Iets te vieren? Eerste lustrum Moergestelse Vlooienmarkt Bedevaart St. Gerardus Wittem Waardig afscheid van Marij Pijnenburg-Oerlemans I Jongerenkoor in Moergestel? We zoeken jouw talent! Aphrodite SF Koop of bestel een bloemetje bij Florus! ERS KBO-ÉBftant BRILLEN LENZEN BI WOENSDAG 20 MEI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1521 Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen a.s. Zondag 24 mei: De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Carla Jansen Een klooster, ’n kasteel, ’n paar café's, ’n enke le boerderij en een handjevol huizen, verscho len tussen glooiende hellingen aan de voet van de Gulperberg. Dat is Wittem, gelegen in het Geuldal. Hier bouwden de paters Redemp toristen hun klooster en stichtten hier een be- Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl F Afdeling Moergestel Moergestel toont zich zeer betrokken... Naar schatting zo’n 1200 mensen hebben vorige week donderdag op waardige wijze afscheid genomen van Marij Pijnenburg-Oerlemans. Marij was het zevende slachtoffer van het drama dat zich op Koninginnedag in Apeldoorn voltrok. Zij was daar aanwezig met haar man Aad en dochter Britt. Britt, die gewond raakte aan benen en arm, is inmiddels aan de beterende hand. Daags voor de afscheidsdienst in onze parochie kerk kreeg de familie van Marij bezoek van Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima. Zij toonden zich zeer betrokken en spraken ruim anderhalf uur met de familie, o.a. ook over hoe de koninklijke familie het drama zelf beleefd heeft. Uit naam van het koninklijk huis was er ook een bloemstuk naar Moergestel gekomen. De afscheidsdienst, geleid door Pastor Theo te Wierik en muzikaal verzorgd door Zang vereniging ’Crescendo’, waarvan Marij al meer dan 20 jaar lid was, werd in de kerk bij gewoond door 650 mensen. In Den Boogaard waren ook nog eens zo’n 600 personen, onder wie veel leerlingen van 2College Durendael, die de dienst konden volgen aan de hand van beelden verzorgd door MTV. Ook aanwezig in de kerk waren het college van B&W van de gemeente Oisterwijk, de bur gemeesters Fred de Graaf van Apeldoorn en a.s. Zondag 24 mei organiseert C.V. de Dorstvlegels voor de vijfde keer een vlooienmarkt op het St. Jansplein in Moergestel, dus het eerste lustrum van onze vlooienmarkt is een feit. Een markt die in Moergestel al niet meer weg te denken is. Het belooft weer een gezellige ouderwetse vlooienmarkt te worden, waar je alleen twee dehands goederen kunt kopen. Dus als je op zoek bent naar die oude radio, stripboek, schil derij enz. is dit een kans om je slag te slaan. Gewoon gezellig rond snuffelen kan natuurlijk ook. De markt is geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. De entree van de markt is 1,00 euro. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen: L. Donkers, 06-52 34 41 66 of T. Moorman 06-20 80 23 89. Beste jongens en meisjes, Parochie Moergestel heeft al 3 koren. Toch missen we nog een jongerenkoor. We willen daarom dit jongerenkoor oprichten. Je kunt er lid van worden als je de basisschool verlaten hebt. Het koor gaat eigentijdse liederen zingen. We willen na de zomervakantie (in sep tember) starten. We hebben al een diri gent (v) die het koor kan begeleiden met gitaar. De repetitietijd is maandagavond of donder dagavond van 18.30 uur tot 19.30 uur. De repe titietijd is afhankelijk van de meeste aanmel dingen. De eerste 6 leden hebben zich al aan gemeld. Inlichtingen: Lonneke Kuijpers tel. 513 2439 hgjkuijpers@home.nl of Linette Hoeven tel. 513 3057 linette.hoeven@xs4all.nl. Groetjes en hopelijk tot ziens. Linette en Lonneke BINGO IN DE REUSELHOF Op woensdag 20 mei is er om 20.30 uur weer de gebruikelijke bingo in de Reuselhof. Mag ik iedereen er op attenderen dat het de laatste is voor de vakantie? Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. Samen maken we er een leuke gezel lige avond van. Iedereen een goede vakantie gewenst. Let op de tijd, dit in verband met de Mariaviering in de Reuselhof. Groetjes Bep en Diny. Prinses Juliana heeft hulp nodig (ook die van jou!) Het jaar 2011 wordt een belangrijk jaar voor onze harmonie. Wij vieren dan ons 100-jarig bestaan. Dat feest gaan we natuurlijk zelf als vereniging vieren, maar ook met alle inwoners van Moergestel. Honderd jaar is niet niks en je zult daar om nog veel van ons daarover horen. Omdat we van dit jaar echt iets speciaals wil len maken, willen we in alle berichten, adver tenties, brieven enzovoort laten zien dat we dat jaar feest hebben. Voor dat ene jaar willen we ons logo aanpassen. En om dat te doen roepen we jouw -creatieve- hulp in. Je hoeft geen ontwerper te zijn om mee te doen. Het gaat erom dat we ideeën verzame len in het dorp en dat we die verder uitwer ken tot het logo van dat jaar. Als jouw idee uitgekozen wordt, zul je dat idee dus heel dat jaar en de tijd daar naartoe tegenkomen. Het is dus eigenlijk een beetje de aftrap van ons 100-jarig bestaan die je met jouw ont- werp-idee geeft. De tekening hoeft niet op de computer te zijn devaartsoord ter ere van de H. Gerardus. Een ideale plaats voor bezinning en gebed. Jaarlijks komen hier duizenden pelgrims. Uit alle windstreken en omringende landen. Niet alleen op de speciale bedevaartszondagen, maar het hele jaar door. Zelden ben je er alleen. Ook vanuit Tilburg en omgeving gaat ieder jaar in juni een bedevaart naar St. Gerardus te Wittem. Dit jaar is dat op zondag 7 juni a.s. Alle belangstellende pelgrims kunnen zich hier voor opgeven bij de onderstaande adressen. De prijs voor deelname is 17,- euro (voor kin deren van de basisschool 10,- euro). Kaartjes zijn verkrijgbaar t/m 23 mei a.s. bij: Ria Roosen, Raamackerstraat 8. Ruud Vreeman van Tilburg, de commissaris van de Koningin, alsmede vertegenwoordi gers van de Oranjevereniging Apeldoorn en ver zorgsters uit het ziekenhuis van Zwolle. Aan het begin van de dienst las broer Rini een gedicht van eigen hand: ’Afscheid van Mama’, en hij vertolkte daarin de gevoelens van de beide dochters van Marij: Kelley en Britt. ’Dag lieve mama, we staan nu samen bij die mooie brug. Ik blijf van je houden en je waarderen om wie je was. Ik kijk nog één keer om, zwaai naar jou en ga dan terug. En draag dankbaar de herinneringen als een warme jas’. Na afloop van de dienst vertrok een lange stoet, in stilte gadegeslagen door honderden mensen, naar de begraaft)laats. Neven en nichten droegen de 80 bloemstukken die Marij begeleidden naar haar laatste rust plaats. Hier kreeg ze na afloop van de plech tigheid een laatste, alleszeggend applaus... (Foto’s: Ton van Elsdingen) gemaakt (mag natuurlijk wel). Er moet in elk geval wel duidelijk uit blijken dat het om onze vereniging gaat en dat we 100 zijn. Als je het leuk vindt om straks jouw idee overal terug te zien, ontvangen we graag je idee voor 15 juni aanstaande. Je kunt het opsturen naar: Marieke Maton, De Stappert 8a, 5066 MG Moergestel. Maar je kunt het (als je het op de computer maakt) ook mai len naar: jubileum@julianamoergestel.nl We zoeken een leuk moment in het jaar om samen met degene die het winnende idee heeft bedacht het logo bekend te maken aan de Moergestelse bevolking. Nogmaals: je hoeft echt geen tekenaar te zijn om een goed idee te hebben! We hopen op veel inzendingen!! Huidverzorgingsinstiti T nieuws Weekblad voor Moergestel 1 RUUD PAN IS Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. BLOEMSIERKUNST Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Belangenorganisatie voor senioren Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur il/filjiO -1 a Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1