GE ALAN brengt kunst staf in wam Rabo Komtour en Fietsdorp fietsen samen op Uw versspecialist b&e nodigt u van harte uit... ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES Van den Meijdenberg WW Vleermuisexcursie 15e Roefeldag op 20 juni 2009??? Presentatie voor Ondernemend Moergestel Mooie tuinen.nl ^vhg BON LEVERTIJDEN B Uw speciaalzaak Rootven 23, Moergestel, Tel. (013) 513 1806 ontwerp montage aanleg presentatie onderhoud renovatie Ook Zoekertjes moeten voortaan op maandag om 12.00 uur ingeleverd zijn! U bent bij ons zes dagen in de week van harte welkom; de deur staat altijd open! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Voor degenen die aanwezig waren bij de vleer muizenlezing van het IVN-Oisterwijk in maart: de bijbehorende excursie is niet op vrijdag 8 mei maar op zaterdag 9 mei. ledereeen is welkom! Deelname is gratis. www.ivnoisterwijk.nl BOUWBEDRIJF Naam Op dit moment hebben wij nog lang niet genoeg inschrijvingen van bedrijven en instellingen om alle kinderen te kunnen laten Roefelen, wij zijn er van overtuigd dat vele kinderen teleur gesteld zullen zijn als wederom blijkt dat wij de Roefeldag niet kunnen laten doorgaan. We zijn erg afhankelijk van veel bedrijven instel lingen en verenigingen die hier aan mee wil len werken. Hierbij willen wij nogmaals een beroep doen op alle bedrijven, instellingen en verenigingen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Nogmaals wij zijn dus enorm afhan kelijk van deelnemende bedrijven instellingen en verenigingen. Hebben wij uw interesse gewekt? Neem dan contact op door ons een e- mail te sturen, info@roefeldagoisterwijk.nl In praktische zin bleek dit mogelijk door een kortere route te laten verrijden dan de oor spronkelijke Komtour en omdat de verkeers drempels de laatste jaren zijn afgevlakt, aldus Ruud Hora. De door de Rabobank gesponsorde Komtour voor de jeugd trekt relatief veel publiek. De deelnemers komen uit het hele land, maar vol gens de voorzitter lopen ze met name in Rotterdam en omgeving warm voor het Moergestels Wielerevenement. Ruud Hora verklaart de populariteit voor een flink deel aan het parcours. Dat slingert zich door het dorp. “Er zijn wekelijks van zulke wedstrij den”, aldus Ruud Hora. “Maar gevoelsmatig is het een heel verschil of je over een wielercir- cuit of een industrieterrein fietst, dan door een dorp.” Omdat de Rabo Komtour er is voor licentiehouders van de KNWU, moeten ze zich inschrijven bij de Tilburgse wielerclub Pij nenburg, waarmee de Moergestelse stichting dit organiseert. DIKKE BANDENRACE Van het wielerevenement dat de stichting op zondag 21 juni in het kader van Moergestel Fietsdorp organiseert, is de dikke bandenrace overigens een zorgenkind. Het blijkt moeilijk voldoende kinderen te interesseren om hier aan mee te doen. “Terwijl het toch zo leuk is”, verzekerd Ruud Hora. Aan deze wedstrijd op gewone fietsen kunnen kinderen tot en met twaalf jaar meedoen. Ze fietsen in drie catego rieën over een lengte van een paar honderd meter. Ruud Hora hoopt dat de goede fiets- sfeer in Moergestel onder invloed van Fietsdorp dit jaar meer kinderen zal doen besluiten mee te doen aan de dikke bandenrace. voor; groente en fruit vlees en vleeswaren wekelijks spectaculaire acties nappa's en tappa s kaas en delicatessen kant-en-klare maaltijden service en kwaliteit Met de bijdrage van professor Wilco Fröger zal de bijeenkomst op maandag 11 mei bijzon der spraakmakend worden. Een inhoudelij ke en interactieve presentatie over Marke tingstrategie, Imago en identiteit. Speciaal voor deze avond in Moergestel heeft hij zijn presentatie omgedoopt in: ...’De wereld houdt niet op bij het Maria-kapelleke...!’ Fröger studeerde communicatie-wetenschap o.a. aan de universiteit van de stad Berlijn en heeft een leerstoel aan de Universiteit van Am sterdam. Voornamelijk op reis door Amerika maar n.a.v. een familiebezoek in Oisterwijk wil hij graag tijd inruimen om een inspirerende ver handeling te houden. Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Voorzitter Ruud Hora: ‘Stichting kweekvijver plaatselijk talent’ Vijf Moergestelse wielertalenten, van links naar rechts Kay Welten, Stijn de Laat, Kars Welten, Jasper de Laat en Bram Welten. Een van de onderdelen van Moergestel Fiets dorp is de Rabo Komtour op zondag 21 juni. Deze jeugdwielerronde én een speciale dikke bandenrace voor de jeugd wordt georganiseerd door de Stichting Komtour Moergestel waar van Ruud Hora voorzitter en secretaris is. Hij roemt de samenwerking die is ontstaan tussen Moergestel Fietsdorp en Komtour. Deze laat ste stichting werd 26 jaar geleden opgericht en kan worden aangemerkt als een wegbereider van de meer dan positieve houding die Moergestel heeft ten aanzien van het fietsen. “De Rabo Komtour is een kweekvijver voor het plaatse lijk talent”, stelt Ruud Hora vast. Het hedendaags Moergestel kent dan ook veel jeugdig fietstalent, van wie met name genoemd kunnen worden Kay, Kars en Bram Welten en Stijn en Jasper de Laat, Boy, Danny en Kim van Poppet De eerste vijf staan op de foto bij dit artikel. Volgens de informatie die Ruud Hora over de palmares van de Moer gestelse jeugd geeft, waren Bram Welten, Boy van Poppel, Danny van Poppel Nederlands kampioen veldrijden in hun categorie, was Kim van Poppel Nederlands kampioen nieu welingen meisjes en was Bram Welten tot twee keer toe Nederlands kampioen op de weg. In 2005 schopte Boy van Poppel het ook tot wereldkampioen veldrijden. De doelstelling van de stichting was het pro moten van de wielersport. Om dat doel te ver wezenlijken werd in eerste aanzet elk jaar een wielerronde door het centrum van Moergestel verreden. De stichting richtte zich niet speci aal op de jeugd. “Er werd breed gefietst”, zoals Ruud Hora dat omschrijft. In de loop van de jaren ’80 werd een punt gezet achter deze Komtour. De voorzitter geeft een aantal rede nen. Zo liep de publieke belangstelling terug en vroegen amateurs geld om aan de meet te ver schijnen, een ontwikkeling waarin de stich ting niet mee wilde gaan. Een letterlijke hin derpaal waren de verkeersdrempels. OVER ANDERE BOEG De stichting gaf zich niet gewonnen en gooi de het over een andere boeg door voortaan in elk eerste weekeinde van december een veldrit te organiseren. Dat ook dit plaatselijke sportie ve vruchten afwierp, blijkt uit de Moergestelse fietsjeugd die het ook op dit vlak goed doet. Zeven jaar geleden organiseerde de stichting voor de eerste keer een Komtour voor de jeugd. 4 *J s b> ESssg MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MEI 2009 1 1 Woonplaats Telefoon Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) I I - I I I-- I I- I I I--- I I- I I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat. www.kinderschoenenkopen.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Luxe 4- tot 5-pers. stacaravan te huur op camping de Roompot direct aan zee. Info: 513 1938 of via mail rcmvdven@hetnet.nl Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 528 3937. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wil gesloten.. Buro ’76, Oisterwijkse weg 43. Te koop: ’’Hobby” Tourcaravan 1994 met achterkeuken, toiletruimte, rondzit, luifel, voortent, fietsendrager, stabilisator. Geheel compleet ingericht. Klaar voor gebruik. Vraagprijs 4.000,-. Info 06 - 40 85 78 30. Geslaagd? Proficiat! Voor je examenfuif bel ie DJ Tom: 013-513 2096 of 06-16 21 96 35. voor super muziek, een vette sound voor een gunstige prijs! LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten voortaan op maandag om 12.00 uur ingeleverd zijn! PAGINA 6 i.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6