monteur personenwagens Bezorgdheid over Centrale Huisartsenpost Belgische invasie in Moergestel D clïclilliïj I Dankbetuiging Marij Pijnenburg-Oerlemans Donkers Autobedrijf Sprankelend lunchconcert in Tiliander ’’Over vruuger” ode’ Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl SEAT service DONKERS AUTOBEDRIJF MOERGESTEL Ti^afiRKr Lezingen in het kader van Meimaand.Erfgoedmaand PAGINA 3 Moergestel 15 mei 2009 nBOOGAARD klaar! 2.50 euro. Koffie staat klaar! “Die Akelige 2%” Wij vragen: - voldoende vakkennis en sleutelervaring - klantgerichtheid - bereidheid tot volgen van specifieke opleidingen/trainingen bij Seat-importeur PonCar - leeftijd plm. 20 jaar en in bezit van rijbewijs B Wij bieden je een interessante fulltime baan met goede doorgroei- en opleidingsmogelijkheden, in een prettige werksfeer. Uw blijken van medeleven - condoleances, hartelijke persoonlijke reacties, kaarten en prachtige bloemstukken - ontvangen na het overlijden en bij de begrafenisplechtigheid van Dolf Jansen Cabaret Woensdag 20 mei Aanvang: 20.30 uur Prijs: 16.50 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Red Hot Chili Bastards Muziek Zaterdag 23 mei Aanvang: 20.30 uur Prijs: 12.50 Locatie: Den Boogaard Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling en in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013 - 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B Den Boogaard Al weer voor de achtste keer vond afgelopen week een uitwisseling plaats tussen de Graaf van Urselschool en de Sint Pietersschool uit Oostkamp. Het eerste toet je na een voorbereiding van enkele maanden waarin de kinderen elkaar via een ICT-project onder de naam een broodje @nders leerden kennen. Dit onder ande re door het maken van powerpoints, onderling chatten en het bekijken van eikaars schoolsites. De familie wil dan ook graag iedereen hartelijk dank zeggen voor de steun, in welke vorm dan ook, die zij mocht ontvangen tijdens de ziekenhuisperiode en na het overlijden van Marij. Ook de vele mensen die zich hebben ingezet om Marij een onvergetelijk afscheid te geven - in het bijzonder Uitvaartverzorging Will Pellis, de gemeente Oisterwijk en alle parochiemedewerkers - willen we graag hartelijk bedanken. Tevens heeft de familie de betrokkenheid en het medeleven van de Koninklijke familie, de Gemeente Apeldoorn en 2College als een enorme steun ervaren. Nogmaals is ons duidelijk geworden dat Marij niet alleen voor ons, maar ook voor anderen heel veel heeft betekend. Aad, Këlley en Britt Pijnenburg Familie Pijnenburg Familie Oerlemans waren overweldigend. Wegens de enorme belangstelling bij de uitvaartdienst en begrafenis was het ons niet mogelijk u allen persoonlijk te bedanken. Theaterprogramma 2009 2010 T+B Nog geen gids ontvangen? Vraag hem aan! Bestel nu uw kaarten voor het nieuwe theaterseizoen. Heb jij aantoonbare sleutelervaring en ga je voor kwaliteit? Stuur dan je sollicitatiebrief met C.V. naar: t.a.v. de heer A. Donkers Schoolstraat 60, 5066 EE Moergestel Of mail naar: info@autodonkers.nl Schoolstraat 60, 5066 EE Moergestel Telefoon [0131 5*13 TITO www.autodonkers.nl Voor ons bedrijf zijn we op zoek naar een: end voorlopig open blijven. De huisartsenpost bij het St. Elisabeth Zieken huis is zo’n drie jaar geleden bij wijze van proef opgestart. Er mag van een groot succes gespro ken worden. Voor de inwoners van de drie gemeenten heeft deze fysieke huisvesting tus- lezing over het leven van Joden en Protestanten Stadsgids Kees Weimers vertelt vrijdag 29 mei in de Protestantse Kerk over het leven van de Joden en Protestanten tijdens de vorige eeuwen in de Gemeente Oisterwijk. De lezing begint om 10.30 uur en eindigt uiter lijk om 12.00 uur. Toegang 2.50 euro. Koffie staat j sen huisartsenpost en Spoedeisend Hulp van het St. Elisabeth Ziekenhuis enerzijds een aanmer kelijke verbetering van de bereikbaarheid bete kend en anderzijds heeft het samenwerking op het gebied van eerst een tweedelijnszorg tot doel gehad. Verplaatsing van de huisartsenpost naar een locatie in het centrum van de stad zal voor hun inwoners een duidelijke verslechte ring van het aanbod van zorg tot gevolg heb ben. Daarnaast vrezen de gemeentebesturen dat voor gedeelten van hun gemeenten deze post niet binnen de wettelijke termijn van der tig minuten te bereiken valt. Het plan om per 2 juni de post aan het St. Elisa-beth Ziekenhuis ’s avonds te sluiten, maar in het weekend wel open te houden, is in de ogen van de drie gemeentebesturen een nog bijkomende verslechtering. In de eerste plaats is het voor veel patiënten uit de ge meenten ten zuiden en oosten van Tilburg on mogelijk om binnen dertig minuten de post aan de Lage Witsiebaan te bereiken. Daarnaast ontstaat er een hoogst onwenselijke situatie door de onoverzichtelijkheid met be trekking tot de bereikbaarheid van de post aan het St. Elisabeth Ziekenhuis. Voor veel patiën ten die met spoed naar de huisarts moeten, zal niet meteen duidelijk zijn waar zij naartoe moe ten. Verwacht mag worden dat dit tot verwar ring bij patiënten zal leiden en wellicht zelfs tot gevaarlijke situaties. De colleges vragen de Centrale Huisartsenpost het belang van de patiënt voorop te stellen en verzoeken daarom met klem om af te zien van de twee voorgeno men besluiten. De Haarense Franka van Dommelen (sopraan) en Daniëlla Buijck (alt-mezzo) van het Fontys Conservatorium nemen een voorproefje op hun eindexamen Solozang. U wordt o.m. meegeno men naar de Griekse oudheid waar Ariadne door haar Theseus wordt verlaten... Uw middag belooft sprankelend te beginnen! Zondag 24 mei om 12.00 uur in Tiliander. Gratis entree. M.m.v. Koos van den Brekel, Reineke Broekhans en Wouter van Breugel cultuurcentrun^^^^l^F UITDAGING De derde en laatste dag van de uitwisseling. In tegenstelling tot de andere dagen zouden we ons vandaag vooral op school vermaken. Er waren hersenkrakers, er werden collages gemaakt, er werd een Engelse game gespeeld, een koek ver sierd, etc. De kinderen waren, ondanks de ver moeidheid, erg fanatiek. Na de gedane arbeid wachtte de kinderen een keurig verzorgde lunch. De middag begon met een krachtsstrijd. Er werd middels touwtrek ken gekeken welke groep de sterkste was. Een erg spannende strijd, die uiteindelijk door de Giraffen werd gewonnen. NAAR BELGIË Toen was het tijd om afscheid van elkaar te nemen. De Belgische kinderen hadden een mooie sleutelhanger voor al hun Nederlandse vrienden meegenomen. Het afscheidslied werd gezongen en met een toespraak van beide direc teuren werd het eerste gedeelte van de uitwis seling beëindigd. De bus werd volgeladen en de Belgische kame raden werden uitgezwaaid. Dit ging gepaard met de nodige tranen, er was heel wat ontstaan in deze korte periode. Van 3 tot 5 juni gaan de kinderen van de Graaf van Urselschool gaan op bezoek naar Oostkamp. Daar wordt nu al naar uitgekeken. (Kijk voor het volledig verslag de website van de school). Elkaar in het echt leren kennen, is natuurlijk nog leuker. Eindelijk was het daar op 13 mei echt zover. De Belgische vrienden en vrien dinnen zouden op die dag in Moergestel aan komen. Enthousiast werd er gewerkt aan span doeken, posters en slingers, zodat de Belgen een warm welkom zouden krijgen. Ook werd de aula feestelijk ingericht. Om precies 11:00 uur arriveerden ze, precies op tijd. In de aula werd er kennis gemaakt en wat gedronken. Om 12.00 uur werden er heerlijke broodjes geserveerd. Om 13:15 vertrokken we naar de Beekse Bergen. In twee bussen gingen we op safari. Hartstikke spannend! Na afloop gingen we op de groepsfoto van onze hoffoto- graaf Jan Geerts. Terug op school stonden de gastouders de kinderen al op te wachten. Alle kinderen werden erg hartelijk ontvangen. EFTELING De tweede dag van de uitwisseling beloofde een mooie dag te worden. Om 9:30 vertrokken we naar de Efteling. Voor alle kinderen een heel avontuur, iedereen had er zin in. Met twee bussen reden we richting Kaatsheuvel. Om 10:00 konden we het park in. Er werd gerend van attractie naar attractie. Om vier uur 's middags verzamelden alle kinderen. Het was erg leuk om te zien dat er de gehele dag kinde ren uit België en Nederland samen door het park hadden gelopen. Het leek alsof de kinderen elkaar al tijden kenden. In het kader van de Erfgoedmaand geeft Noud Smits, voorzitter van de Heemkundekring, op dinsdag 26 mei een lezing ‘over vruuger’ in Bibliotheek Moergestel. In de lezing komt de ‘wij-cultuur’ aan bod die veel ouderen nog (her)kennen van vroeger: belangstelling voor elkaar, ongevraagd helpen als het nodig is, op de ‘buurt’ gaan, even ‘ach terom komen’, onder het genot van een kop kof fie nieuwtjes uitwisselen en ga zo maar door. Tijdens de lezing worden beelden vertoond uit ‘die goeie ouwe tijd’ vergezeld van levendig commentaar. Het betreft onder andere beel den van de manier van wonen, leven en tijd verdrijf. De lezing is van 10.30 tot uiterlijk 12.00 uur in Bibliotheek Moergestel. Toegang ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 MEI 2009 De colleges van Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk hebben kennis genomen van het plan van de Centrale Huisartsenpost Midden-Brabant om de huisartsenpost bij het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg te sluiten en één Centrale Huisartsenpost in het centrum van Tilburg op te zetten. Verder hebben zij kennis genomen van het plan om per 2 juni de huisartsen post aan het St. Elisabeth Ziekenhuis ’s avonds te sluiten en te verplaatsen naar de post aan de Lage Witsiebaan. Wel zal de post bij het St. Elisabeth Ziekenhuis overdag in het week- k y-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3