AUTOSCHADE? VAN ALPHEN DE ZONNEBLOEM Voetballers fietsen voor goed doel Programma Fietsdorp in Moergestel- Nieuws Kopij eerder aanleveren Nu opgeven voor de 27e wandel avondvierdaagse in Moergestel I Aphrodite De goede doelen van Fietsdorp h ,ih WOENSDAG 27 MEI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1522 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Moergestel Fietsdorp 2009 wordt gehouden van zondag 7 juni tot en met zondag 28 juni. Het is uitge groeid tot het grootste fietsevene- ment in zijn soort in Nederland. GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 AUTOSCHADES fi Nationale Vereniging 60 JAAR GOED VOOR ELKAAR Daarom gaan wij op woensdag 24 juni naar het Safaripark de Beekse Bergen. Deze dag zal onvergetelijk worden en nodigen u uit om met ons mee te gaan. We vertrekken om 10.00 uur Voor het bedrag van 10,- euro hopen wij u een fijne dag te bezorgen. Koffie met iets lekkers en de lunch is inbegrepen. Om 17.00 uur zijn we weer terug in Moergestel. Voor ieder die het nodig heeft is een rolstoel aanwezig. Voor vervoer wordt gezorgd, in dien nodig wordt u thuis opgehaald. Opgeven bij Riet Jansen tel. 513 1816; Corrie van de Loo tel. 513 1492; Lies Jansen tel. 513 2213; Lies de Laat tel. 513 3251 of per mail: annieheijms@kpnplanet.nl Audacia-spelers moeten fietsen en helmen lenen en flink trainen Het team van Audacia fietst geld bij elkaar voor een personenbusje van de Stichting Olivier. Dit is een van de vijf goede doelen die door de Stichting Moergestel Fietsdorp zijn gehonoreerd. De andere goede doelen zijn Moergestel Heartsafe, het Ziekenpas toraat, Moergestel TV/radio en een over kapping van de absouteplaats op de alge mene begraafplaats. De opbrengst van de loterijen en veilingen tijdens Moergestel Fietsdorp komt ten goede aan deze vijf orga nisaties. Van deze organisaties wordt ver wacht dat zij actief hun steentje bijdragen aan het welslagen van het evenement, bij voorbeeld door de verkoop van lotjes en deelname aan de race met de mini-’fietskes’ waarover Moergestel Nieuws vorige week heeft bericht. De netto-opbrengst van alle acties wordt door Moergestel Fietsdorp ver deeld onder de goede doelen. In Den Boogaard t/m 29 mei, tussen 18.00 en 20.00 uur De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 2 juni t/m vrijdag 5 juni. Men kan zich nog opgeven t/m 29 mei elke avond tussen 18.00 en 20.00 uur en let op: enkel in Den Boogaard. tal vond de oproep gehoor. Het resultaat is een groep van 25 Audacia-spelers die op zaterdag 13 juni gezamenlijk een fietsprestatie neer gaan zetten voor De Beukendreef. De bedoeling is dat ze die hele dag van ’s morgens 08.00 uur tot ’s avonds 23.00 uur het ‘Rondje Guus’ vol gen. “Steeds zitten er minimaal elf wielrennen de voetballers op de weg”, licht Ruud Haneveer de opzet toe. Iedere deelnemers heeft daarbij zijn eigen sportieve doelstelling. Zo gaat Peter van Kerkoerle voor het volgens Ruud Haneveer maximaal aantal van 250 kilometer. Iemand als Mare van Daelen doet het wat rustiger aan door op voorhand 150 kilometer toe te zeg gen. Alle deelnemers dragen zorg voor hun eigen sponsors. Dat levert een totaalbedrag op. “Ik heb geen idee wat we met zijn allen op zullen halen”, aldus Ruud Haneveer. “Ik hoop uiteraard op een flink bedrag.” Ondertussen zijn de voetballers behoorlijk aan het fietstrainen geslagen. Hier en daar zijn wielrenfietsen, helmen en dergelijke geleend. Op het Sint Jansplein wordt een eigen tent geplaatst. Frans Becx bleek bereid een volgau to ter beschikking te stellen en Peter Swinkels geeft als speaker commentaar op de Audacia- wielrenners als zij de meet op het Sint Jansplein passeren. In verband met het komende Pinkster weekend dient de kopij voor deze krant a.s. weekend eerder binnen te zijn. Normale teksten verwachten we a.s. vrij dag 29 mei uiterlijk 18.00 uur. Advertenties kunnen t/m zaterdag worden ingeleverd. Drie weken lang is er elke dag voor ieder een veel te doen, steeds in het kader van fiet sen. Het evenement zet Moergestel als fiets dorp op de kaart in de regio, in Brabant en in Nederland en Vlaanderen. Met nog een paar weken te gaan is het programma nu zo goed als rond (wijzigingen voorbehouden). Het programma staat op de achterkant van deze editie van Moergestel Nieuws. Bewaar de programmapagina goed zodat u weet wat er te doen is en u elke dag vol op kunt genieten van Moergestel Fiets dorp. rigens zestien leden). De gemiddelde leeftijd is 35 jaar. ’s Zondags wordt aan een compe titie meegedaan. Daarnaast is er veel aan dacht voor andere gezamenlijke bezigheden, zoals een weekeinde weg met vrouwen en kinderen. Een maal per jaar wordt deelgeno men aan een internationaal toernooi voor seniorenelftallen. “Als gemeenschapsacti viteit leek het ons een aardige gedachte om in het kader van Moergestel Fietsdorp iets te doen. Maar, daar moeten we dan wel als voetballers voor op de fiets klimmen”, aldus Ruud Haneveer. Van zijn elftal bleken er negen bereid het avon tuur aan te gaan. Dat vonden de initiatiefne mers te weinig, wat weer reden was om binnen Audacia medestanders te zoeken. Met name onder de spelers van het eerste- en tweede elf- zijn startgeld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als volwassenen. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 5 juni weer veel gezelligheid op het plein. De Harmonie heeft haar medewerking toegezegd en ook d’Ambiance is van de partij om de sfeer op het plein te vergroten. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de organisatie te bereiken via het nr. 06 - 52 48 32 44. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel. Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de per soonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Het inschrijfgeld bedraagt 3,00 euro p.p, bij de start op dinsdag 2 juni bedraagt het inschrijf geld 3,50 euro p.p., dus best de moeite waard om vooraf in te schrijven, let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avon den steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 5 juni voor de 15 km.wandelaars om 17.00 uur, voor de 10 km.wandelaars om 17.30 uur en de 5 km. wandelaars om 18.00 uur. Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooi ere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitgezet, dit jaar wordt voor het eerst gebruik gemaakt van het wandelrou- tenetwerk. Denk er aan als er staat aangegeven om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel-groene pijltjes moet volgen. I.v.m. de veiligheid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars, de orga nisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid Voetballers van Audacia gaan fietsen voor een goed doel. Foto: Louis van den Meijdenberg Wat begon als een grap, is voor een aantal spelers van de Moergestelse voet balclub Audacia een serieuze aangelegenheid geworden. Zij fietsen tijdens Moergestel Fietsdorp voor een goed doel. “We proberen zoveel mogelijk geld op te halen voor een personenbusje voor de bewoners van De Beukendreef”, aldus Ruud Haneveer. Hij is samen Met Marc van Daelen, Peter van Kerkoerle en Ruud Jansen de drijvende kracht achter dit sponsorinitiatief. Het is een van de voorbeelden van hoe tijdens Moergestel Fietsdorp massaal wordt ingezet op goede doelen. De Beukendreef in Oisterwijk is een voorzie ning waar mensen met een beperking zelfstan dig kunnen wonen. Voor hun ontspanning zijn de tien bewoners aangewezen op de deel- taxi. Dat is voor hen bepaald geen ideale vorm van vervoer. Daarom zou een eigen personen busje een uitkomst zijn. De aanschaf daarvan én de exploitatie is een kostbare zaak. Sponso ring is een noodzaak om het te kunnen reali seren. “Wij willen daarbij graag helpen”, moti veert Ruud Haneveer de inzet van de voetbal lers van Audacia. Ruud Haneveer is actief lid van het ‘zeven de’ van Audacia, een seniorenelftal (met ove- Huidverzorgingsinstituut H n ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 KF Ljfll/ T nieuws Weekblad voor Moergestel 0 AL RUIN 80 JAAR FIETSPLEZIEH EUB0GMANTB8HJF Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 ,ilh(< J Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. [013)513 2268, Fax [013)513 2871, e-mail: Buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Lit

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1