MSRS? w Test van pneumokokkenvaccin ’’CAPITA”: Rode Kruis contact en telefooncirkel Landelijk onderzoek naar vaccinatie tegen pneumokokken oompje zalen cal er i n< Spreekuur Steunpunt V rij willigers werk I Draaibo Voorjaarsexpositie in Galerie de Verdieping bedankt al haar en sponsors. i 'Eén op de honderd 65-plussers krijgt een ernstige infectieziekte veroorzaakt door pneumokokken, zoals longontsteking, hersenvliesontsteking of bloedvergiftiging. Van de senioren die ziek worden overleeft 30 tot 50 procent het niet". In de gemeente Moergestel worden senioren per brief opgeroepen om deel te nemen aan het grootste vaccinatieonderzoek dat ooit in Nederland is gehouden. Het onderzoeksproject heeft de naam CAPITA (Community Acquired Pneumonia Immunization Trial) meegekregen en duurt twee jaar. Doel van dit onderzoeksproject is de ontwikkeling van een werkzaam pneumokokkenvaccin dat bescherming biedt tegen een pneumokokkeninfectie. "CAPITA" wordt gefinancierd door het farmaceutisch bedrijf Wyeth. Bij het onderzoek krijgt de helft van de deelnemers een placebo toegediend, de andere helft het onderzoeksvaccin. Alle deelnemers zijn geselecteerd door de huisarts. Naast leeftijdcriteria (65 jaar en ouder) wordt daarbij ook een aantal gezondheidscriteria gehanteerd mensen die de laatste 5 jaar behandeld zijn wegens ernstige ziekten waarbij chemotherapie of bestraling noodzakelijk was, dialysepatiënten, patiënten met dementie en mensen die eerder werden ingeënt tegen pneumokokken mogen niet deelnemen aan fiet onderzoek). Na de vaccinatie wordt de gezondheidstoestand van de deelnemers nog Iwee jaar gevolgd. Iedere deelnemer aan het onderzoek krijgt een paspoort en identificatiekaart behorend bij het project. Bij ziekenhuisbezoek moet men het paspoort en identificatiekaart laten zien. Als huisartsen in Moergestel hopen wij op een grote deelname onder onze patiënten, ontwikkeling van een werkzaam pneumokokkenvaccin kan veel leed besparen voor u en anderen in de toekomst. Indien u een uitnodiging heeft ontvangen voor deelname aan het onderzoeksproject en u heeft nog vragen, stel ze gerust aan uw huisarts! -TT' RN.L.H. Terwindt RR. Blessing-van Luijt Huisartsen Tel: (013) 513 1204 E.J.Th.M. van Delft W. de Lenne Huisartsen Tel: (013) 513 1424 In- en verkoop van melktanks en melkmachines Gessel Open Air bedankt al haar sponsoren en vrijwilligers. De telefooncirkel is een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis en ook actief bin nen de afdeling Oisterwijk-Haaren. De telefooncirkel werkt als volgt: elke ochtend om 09.00 uur start de dienstdoende begeleid ster/ vrijwilligster de cirkel. Zij belt naar de eerste deelnemer en deze belt vervolgens de tweede deelnemer en zo verder, totdat de laat ste deelnemer de begeleidster weer belt en dan is de cirkel rond. Voor de meeste deelnemers is dit telefoongesprek vaak het eerste contact van de dag. Indien iemand onverhoopt niet opneemt wordt de begeleidster gebeld. Er zou mogelijk iets ernstigs gebeurd kunnen zijn. De bege leidster gaat op onderzoek uit en probeert een van de contactpersonen (naaste familie, buren of huisarts) te bereiken, daartoe beschikt de begeleidster over de telefoonnummers en adres sen van degene, die mogelijk een huissleutel heeft. Doelgroep: mensen die alleen wonen en die door leeftijd of beperking minder vaak in de gelegenheid zijn om anderen te ontmoeten. Kinderen en familieleden wonen soms ver weg en zijn op de dag van vandaag druk bezet met hun werkzaamheden. Deze cirkel brengt mensen met elkaar in contact en voorkomt daardoor isolement en als er iets aan de hand is, kan er direct hulp geboden worden. Heeft U interesse en wilt U deelnemen, voor informatie en aanmelding mevr. H. de Kok- Beers, tel. 528 3352. Bent u benieuwd naar de mogelijkheden die het vrijwilligerswerk in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom u heeft te bieden? Loop dan eens bin nen tijdens het spreekuur van het steunpunt. U bent welkom op woensdag van 10:00 tot 11:00 uur en op donderdag van 13:00 tot 14:00uur. Buiten de spreekuren kunt u natuurlijk altijd bellen of mailen voor een afspraak. Tot ziens bij het steunpunt! Noortje Bijvelt, coördinator Steunpunt Vrijwilligerswerk Oisterwijk Kerkplein 28 5061 EB Oisterwijk 013-5284080/06-31224811 noortjebijvelt@regio.twern.nl O <iniin IBS 1 eetcafé terras Janssen In het weekeinde van 21 en 22 maart opent de Voorjaarsexpositie van een groep van Schilders in Galerie de Verdieping. De expositie is te bezichtigen op 21 en 22 en 28 en 29 maart en de volgende schilders doen mee: André van Geelen André van Geelen is 62 jaar jong. Toen hij met 56 jaar in de vut kwam is hij gaan schilderen. Eerst alleen zelf, daarna een cursus bij de Krekul in Oisterwijk, en nu alweer 4 jaar op een kunst academie. Het liefst schildert hij vrouwenfi guren maar ook wel portretten, stillevens en andere dingen die hem aanspreken. Henny Dekkers-Grootenhuijs Kleur, expressie, soms realistisch, af en toe enigszins grotesk, zo wil ze haar schilderijen omschrijven. Acryl is de verf waar ze het liefst mee werkt; soms dun, soms grof en dik, al naar gelang het onderwerp. Ze is op schildergebied autodidact. Ze heeft altijd wel geschilderd, maar de laatste zes jaar is ze echt actief. Ze is in die jaren lid geweest van diverse schildergroepen. Ad Burgmans Ad schildert al meer dan 20 jaar en volgt mo menteel een opleiding aan de academie in Aren donk (B). Bij voorkeur schildert hij naar de waarneming, vaak in een impressionistisch aandoende stijl. Zijn onderwerpen vindt hij in zijn directe omgeving maar laat zich tevens inspireren door schilders uit het verleden. Hij heeft een voorliefde voor mens en dier als onder- I werp. Ankie Wessels Beljaars De ontwikkeling van haar techniek en moge lijkheden is een voortschrijdend proces. Enkele perioden kreeg ze stimulans van de Vrije Acade mie in Rotterdam; grotendeels ontwikkelde ze zich als autodidact. Haar schilderijen zijn gemaakt met acryl, olieverf of pastelkrijt en I enkele collages. De afbeeldingen zijn vaak realis- tisch, soms wat abstracter van aard. Jeanette van Dun j Ze is na een succesvolle schilderperiode begon nen op de Academie voor schone kunsten te Arendonk. De impressionistische en expressio nistische periode geven haar veel inspiratie en is dan ook veelal wel terug te zien in haar werk. Daarnaast is ze erg veel met vorm en kleur bezig zodat het soms ook tot heel abstract werk resulteert. Verder schildert ze steeds vaker por tretten in opdracht. Openingstijden: za. 13.00-17.00; zo. 11.00-17.00. party Loer Jerij ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 2009 L. immerujerken IM.xr|r«rl (Vasteprik, magazine over vaccinatie, nr.3 RIVM 2008) Ketelaaxs Metaal op Maat Brabers Metaal AA* MEM ER S> PAGINA 9 Industriële doeleinden Exclusieve vormgeving Eigen ontwerpen Las Areparatiewerk-aamheden In metaal en roest vnjstaal BEGLAZ1NGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN electro - ImteUrMe itoeieimterr tschnicw wmgrvmg - Eigri, L» JmpnmururriMm/ialen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 9