TT O KVO I Aphrodite Koninklijke onderscheidingen voor Corry de Jong, Hans de Brouwer en Hans van Brunschot Oranjecomité Moergestel Hoog bezoek bij OM Actie Vrienden van St. Jan Moergestel Koninginnedag 2009 Q B Natuur Milieu kies kwaliteit r Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 6 MEI 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1519 Hans van Brunschot. Hans de Brouwer. Het Oranjecomité M.O. Rabobank n Foto's: Foto Vlaminckx Oisterwijk www.pro-moergestel.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... De komende week ontvangt u weer een verzoek in uw brievenbus om onze stichting te (blijven) steunen. Gelukkig kunnen we ons al jaren ver heugen op een vaste vriendenclub. Maar we kunnen nog steeds uw financiële steun goed gebruiken. De stichting heeft als doel de gelden in te zet ten als steun voor het onderhoud, restauratie en instandhouding van onze prachtige monu mentale kerk alsmede van het Mariakapelletje en het kerkhof. Voor dit jaar hebben we grootse plannen. Binnenkort starten we met de bouw van de Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1 QAiJEDEk Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www. schepenstweewielers .nl Op 10 mei vertrekken we voor een reis van 6 dagen naar Normandië, georganiseerd door kring Tilburg. Op maandag 18 mei gaan we naar de H. Eik. We vertrekken om 19.00 uur met de fiets vanaf in 1963 was hij medeoprichter van De Piere waaiers in Moergestel. Vanaf 1983 is Hans bestuurslid van de Stichting Wielerronde en van 1976-1983 was hij lid van de vrijwillige brandweer in Moergestel. Hij heeft zich gedurende lange tijd ’verdien stelijk gemaakt op het terrein van welzijn, sport en cultuur’, aldus de aanbeveling. HANS VAN BRUNSCHOT Hans van Brunschot, De Hoefkens 11, is vanaf 1972 docent techniek handvaardigheid beel dende vorming aan het ROC Midden-Brabant. Gedurende dezelfde periode is hij actief als beeldend kunstenaar (vooral bronzen beelden en sculpturen en schilderijen en aquarellen). Vanaf 1981 is Hans voorzitter/eindredacteur van de lokale omroep MTV Van 1970-1975 was hij bestuurslid in het Stichtingsbestuur ‘Den Boogaard’ en vanaf 1975 is Hans van Bunschot mede-initiator/-organisator van ‘Moergestel KreatiefVanaf 2000 produceert hij educatie ve documentaires in opdracht van onderwijs instellingen en ministeries. Zijn prijswinnen de documentaire ’Djemaa el Fna’ is onder meer vertoond bij de Verenigde Naties. KONINGINNEDAG 2009 Beste kinderen van Moergestel Tijdens Koninginnedag hebben we jullie be loofd om zo snel mogelijk de officiële uitsla gen bekend te maken van de verschillende wedstrijden. Helaas weten we door omstan digheden nog niet wie de pri jswinnaars van het hockey- en pannatoumooi zijn. Volgende week weten we meer en zullen we deze via Moergestel Nieuws aan jullie laten weten. Wel bekend is de winnaar van het spijker broekhangen! Amir Elfeky heeft een grote zit- zak gewonnen. Hij wist zich het langst vast te houden aan de spijkerbroek. Martijn Horsten raadde het exacte aantal cake jes. Dat waren er maar liefst 600 stuks! Martijn wint een dagje Safaripark Beekse Bergen met het hele gezin. Wij zullen beide prijswinnaars persoonlijk hun prijs overhandigen. We willen jullie van harte feliciteren en alle deelnemers bedanken voor het meedoen! 10 uur: Gebedsdienst in onze parochiekerk. Traditie-getrouw begeef ik me ter kerke. Onderweg realiseer ik me, dat ik het "Domine salvum fac Reginam nostram" zal missen; het gezang dat zo echt bij onze Vorstin hoort... jammer.maar tij den veranderen en interesses wijzigen. De Gebedsdienst wérd ook gewijzigd... De bla zers For 4 Saxes bliezen in blijheid. Pastor te IFierik heette ons welkom. Emilie Dieduksman, voorzitster van het Oranjecomité, hield een beschouwing over dienstbaarheid; inhoudrijk, inspirerend, open en dierbaar. Ze leidde ons van uit het bijbelverhaal van Lukas over Martha en Maria, via Moeder Theresa naar het hier en nu, Koningin Beatrix en saamhorigheid, 'n Groot compliment waardig! Ook Leen van Herck had een persoonlijk woord met oproep om oog en oor te hebben voor onze medemens in nood. Ter afsluiting zongen we gezamenlijk het Wilhelmus en Mijn schild en de betrouwen, buiten, met begeleiding van de Harmonie Prinses juli-ana. 'n Prachtig begin van deze dag, die een uur later zo triest verstoord werd.ellendig.Het begin was echter zo indrukwekkend dat ik dit graag wil mel den om vast te houden en niet in de verdrietig heid wil laten verdrinken. L. Schellekens-Overling in staat zijn om hun voeten een adequate ver zorging te geven. Vanaf 1999 is Corry voorzitter van de St. Am brosius Vereniging voor Bijenteelt. Vanaf 1960 verricht Corry mantelzorg ’in optima forma’ zoals de toekenning van de onderscheiding verklaart. HANS DE BROUWER Hans, wonende aan de Schoolstraat 19a, is vanaf 1969 kastelein van het gelijknamige café De Brouwer. Als zodanig is hij ook geduren de 40 jaar gastheer van diverse verenigingen, zoals Carnavalsvereniging De Pierewaaiers, Stichting Wielerronde Moergestel Oisterwijk, Harmonie Prinses Juliana, De Engelandvaar ders en de duivenclub. Vanaf 1959 is hij lid en leider van Audacia in Moergestel, de laatste 5 jaar van het le elftal. Van 1971-1996 was hij voorzitter van Horecavereniging Moergestel en overkapping op het kerkhof. De vergunning is daarvoor recent afgegeven en het pronkstuk van architect Mark Stalpers zal dan met uw steun werkelijkheid gaan worden. Ook zal de vrijwil- ligersploeg van het kerkhof - zoals gebruike lijk - weer flink hun handen uit de mouwen ste ken. Moergestel toont steeds weer (financiële) veer kracht om zich in te zetten voor goede doelen. Daar zijn we trots op en dat moet zo blijven. Zuinig zijn op ons cultureel erfgoed zodat ook de komende generaties met respect terugden ken aan deze tijd. Graag bevelen wij de actie van harte aan. Mocht u nog vragen hebben, bel dan even met mij: tel. 06.53.29.26.35. of neem contact op met onze secretaris Frans Kuijpers, tel. 513.22.76. Namens het bestuur, Jan Vriens, voorzitter het St. Jansplein. Na een bezoek aan Maria is er voor een gezellige afsluiting gezorgd. Als u moeite hebt met de fiets, is er de mogelijkheid om met de auto mee te gaan. Graag opgeven bij Rikie. Op maandag 25 mei gaan we tuinen kijken in Moergestel. Samen met KVO Diessen wordt u om 18.00 uur verwacht bij Joke Rijnen, Oir- schotseweg 5IA. Hier wordt het verdere ver loop uitgelegd. Graag opgeven bij Riky. Op dinsdag 26 mei is de kring meibedevaart. Aanvang 10.30 uur in Alphen in de Willibror- duskerk. We vertrekken om 9.30 uur vanaf het St. Jansplein met auto’s. gHuïdverzorgingsinstituut B - g Lintjesregen over Moergestel Corry de Jong. 'Het heeft Hare Majesteit behaagd’ dat ook dit jaar de traditionele lintjesregen op Moergestel is neergedaald. Liefst drie Moergestelnaren zijn woensdag 29 april in Tiliander in Oisterwijk koninklijk onderscheiden. De gedecoreerden zijn: Corry de Jong (68), Hans de Brouwer (69) en Hans van Brunschot (59). Alle drie zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheidingen zijn uitgereikt door waarnemend burgemeester Hans Janssen. Het is een van de tradities dat degenen die ’n lintje krijgen, zo lang mogelijk in het ongewis se blijven, ’n Aantal zal zeker wel een vermoe den krijgen als ze de zaal inkomen, want die zit vaak al vol met diverse ‘achterbannen’. Ook Corry en de beide Hansen wisten zich in het gezelschap van vrienden en bekenden. CORRY DE JONG Corry, Pastoor Janssenstraat 22, was tot afge lopen week bestuurslid van KBO, afdeling Moergestel, belast met de coördinatie van de sociaal-culturele activiteiten. Daarnaast kent men haar als deelneemster van ’Geef elkaar de hand’ en is ze lid van Lid van het regionaal Patiënten- en Consumentenplatform. Vanaf 2001 is ze medeorganisator van ’Eetpunt’ en bestuurslid van de Stichting Welzijn Ouderen. Sinds ’n aantal jaren zet zijn zich in als pedi cure voor de senioren; voor hen die zelf niet Op maandag 11 mei is iedereen die deze bijeenkomst niet wil missen vanaf 20.30 uur welkom in zaal De Brouwer. Laat als (toekomstig) ondernemer deze unieke kans niet voorbij gaan. Namens het bestuur, Jan Vriens, voorzitter Cees den Teuling, secretaris T nieu JOYGL Bekijk de video op: I Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 41 RUIM 80 JAAR FIFTSPLEZIER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur p i iuiu vtri lui yn igoïi loiui jï ICL UIO-UIO IW*’?* Ifïï

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1