ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ UW ACTIEVE MOERGESTELSE MAKELAAR ALLROUND MAKELAARDIJ ’Fietspromotie fundament onder toekomst’ HOEZO CRISIS? Oisterwijk organisaties Oproep aan Wordt uw woning de volgende? uit Oisterwijk COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Stadswandeling Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Tweede op roep: Voorontwerp bestemmingsplan buitengebied Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Woensdag 17.30-19.00 uur - 19.00-20.30 uur Aanvang 16 september 2009 Geef je tijdig op dan heb je zeker plaats. Watch your World! Arm! Eigen schuld, dikke bult? Zondag 7 juni stadswandeling in Oisterwijk. De start van de rondleiding is om 10.30 uur bij het Oude Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stadskern. Een deskundige gids van de Heem kundekring de Kleine Meijerij geeft uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke verleden van Oisterwijk. Zondag is uw gids Hannelie Volleberg. De kosten bedragen 3,- euro. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! Met het oog daarop werd de stichting opgericht. De activiteiten van de stichting moesten Moer gestel op de kaart zetten als een Brabants dorp waar de fietser meer dan welkom is. “Bij fiet- stoerisme vaart iedereen wel. Neem alleen al het economisch belang. Fietsers bezoeken winkels. Dit is een extra stimulans om het winkelaan bod voldoende groot te houden”, aldus Niels van de Ven, die er met zijn vrouw en twee kinde ren graag op de fiets op uittrekt. Als voorzitter van het in 2008 in Moergestel georganiseerde Landjuweel voor de Brabantse gilden, bereis de hij zeer intensief heel de provincie. “Als ze hoorden dat ik uit Moergestel kwam, werden meteen opmerkingen gemaakt over het fiets dorp.” De stichting pakt de promotie van Moergestel als Fietsdorp op een slimme manier aan, name lijk door kleinschaligheid en de menselijke maat van fietsen als uitgangspunt te nemen. Elk jaar wordt een fietstocht georganiseerd waaraan jong en oud plezier kunnen beleven. Omdat in Nederland jaarlijks 1001 fietstochten worden georganiseerd, wordt gepoogd op een creatie ve manier onderscheidend te zijn. Veel succes had de stichting met de ‘Leugenbankjes Fiets route’ en met de ‘Midzomernacht Fietsroute’. De eerste fietsroute was een tocht langs zit bankjes waarop vertellers sterke verhalen ver telden. De tweede werd in het holst van de kortste nacht op 21 juni gehouden. Beide rou tes zijn nog verkrijgbaar in de informatiestand op het Sint-Jansplein. De Moergestel Fietsdorp- fietsroute valt dit jaar op zondag 14 juni. Voorzitter Niels van de Ven Stichting Moergestel Fietsdorp: bod van 2College Durendael en zal bij winst van 2College Durendael in de Wereldbekercom- petitie een bescheiden som geld kunnen beste den aan haar eigen project. Belangstellende organisaties kunnen meer infor matie over de scholierencompetitie, de voor waarden en wijze van deelneming vinden op www.oisterwijkwereldwijd.nl onder “Wereldbe ker 2009” of contact opnemen met Ben Janssen, voorzitter van de Stichting Oisterwijk Wereld wijd, via oisterwijkwereldwijd@live.nl of 522 0319. Uw reactie wordt graag tegemoet gezien voor 18 juni a.s. Onder voorzitterschap van Niels van de Ven heeft de Stichting Moergestel Fietsdorp op een succesvolle manier als fietsdorp op de kaart gezet. Het belang van Moergestel Fietsdorp voor Moergestel, nu en in de toekomst, is niet te onderschatten. Dat zegt voorzitter Niels van de Ven van de Stichting Moergestel Fietsdorp. “Overal waar ik kom in Brabant wordt Moergestel geas socieerd met fietsen. Dat hebben we in een paar jaar tijd toch maar mooi bereikt.” richt, was hij meteen bereid daar de voorzitter van te worden. Onder zijn leiding is deze stichting een suc ces geworden. “Fietspromotie is belangrijk voor heel het dorp, het is een fundament onder de toekomst van Moergestel”, geeft Niels van de Ven aan waarom hij zich daar voor steeds heeft ingezet. De eerste vijf jaar gebeurde dat op een kleinschalige en zeer creatieve manier. Vorig jaar werd Moergestel Fietsdorp een evenement van belang door de prestatie die Guus Moonen neerzette. Hij plaatste de 10.000 kilometer die hij fietste in het teken van Moergestel Fietsdorp. De oprichting vaft de stichting had de aanleg van een fietspad rond de Akkerweg als aanlei ding. De Akkerweg is de ‘rondweg’ van Moer gestel. Langs deze drukke doorgaande weg werd een gescheiden fietspad aangelegd, een belangrijke voorziening. Uit andere plaatsen was bekend dat zo’n fietspad gevolgen kan hebben voor het fietstoerisme. Fietsers fietsten niet meer dóór een dorp, maar er letterlijk langsheen over het gescheiden fietspad. Ge-vreesd werd dat dat ook in Moergestel kon gebeuren. Niels van de Ven (1958) is hoofd juridische zaken van de Universiteit van Tilburg. In de Moergestelse samenleving en binnen de ge meente Oisterwijk is hij op veel fronten actief. Sinds 2002 zit hij voor het CDA in de gemeen teraad van Oisterwijk. Toen de Stichting Moer gestel fietsdorp zes jaar geleden werd opge- Deze woningen hebben wij recentelijk verkocht in Moergestel! Maak snel een afspraak voor een gratis ’ACTIE VERKOOPPLAN’ voor uw woning! Op donderdag 26 november 2009 strijden scholieren van 2College Durendael uit Oister wijk tegen het Maurick College uit Vught en het Jacob Roelandslyceum uit Boxtel om de Wereldbeker. Ze doen dat in de raadszaal van de gemeente Boxtel. Leerlingen van het 2Col- lege Durendael kunnen de Wereldbeker win nen door de concurrenten af te troeven in een spannend spel over armoede, millennium- doelen en duurzaamheid. COS Brabant, centrum voor internationale samenwerking, organiseert in de provincie Noord-Brabant de regionale competitie “Watch your World! Arm! Eigen schuld, dikke bult?”. In de gemeente Oisterwijk doet zij dit in samen werking met 2College Durendael, Stichting Oisterwijk Wereldwijd en de gemeente. Voor dit project zijn wij op zoek naar particu liere initiatieven - d.w.z. organisaties, stichtin gen, initiatieven van mensen - uit de gemeen te Oisterwijk die zich inzetten voor een project of activiteiten in een ‘ontwikkelingsland’. De gekozen organisatie zal komend najaar met haar project centraal staan in een onderwijsaan- PAGINA 5 gemeente Ter inzage Vorige week heeft u al in deze krant kunnen lezen dat het voorontwerp bestemmings plan buitengebied ter inzage ligt: bij de Centrale Publieksbalie op het gemeentekantopr, De Lind 44 te Oisterwijk. U kunt hiervoor terecht op maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur, op woensdag van 8.30 tot 17.00 uur en op donderdag van 8.30 tot 19.00 uur; in de bibliotheek in Den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel; op de gemeentelijke website www.oisterwijk.nl waar u de plannen kunt downloaden in PDF bestand. U kunt het bestemmingsplan nog inzien tot en met vrijdag 26 juni 2009. Inspraak U kunt uw inspraakreactie geven: tijdens de inloopbijeenkomsten. Er liggen dan reactieformulieren klaar. Deze kunt u invullen en aan ons meegeven; door een brief te sturen naar het college van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk; via de website, www.oisterwijk.nl Als de inzagetermijn voorbij is gaat de gemeente de reacties beantwoorden. Hierna kunt u nog zienswijzen indienen op het ontwerp bestemmingsplan, welke naar ver wachting begin 2010 ter inzage wordt gelegd. Informatie Voor vragen kunt u contact opnemen met de heer Job Wittens van de gemeente Oisterwijk via telefoonnummer (013) 529 11 40. Inloopbijeenkomsten Om u te informeren over het bestemmingsplan vinden er twee inloopbijeenkomsten plaats: op 4 juni in de zaal van partyboerderij 't Draaiboompje, Hild 1 in Moergestel; op 8 juni in cultuurcentrum Tiliander, Spoorlaan 82C in Oisterwijk. De zalen zijn op beide avonden voor u geopend van 19.00 uur tot 22.00 uur. U kunt dan de hele avond komen om de plannen in te zien en eventuele vragen te stellen. Op beide avonden wordt om 19.00 uur en om 20.30 uur een centrale presentatie over het plan gegeven. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JUNI 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5