Oisterwijk Streekhuis Kempenland organiseert foto wedstrijd over veranderingen op het platteland Qontour Lange wandeling over oude landgoederen - www.streekhuis.nl. Tijdens de vorige informatieavond in augustus 2008 hebben we u vooral over het proces geïnformeerd. Nu presenteren wij u de inhoud van het concept-beheerplan. U kunt zich voor de informatieavond aanmelden bij Barbara Westerhout van Royal Haskoning: b.westerhout@royalhaskoning.com of 073-6874151 Voor meer informatie: www.brabant.nl/natura2000 van het nieuwe Streekhuis tijdens het Hartje Zomer Festijn in Middelbeers. Er zijn vier categorieën waarvoor mensen foto’s kunnen insturen: ‘recreatie en toerisme’, ‘land- schap en cultuurhistorie’, ‘natuur en water’ en ‘landbouw’. Zowel zwart-wit als kleurenfoto’s zijn toegestaan en iedereen mag meedoen, zowel amateur- als professionele fotografen. De mooiste foto’s wor- Meer informatie over de fotowedstrijd staat op den vanaf half juli tentoongesteld in het nieu- we Streekhuis in Middelbeers. Het totale prij zengeld bedraagt 1.600,-! Gezocht: vrijwilligers m/v! DE WEDSTRIJD Tot 1 juli 2009 kunnen deelnemers maximaal twee foto’s per categorie inzenden naar info@ streekhuis.nl of naar Streekhuis Kempenland (Doornboomstraat 30, 5091 CB Middelbeers). 4 juni verkiezingen voor het Europees Parlement: legitimatie verplicht! Om 20.00 uur start het programma. Onno Hoes, gedeputeer de voor Ecologie geeft een toelichting op de achtergronden van Natura 2000 en het proces tot nu toe. Daarna informeert de projectleider u inhoudelijk over de plannen. Daarbij gaat zij in op diverse aspecten zoals water, recreatie, inrichting en beheer. Gedeputeerde Onno Hoes nodigt u uit voor een informatieavond Plannen voor Natura 2000-gebied Kampina Oisterwijkse vennen Streekhuis Kempenland organiseert een foto wedstrijd over de veranderingen op het platte land. Met de fotowedstrijd ‘Mijn Kempenland’ kunnen inwoners en bezoekers van Kempen land laten zien hoe zij de veranderingen op het platteland ervaren. Tot 1 juli kunnen mensen foto’s insturen. Zowel amateur- als professio nele fotografen mogen meedoen aan de Wed strijd. De mooiste foto’s worden vanaf half juli tentoongesteld in het nieuwe Streekhuis in Middelbeers. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 19 juli 2009 bij de officiële opening Vrijwilligers (-werk): hart nodig! Na afloop van de presentatie kunt u vragen stellen. Het concept-beheerplan is nu grotendeels klaar, we verwachten het eind dit jaar af te ronden. Daarbij vinden we het belangrijk dat we ook uw eventuele opmerkingen kunnen meenemen. De informatieavond is nog geen formeel inspraakmoment, de inspraakronde vindt plaats in 2010. Ook bij u in de buurt liggen bijzondere natuurgebieden! De natuurgebieden Kampina Oisterwijkse vennen zijn aangewezen als Natura 2000-gebied. Dit betekent dat we hier waardevolle planten- en diersoorten moeten beschermen. Op donderdag 4 juni organiseert het IVN-Oisterwijk samen met het LNMH een lange wandeling vanaf het Bezoe kerscentrum van NM in Oisterwijk. Doel van deze excursie zijn de landgoe deren “De Oude Hondsberg”en “Ter Braakloop. Beek, bos, weide en ven nen maken dit gebied erg afwisselend en aantrekkelijk. De tocht begint om 10.00 uur en duurt ongeveer 4 uur. Neem wat te eten en te drinken mee voor onderweg en denk aan stevig schoeisel. Wie zelf ooit een wandeling voor een groep onder leiding van een IVN-gids wil aanvragen in een door u aangege ven gebied, kan contact opnemen met onze wandelcoördinator Cees Smits, tel. 545 0071. De kosten voor een wan deling van twee uur bedragen 45.- euro. www.ivnoisterwijk.nl PAGINA 6 Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268 Provincie Noord-Brabant kinderen beperking Op 4 juni 2009 zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement. U kunt op deze dag van 7.30 tot 21.00 uur terecht in de stemlokalen in uw gemeente. Bij deze verkiezing stemt u voor het Europees Parlement. Het Europees Parlement is een instelling van de Europese Unie. Het is het enige onderdeel van de Europese Unie dat recht streeks gekozen wordt door de EU-burgers. Stemmen met stempas in willekeurig stemlokaal U heeft inmiddels van de gemeente Oisterwijk uw stempas ontvangen. U kunt daarmee stemmen in een willekeurig stemlokaal binnen de gemeente Oisterwijk. De adressen van de stemlokalen staan achterop het huis-aan- huis-biljet. Let op: het stembureau in de voormalige bibliotheek in de Schoolstraat in Moergestel is vervallen. Hiervoor in de plaats zit nu een stembureau in Den Boogaard aan het St. Jansplein. Om te gaan stemmen heeft u nodig: Geldig identiteitsbewijs (paspoort, identiteitskaart, rijbewijs). Let op: legitimeren is verplicht! Uw stempas Zonder stempas en geldig identiteitsdocument kunt u niet stemmen. Heeft u uw stempas niet ontvangen, bent u hem kwijt of is ie kapot? Vraag dan uiterlijk dinsdag 2 juni 2009 tot 13.00 uur een nieuwe stempas aan bij de gemeente Oisterwijk. Meer informatie Heeft u nog vragen over: - het stembiljet - Het verlenen van een volmacht - Zelf stemmen in een andere gemeente Wilt u meer weten over de verkiezingen voor het Europees Parlement? Kijk dan eens op de site www.uheefthetvoorhetzeggen.nl Datum: Plaats: Adres: Tijd: We zoeken vrijwilli gers die dementeren de mensen en/of hun mantelzorgers willen helpen. Ga dan naar www.oisterwijk.nl. en klik op de knop Europese verkiezingen rechts onderaan op de homepage. U kunt ook contact opnemen met Yvonne van Drunen, verkiezingscoördinator van de gemeente Oisterwijk, tel. 529 11 67. Donderdag 4 juni 2009 De Stappen j Spoordonkseweg 80, 5688 KE Oirschot 19:30 uur zaal open 20:00 uur aanvang programma gemeente aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl i»or ynwfifijew»» ai in/brmtte Op 4 juni 2009 organiseert de provincie Noord-Brabant een informatieavond voor omwonenden, ondernemers en andere geïnteresseerden. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Het gaat altijd om ‘relatief eenvoudige taken’, maar wel van groot belang: bood schappen doen, meegaan naar een afspraak bij dokter of ziekenhuis, een luis terend oor bieden, samen wandelen of fietsen. Je biedt de In Moergestel biedt dementerende gezel- Contour, door de ligheid en soms inzet van deskundi- neem je ook de rol ge en geschoolde van de mantelzorger vrijwilligers, hulp even over. Het gaat volwassenen dan over een paar met uurtjes per week. Bel of voor meer informatie hun naar José Couwen- berg, 013—5434572. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 MEI 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6