AUTOSCHADE? VAN ALPHEN jeirid Vliegende start van Guus en Fietsdorp Fietsroute ’Bijzonder Moergestel JF FM 105.2 I Aphrodite n Schoolstraat 5- Aphrodite BRILLEN LENZEN KANSEN BIEDEN GRENZEN 5TELLEN. WOENSDAG 10 JUNI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1524 fen door een plensbui, de finish. Foto Leo Roosen Bij de start was het vele malen drukker dan De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl waren er al veel mensen van wie er veel in het café hun toevlucht zochten. Daar, in dat café en op het plein met geinig vermaak voor kinderen van onder andere KIKU, was het steeds gezellig. cesvolle schoenfabriek van Nederland. De roof vogels van Ties van Engeland zijn schitterend om te zien en van de deltavliegclub zou je kun nen zeggen dat daardoor Moergestel een eigen ‘vliegveld’ heeft. De fietsroute ‘Bijzonder Moergestel’ kent nóg een bijzonderheid, namelijk het ‘Rondje Guus’ dat deels is opgenomen in de route. Over dit ‘Rondje Guus’ fietst Guus Moonen zijn 10.000 kilometer. De fietsroute ‘bijzon der Moergestel’ is om twee redenen slechts dertig kilometer lang. Dit stelt de deelne mers in staat om een tijdje te verblijven bij de bedrijven en deze lengte is ook voor gezin nen goed om te doen. De route en een be schrijving van de deelnemers staat in een Max van Kempen fungeerde het eerste rondje als ’haas Hier bereikt hij onder luid applaus en getrof- De bijzondere fietsroutes van de Stichting Moergestel Fietsdorp trekken altijd veel deelnemers. dorp bijgekomen als grootste fietsevenement van Nederland. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 j De etherfrequentie waarop MTV-radio gedurende Moergestel Fietsdorp te ontvangen zal zijn is GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 AUTOSCHADES Guus Moonen wordt uitgeluid door vlnr Mart de Swart (coach van Guus Moonen), burgemeester Hans Janssen, echtgenote Annie Moonen en wielerlegende Rini Wagtmans. Nadat hij er zaterdag al vijfhonderd kilometer op had zitten, zijn Guus Moonen en in zijn kielzog Moergestel Fietsdorp met vliegende vaart van start gegaan. Met het luiden van een bel door burgemeester Hans Janssen en wielerlegende Rini Wagtmans, zette Guus Moonen zich zondag aan een nieuwe superprestatie. Hij gaat ‘minstens’ 10.000 kilometer rijden. “Ik voel me goed”, vertelde hij nadat hij kort voor de start een verslaggever van Hart van Nederland van SBS 6 te woord had gestaan. Moergestel was toen al in wielersferen. Boven een deel van de Schoolstraat hingen vlaggetjes, wat altijd een feestelijk gezicht is. Tegen een hek naast de Boerenbond was een eerste ‘hup Guus-spandoek’ gehangen waarop broer Ties Guus succes wenste. Een eindje verderop was de schande van Moergestel, de voormalige bak kerij van Mensink, door een gigantische pos ter van Moergestel Fietsdorp aan het oog ont trokken. Een duidelijk statement van de orga nisatie. Guus Moonen was goed en wel aan het fiet sen, toen het begon te regenen. Maar toen mooi gemaakte folder. Deze is tussen 11.00 uur en 14.00 uur gratis verkrijgbaar op het Sint-Jansplein, het centrum van Moergestel Fietsdorp. Voor de Stichting Moergestel Fietsdorp is dit de zesde bijzondere fietsroute die wordt gepre senteerd. Eerder maakte de stichting naam met routes langs ondermeer ‘leugenbankjes’ en een fietsroute in het holst van de kortste nacht van het jaar. De stichting is opgericht om Moer gestel te promoten als Brabants dorp waar de fietser meer dan welkom is. De eerste jaren is deze doelstelling alleen door middel van bij zondere fietsroutes jp de praktijk gebracht. Vorig jaar en dit jaar is daar Moergestel Fiets- Dat vonden ook de toeristen uit Holland die vertelden dat ze vorig jaar kennismaakten met Moergestel Fietsdorp en daar nu voor een klei ne week speciaal op waren teruggekomen. Dit nu is exact met wat het grootste fietsevene ment van Nederland wordt beoogd: Moergestel op de kaart zetten. kies kwaliteit Vanaf het eerste moment geniet Moergestel met volle teugen MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 [g Fietsers op bezoek bij bijzondere bedrijven en activiteiten Zondag 14 juni kan vanaf 11.00 uur worden deelgenomen aan een fietsroute die door de Stichting Moergestel Fietsdorp zelf wordt aangeboden in het kader van het gelijknamige fietsfeest op het Sint-Jansplein. Deze fietsroute heeft als titel ’Bijzonder Moergestel’. De deelnemers kunnen als onderdeel van de fietsroute met een lengte van dertig kilometer op bezoek bij een vijftal bijzondere bedrij ven in Moergestel en niet-alledaagse activiteiten van Moergestelaren. Deze bedrijven en activiteiten zijn: Schoenfa briek Wed. J.E van Bommel, Deltavliegclub De Buizerd, het Temperatelier, Ties van Engeland met zijn roofvogels en Connex Cable Manage ment. Dat laatste bedrijf is een mooi voorbeeld van een bijzonder bedrijf in Moergestel. Het aan bedrijventerrein Sonman gevestigde bedrijf maakt kabelgoten van aardappelschillen. Met dit unieke product werd dit Moergestelse be drijf landelijk bekend. Zo is er met alle bedrijven en activiteiten die deelnemen aan de fietstocht ‘Bijzonder Moer gestel’ iets heel speciaals. In het Temperatelier restaureert Joost Theeuwes schilderijen. In zijn soort is het een vrijwel uniek restauratie atelier. Van Bommel is de oudste en meest suc- vorig jaar. Veel Moergestelse mensen waren op de been en menigeen vroeg zich af of het weer net zo zou worden als vorig jaar. Wijzend op de naar schatting tweeduizend toeschouwers die de start hebben meegemaakt, weet voorzit ter Jan Vriens van de werkgroep daar wel het antwoord op. “Het wordt een nog veel groter feest”, voorspelt hij. De voorbereidingen zijn in ieder geval goed geweest, getuige onder meer het indrukwekkende ‘fietsdorp’ dat op het Sint-Jansplein is verrezen. Een tijdelijk dorp aan de voet van de toren, waarin kosteres Corrie op ’t Hoog de klokken liet beieren toen Guus Moonen aanzette. De ’Man van 10.000 kilometer’ werd vooraf gegaan door Max van Kempen, een zesjarig jongetje dat door Guus Moonen is geïnfec teerd met de fietsmicrobe. Huidverzorgingsinstituut T nieuws Weekblad voor Moergestel 41 RUIM S0 JAAR FIETSPLEZIER 1 0 EUmGARANTBEOVJF www.pro-moergestel.nl PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur *4 1 •iiwft ISSü Bekijk de video op: -T-- i -- f

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1