ALLROUND MAKELAARDIJ fflWB MAKELAARDIJ Geslaagde Modeshow Loopt uw hypotheekrente binnenkort af -2 Het is tijd voor een andere bank COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Gerrie en de Walnoten spelen in café De Brouwer Help de gierzwaluw Ook voor verbouw- of verhuisplannen kunt u gewoon bij ons terecht. Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Sluit in de periode van 16 maart tot en met 15 mei een hypotheek over en betaal geen makelaars- en notariskostenl* Juist in deze moeilijke financiële periode is de Rabobank als Triple A-bank een betrouwbare en solide bank die er voor u is en waar u op kunt vertrouwen. Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Nieuwe naam... dezelfde mensen... dezelfde service... dezelfde verkooptoppers! Persoonlijke contact en betrokkenheid: 24 uur per dog, 7 dagen per week! Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... We gaan weer beginnen! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Woensdag 17.30-19.00 uur - 19.00-20.30 uur Aanvang 16 september 2009 Geef je tijdig op dan heb je zeker plaats. Ze vliegen voortdurend, dag en nacht. Vliegend pikken ze insecten uit de lucht en scheren over het wateroppervlak om een snaveltje water te scheppen. Tegen de avond verzamelen groe pen gierzwaluwen zich in de lucht en stijgen dan samen op naar ca. 3000 m., om daarna rustend in een soort halfslaap, met trage vleugelslag, in grote spiralen langzaam naar beneden te komen. Ook nestmateriaal wordt vliegend verzameld: zwevende pluisjes, strootjes en soms ook stuk jes plastic of papier worden uit de lucht gehapt. En zelfs paren doen gierzwaluwen in de lucht. Een gierzwaluw daalt hiertoe op de rug van de partner, waarna ze gedurende enkele seconden samen verder zweven. Of het vrouwtje daadwer kelijk in de lucht wordt bevrucht, of dat het een rituele baltsceremonie is, voor degene die wel eens een paring in de lucht heeft gezien is het doorgaans een onvergetelijke waarneming. De enige tijd dat de gierzwaluw niet vliegt is wan neer ze broeden. De gierzwaluw is een echte stadsvogel. Oor spronkelijk werden de nesten in rotswanden gemaakt, en waren er in Nederland weinig na tuurlijke nestplaatsen. Maar de stenen bebou- is vriendenband. “Gerrie en de Walno ten” klaar om op zaterdag 11 april vanaf 20.30 uur hun gevarieerde repertoire weer ten gehore te brengen voor ieder een die geïnteresseerd is. De Beerse Diva’s uit Middelbeers zullen het spits afbijten. Natuurlijk is de entree gratis. Het begon allemaal een aantal jaren geleden uit hobby. Esther Kemmere, Sandra van Strijd- hoven en Frank Adams kenden elkaar al van verschillende muziekformaties en het Jon gerenkoor Diessen. Ze spraken af om eens samen te repeteren en gezellig koffie te drin ken. Na een aantal serieuze repetities bleek de hang naar voortgang van dit orkest wel heel groot en bleek dat de band aan uitbreiding toe was. Deze werd gevonden in de personen van: Rolf Goedendorp, Patrick Adams en Jules van de Loo. Al snel kwam de naam “Gerrie en de Walnoten”, (iig is Gerrie de naam van een moe der van een bandlid) op en kon het samenstel len van een serieuze setlijst beginnen. Met een volledige bezetting van drums, gitaar, toetsen, saxofoon en basgitaar spelen ze num mers van o.a. Garry Moore, Krezip, Ilse de Lange en U2. Ook zijn ze niet bang om dit repertoire af te wisselen met wat feestnum mers. Gerrie en de Walnoten zijn er klaar voor en zien u graag bij hun optreden! Zaterdag 11 april a.s. vanaf 20.30 uur in Café de Brouwer. Na succesvolle optredens tijdens de Diessense Carnaval, try out in Schut tershof en het voorprogramma van Jan Smit tijdens het Megafeest in Esbeek, een lichte keelvlek en groter dan alle andere wing is al vanaf de Middeleeuwen eeuwen lang een goed alternatief. Door moderne bouwtechnieken en -materialen wordt het voor de gierzwaluw echter steeds moeilijker een nestplaats te vinden. Enkele jaren geleden is in Oisterwijk daarom een gierzwaluwproject gestart waarbij kasten voor de gierzwaluwen zijn opgehangen. Dit jaar willen we gaan kijken wat er tot nu toe met de kasten is gebeurd. Heeft een gierzwaluwpaar- tje de kast ontdekt? (Door de vliegende levens wijze van de gierzwaluw vindt hij moeilijk een nieuwe nestplaats. Het kan zomaar 4—10 jaar duren voor een kast in gebruik genomen wordt.) Of heeft de kast een andere bewoner? Ook willen we graag een overzicht maken van alle gierzwaluwkasten in Oisterwijk en omge ving. Wij vragen U daarom het aan ons door te geven als er bij U, of in uw omgeving, kasten voor de gierzwaluw hangen. U kunt dit doen bij voorkeur via gierzwalu- woisterwijk@gmail.com of via telefoonnum mer 073 - 5216956 (Ans de Bijl). Ook kunt U via dit e-mail-adres vragen stellen. zwaluwsoorten. Eigenlijk zijn het geen zwalu wen. Ze behoren tot een aparte familie: die van de gierzwaluwen. Hun vleugels zijn in verhou ding zeer lang, ze reiken, in samengevouwen toe stand, tot 3,5 cm. Voorbij de staart. De vleugel- punten zijn naar achter gericht en de staart is kort en gevorkt. Hierdoor lijken ze in de lucht op ankertjes. Ook door hun manier van vliegen zijn ze te onderscheiden van de andere zwalu wen: een lange glijvlucht afgewisseld met een paar snelle vleugelslagen. Ze maken daarbij een gierend geluid (vandaar de naam gierzwa luw) dat klinkt als "srie, srie". Hun ogen zijn groot en liggen diep in hun kas sen, die aan de snavelkant voorzien zijn van bor stelige veertjes. Bij hoge snelheden zijn de ogen hierdoor goed beschermd tegen uitdrogen en zwevende stofdeeltjes. De snavel is kort en breed, maar de eigenlijke mondopening is veel groter dan de breedte van de snavel. De poten zijn kort, met vier sterke naar voren gerichte tenen, waarmee ze zich aan een muur kunnen vastklemmen, het z.g. aanhaken. Lopen gaat zeer onbeholpen. Rond koninginnedag zijn ze er weer: de Gierzwaluwen! Ook wel 100-dagen vogel genoemd, vanwege het feit dat ze in Ne derland eind april arriveren en de eer ste week van augustus alweer naar Afrika vertrekken. De Gierzwaluw (Apus apus) is bruinzwart met Afgelopen vrijdag vond in Den Boogaard voor de tweede keer een Modeshow plaats met deelname van ‘n aantal Moergestelse winkels. Zo werd er o.a. op de L-vormi- ge catwalk geshowd: kinderkleding, fietsmode, dames- en herenmode, lingerie, bad- mode, schoenmode, brillenmode en haarmode. De muzikale ondersteuning werd verzorgd door DJ Sjefen alles was op diverse schermen te volgen, mogelijk gemaakt door MTV. De 500 bezoekers werden getracteerd op gratis koffie/thee met iets lek kers. Het was ‘n leuke, gezellig avond waarvan het publiek heerlijk heeft genoten! Bijgaande foto’s werden voor Moergestel-Nieuws gemaakt door Leo Roosen. PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 2009 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Vraag naar de actievoorwaarden. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg 013-5920080 f 013-4688259 3www.allroundmakelaardij.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5