Koninginnedag in Moergestel Moergestel heeft hoofdrol in stripboek Spectaculaire middagen bij jubileumfeest ’t Draaiboompje r 1 I Zondagmiddag- wandelingen in Moergestel/Oisterwijk Oranjecomité Moergestel WOENSDAG 22 APRIL 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1517 (vervolg op pagina 3) r Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... key- of voetbaltournooi kunnen zich inschrij ven op het plein. Er zullen shirtjes, voetballen en hockeysticks aanwezig zijn. Vanaf 29 april 18.00 uur zal een autoverbod gel den op het St. Jansplein.We willen alle inwo ners van Moergestel dringend verzoeken daar rekening mee te houden en vanaf die tijd niet meer op het plein te parkeren. Bedankt alvast voor de medewerking. Aan alle vrijwilligers wordt gevraagd zich eerst te melden bij het meetingpoint! Iedereen krijgt dan een oranje T-shirt om aan te trekken, een bon voor een gratis broodje en een leuke attentie. Nog een weekje en dan is het weer zover! Dan zal Moergestel weer rood, wit, blauw en oran je gekleurd zijn. Hier volgen nog enkele me dedelingen: De dag zal weer beginnen met de bekende fietstocht. Deze week worden de versiertasjes uitgedeeld op de Moergestelse scholen. De kinderen die geen tasje hebben ontvangen kunnen dit alsnog ophalen bijEmilie Dieduks- man (Past, van den Boogaardstraat 27) of bij Lucille Stevens (Past, de Louwstraat 7). Dit geldt natuurlijk ook voor de Moergestelse kin deren die buiten Moergestel op school zitten! De kinderen die mee gaan doen met het hoc- In deze serie volgt zondag 26 april de zesde en laatste wandeling. Deze wan deling met de titel ‘Om de Logt’ is 12 kilometer lang en gaat door een van de mooiste natuurgebieden binnen de ge meente Oisterwijk. Gewandeld wordt aan de hand van het wan- delknooppuntenstelsel ‘De Hilver’. Hierdoor is het mogelijk zelfstandig deze route te wan delen en dan is de start tussen 13.00 en 14.00 uur. Maar u kunt ook aansluiten bij de bege leide wandeltocht en die start om 13.30 uur. Startplaats is bij de ingang van camping de Boskant aan de Oirschotsebaan 8 in Oisterwijk en deelname is gratis. Iedere wandelaar ont vangt een flyer waarop de knooppunten staan aangegeven, maar ter plaatse zijn ook wandel- gidsen en wandelkaarten van het gehele wan delgebied van De Hilver tegen sterk geredu ceerde prijs (gesponsord door de Rabobank) verkrijgbaar. De wandelroute op deze zondag gaat vanaf de camping langs de oevers van de sterk meanderende Rosep. Hierna doorkruist u het landbouwgebied ‘De Logt’ waar u vele MOERGESTEL GAMES Meer spektakel is er ook te vinden op zondag middag. Deze dag is er ook voor elk wat wils, met onder meer een springkussen voor de aller kleinsten. De zondag staat vooral in het teken van de Moergestel Games. Bij deze games door lopen teams van zes personen een spectaculair spellencircuit. Een van de blikvangers op deze middag is ongetwijfeld het quad-racen. Daarbij bin den twee teams de strijd met elkaar aan op een vakkundig aangelegd parcours. Een ande re bijzondere activiteit is het levend tafelvoet bal. Daarbij staan de deelnemers in een levens groot tafelvoetbalspel. Het doel is daarbij het zelfde als bij het echte voetbal: Het zoveel mogelijk scoren van doelpunten bij de tegen stander. Alleen staat deze vorm garant voor vele hilarische momenten. Hier zorgen ook de andere spelvormen van de Moergestel Ga mes voor Dat zijn spijkerbroekhangen, tafel voetbal en niet te vergeten het levend Twister. Teams bestaande uit 6 personen kunnen zich hier nog voor aanmelden. Het deelnameformu- lier is te verkrijgen bij ’t Draaiboompje. Vanwe ge de veiligheid is de minimum leeftijd voor deelname 12 jaar. samen als het ware de avonturen beleven in het Land van de Hilver. Daar waar de hoofdper soon is, is ook de fietser. Dit concept is volstrekt nieuw en er bestaat landelijk veel belangstel ling voor. Met deze primeur heeft het Land van de Hilver een product waarmee het zich abso luut onderscheidt. Overal wordt gepoogd om het fietstoerisme aan te wakkeren. Noodge dwongen kiest men voor de promotie in de regel voor de gebaande paden, zoals folders, websi tes, gps en dergelijke. Een stripboek dat tege lijk een fietsroute is, is nooit eerder vertoond en is daarmee onderscheidend. Het stripboek is mogelijk gemaakt door het Land van de Hilver. Dit is een toeristisch sa menwerkingsverband van ondernemers en instellingen in de gemeente Hilvarenbeek en in Moergestel. De gelijknamige stichting heeft ruim honderd leden. Sinds het ontstaan zijn veel initiatieven geno men. De kroon op al dit werk is het stripboek. Het eerste exemplaar wordt zondagmorgen 26 april door de ondernemers Guus Mulders en Marcel van Dijk uitgereikt aan burgemeester Hans Janssen van de gemeente Oisterwijk en loco-burgemeester Mieke Hendrikx van de gemeente Hilvarenbeek. door op een zitzak lekker ontspannen naar je favoriete Nicktoons te kijken. Daarnaast is er een spectaculair podiumprogramma. Hier wor den twee spannende quizen gehouden: de Nickelodeon Superquiz en de Nickelodeon Muziekquiz. Verder is er de Nickelodeon Star Academy en onvergetelijk wordt zeker de Nickelodeon Super Race. Natuurlijk zijn hier bij speciale en mooie Nickelodeon-prijzen te winnen. Mooie prijzen zijn er ook bij de teken- en kleurwedstrijd. Onlangs zijn er op verschil lende scholen kleurplaten uitgedeeld. Deze middag is de prijsuitreiking van deze wed strijd, met meerdere leuke prijzen. Wie mee wil doen, moet de kleurplaat voor 7 mei inle veren bij 't Draaiboompje. Hier zijn ook kleurplaten verkrijgbaar. oude boerderijen met herkenbare namen pas seert. Een hoogtepunt tijdens deze wandeling is het natuurgebied ‘het dal van de Beerze’ en iets verder op het in 2007 in ere herstelde Win- kelsven’. Vanwege het voorjaar zult u vele wa tervogels en prachtig bloeiend groen kunnen zien, het zijn waarlijk ‘Parels in het groen’. Tot slot wandelt u langs de landerijen tegen over de Boskant weer terug naar de camping. Daar zijn volop parkeerplaatsen aanwezig en ook de kantine is geopend. Informatie kunt u inwinnen bij Piet Gelden op telefoonnummer 513 1609. De drie samenstellers van het stripboek zijn van links naar rechts Jan Smeets, Paul Spapens en Wout Paulussen. Links fietst de hoofdpersoon, pastoor Hilvermans. Foto Jan Stads, bewerking Wout Paulussen. Moergestel heeft een prominente rol in een uniek stripboek dat zondagmorgen 26 april in Hilvarenbeek wordt gepresenteerd. Het bijzondere aan dit stripboek is dat het tevens een fietsroute is. Het professioneel gemaakte stripboek is een uitgave van het Land van de Hilver waar Moergestel ook deel van uitmaakt. Het initiatief tot dit boek is genomen door de Moergestelse schrijver Paul Spapens. De titel van het stripboek is ’Pastoor Hilver mans en de drie schijnheiligen’. De teksten zijn van de schrijvers Jan Smeets en Paul Spapens. Het boek is getekend door de profes sionele striptekenaar Wout Paulussen. Het Moergestelse Buro ’76 heeft het boek gedrukt. In het boek is onder meer aandacht ingeruimd voor de Kanoboerderij. Het volledig in kleur uitgevoerde stripboek kost 6,95 euro en is onder meer verkrijgbaar bij de VW in Oister wijk en via de website pix4profs.nl/uitgeverij. De opzet van dit stripboek is volstrekt uniek. In het boek beleeft de hoofdpersoon, pastoor Hilvermans, drie avonturen. In het Land van de Hilver gaat hij op zoek naar drie schijnheiligen. Dit brengt hem langs interes sante en mooie toeristische plekjes in Moer gestel en in de zes kernen van de gemeente Hilvarenbeek, waaronder Esbeek, Diessen, Haghorst en Biest-Houtakker. In Moergestel maakt de hoofdpersoon onder meer kennis met het fenomeen Moergestel Fietsdorp. De drie verhalen in het stripboek vormen sa men één avontuur. In de verhalen is steeds tevens een fietsroute verwerkt. Dit betekent dat de hoofdpersoon in het stripboek én de fietser Unieke opzet: Stripboek is tevens fietsroute door Land van de Hilver Huidverzorgingsinstituut Aphrodite Feestweekend op 8, 9 en 10 mei Omdat de familie Rijnen 125 jaar ’t Draaiboompje runt, is er op 8, 9 en 10 mei een fantas tisch feestweekend. Dit zorgt voor enorm veel spektakel. Zo is er op zaterdag van 13 tot 18 uur een gezellige Kids-middag en is er op zondag vanaf 13 uur spektakel voor groot en klein tijdens de Moergestel Games. Als klap op de vuurpijl volgt later op de middag de afsluiting van dit weekend met de Hollandse middag, waarbij tal van bekende artiesten optreden. Op zaterdagmiddag 9 mei brengt de Nickelo deon Supertruck een bezoek aan Moergestel. Deze Supertruck wordt bij Partyboerderij ’t Draaiboompje omgebouwd tot één groot mobiel speelpaleis. Dit paleis is opgedeeld in twee afgescheiden gebieden: Eén gebied voor de allerkleinsten in de leeftijd van 3 tot 5 jaar en één voor de kids tussen de 5 en 12 jaar. Je kunt de hele middag door de truck lopen, glijden, klauteren en via de glijbaan weer naar buiten komen. Hierbij zijn er attracties op drie verdiepingen, zoals een reusachtige ballenbak, een mega tunnel, een kabelbaan, een webbing tunnel en een Game zone. In die Game zone kun je leuke spelletjes spe len op de onnavolgbare X-box 360. Ook kun je in de movielounge even bijkomen t t 117 Schoolstraat 5 IP T r Weekblad voor Moergestel Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 I re Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur AL RUIM 80 JAAR FIfTSPLEZIfR

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1