’t Stokske gaat over in andere handen We zoeken jouw talent! Aphrodite BRILLEN LENZEN Voorjaarsmarkt 29 maart E 3 ,-r-t-r- -,IHj Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 18 MAART 2009 - 34e JAARGANG - Nr. 1512 M.O. www.pro-moergestel.nl Prinses Juliana heeft hulp nodig De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Jan en Hannelies gaan ’t wat rustiger aan doen... Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Wederom zijn wij verbaasd over het feit dat we dit jaar weer zo snel al onze marktplaat sen verkocht heb ben. We zijn dan ook blij dat we u uit kunnen nodigen om een bezoek te brengen aan onze 5de voorjaarsmarkt (vlooienmarkt) op 29 maart in Den Donk. We hebben nagenoeg allemaal nieuwe stand houders en dat betekent veel nieuw aanbod van spullen, dus zeker de moeite waard om op deze zondag tussen 10.00 en 14.00 uur een bezoek je te brengen. Ook wij van scouting Moergestel verkopen een aantal dingen om de pot te spek ken en vragen u, indien u nog leuke spulletjes heeft staan, deze te schenken aan ons. U kunt even bellen met onderstaand telefoonnummer om een afspraak te maken zodat we de spullen komen halen. U kunt ook op zaterdagmiddag 28 maart even de spullen bij ons afgeven op het clubgebouw. Slecht weer of kou deert ons niet want alle activiteiten vinden plaats in het ge bouw. Voor info: Peter van de Wouw 06 - 22 17 17 27. Aanmelden van spullen per E-mail kan ook: Wouwenburg@home.nl i •4 I PRODUCTEN UIT EIGEN STREEK Een belangrijk deel van de streekproducten komt van het Oost-Brabantse landgoed Cray dat de directe omgeving vormt voor Frankens andere restaurant. In dat historierijke gebied rond kasteel Croy dragen 11 boeren zorg voor een aanbod van veelal op milieuvriendelijke wijze tot stand gekomen producten. Deze komen ook in ’t Stokske op de kaart, waaron der het zelf gebrouwen Croy bier. Daarmee komt ‘De smaak van Croy’ ook binnen het bereik van de gasten in het Moergestelse res taurant. Dit jaar nog zal ‘De smaak van Croy’ binnen een derde Brabantse locatie toegang vin den. In Moergestel komen ook producten uit de eigen directe omgeving op het menu te staan. Jan Franken beoogt, zoals hij het noemt, ‘horeca op gemoedelijke wijze’: vrij parkeren, leuke bediening, ’n goede prijs/kwaliteits- verhouding en het huiskamergevoel waaraan de Brabander zo eigen is. Dat is ook de reden waarom aan het cafégedeelte, buiten de genoemde centrale open haard, niet zo veel veranderd zal worden. Voor Jan Franken moet dat blijven zoals het is: ’Genieten met een zachte g’... PER 1 APRIL Op 1 april vindt de officiële handeling plaats van de overname. De beide Jannen hebben daar al wel ’n idee over maar er wordt nog volop aan gesleuteld. U zult er in de komende weken ongetwijfeld meer over kunnen horen en zien. We houden u op de hoogte. JAN EN HANNELIES Jan en Hannelies Timmermans zijn voor ’t Stokske echter nog lang niet verloren! Voorlo pig blijven ze woonachtig boven het etablisse ment en... ze blijven zich samen bezighou den met het nabijgelegen Gildehuis. Na ’n kleine interne verbouwing, waarbij voorzien wordt in wat extra mogelijkheden, blijft men daar terecht kunnen voor gezellige feestjes en blijven ze er ook de uitbaters van de schietba nen voor de gilden. Dat is tevens ook de reden waarom er nog niet ’n officieel afscheid nemen uit ’t Stokske komt. Ze kunnen het beide ook niet missen, het contact met zo veel mensen dat in 33 jaar is opgebouwd. Dat is ook niet niks zo’n lange periode. Ze zijn in Moeigestel immers, op één persoon na, het langst actief in de Moerges telse horeca... Het jaar 2011 wordt een belangrijk jaar voor onze harmonie. Wij vieren dan ons 100-jarig bestaan. Dat feest gaan we natuurlijk zelf als vereniging vie ren, maar ook met alle inwoners van Moergestel. Honderd jaar is niet niks en je zult daarom nog veel van ons daarover horen. Omdat we van dit jaar echt iets speciaals wil len maken, willen we in alle berichten, adver tenties, brieven enzovoort laten zien dat we dat jaar feest hebben. Voor dat ene jaar willen we ons logo aanpassen. En om dat te doen roepen we jouw - creatieve - hulp in. Je hoeft geen ontwerper te zijn om mee te doen. Het gaat erom dat we ideeën verzamelen in het dorp en dat we die verder uitwerken tot het logo van dat jaar. Als jouw idee uitgekozen worden zul je dat idee dus heel dat jaar en de tijd daar naartoe tegenkomen. Het is dus eigenlijk een beetje de aftrap van ons 100-jarig bestaan die je met jouw ontwerp-idee geeft. De tekening hoeft niet op de computer te zijn gemaakt (mag natuurlijk wel). Er moet in elk geval wel duidelijk uit blijken dat het om onze vereniging gaat en dat we 100 zijn. Als je het leuk vindt om straks jouw idee overal terug te zien, ontvangen we graag je idee voor 1 mei aanstaande. Je kunt het op sturen naar: Marieke Maton, De Stappert 8a, 5066 MG Moergestel. Maar je kunt het (als je het op de computer maakt) ook mailen naar: jubileum@julianamoergestel.nl We zoeken een leuk moment in het jaar om samen met degene die het winnende idee heeft bedacht het logo bekend te maken aan de Moergestelse bevolking. Nogmaals: je hoeft echt geen tekenaar te zijn om een goed idee te hebben! We hopen op veel inzendingen! JAN FRANKEN Opvolging vonden ze in de persoon van Jan Franken, woonachtig in Aarle-Rixtel en suc cesvol horeca-ondernemer. Jan, gehuwd met Drea en vader van ’n dochter en ’n zoon, ont wikkelde het thema ‘Landleven’. In die tradi tie wil hij ook ’t Stokske voortzetten. Restaurant ’t Stokske krijgt dan als toevoeging ‘De smaak van Croy’. Jan Franken concentreert zich op de culinai re activiteiten van ’t Stokske. Stapsgewijs zal hij het geheel - te beginnen met de ruime serre en de voorzaal - de uitstraling geven die eigen is aan de formule ‘Landleven’. In oktober wordt het geheel afgerond met de plaatsing van de brouwketels voor het eigen Croy bier en van de centrale open haard. Franken ontwikkelde het thema ‘Landleven’ eerder met succes voor zijn restaurant De Croyse Hoeve in Aarle- Rixtel. ‘Landleven’ biedt de bezoekers de moge lijkheid om in een uitnodigende Brabantse atmosfeer tegen een lage prijs te kiezen uit een menukaart die met zorg is samengesteld uit streekproducten. Een 3-gangenmenu is moge lijk vanaf 14,95. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Komende manjan Franken, samen met Hannelies en Jan Tiummermans. Vanaf 1 april a.s. gaat de exploitatie van Café-Restaurant-Speeltuin ’t Stokske over in andere handen. Jan Franken gaat over het meer dan 100 jaar oude eta blissement de scepter zwaaien in een nieuwe, door hem zelf ontwikkelde for mule. Na 33 jaar werkzaam te zijn geweest op dit historische plekje aan de Zandstraat breekt voor Jan en Hannelies Timmermans de tijd aan om het wat rustiger aan te gaan doen. VANAF 1976 Voor Jan en Hannelies begint het verhaal daar waar het voor Bernard Willems ophield. Die immers was tot 1976 uitbater van het tot ver in de omtrek bekende café-speeltuin. ’t Stokske was in handen van ’n tante van Jan Timmer mans: tante Mier Ook zij heeft, samen met haar man Jan (de Kort), vele jaren aan het roer ge staan van deze gastvrije plek. De wens was om ’t Stokske in ieder geval voor de familie te behouden, het wellicht te verbouwen en even tueel later te verhuren. Jan gunde zichzelf ’n proeftijd. Hij wilde het wel ’proberen’... Dat heeft geresulteerd in 33 jaar noeste arbeid, samen met zijn vrouw Hannelies. Nu vinden ze het dus tijd voor een wisseling van de wacht. De zoon van Jan en Hannelies heeft niet de inte resse om de zaak voort te zetten. Zijn beroep ‘raakt’ wel de horeca, maar hij wil zich speci fiek bekwamen als kok. Huizen voor starters betaalbaar starten moselijk maken nieuws 1 Bekijk de video op: RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871e-mail: buro76@planer.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZ1ER i kies kwanten I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1