VAN ALPHEN Oranjecomité Moergestel HUISARTSENPRAKTIJK TERWINDT BLESSING-VAN LU UT Vrijwilligers gevraagd voor Moergestel Fietsdorp Win nu een ontbijt voor 2 personen! Apotheek "de Stroom" is normaal geopend. I PrO plein over duurzaamheid Marij Pijnenburg-Oerlemans Zondagochtend vroeg uit de veren! Thijs van de Wauw IN MEMORIAM is, in verband met groot onderhoud aan het computersysteem, op dinsdag 19 mei a.s, alleen voor dringende gevallen bereikbaar. AUTOSCHAD ES -stufs 1880 - “Nearer, my God, to Thee” PAGINA 3 info@moergestelfietsdorp.nl EUROGARANTBEDRUF Al ruim 4 jaar is Van Alphen Autoschades B.V gevestigd aan de autoboulevard van Tilburg, Kraaivenstraat 24. Nieuwsgierig geworden? Kom dan gerust even langs! Op dinsdag 19 mei 2009 vindt vanaf20.00 uur het vierde PrO plein plaats in de Tiliander in Oisterwijk. Het thema is deze keer “duur zaamheid”. Duurzaamheid was een van de belangrijkste the ma's waarmee PrO in 2006 de verkiezingen in ging. Daarover gaat het volgende PrO plein. Jan Juffermans van De Kleine Aarde in Boxtel zal de avond openen met een presentatie over de mondiale voetafdruk. Daarmee kun je per persoon berekenen hoe groot jouw voetafdruk op de totale aarde is. Daaruit wordt duidelijk hoeveel ruimte jouw levenswijze inneemt en dus hoe duurzaam jij leeft. De rest van de avond zal er aandacht zijn voor concrete projecten in Oisterwijk. Waar nu Hotel de Bosrand staat aan de Gemullenhoekenweg komt een woningbouwproject waarbij specia le aandacht aan duurzaamheid en natuuront- Hoog tijd voor een frisse wind door het interieur. Er is hard gewerkt om onze receptie een nieuwe look te geven. Het eindresultaat is fantastisch, u kent het niet meer terug. |AA Beste kinderen van Moergestel, Hier volgt de officiële uitslag van het pannavoet- baltournooi van koninginnedag: Categorie 6 7 jarigen: Mike van der Mierden, Timo Broers en Sander Ketelaars Categorie 8 9 jarigen: Harm Embrechts, Hein de Kort en Wessel van de Sande Categorie 10 jaar en ouder: Pim Vermeer, Erik Jans en Bas Berens Wij willen alle prijswinnaars van harte felici teren! Jullie kunnen op maandag 18 mei tus sen 18.00 en 19.00 uur jullie prijs ophalen bij Emilie Dieduksman, Past, van den Boogaard- straat Tl (tel.5133436). Voor de hockeywedstrijdjes zijn geen prijzen te verdelen omdat er niet echt een tournooi heeft plaatsgevonden. Wellicht iets voor een volgend jaar. Het Oranjecomité interpretatie hoefde men geen Engels te kennen om de in houd van het lied tot je te laten door dringen. Jij hebt gedurende geruime tijd binnen onze Werkgroep een belangrijke rol vervuld. Wij hebben jou leren kennen als een spontane, open vrouw, zonder poespas, iemand die zaken goed kon relativeren en die beschikte over een flin ke dosis gezonde humor, energiek als lid van onze Werkgroep, als echtgenote en moeder, als docente, als lid van diverse koren, kortom, jij hebt in jouw relatief korte leven heel wat sporen nage laten. Weetje, men zegt dat nooit zo direct tegen de persoon die het aangaat, maar het is hopelijk nu nog niet te laat: jij hebt menig hart gestolen en voor die warmte, die positieve levenshouding hebben wij je voor altijd in ons hart gesloten. Jij weet ongetwijfeld nog hoe bij de vieringen van de herdenking de uitgesproken woorden “We will remember them” door de aanwezige vetera nen in volle overtuiging herhaald worden. “Wij zullen hen blijven gedenken” en dat heeft dan betrekking op de veteranen, die niet langer onder ons zijn. Als we een variant van deze woorden op jou van toepassing verklaren, dan willen wij daar uiting aan geven met onze oprechte uit spraak, dat wij ons jou altijd zullen blijven gedenken. Jij hebt ons zoveel nagelaten, dat wij jou in dankbaarheid zullen herinneren ah die prachtige vrouw, die zich binnen onze gemeen schap een herkenbare plaats verworven heeft. Een herdenking zonder jou zal ons altijd terug voeren naar deze voor jou desastreuze dag. Onze gedachten gaan dan ook uit naar Aad, naar Kelley, Britt, je ouders, je broers en zussen, je ove rige familieleden, talloze vrienden en kennissen, die jouw gemis ah zeer pijnlijk ervaren. Wij wensen hen alle sterkte toe om dit grote verlies een plaats te geven en hopen, dat zij voldoende steun en kracht putten uit ieders medeleven. Jij bracht ons een pracht vertolking van “Abide with me” (“Blijf mij nabij”) van “The Rose”, maar de hymne “Nearer my God, to Thee heeft zowel qua voordracht ah inhoud het sterkst tot onze verbeelding gesproken. De derde regel van het eerste couplet: “Still all my song would be nearer, my God, to Thee” is bijna profetisch gebleken. Komende zondag zal eenieder in de kom van Moergestel vroeg gewekt worden door de vrolijke klanken van muziekvereniging Prinses Juliana. Om half zeven marcheren orkest en aanhang over het Rootven en de Oisterwijkseweg voor de jaarlijkse meiwan- deling. In Oisterwijk aangekomen wordt eerst een spe ciale eucharistieviering in de Joannesparo-chie bijgewoond. Deze kerkdienst wordt opgeluis terd door een koperensemble van Prinses Juliana. Na dit moment van bezinning volgt een stevig ontbijt bij “De Tijd”. Iedereen is uitge nodigd om samen met de harmonie te ontbij ten tegen een kleine vergoeding van 7 euro per persoon. Terug naar Moergestel gaat altijd in etappes, om 10.00 uur zal waarnemend burgemeester Hans Janssen de stoet in het raadhuis ontvangen. Ook de traditie om bij de familie Kort-mann in de tuin een versnapering te nuttigen blijft dit jaar gehandhaafd. En de bezoeken aan Kleijn Speijck, ’t Stokske en ’t Draaiboom-pje staan uiteraard weer op het programma. Rond de klok van half drie wordt het gezelschap weer terug bij De Brouwer verwacht. Ben je toch altijd al vroeg wakker of wil je juist eens vroeg uit de veren op een mooie zondag- Beste Marij, Ah jij met jouw dochter Britt je man Aad met zijn muziek gezelschap “Prinses Juliana” vergezellen naar Apeldoorn om daar de Koninginnedag luister bij te zetten, dan zijn op dat moment alle ingre diënten aanwezig voor een sprankelend Oranjefeest. Het is prachtig weer, alle aanwe zigen verkeren in een prima stemming en overal wordt er gevlagd en hangen er gekleurde ballonnen. Dan, de open bus met de Koninklijke familie is in aantocht en op onverklaarbare wijze voltrekt zich een drama. Een roekeloze daad van een op dat ogenblik gestoorde geest verwoest in één klap het levensgeluk van een aantal argeloze toe schouwers. Thuis in Moergestel volgen wij aan de buis de voortgang van Koninginnedag tot dan toe en vernemen de tragedie, die zich ook aan jou en je dochter voltrokken heeft. Allerlei gedach ten en gevoelens komen dan in ons op: verbijste ring, vertwijfeling, boosheid ook om deze zinlo ze daad. Jullie zijn dan constant in onze gedach ten en daarin wisselen hoop en vrees elkaar af. Wij kunnen het niet geloven, niet bevatten, dat jij niet langer onder ons bent. Vandaar, dat deze persoonlijke brief ah een In Memoriam uiting getft aan die gevoelens. Ieder jaar, op de laatste zondag in oktober, was jij prominent aanwezig bij de Herdenking van de Oorlog en Bevrijding. In de kerk nam jij dan een belangrijk onderdeel van de viering voor jouw rekening. Met jouw hel der stemgeluid gaf jij op een bewonderenswaar- dige manier een vertolking van de inhoud van die tot de verbeelding sprekende teksten. Jij nam de moeite om je helemaal in te leven en ah jij de teksten ten gehore bracht, dan kregen de toehoor ders kippenvel. Jouw ingetogen voordracht raak te de essentie van de herdenking. Op een prach tige manier wist jij emoties over te brengen. Weet je, ah jij de hymne “Nearer, my God, to Thee” (Nader, mijn God, bij U) zong, dan her inneren alleen ingewijden zich, dat dit muziek stuk het laatste was dat door de muzikanten van de Titanic werd gespeeld. Niemand zal weten, dat dit lied al in 1841 geschreven was. Iedereen, die het lied door jou gezongen, gehoord heeft, moest haast wel denken, dat jij het speciaal voor onze herdenking geschreven hebt en hebt willen zingen. Herinner jij je nog, dat - toen de gele genheid geboden werd om jouw lied door de aan wezige veteranen en bezoekers in de kerk zacht jes te laten mee-neuriën, men bang was om jouw voordracht te verstoren? Gelukkig dat juist die ondersteuning op de achtergrond eens te meer de onderlinge verbondenheid aangaf Met jouw Beste Marij, zeer bedankt voor jouw vriend schap en belangeloze inzet voor die bijzondere her denkingen met jou. Namens de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding, Noud Smits, voorzitter ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 MEI 2009 Moergestel Fietsdorp 2009 begint steeds meer vorm te krijgen. Het wordt een zeer groot eve nement dat duurt van zondag 6 juni tot en met zondag 28 juni. Vrijwel alle werkzaamheden ter voorbereiding en tijdens het evenement zelf worden verricht door vrijwilligers. Alleen door de inzet van vrijwilligers is een evenement als Moergestel Fietsdorp mogelijk. Het zijn overigens ook vrijwilligers, die net als vorig jaar, actie voeren voor een goed doel voor de plaatselijke gemeenschap. Momenteel zijn iets meer dan vijftig vrijwilligers al actief betrok ken of hebben toegezegd in juni op de een of andere manier mee te doen. De organisatie heeft echter nood aan nog veel meer vrijwilligers. Langs deze weg wordt aan inwoners van Moergestel een dringende oproep gedaan zich als vrijwilliger aan te melden. Dat kan via wikkeling is besteed. Op die plek zal ook een gemeenschappelijk verenigingsgebouw komen voor IVN en Scouting Oisterwijk. Dit gebouw kan ook dienst doen als biologielokaal voor de ft e il/cp kdcicc/’lmlon Oisterwijkse basisscholen. Later op de avond komt het KVL-terrein aan bod. De gemeente heeft dit terrein onlangs aangekocht, zodat zij zelf de regie kan voeren bij de bebouwing. PrO wil dat er bij de woning bouw op dit terrein extra aandacht is voor aspec ten van duurzaamheid. Ook is hier ruimte om op bescheiden schaal te experimenteren met duurzame bedrijfsprojecten. Een voorbeeld daarvan wordt die avond gepresenteerd. Natuurlijk is er, zoals bij elk PrO plein,volop ruimte zijn voor discussie en inbreng vanuit de aanwezigen. PrO zal die inbreng natuurlijk ook gebruiken bij haar verkiezingsprogramma 2010. Dus als u wilt weten hoe groot uw mondiale voetafdruk is en mee wilt praten over duurzaam heid in Oisterwijk kom dan naar het PrO-plein op 19 mei. Dit alles moet natuurlijk gevierd worden met een knallende openingsactie. Van Alphen Autoschades B.V. bezorgt u graag een goede start van de dag. Als u vóór 31 mei 2009 uw auto bij ons laat herstellen ontvangt u gratis een kunststof oarkeerschijf met ijskrabber en u maakt kans op een heerlijk ontbijt voor 2 personen. ochtend? Ga dan eens mee om te “dauwtrap- pen” met de harmonie! Op zondag 17 mei om 06.15 uur verzamelen bij café De Brouwer; graag vooraf aanmelden om aan het ontbijt deel te nemen bij Johan Vriens via pr@juliana- moergestel.nl PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL. (013) 513 0648 www.fhijsvandewouwkeukens.nl I KEUKEN- EN INTERIEURBOUW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3