Jaoneke Rijnen 50 jaar lid van RSV FEVIOR Connie Schellens neemt ’muzikaal’ afscheid Oranjecomité Moergestel F° I Aphrodite ij Aphrodite Paul van Hees volgt Connie op b Jh Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 1 APRIL 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1514 Ook als bestuurslid ‘sporen’ ruimschoots verdiend Na 7 jaar Bienekebolders Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielersnl www.schepenstweewielers.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Beste inwoners van Moergestel! ‘TWFFWIF Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL M nieuws M.O. Janus Rijnen met één van zijn trouwe metgezellen... vervolg zie pagina 3 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 GEMENGDE GEVOELENS Met gemengde gevoelens heeft ze beslissing genomen om uit Moergestel te vertrekken, zo schrijft ze in haar afscheidsbrief aan de ouders van de leerlingen. Die beslissing viel juist in de week dat Connie met het popkoor ‘Kolok’ de finale inging van het tv-programma ‘Koren slag’. Als ze terugdenkt aan het enthousiasme wat dat op ‘haar’ school teweeg bracht, geeft het haar gemengde gevoelens. Tóch heeft ze de beslissing genomen en direct betrokkenen weten dat deze stap komt na ’n heel bewogen jaar. Connie verhuisde naar Nuenen en wilde graag wat dichterbij huis aan de slag. Ze koos Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Ook dit jaar zijn we alweer begonnen met alle voorbereidingen om van Koninginnedag weer een fantastische, gezellige en feestelijke dag te maken! We hebben weer volop ideeën en het beloofd een nóg spetterender feest te worden als voorgaande jaren. Er zullen bekende din gen terugkomen, zoals de spelenmarkt en de vertrouwde fietstocht voor de kinderen, maar er zullen ook nieuwe dingen te beleven zijn. De activiteiten voor de jeugd zullen dit jaar doorgaan tot 19 uur. Wegens groot succes vorig jaar wordt er dit jaar weer een panna-voetbaltoumooi georganiseerd. Daarnaast komt er een hockeytoernooi 3 tegen 3. Alles zal zich weer afspelen op en rondom ons eigen St. Jansplein. We houden jullie de komen de weken op de hoogte van wat er allemaal te gebeuren staat. We zullen ook weer een beroep gaan doen op alle vrijwilligers die de afgelopen jaren hun steentje hebben bijgedragen. Want zonder hen kan deze dag nooit slagen. Mensen die Met ingang van 1 april jl. is Paul van Hees uit Hilvarenbeek de nieuwe directeur van De Bienekebolders. Paul komt van de Openbare Basisschool ‘De Driehoek’ in Hilvarenbeek en hij is daar op dit moment o.a. bekend als Prins Paul d’n Irste bij car navalsvereniging ‘De Pezerikken. Verder is hij actief muzikant in de band ’Melon’. Paul is 32 jaar, gehuwd en heeft een zoon tje. met een 2-jarige naar de vereniging te komen terwijl je een paard pas met zijn 3 jaar mag gaan berijden. Zelf was hij regelmatig niet vlug genoeg weg en kwam hij onder het paard terecht. Menig toeschouwer heeft hem al enkele keren ‘de hemel zien bereiken’ (figuurlijk tenminste) want niks was te gek voor Jaoneke. BESTUURSLID Heel belangrijk in het verenigingsleden is een behoorlijk bestuur. Elke Moergestelnaar weet dat wel. Jaoneke was meer dan 20 jaar actief bestuurslid, en was ook mede verantwoorde lijk dat er in Moergestel een van de eerste bin- nenmaneges werd gebouwd, naar alle waar schijnlijkheid wel de eerste. Deze werd geves tigd bij de Familie van Haaren aan de Reedijk. Daar heeft hij menig paard zadelmak gemaakt en het springen beleerd. Daarnaast is hij jaren lang een zeer actief jurylid geweest in de regio. Zo spreek je met deze respectabele leeftijd al gauw van “hij was”. Maar Jaoneke is er nog steeds, en hoe! Momenteel ligt zijn passie bij de fokkerij en het kijken bij de training van zijn wedstrijdpaard. We zien hem dan ook nog vaak komen en gaan bij de manege. Connie Schellens in haar dagelijkse omgeving. Afgelopen maandag was het afscheidsfeest op school, maar zondag 5 april doet ze het nog eens dunnetjes én extra over. Die middag nl. neemt Connie Schellens, tot deze week directeur van ‘De Bienekebolders’, muzikaal afscheid van leerlin gen en ouders. Het popkoor ‘Kolok’ komt op zondag 5 april naar ‘Den Boogaard’ om het afscheid van Connie muzikaal op te luisteren. TERUG NAAR DE PEEL Connie Schellens is geboren in Vlierden. Na de Havo gevolgd te hebben in Deurne behaal de ze op De Kempel in Helmond haar Pabo- diploma. Het eerste jaar werkte ze op invalba- sis in Deurne, daarna 8 jaar als groepsleer- kracht in Helmond, gevolgd door 5 jaar als groepsleerkracht en adjunct-directeur in Veld hoven. Op 25 februari 2002 kwam ze als ad- junct-directeur naar Moergestel om er op 1 augustus van hetzelfde jaar benoemd te wor den tot directeur. Vanaf 1 april is ze werkzaam als directeur op OBS De Lindt in Helmond. ‘voor een nieuw begin dat past op dit moment in mijn leven’. MET VEEL PLEZIER Zeven jaar heeft ze met veel plezier op De Bienekebolders gewerkt. ‘Met vallen en op staan’, zoals ze zelf zegt, heeft ze haar rol als directeur vormgegeven. De school heeft haar veel gebracht: creativiteit, betrokkenheid, vei ligheid, zich thuisvoelen en zich gewaardeerd voelen. Vooral dat laatste heeft haar veel goed gedaan, evenals het meer dan plezierige con tact dat ze opbouwde met de ouders van de kin deren. Veel waardering heeft Connie voor het hele team van De Bienekebolders, dat aan de vooravond staat van de renovatie van de school. Dat ze dat zelf niet mee kan maken vindt ze jammer. ZONDAG 5 APRIL Omdat ze niet hield van een ‘officiële recep tie’ ontstond het idee om leerlingen en ouders een afscheidsconcert aan te bieden. Op zondag 5 april treedt popkoor ‘Kolok’ tweemaal op. Deze optredens vinden plaats in ‘Den Boo gaard’ die voor de gelegenheid door Connie werd afgehuurd. Aan het einde van elk optre den is er de gelegenheid om Connie nog even te spreken. Het zou best kunnen, zegt ze, dat Hij werd geboren als Janus, maar in de volks mond was het vroeger al ‘Jaoneke’. Later, toen hij groter werd, was ‘Jaon’ maar uiteindelijk als je zachtjes toch weer wat kleiner aan het wor den bent word het weer gewoon ‘Jaoneke’. Enfin even terug naar de reden. Jaoneke is dit jaar 50 jaar lid van R.S.V. FEVIOR. Vroeger toen hij lid werd was het nog LR FEVIOR, dit staat voor Landelijke Rijvere- niging Fevior, en dat laatste staat voor: Fier En Vrij Is Ons Ros (waarbij ‘ros’ een paard is) snap je? Je moet er maar opkomen. ‘ONDER DE MAN’ Jaoneke is midden jaren 50 lid geworden van onze vereniging en tevens werd hij toen lid van de NKB, later werd dit de Koninklijke Neder landse Hippische Sportfederatie, afgekort KNHS. In zijn beginjaren is hij zeer actief geweest als weds tri jdruiter en won hij menig prijs. In die tijd ging iedereen nog ‘onder de man’ naar de wedstrijden toe, ongeacht het aantal kilometers. Dit betekent dat de ruiter boven op het paard naar de wedstrijden ging en niet zoals nu de ruiter in een dure auto en het paard in een dure trailer. Jaoneke stond bekend als een ruiter die luie paarden (om in vaktermen te spreken) ‘weer vlug kon krijgen’. Hij presteerde het ook om ik ’n paar mensen vergeten ben uit te nodigen. Dat wil ze bij deze alsnog doen voor het optre den van 14.00 uur. Die mensen vraagt ze vrien delijk zich te melden via e-mail: info@biene- kebolders.nl Dan zorgt Connie ervoor dat die mensen nog kaartjes krijgen. De voorstellin gen zijn uitsluitend bestemd voor genodig den. Graag wenst ’Moergestel-Nieuws’ Connie van harte alle succes en plezier toe in haar nieuwe werkomgeving. nog nooit geholpen hebben en graag één of enkele uurtjes de handen uit de mouwen wil len steken zijn van harte uitgenodigd om zich aan te melden als vrijwilliger. Dat kan bij: Emilie Dieduksman (tel. 513 3436) Lucille Stevens (tel. 536 1838) of Brigitte van Gisber gen (513 3837). Zonder financiële steun kan dit feest natuur lijk nooit georganiseerd worden. We hopen dan ook dat we, net als alle voorgaande jaren, weer kunnen rekenen op al onze sponsoren! (Wij komen binnenkort weer bij u langs!). Het Oranje-comité Moergestel: Emilie, Paul, Erik, Miel, Lucille, Eva, Miriam, Angeline, Brigitte en Dorris AL RUIM M) JAAR FIETSHEZIER Janus Rijnen is de jongste zoon uit het gezin van 9 kinderen van Jaoneke Rijnen de paardenschatter en Martina Kouwenberg, Ik zeg expres even van welke Rijnen anders zou je in Moergestel snel de weg kwijt zijn met al die Rijnens. Jaoneke woont aan de Oirschotseweg, huisnummers kun je daar toch niet lezen maar als je er langs komt lopen er altijd wel paarden bij de boerderij. rij 'Cl. UIO-UIO IH/H IW**^f* Tel. 013-513 1474 -i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1