ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ n 1 VOGELS Beelden van Koninginnedag www.asvz.nl Je ticket naar de toekomst! T PERSOONLIJK BEGELEIDERS (ASSISTENT) BEGELEIDERS GASTVROUWEN Grootse presentatie theaterseizoen Ring... ring...! s Europrof als de opleiding biedt veel extra’s, Zorg- en dienstverlening van A tot Z Stichting Olivier Moergestel www.oliviermoergestel.nl Nieuwe naam... dezelfde mensen... dezelfde service... dezelfde verkooptoppers! Persoonlijke contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Postbus 1 21 3360 AC Sliedrecht t 0184 491200 www.asvz.nl L Goed beschermd en stijlvol met een zonnebril op sterkte Kerkstraat 23, Oisterwijk, Tel. (013) 528 5383 Ik JJk Afgelopen zaterdagavond vond er in Tiliander een zeer succes volle presentatie van het nieu we theaterseizoen. Karin Bruers maakte er een spetterende show van. Zij inspi reerde kennelijk burgemeester Hans Janssen zodanig dat die spontaan achter de coulissen een lied componeerde dat hij, bege leid door zijn pianospel, aan haar opdroeg. Er was veel belangstelling voor wat het nieuwe theaterseizoen gaat brengen, ook in Den Boo gaard. Het is een zeer afwisse lend programma met muziek, cabaret, toneel, dans etc. Bekende namen als Gerard van Maasakkers maar ook veel jong talent zal er optreden. GUÓ zal het publiek verrassen met typi sche Ierse folkmuziek. Nieuw is hapas tapas, een lekker voorproefje voordat men gaat genieten van de uitvoering. Tenslotte zal ook onze harmonie een aantal concerten verzorgen. VROEGBOEKVOORDEEL Als u boekt uiterlijk 1 juli a.s. hebt u zeker kans voor een zoge naamde blind date. Kijk maar op www.tiliander.com en www. denboogaard.com. Jvr Kijk voor meer informatie over deze en/of andere vacatures op Ineke van den Oever, leermeester in de keuken van Europrof vertelt ons over de projecten die met regelmaat in Europrof plaatsvinden: “We noemen ze de restaurant- en keukenprojecten. De leerlingen bedenken zelf een menu, plaat sen de bestellingen, stellen eigenhandig de me nukaart op, en formuleren bovendien de adver tenties voor Moergestel-Nieuws om gasten te attenderen op onze keuken. Dan heb ik het belangrijkste nog niet genoemd: het koken en bedienen! Onze gasten komen vaak uit Moer gestel en omgeving, maar ook van uit het hele land. Al met al hebben we heel wat mensen over de vloer gehad; van familie, vrienden en ken nissen tot schooldecanen die Europrof met eigen ogen in bedrijf willen zien. Voor onze leerlingen is dat zeer leerzaam: zo kunnen ze alles wat ze geleerd hebben ook in praktijk brengen. De eerste keer staan ze op hun benen te trillen eer ze het restaurant ingaan om te bedienen. Maar al doende leren ze met stress en drukte in de keuken en het restaurant om te gaan. En wat minstens zo belangrijk is: te leren werken in een team! Sophia de Ruijter, is 2e jaar kokleerling. Zij is net klaar met haar stage in restaurant Busio in Cromvoirt waar zij zelf vandaan komt. “Ik heb veel geleerd, vooral hoe ik zelf in de keuken functioneer en waaraan ik nog moet werken.” zoals bijvoorbeeld deelname aan internationa le wedstrijden. Dit jaar deed Europrof opnieuw mee aan de Europese wedstrijd van chocolade- montages in Le Chêneau, België; die alweer voor de 17e keer plaatsvond. Tijdens de lessen Creatieve Vormgeving bedachten en ontworpen de leerlingen van Europrof zelf hun maquette. Francien, één van de deelneemsters, vertelt hoe dat in zijn werk ging: “Uit een stapel ideeën kozen wij voor een vrije interpretatie van de Chinese muur. Het was niet gemakkelijk om onze maquette in chocolade te realiseren, maar het is gelukt. Tijdens de dagen vóór de prijs uitreiking leerde we ook de leerlingen van de andere deelnemende landen kennen... inder daad: een internationaal gebeuren! Hoe we elkaar konden begrijpen? Voertaal was natuur lijk Engels, maar voor ons chocolatiers in de dop ging het toch vooral in de taal van de chocola de: sommigen maakten er ware kunstwerken van. Je kunt er dus wel op rekenen dat we vol gend jaar weer van de partij zijn!” Europrof is een vakopleiding voor beroe pen in Horeca Hospitality die zich kenmerkt door kleinschaligheid, flexi biliteit, individuele leerroutes en veel praktijkonderwijs. Europrof ligt aan de Tilburgseweg 54 te Moergestel. Kiezen voor Europrof betekent al vanaf het eerste jaar: internationale mogelijkheden en kansen. Want Europrof beschikt over een uit gebreid netwerk dat tot je beschikking staat, bij het zoeken van een stageplaats. Els Beimers (19) volgt sinds januari 2009 de opleiding tot kok in Europrof. Els is net terug uit London waar zij zes weken in een NH hotel, hartje Londen, stage liep in de keuken. Dit mailde ze haar klasgenootjes: “In de keuken hangt een heel goede sfeer. Er werken mensen van allerlei nationaliteiten, dus ik poets niet alleen mijn Engels op, maar ook mijn Duits, Spaans, en Portugees... De koks leggen me alles uit en vertellen een hoop, dat is echt gewel dig. Vanmorgen heb ik nog lekker een paar uurtjes vrij, want ik werk 's middags en 's avonds. Ik vind het erg leuk om op deze manier alle tij den in de keuken mee te kunnen maken, van 's ochtends vroeg, vóór de drukte van het ont bijt, tot 's avonds laat met de a la carte. Samen met een vriendin heb ik de beroemde Victoria bridge en Buckingham Palace al be wonderd. Ik begin deze wereldstad steeds beter te leren kennen en ook veel mensen. Ik moet zeggen: Het is hier geweldig. Ik begin me zelfs al thuis te voelen.” Vlak voordat ze terugkwam bood het hotel haar een baan aan. Ze heeft hem niet aangenomen omdat ze nog maar net met haar opleiding is begonnen. Marloes (20) is net terug uit Oostenrijk. “Ik heb het enorm naar mijn zin gehad en heb veel in de keuken geleerd,” reageert ze enthousiast op onze vraag hoe het geweest is. “Doordat je tij dens een stage op veel verschillende afdelingen komt, pik je extra veel op. En Wenen is een prachtige stad! Er is veel te zien en te bele ven.” IMW© ©[/©[W 10 mei Moederdag PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 MEI 2009 Veel zonnebrillen uit onze uitgebreide collectie kunnen wij voorzien van brillenglazen op sterkte. Kom gerust eens langs en vraag naar de voorwaarden. www.vogelsfietssport.nl Moergestel T: 013-5131435 Rootven 66 Acquisitie naai aanleiding van deze advertentie wordt met op prijs gesteld. ASVZ is een organisatie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een beperking. Ruim 4.000 medewerkers en 900 vrijwilligers zetten zich in voor zo’n 4.000 cliënten. De zorg, begeleiding en ondersteuning is veelzijdig en persoonlijk, afgestemd op de behoefte van de cliënt Op uiteenlopende manieren wordt antwoord gegeven op de afzonderlijke hulpvragen. ASVZ beschikt op tientallen locaties over een diversiteit aan woon- en werkvormen. die in de zorg voor deze jongeren warmte, veiligheid, sociale interactie en betrokkenheid kunnen bieden zonder betuttelend te zijn. Voordeliger dan u denkt... OPENINGSTIJDEN: Di. t/m do. 09.00-18.00; vr. 09.00-21.00; za. 09.00-17.00 uur Opderinitiatief Olivier in Moergestel realiseert dit najaar met ASVZ een woonvorm voor 12 jongeren met een lichamelijke en/of (licht) verstandelijke beperking die 24 uur per dag begeleiding nodig heb ben. Voor dit nieuwe en bijzondere initiatief zoekt ASVZ enthousiaste Verras moeder met een nieuwe flets En de bos bloemen <twv €25,-) krijgt u l van ons cadeau Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013 5920080 F013 4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl PCKZUK RTOPHEK ES V Carante ASVZ is aangesloten bij Groep een landelijk samenwerkingsverband van zelfstandige regionaal werkende organisaties in de zorgsector.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5