Vlassak& Van lersel Krerkooyen RCNZHC RT3PÏ1EK 5jaar Ab<E monturen (óók m halve prijs! ZOEKERTJES Voorjaarsconcert in ’t Plein in Udenhout Twee activiteiten die de moeite waard zijn! Mooie tuinen.nl collectie) Gas, water, sanitair en tegelwerk Zink, dak en cv werkzaamheden Groepsexpositie in het Oude Kerkje Zie Zo Optiek bestaat op 1 april daarom van woensdag 1 april t/m koopzondag 5 april isolerende beglazing schilder- en behangwerk Voor al uw: INSTALLATIEBEDRIJF info@vlassakvaniersel.nl www.vlassakvaniersel.nl ontwerp montage aanleg presentatie onderhoud renovatie Tilburgseweg 3 5066 BT Moergestel OPENINGSTIJDEN: Dinsdag t/m donderdag 09.00-18.00 uur Vrijdag 09.00-21.00 uur Zaterdag 09.00-17.00 uur Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. KEES VAN DER BRUGGEN Schildersbedrijf de groei zit er nog steeds in. Het orkest heeft jaar lijks een tiental optredens. Voor een deel bij ouderen en in verzorgingstehuizen, maar ook o.a. een jaarlijks terugkerend Vriendenconcert in theater Tiliander in Oisterwijk, traditioneel met koninginnedag in het gemeentehuis in Haaren en in augustus ieder jaar te horen op de kiosk op de Lind in Oisterwijk. Wekelijks wordt er in Helvoirt in “De Notenkraker” gerepeteerd o.l.v. Jan Hermans uit Goirle, in de harmonie- wereld wel bekend. In het weekend van 28 en 29 maart 2009 expo seren vijf kunstenaars in het Oude Kerkje te Middelbeers: Jeannette de Groot, José Vervoort, Marianne van den Eijnden, Katarina Stróbl en Marianne Verkoelen. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Op vrijdagavond Tl maart vindt in Ontmoetingscentrum ’t Plein in Udenhout een concert plaats van Regionaal Seniorenorkest De Meierij en Regionaal Seniorenorkest Luctor et Emerge uit Midden-Nederland. Het fenomeen senio renorkest kent de laatste jaren een opmerkelijke groei. Nieuws van de Krekul Laatste filosofische lezing uit de serie van vier. Zoals u misschien weet heeft heeft de Krekul vier lezingen georganiseerd met een theologisch/filosofische inslag. Wij waren blij om een groot aantal toehoorders te mogen verwelkomen bij de eerdere lezingen en daarom nodigen wij u nu graag uit voor de laatste lezing. Dit jaar uitgeroepen tot het Darwinjaar. Is de evolutietheorie Van Darwin een dwaling? Het evolutieproces dat Darwin beschrijft en het reli gieuze denken kunnen eigênlijk best samen gaan. Deze theïstische evolutieleer beweert dat er zeker evolutieprocessen zijn, maar dat God daarin wel een rol heeft; hij is wel betrokken bij alle processen. Maar heeft God nu de mens geschapen of stamt de mens af van de aap? Dat de mens rechtstreeks afstamt van de aap blijkt een misvatting, echter we hebben als mens wel gemeenschappelijke voorouders. Maar we weten nog steeds niet hoe het leven is ontstaan. Want de evolutietheorie vertelt ons wel hoe het leven zich ontwikkeld heeft, maar niet hoe het leven ontstaan is Op zondag 5 april om 14.00 uur spreekt de filosofe Ineke van Pelt over Darwin, over dat mogelijke conflict tussen God en Darwin, tussen geloof en atheïsme. Over de vraag hoe het zit met het creationisme en over, de vraag hoe het leven nu eigenlijk is ontstaan. Een en ander in het kader van het Darwinjaar 2009. In deze orkesten spelen oudere muzikanten die voorheen hun sporen verdiend hebben in de vele harmonieën en fanfares die ons land rijk is, maar ook dames en heren die op latere leeftijd pas een muziekinstrument gingen bespelen. Naast de gezelligheid die deze vrijetijdsbesteding met zich meebrengt wordt er ook terdege gewerkt aan de muzikale kwaliteit. En dat is te horen. Het repertoire is veelzijdig en bevat popsongs, klassieke melodieën, musical- en filmmuziek, maar ook originele harmoniemuziek. De Meierij, met leden uit Tilburg en Den Bosch en alle plaatsen daartussen, nam vorig jaar deel aan een seniorenmuziekfestival in Beusichem en ontmoette daar Luctor et Emergo, tevens organisator van het festival. Dit uit 60 muzikanten bestaand orkest werd 23 jaar geleden opgericht en viel tijdens het festival op door de hoge kwaliteit waarmee gemu siceerd werd. Opvallend, in positieve zin, was ook hun presentatie van het beroemde Vilja- lied van Franz Lèhar met de sopraan Truus van Geemen(78). Zij is een geschoolde zangeres met een prachti ge stem die nog regelmatig optreedt. Enkele jaren geleden was ze nog te horen in het beken de televisieprogramma 'Una voce particolare' van de TROS. Ook in Udenhout staat dit num mer op het programma. Het orkest staat vanaf de oprichting o.l.v. Chris Kok. De Meierij telt inmiddels ook 60 muzikanten en De lezing is zondag op 5 april en begint om 14.00 uur in het gebouw van de Krekul aan de Nic. Van Eschstraat te Oisterwijk. Toegangs prijs: 7.50 euro inclusief koffie en thee. We hopen u dan te ontmoeten. Kennismaking met de Johannes Passion Net zoals het vorige jaar kunt u ook dit jaar in de Goede Week bij Cultureel Centrum De Krekul kennismaken met de Johannes Passion van J. S. Bach of uw kennis van deze schitterende muziek nog wat verdie pen. Ter inleiding krijgt u uitleg over dit monu mentaal werk door onze muziekdocent Leo Wolfs. Tevens krijgt u een boekje waarin u de Duitse tekst met Nederlandse vertaling kunt volgen en daarnaast vindt u ook nog muzikale en tekstuele aanwijzingen bij het luisteren. De kosten voor deelname aan deze avond bedragen 15,00, inclusief boekje. Wanneer? dinsdag avond 7 april as. Alleen bij voldoende deelna me. Woensdag 8 april as. Maar deze avond zit eigenlijk al vol Hoe kunt u zich aanmelden en indien nodig meer informatie krijgen? Neem contact op met Leo Wolfs Tel 06 - 53 75 79 46. uw taPJe Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06-40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl PAGINA 6 1 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MAART 2009 kosten, bij 'normale’ grootte €3,50; anders €5,00 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: ’De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzondere keus vindt u bij ons! Buro ’76, Oisterwijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. www. kinderschoenenkopen, nl Café de Brouwer presenteert: paaszater dag 11 april: Gerrie en de Walnoten! met de Beerse Diva's. Aanvang 20.30 uur. Mis dit niet. Entree gratis. Alleen deze week: gaatjes oorbellen 1,-; allerlei kleuren wol per bol 1,-. De Christoffels zijn weer binnen in Twinkeltje VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 -13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten.. Buro ’76, Oisterwijkseweg 43. "Mijn opticien moet mij een bril leveren met de beste multifocole brillenglazen. Want ik wil alles haarscherp zien, de hele dag, dichtbij èn veraf. Mijn opticien moet weten wélke multifocole brillenglazen bij mij passen. Is dat teveel gevraagd? Zeker niet. Ik wil van het leven genieten!" Kerkstraat 23, 5066 EG Oisterwijk Uw zicht is onze zorg... Daar kunt u op rekenen. U krijgt onze zéér persoonlijke aandacht en oogzorg. Elk advies dat wij geven is daar door altijd uniek. Bovendien kunt u honderd procent zeker zijn van ons vakwerk en onze deskundig heid. Want u wilt de absoluut beste bril. En die krijgt u! De BZB Unplugged op vrijdag 17 april in café de Brouwer. Kaartjes in wk a 10 euro. Ben er snel bij! Vanaf 20.00 uur zaal open. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbeve- ling.nl tel. 513 22 23 Luxe 4- tot 5-pers. stacaravan te huur op camping de Roompot direct aan zee. Info: 513 1938 of via mail rcmvdven@hetnet.nl Woon-/werkruimte te huur gezocht in omg. O’wijk/Moergestel. Zie ook www.sylc- works.nl T 013-5133630. Wist u dat Twinkeltje zonnebrillen, kettin gen, riemen, schoenen, knopen, ritsen, oorbel len, enz. heeft tegen zeer lage prijzen? Café de Brouwer presenteert: paaszater dag 11 april: Gerrie en de Walnoten! met de Beerse Diva's. Aanvang 20.30 uur. Mis dit niet. Entree gratis. De BZB Unplugged op vrijdag 17 april in café de Brouwer. Kaartjes in vvk 10 euro. Ben er snel bij! Vanaf 20.00 uur zaal open. CS ‘bij aankoop montuur inc Kerkstraat 8 5061 EJ Oisterwijk tel. 013 5211413

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6