Leerlinge Durendael schrijft eigen musical Actievoerder in de dop VAN OERS In Moergestel staat de deur open van Zorgcentrum Stanislaus ‘t stokske www.stokske.nl Voor alle schoenreparaties RE/MAX (-werk): hart nodig! wandeling De makelaar dicht bij huis! MAKELAARDIJ 6e/ voor meer infor matie of aanmelding naar Contour, José Couwenberg, 013 543 45 72. Een gezellig rustpunt, gelegen langs diverse fiets- en wandelroutes aan de rand van de bossen en vennen. Voor meer informatie: Zandstraat 1 Moergestel T: 013 513 1385 E: info@stokske.nl Vision Makelaardij Een oudere heer uit Oisterwijk. Mijnheer is vaak alleen en zoekt een vrijwilliger die regelmatig tijd heeft voor een be zoekje. Ondanks zijn hoge leeftijd is hij nog erg monter en staat hij open voor een goed gesprek en een muziekschool in Tilburg, speciaal voor jonge ren van 14 tot 18. En vanaf dit jaar volgt ze dezelfde (deeltijd-)opleiding, maar dan voor volwassenen. Deze opleiding duurt 4 jaar (voor elk jaar moet je opnieuw auditie doen) en aan het eind van elk jaar verzorgt de groep een eindvoorstelling, waarin de vierdejaars leerlin gen de hoofdrol hebben. Vaak komen er dan talent scouts van Joop van den Ende Theater producties zoeken naar nieuw talent. Frédérique is wat je noemt een musicalbeest. Het was dan ook niet gek dat ze, toen ze haar profielwerkstuk voor geschiedenis moest schrij ven (een van de exameneisen voor vwo), besloot als onderwerp “Onstaan en ontwikkeling van de Nederlandse musical” te kiezen. Het theo retische deel is inmiddels af en beoordeeld (ze behaalde 57 van de 60 punten!). Naast dit deel is er de mogelijkheid een praktisch deel te doen, maar dat is niet verplicht. Frédérique hoefde er echter niet over na te denken. Zij vond dit Zaterdag 21 maart: open dag van de zorg Frédérique Arnold, leerlinge tweetalig onderwijs uit vwo 6 op 2College Durendael, is een bezige muzikale bij. Al zolang ze zich kan herinneren zingt en danst ze en bij de weekviering van de basisschool was zij het die de toneelstukjes verzon. Ze krijgt al 4 jaar privézangles van Frank Hermans en sinds drie jaar is ze zange res van de pop-/rockband Sustain. Maar haar grote liefde ligt bij de musical. Vrijwilligers kopje koffie. Hij heelt een perfecte kans om te laten zien wat ze in huis heeft op musicalgebied (en bovendien staat het mooi op je cv, vindt ze). Ze besloot zelf een musical te schrijven omdat het haar leuk leek om, na meegedaan te hebben aan allerlei pro ducties, erachter te komen hoe ze zelf zo’n pro ject zou aanpakken. Het resultaat: de musical LOVE. Alles deed ze zelf: ze schreef het script, ze vond 3 meiden van de MAF-opleiding die in haar musical wilden meespelen, ze deed de choreografie, ze regisseer de en deed de productie. Het enige wat ze nog nodig had was een ruimte om de voorstelling daadwerkelijk op de planken te brengen. En laten zien is de nieuwbouw bij Stanislaus. De bouw is in volle gang. Wij vertellen u hoe deze toekomstbestendige woonvoorziening eruit gaat zien, hoe u zich kunt inschrijven etc. In de nieuwbouw worden 3 woningen voor dementeren gerealiseerd volgens de principes van het zogenaamde kleinschalig groepswonen. Hierover zal meerdere keren tijdens de open een dag een film worden vertoond. We zien u graag op 21 maart, de koffie is klaar! De jaarlijks terugkerende landelijke ”open dag van de zorg” is ook nu aan leiding om u uit te nodigen. We zijn voortdurend op zoek naar nieuwe col lega’s. Tijdens de open dag hopen we mensen te ontmoeten die als medewer ker in een van beide zorgcentra en/of in de thuiszorg en aan de slag willen. Er zijn diverse vacatures, ook voor oproepkrachten en vakantiekrachten. Maar ook ontvangen we graag mensen die als vrijwilliger in een van beide zorgcentra zouden willen werken. Er zijn verschillende mogelijkheden, we hebben altijd taken die door een vrij williger uitgevoerd kunnen worden. We informeren u daar graag over Tijdens de open dag willen we speci aal aandacht besteden aan wat Thebe Moergestel u kan bieden naast het zorg- en dienstenpakket in de thuis situatie en in het verzorgingshuis: Het seniorenconsultatiebureau: een van de verpleegkundigen kan u hierover informeren; u kunt ook uw bloeddruk laten meten. Tijdens de open dag kunt u zich inschrij ven voor een bezoek aan het con sultatiebureau. De dementieconsulent: sinds ruim een jaar een succesvol project in samenwerking met de Gemeente Oisterwijk ter ondersteuning van mantelzorgers en dementerenden in de thuissituatie. U kunt zich op deze dag aanmelden voor ’n gesprek met de dementiecon-sulent. Het ontmoetingshuis voor demen terenden en de mantelzorgers. Waar we u graag over informeren en u de schetsen en maquette van willen Vanaf groep 5 nam ze deel aan M4U, de musi- calcursus van de muziekschool in Oisterwijk. In klas 2 van de middelbare school maakte ze de overstap naar MusicAllFactory (MAF), een vooropleiding van de musicalopleiding aan de hulp volwassenen kinderen met beperking of hun In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013- 543 45 72 www.contourtilburg. nl Bent u nieuwsgierig geworden naar de presta tie van dit musicalbeest? Kijk op de site www.love.simordi.nldaar kunt u meer lezen en kaarten bestellen. Kaartjes zijn ook te koop bij Loods4 Kledingverhuur, Bedrijfsweg21 in Oisterwijk. waar kon dat beter dan op haar eigen Durendael? Op 26 maart is het zo ver. Om 19.15 uur gaat de zaal open en om 19.30 zal Frédérique’s eigen spetterende musical worden opgevoerd. Ruim honderd kaarten (a 2,50) zijn al verkocht, maar er zijn er nog steeds beschikbaar. Op de foto in de rubberboot zit Daan Dieduksman met zijn klasgenoten vanuit BSO - Kansrijk uit Tilburg. Daan, 9 jaar, zit normaal op de Graaf van Urselschool. Elke vrijdagochtend gaat hij naar BSO - Kansrijk in Tilburg waar hij met 5 andere hoogbegaafde klasgenoten in een groep zit en waar ze op hun niveau les krijgen. Vrijdag 5 maart j.L is deze groep met begeleiders Heerkrachten naar Amsterdam gegaan voor een excursie naar de Rainbow Warrior van Greenpeace. Daar mochten ze, o.a. gehesen in een regenpak en zwemvest, in een rubberboot zitten (’Die gaat wel 110 km per uur’ zei Daan). Natuurlijk ’n hele ervaring voor deze stoere kerels! een grote belangstel ling. Samen een I in de na tuur of een bood schap doen vindt mijnheer ook gezel lig. Wie heeft er tijd? café - restaurant - speeltuin - zalen Van 11.00 tot 16.00 uur staat bij Stanislaus de deur voor u open als u graag een kijkje neemt in ons zorgcentrum. Daar kunt u geïnformeerd worden over het zorgaanbod van Thebe in Moergestel, zoals verblijf in De Reuselhof of Stanislaus of zorg thuis. Ook als u geïnteresseerd bent in het werken in de thuiszorg of in een van de woonzorgcentra kunt u voor informatie op deze dag terecht. Wij zijn op zoek naar OritOUT een vrijwilliger voor: jWM’ PAGINA 5 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 2009 makelaars o.g. PR. IRENESTRAAT 20 MOERGESTEL TEL. (013) 513 3489 Geopend: ma. t/m vrij, van 18.00-20.30 u. zat. van 9.00-15.00 u. Nieuwlandstraat 48 5038 SP Tilburg 1+31(0)13-536 80 55 F+31(0)13-536 13 85 E info@vanoersmakelaardij.nl I www.vanoersmakelaardij.nl Postbus 822 5000 AV Tilburg Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5