VAN OCRS ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ JOHN'S eau Hirsfah s„iKC, Het mafste onderdeel van Uw Moergestelse makelaar naer Wandel 2-daagse voor baas en hond in Haaren Stadswandeling 9 mei groot succes! School voetbaltoernooi Voor alle drukwerk... MAKELAARDIJ Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Nieuwe naam... dezelfde mensen... dezelfde service... dezelfde verkooptoppers! Persoonlijke contact en betrokkenheid: 24 uur per dog, 7 dagen per week! Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Woensdag 27 mei wordt er om 16.00 uur een stadswandeling gehouden in Oisterwijk. De start van de rondleiding is bij het Oude Raad huis midden op de Lind. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stadskern. Karei van der Straaten, gids van de Heemkundekring de Kleine Meijerij geeft uitleg. De kosten bedra gen 3.- euro per persoon. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! Groep 3/4:1. Graaf van Ürsel 6; 2. Hertog Jan 10; 3. Bienekebolders 4; 4. Graaf van Ursel 7; 5. Hertog Jan 8; 6. Hertog Jan 9. (voor foto’s zie site van Audacia, fotoboek 2008- 2009) Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013 5920080 f013 4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl Geef een tweede leven aan uw goedzittende bank, stoel of fauteuil. U zult versteld staan. Wij stofferen met ambachtelijke vakkundigheid. meubel- en autostoffeerderij Moergestel deelnemen. Alle andere deelnemers fietsen voor de gemeenschappelijke goede doelen van Moer gestel Fietsdorp. Het geld dat voor de goede doelen wordt bin nengehaald, kan op twee manieren worden gerealiseerd. Men kan zich laten sponsoren of men kan onderweg tijdens de race proberen geld voor het gekozen goede doel los te peuteren. Dat kan op talloze manieren, bijvoorbeeld door het opvoeren van acts, de verkoop van bloemen, noem maar op. De race zelf bestaat uit twee onderdelen. Er is een echte koers waarbij het er om gaat wie als eerste over de finish komt. Het tweede onderdeel geeft er het predicaat ‘mafste’ aan. De fietskes kunnen op alle moge lijke manieren worden verfraaid en opgetuigd. Hoe gekker, hoe carnavalesker hoe beter. Deze versierde ‘fietskes’ worden gejureerd door leden van WieKentKunst, een culturele stichting uit Moergestel. De organisatie stelt negen prijzen beschikbaar: drie voor de snelste fietsers, drie voor de gekste ‘fietskes’ en drie voor de deel nemers die het meest voor een goed doel op heb ben gehaald. Voor de 12-inch-race met de mini-‘fietskes’ is een parcours van 4,6 kilometer uitgezet. De route loopt vanaf het Sint Jansplein, over het Rootven, de Oisterwijkseweg, de Industrie weg, langs het Audacia-terrein, door het bui tengebied langs ’t Stokske en over de Oir- schotseweg weer terug naar het centrum. Dit jaar vindt op 5 en 6 juni alweer de 8e edi tie plaats van de 2-daagse wandeltocht voor baasjes mét hun hond, van Hondenvereniging Kyon uit Haaren (N-Br.) Het evenement begint een begrip te worden in de hondenwereld, en onder de deelnemers bevindt zich intussen al een behoorlijk aantal trouwe bezoekers vanuit het hele land. De Brabantse vereniging nodigt alle hondenbezitters uit, om ook eens dé gemoe delijke sfeer te komen proeven tijdens het eve nement. De afstanden bieden voor zowel eigenaar als hond een mooie uitdaging. Deelnemers maken op vrijdagavond een wandeling van 10 kilo meter en hebben op zaterdag de keuze tussen een tocht van 20 of 25 kilometer. De wandelaars die op beide dagen deelnemen, kunnen op vrijdagmiddag vanaf 16.00 uur met hun hond op de trainingslocatie van de hon denvereniging terecht, om de eigen tent op te gaan zetten. Voordat er ’s avonds gewandeld wordt, kunnen de honden en baasjes op tijd eten. Deze avond wotdt als warming-up Op zaterdag 9 mei vond op het sportcomplex van Audacia het jaarlijkse schoolvoetbaltoer- nooi plaats. Ruim 200 enthousiaste kinde ren van de 3 Moergestelse basisscholen stre den om de 3 kampioensbekers. Geholpen door het prachtige weer, een grote schare publiek, waaronder ook diverse leerkrach ten van de scholen en begeleid door diverse ouders ontspon zich een mooie voetbalstrijd. zodat deze traditie in -re ku~ nen h'ouden Uiteindelijk plaatsen zich voor de finale van groep 7/8, 2 teams van de Bienekebolders. Bienekebolders 1 bleek te sterk voor hun school genootjes van Bienekebolders 2 en wonnen de wedstrijd met 4-0. De finale van de groepen 5/6 werd gespeeld door Hertog Jan 5 tegen Biene kebolders 3. In deze finale was de Hertog Jan het sterkste team en won de wedstrijd met 2- 1De finale van groep 3/4 ging tussen Graaf van Ursel 6 en Hertog Jan 10. Aan het einde van de Guus Moonen overhandigt een ’fietske’ aan Ard van Dal van slagerij Ketelaars. In zijn slagerij is het ’fietske’ te koop. Op zaterdag 27 juni wordt als onderdeel van Moergestel Fietsdorp een race met 12-inch ’fietskes’ gehouden. 12-inch ’fietskes’ zijn de kleinste maat kinderfiets jes. Ze zijn zo aangepast dat volwassenen er mee kunnen fietsen. De race met de minifietsjes op 27 juni wordt verreden voor verschillende goede doelen. De opzet van de race is zo bijzonder dat het het mafste onderdeel van Moergestel Fietsdorp gaat worden. De ‘fietskes’ zijn in Moergestel op drie plaat sen te bestellen: bij Novy, bij Fiets Sport Frank Vogels en bij slagerij Ketelaars. Bij deze win kels staat een 12-inch fietsje in de etalage. Op deze adressen zijn ze niet alleen te zien. Men kan zich hier ook opgeven voor deelname aan de ‘fietskes’-race. “Dit initiatief spreekt me zeer aan”, verklaart slager Ard van Dal waar om hij bereid is in zijn slagerij reclame te maken voor dit sponsorevenement. Moergestel Fietsdorp kent een aantal idealen. Een daarvan is het financieel helpen van goede doelen. Een van de concrete uitwerkin gen van het helpen van goede doelen is de race met mini-fietskes. Kastelein Jan-Hein de Brouwer bracht de organisatie van Moer- -x._l T?! J 1 X. J-J _x—1_ es’. De zaken in Moergestel werden meteen groots aangepakt. In China werden vijfhon derd van deze ‘fietskes’ gekocht. Ze zijn op de drie genoemde adressen te koop voor 35 euro. Wie dat bedrag betaalt, wordt eigenaar van het fietsjes en kan meedoen aan de race op 27 juni. Tijdens deze race kan elke deelnemer probe ren zoveel mogelijk geld op te halen voor het J J 1 T"?J J 1 De goede doelen die door de organisatie van Moergestel Fietsdorp zijn uitverkoren en de goede doelen die door de deelnemers zelf wor den gekozen. Alleen groepen deelnemers van tien personen kunnen voor een eigen goed doel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MEI 2009PAGINA 5 Rode Kruishulp in ’Fietskes’ te zien en te bestellen op drie plaatsen in Moergestel wijk-Haaren ondersteunt, samen met andere w -g w -w afdelingen uit het district “Hart van Brabanf’en M 4^ '•*(T O I C districten “de Kempen”, “Kop van Brabant”, X X V/ X W 3 L t XXX W L 3 VX vz X Lz “Tilburg”, “Eemland”, “Rijn- en IJsselstreek” en de afdelingen Nieuwegein en Dalfsen, finan cieel het project dagopvang in Rundu, regio Kavongo in Namibië. Namibië is een dunbevolkt land aan de zuid westkust van Afrika. In het noorden van dit land, in de regio Kavongo ligt de stad Rundu met 100.000 inwoners. De geboden hulp aan het Rode Kruis in Namibië wordt gebruikt om in het dagopvangcentrum in Rundu, vrijwilligers op te leiden zodat zij kennis kunnen overdra gen met betrekking tot de basisgezondheidsre- gels. In dit ontmoetingscentrum worden con tacten gelegd om kinderen te begeleiden naar basisscholen en sportclubs, daarnaast wordt er ondersteuning geboden in het omgaan met geboortebewijzen, aanvragen van toelagen en familierechten, zodat kunnen kinderen zon der ouders in aanmerking kunnen komen voor scholing en zodat worden familiecontacten kunnen worden gezocht en onderhouden. Voor meer informatie en uitgebreide documen tatie: bezoek de website rodekruis.nl/project- I participatie voor het meedoen aan het toernooi. Natuurlijk bedankte hij ook iedereen die een steentje had bijgedragen aan de organisatie en het goede verloop van het toernooi. Het was een succes- vol toernooi waarbij ook kinderen die nog niet bij de voetbalvereniging aangesloten zijn de kans kregen hun voetbalkwaliteiten te tonen en wie weet zijn zij wel zo enthousiast geworden om zich bij Audacia aan te sluiten. Ook volgend jaar hopen we wederom op een grote opkomst zodat we deze traditie in ere kunnen honden pakketje. Voor informatie en inschrijvingen gestel Fietsdorp op het idee van deze‘fietsk- 1 wordt, kunnen de honden en baasjes op tijd wat eten. Deze avond wordt ais warming-up om 18.30 uur een mooie tocht gelopen van zo’n 10 kilometer door de omgeving. Bij terugkomst staat een kop warme soep klaar. Op de zaterdagochtend is het op tijd dag. Er wordt gezorgd voor een ontbijt en de deelne- I mers kunnen intussen een lunchpakketje maken voor overdag. De echte uitdaging komt vandaag pas, want de wandelaars lopen met 8oede doel Er zl)n twee soo*;ten goede doelen- hun trouwe viervoeter 20 of 25 kilometer. De tocht zal voeren door de mooie natuurgebieden van de Kampina en Oisterwijkse bossen en vennen. Aan het eind van de dag wordt het evenement afgesloten met een barbecue. Voor deze tweedaagse wandeltocht wordt een bedrag van 23,- p.p. in rekening gebracht. Dit j bedrag is inclusief soep met worstenbroodje, overnachting, ontbijt, lunchpakketje en bar- I becue. Wil je alleen op de zaterdag meelopen en lekker eten van de barbecue, dan geldt een bedrag van 16,-p.p., inclusief ontbijt en lunch- De eindstanden: Groep 7/8: 1. Bienenekebolders 1; 2. Bieneke bolders 2; 3. Hertog Jan 2; 4. Hertog Jan 3; 5. Graaf van Ursel 3; 6. Graaf van Ursel 1; 7. Hertog Jan 4; 8. Graaf van Ursel 2; 9. Hertog Jan 1. Groep 5/6: 1. Hertog Jan 5; 2. Bienekebolders 3; 3. Graaf van Ursel 4; 4. Graaf van Ursel 5; 5. Hertog Jan 7; 6. Hertog Jan 6. wedstrijd stond er een gelijke stand, 2-2 op het scorebord. De kinderen van de Graaf van Ursel wonnen uiteindelijk de strafschoppenserie met 7-6. Rond 12.00 werd het toernooi afgesloten met SttihraHe Meubelstoffen www.vanoersmakelaardij.nl Mob.teL: 06 - 41856316 Fax:013-5134805 Informeer eens naar onze interessante prijzen: Postadres: De Stappert 69 5066 ME Moergestel Werkplaats: De Sonman 8A 506 GJ Moergestel ft www.johnsstofferingnl info@johnsstoffering.nl nolzlrAtiA \Zr\r»r* mfnrmotip x»n imcr*lnT"i ixrir»rrA»ry kunt u terecht bij Willy Verhagen, tel: 0411- 625239. Of kijk op www.kyon.nl.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5