AUTOSCHADE? Duurzaamheid mr Horeca Moergestel is gezamenlijk gastvrij VAN ALPHEN OwbBbi Condoléanceregister voor Marij I SCHEPER s I Aphrodite Marij Pijnenburg-Oerlemans f I PLEIN Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 13 MEI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1520 IN MEMORIAM Moergestel Fietsdorp is óók een horecadorp met uitzonderlijk veel gelegenheden Voor alle info kijk op: www.pro-moergestel.nl EajS^fl9EE0 [fèïïïftef? ©ÖfelKtffi GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! POCH# www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 AUTOSCHADES - Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Moergestelnaren kunnen gevoelens delen... teit van de verenigde Moergestelse horeca. “Op dit hele mooie initiatief moesten wij als horeca Moergestel wel op inhaken om het evenement nóg beter te laten slagen en om ons dorp nóg beter op de kaart te zetten”, mo tiveert de voorzitter de inspanningen die worden geleverd. Met de voorbereidingen is de horeca driekwart jaar geleden begon nen. Gedurende de drie weken dat Moerges tel Fietsdorp duurt, worden drank en eten ver zorgd door de veertien deelnemende bedrij ven. De horeca tijdens het evenement ‘draait’ elke dag van 09.00 uur tot 23.00 uur. Bestellingen moeten worden betaald met speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde munten. Deze wor den gesponsord door de Rabobank. Er wordt met munten gewerkt om minder risico te lopen. Munten maken bovendien de omzet inzichte lijk. Steeds is een van de deelnemende kaste leins aanwezig. De horecaondernemers bren gen hun eigen personeel en specifieke kennis in. “En samen sponsoren we dit mooie fiets- evenement”, aldus Ben van Esch. Bij Moerges tel Fietsdorp wordt letterlijke een aardige duit in het zakje gedaan. De horeca van Moergestel Fietsdorp bestaat uit tenten waarin een restaurant van 100 m2 is ondergebracht-en ‘natte horeca’ (cafés en bars) van 250 m2. “En bij goed weer kunnen we van het St.-Jansplein één groot terras maken”, blikt horecavoorzitter Ben van Esch vooruit naar de drie weken dat Moergestel in het teken zal staan van het grootste fiets- evenement van Nederland. Huidverzorgingsinstituut 30 april 2009: Koningin nedag. Een prachtige dag die voor Marij, haar man Aad en de kinderen Kel ley en Britt hun leven voorgoed zal veranderen. Aad, Marij en Britt gaan naar Apeldoorn waar de “drumband Juliana”, een band voor mensen met een verstandelijke beperking waarvan Aad al meer dan vijfen twintig jaar instructeur/voorzitter is, een optreden zal verzorgen. Marij en Britt gaan mee, er is plaats over in de bus. Kelley blijft thuis. En terwijl zij tussen het publiek hun best doen een glimp van de koningin met haar familie op te vangen boort zich een auto door het publiek heen, een aantal mensen meesleu rend in deze voor iedereen onbegrijpelijke daad. Ook Marij en Britt worden meege sleurd. Britt is inmiddels weer thuis zij het dat ze nog enige tijd in het gips zal zitten. Voor Marij is het fataal. Haar laatste feest..., juist wat ze zo leuk vond. Bijna oog in oog met ’’Hare Majesteit” waarmee het jonge gezin netje toch al verbonden was. Niet voor niets is Aad twee jaar geleden benoemd in de ’’Orde van Oranje Nassau”. Zeker ook zou Marij genoten hebben van het bezoek van de konin gin in het ziekenhuis. Marij, voor ops het meest bekend als sopraan bij ’’Crescendo” en ”Poco Crescendo”, maar ook als zangeres bij de jaarlijkse dodenher denking. De leerkracht die tweetalig onder wijs propageert, en er zo enthousiast over kan vertellen. Marij is een bezige bij die begint, wanneer je haar iets vraagt, je te ver tellen hoe druk ze het heeft om je daarna te Ben van Esch is voorzitter van de afdeling Moergestel van Horeca Nederland. Voor het terras van café De Veerkes heft hij het glas op de goede samenwerking tussen de Moergestelse horeca. De horeca op het St.-Jansplein, het hart van Moergestel Fietsdorp,wordt verzorgd door de gezamenlijke Moergestelse horeca. “Een gelegenheid bij uitstek, een unie ke kans om een breed publiek te laten ervaren hoe gastvrij we zijn”, aldus Ben van Esch. Hij is de voorzitter van de afdeling Moergestel van Horeca Nederland. vragen wanneer moet je het hebben? Of, wanneer is dat? Altijd in voor nieu we dingen zoals een musi cal. Maar ook kondigt Marij, met een korte uit leg de liederen aan ti jdens onze concerten. Tijdens mijn jubileum, eind 2008, zong zij in ’n solo: ’’King all glorious”. ’’Glorie aan de Koning, almachtige Heer. Uw kunst openbaart zich in victorie, wakend over de wereld”. Niet wetende dat zij slechts een paar maan den later deel gaat uitmaken van het enge lenkoor. Want dat Marij zal blijven zingen staat vast. Haar twintigjarig jubileum bij het koor van ’’Crescendo” mocht zij onlangs vie ren. Dat mag je trouw noemen, hoewel Marij voortdurend op zoek was naar nieuwe din gen, nieuwe uitdagingen, alsof ze haar tijd intens wilde leven. Marij heeft geleefd. Druk met haar gezin, de school, en niet te verge ten deel uitmakend van het gezin Oerlemans. Iets meer dan een week hebben we met Aad, Kelley, Britt en de familie gehoopt, onszelf vertellend, ”het zal toch niet”. Vrijdag komt het bericht, we moeten haar afstaan aan Hem die beslist over leven en dood. Aad, Kelley en Britt, familie en vrienden, ik hoop dat ik jullie namens ’’Crescendo”, maar ook namens iedereen die jullie een warm hart toedraagt heel veel sterkte mag wensen, voor nu en in de tijd die voor ons ligt. Mart Peijen Dirigent ’’Crescendo” Bij deze Moergestelse afdeling zijn veertien horecabedrijven aangesloten. Slechts één bedrijf is geen lid. Van deze vijftien bedrijven vallen er zeven onder de categorie ‘maaltijdverstrek- kend’, variërend van een exclusief restaurant tot cafés die ook schotels verstrekken en cafe taria’s. Acht bedrijven zijn zogeheten ‘natte horeca’. Vijftien horecazaken in een dorp als Moer gestel is volgens Ben van Esch ‘ontzettend veel’. De verklaring daarvoor zoekt hij in een vrij recent verleden toen Moergestel in een vrij grote regio befaamd was door disco’s en optredens van bekende popgroepen. “De bevolking verdubbelde”, schetst de horeca voorzitter de impact die dit had op Moerges tel. In deze situatie kwam een behoorlijk omvangrijke horeca tot ontwikkeling. j De klandizie van de Moergestelse horeca komt uit het dorp zelf, maar ook uit dorpen als Hilvarenbeek, Diessen, Haghorst, Oirschot, Spoordonk, Üdenhout, Tilburg en Berkel- Enschot. In dit rijtje ontbreekt Oisterwijk; vergeleken met de andere dorpen gaan vol gens Ben van Esch relatief weinig Oisterwijkers in Moergestel op stap. Hij zegt dat de horeca- bazen altijd een boterham hebben kunnen ver dienen, al is het nu als gevolg van de econo mische crisis allemaal wat minder. Juist in deze omstandigheid komt het naar zijn idee nu extra goed uit dat de horeca participeert in Moergestel Fietsdorp. Deelname aan dit evenement is volgens Ben van Esch de grootste gezamenlijke activi- Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i 8 d Voor alle drukwerk: 0 van geboortekaartje tot boek... gen. Afgelopen zaterdag werd in Den Boogaard door de gemeente een condoléanceregister Zaterdagmiddag tekenden waarnemend burgemeester Hans Janssen en zijn echtgenote als De dramatische gebeurtenis op Koninginnedag in Apeldoorn, ten gevolge waarvan afgelo pen vrijdag Marij Pijnenburg-Oerlemans overleed, heeft in Moergestel ’n diepe wond gesla- A T 'WW WA X geopend waardoor iedereen die zijn of haar medeleven wil betuigen die mogelijkheid krijgt. eersten het register in het bijzijn van de broers van Marij. Honderden inwoners hebben inmid dels hun gevoelens op papier gezet om daarmee de familie te sterken. MB- T EUKJGARANTBEDRUt Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER J ^WrAAT A WH <.14 V W1 h. TT W4 WA 144 W 4 4 AA VZ VZ W4414 A VA WVZW4 WW A UW W* A A WW* WWAA W* WA A A W V/ A W44 A W* W* A W*^A WA W W* A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1