKunst aan Moergestel Fietsdorp MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUNI 2009 I t I t I I I I I I f Lemmens, tel. 513 6099. 1 Poirters De avondvierdaagse is weer goed verlopen, het weer was redelijk soms wat koud voor de vrij willigers en de medewerkers. Onze evaluatie- titeitskaart of paspoort mee te nemen. Mochten er nog vragen zijn dan kunt U con- ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTENI We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Woensdag 17.30-19.00 uur - 19.00-20.30 uur Aanvang 16 september 2009 Geef je tijdig op dan heb je zeker plaats. Op zaterdagavond 13 juni wordt om 19.30 uur naast de kerk van Moergestel een Afdeling Moergestel Op vrijdag 19 juni a.s. gaan de senioren van Moergestel weer op stap. De reis gaat dit jaar les. Diegene die een verkeerde of geen medail le heeft ontvangen kan deze bij mij komen halen/ruilen of ik zal die alsnog bestellen. Graag ’s avonds tussen 18.00 en 19.00 uur, Krij- tenbogtstraat 2. Vijftien jaar geleden heeft Frans van den Meij- denberg zijn rundveebedrijf verplaatst van de Hild naar Zaamslag in Zeeland. In de afgelo pen week hebben wij van Frans een uitnodiging ontvangen om zijn bedrijf met nieuwe rundvee- stal te komen bezoeken. Centraal hierbij staat het idee van een reünie om elkaar weer eens te zien en bij te praten. Als ex bestuursleden vin den wij dit een leuk voorstel om er een mooie dag van te maken. De insteek is dit, bij voldoende belangstelling, te gaan organiseren op 23 juni a.s. van ca. 10.00 tot 18.00 uur met een eigen bijdrage van 25/30 euro per persoon voor lunch en vervoer. Deel name staat open voor iedereen die belangstel ling heeft ook partners en niet leden. U kunt zich aanmelden vóór 18 juni a.s. bij een van de onderstaande personen: H. van Roessel, tel. 513 62 51e-mail: hctvanroessel@hotmail.com W. van Haaren, tel. 513 14 03; e-mail: vanhaar- en9@hetnet.nl dat vrijwel iedereen ze kent. Dat maakt het zo leuk om ze samen te zingen. Deze samenzang wordt op een paar manieren vergemakkelijkt. Op een podium staan zangers van het Moerges- tels koor Inspiration. De meezingers op het plein zingen als het ware met hen mee. Verder wordt de muziek van het betreffende liedje ver sterkt ten gehore gebracht. Vorig jaar bleek dat dit geheel een geweldige feeststemming ver oorzaakt. De liedjes worden gepresenteerd door ‘ladyspea- ker’ Toos Swinkels. Zij maakt ook deel uit van een werkgroep van de Stichting WieKentKunst. Deze groep onder leiding van Gertruud Ter- windt bestaat verder uit Leony Daemen, Elsbeth Denissen, Heidi van den Hout en Yvonne Post. Het geluid wordt verzorgd door Nick Brabers. Deze jeugdige Moergestelse ondernemer zorgt ook dat het Sint-Jansplein heel mooi wordt verlicht ter verhoging van de feestvreugde. prijs). In de sokkel zijn stenen verwerkt van het kerkmuurtje dat ter hoogte van het verloeder de pand van Mensink deels is gesloopt. Dit unieke vrijwilligersmonument is financieel mogelijk gemaakt door Rabobank Hilvaren- beek-Oisterwijk, Woonstichting Stromenland en de gemeente Oisterwijk. Op het meezingprogramma staan voor een groot deel Nederlandstalige liedjes zoals ‘Vlieg met me mee’ van Paul de Leeuw, ‘Brabant’ van Guus Meeuwis en ‘Het land van Maas en Waal’ van Boudewijn de Groot. Maar het is zeker niet alleen Nederlandstalig dat samen gezon gen wordt. In het meezingboekje staat onder meer ‘Fire’ van The Pointer Sisters. Het laat ste van de 26 liedjes is ‘Thank you for the music’ van Abba. Wat alle liedjes met elkaar gemeen hebben is het podium van Moergestel Zingt voor de negende keer de Moergestelse vrijwil ligersprijs uitgereikt. Zowel het bronzen beeld als de vrijwilligersprijs zijn initia tieven van de Stichting WieKentKunst. Burgemeester Hans Janssen neemt de ont hulling en de prijsuitreiking voor zijn rekening. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een ge meentelijke prijs. Een oorspronkelijk initia tief van WieKentKunst is door de gemeente overgenomen wat resulteerde in een vrijwilli gersprijs voor alle drie de dorpskernen. De Moergestelse vrijwilliger van het jaar krijgt een bronzen beeldje van de Moergestelse reuzin Ermelindis. De gedachte daarachter is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de gemeenschap uitsteekt. Een vrijwilliger is reusachtig belangrijk voor de Moergestelse samenleving. Echter, Moergestel telt zo veel vrijwilligers, dat het onmogelijk zal blijken om iedereen ooit de vrijwilligersprijs toe te kennen. Door middel van het standbeeld dat naast de kerk komt te staan, wil de Stichting WieKent Kunst alle vrijwilligers van Moergestel eren en bedanken. Het vrijwilligersbeeld is, net als het beeldje dat de winnaar van de vrijwilligersprijs krijgt, ont worpen en gemaakt door de Moergestelse kun- j stenaar Kees Ketelaars. Het is bijna een meter hoog en het komt te staan op een sokkel die is gemetseld door de Kerkhofploeg (overigens ooit winnaar van de Moergestelse vrijwilligers- Wandel dan mee verder met jongerenwerk- groep de Kurkskes. Op zondag 14 juni houden wij een picknickwandeltocht naar de Heilige j I Eik in Spoordonk. Iedereen, van jong tot oud, i die met ons mee wil wandelen is van harte wel- kom! naar Kinderdijk. Dus voor de mensen die zich Op zondag 14 juni verzamelen wij voor het opgegeven hebben, we vertrekken om 8.15 uur parochiecentrum op het Sint Jansplein. Voor de vanaf het St. Jansplein. Vergeet niet uw iden- picknick vragen wij iedereen om zijn/haar eigen titMtclraart «f nacnnnrt mpf nemen picknickzakje mee te nemen. Om 10 uur zul len wij vertrekken naar de Heilige Eik. Daar tact opnemen met: Corry Hurkmans, tel. 513 aangekomen genieten wij van de picknick en 2135; Mieke van de Ven, tel. 513 1938 of Kees de omgeving en kan een bezoek gebracht wor- t-_.i r.n aan j\ja picknick wandelen wij gezamenlijk weer terug naar het Sint Jans plein. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om mee terug te lopen, dan dient u zelf voor ver voer te zorgen. Wij verwachten rond 15.00 uur weer wandelend terug te komen in Moergestel. Wij zien u graag met picknickzakje verschijnen op zondag 14 juni om 10 uur voor het parochie centrum. vergadering wordt z.s.m. gehouden en daar zul- Groetjes Jongerengroepen de Kurkskes en de Fleskus. len we de nodige op- en aanmerkingen bespre- - Mogelijk zijn er fouten gemaakt met de medail- Wandelt u ook in de MTV wil dit jaar opnames maken van de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse 4- komen met de wandelaars die dit jaar in Nijme- populaire volkszanger Marc van Alphen. Vorig jaar was Moergestel Zingt een doorslaand succes. De opzet is hetzelfde. Tijdens Moergestel Zingt worden 26 bekende meezingliedjes geza menlijk gezongen. Omdat meezingen pas echt leuk is met de teksten in de hand, deelt de orga nisatie vooraf boekjes uit met de complete ‘play list’. Deze boekjes worden gratis ter beschikking gesteld. Moergestel Zingt werd in 2008 voor de eerste keer gehouden. Het meezingevenement van de Stichting WieKentKunst werd meteen een groot succes. Honderden mensen zongen samen bekende liedjes. Op het Sint-Jansplein wordt op zaterdagavond 13 juni vanaf 20.30 uur voor de twee de keer Moergestel Zingt gehouden. Dit meezingfestijn in de openlucht is een ini- tiatief van de Stichting WieKentKunst. Moergestel Zingt wordt gehouden als onder- daagse. Graag wil men dan ook in contact deel van Moergestel Fietsdorp. Na afloop is er om 22.30 uur een optreden van de gen van start gaan, zodat MTV met deze men sen afspraken kan maken over de praktische zaken hiervoor. Doet u ook mee met de Nijmeegse 4-daagse? Neem dan contact op met MTV via de mail: info@moergesteltv.nl of bel even met Leon Verhoeven (513 1814) of Martin Laurenssen (513 3225). Olivier is een initiatief van onze ouders om ons een beschermde woonomgeving te bieden met 24 uurs zorg. Wij zijn 12 jongeren, 6 jon gens en 6 meisjes van verschillende niveau’s en we hebben allemaal een lichamelijke en/of een verstandelijke beperking. Wij zijn tussen de 18 en 28 jaar en komen uit Oisterwijk, Moerges tel of omgeving. Wij komen te wonen in Moergestel naast rivier de Reusel. Eerst stond daar een oud gebouw genaamd het “Antoniusgasthuis” toen duide lijk werd dat het niet gerenoveerd kon worden is er besloten om een heel nieuw gebouw neer te zetten. In het gebouw komt een zorgcen trum. Dit zorgcentrum bestaat uit huisartsen, tandartsen, mondhygiëniste, apotheek en fysi- otherapie. Er komen ook 10 appartementen voor senioren en aan de achterzijde van het gebouw komen 12 appartementen voor Olivier. Er wordt nog stan(jbeeld voor alle Moergestelse vrijwilligers onthuld. Om 21.15 uur wordt op starten daar 2 oktober en hebben er veel zin in. Wij hebben allemaal diverse hobby’s en inte resses en willen ook graag contact hebben en houden met andere jongeren uit Moergestel. Wij komen jullie zeker nog tegen bij het fietseve- nement van Guus Moonen. Dit artikel is geschreven door: Harm de Ruiter en Patrick van de Plas, toekomstige bewoners van Olivier.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3