Ziekenpastoraat is top! Goede resultaten judoka’s van judovereniging St. Jan QOEF! Thomas van Dijk 24ste tijdens NK Marathon Gezocht badmintonsters Audaci nieuws Oproep subsidieaanvragen Stichting “De Schuur” Gezond beter worden. www.anitavanqils.nl 013 - 513 0607 JVr. Haal het beste uit jezelf met klassieke homeopathie. Op zondag 8 maart hebben judoka’s van judovereniging St. Jan 4 eerste plaatsen behaald. Het toernooi was in Goirle voor judoka’s van 10 tot en met 17 jaar. Programma zondag 15 maart 2009 Audacia 1 - Broekhoven 1 Hilvaria 2 - Audacia 2 Audacia 3 - GSBW 4 Audacia 6 - Wilhelmina Boys 6 Audacia 5 - RKWO 4 Onze dorpsgemeenschap kan zich verheugen over een zeer actieve groep van der tien personen die het zieken pastoraat verzorgt. Zij bezoeken regelmatig de zie ken, ongeacht of men al dan niet behoort tot onze kerkgemeenschap. Afgelopen zondag presenteerden zij zich op hun bescheiden wijze tijdens de kerkdienst met een zogenaamde hongerdoek. Zeer toepasselijk in de vastentijd. Lia van der Zanden was de spreekbuis. 14.30 12.00 10.30 10.00 12.00 den huiswaarts. Met haar tijd van 9:43.71 ver beterde Imke haar persoonlijk record op de 5.000 meter met bijna 9 seconden. Jan reed in de eerste rit over 10.000 meter uit zijn carrière constante rondetijden. Dit bracht hem op een fraaie eindtijd van 18:15.22. Badmintonclub b.c. Smash is op zoek naar dames die een uurtje in de week willen badmin tonnen. Wij spelen op maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur in sporthal 't Stokeind. Ben je geïnteresseerd kom dan een keertje kijken of meespelen of neem contact op met Jeanne van de Wouw, tel. 513 1619. ...Aanw. 13.30 ...Aanw. 13.30 ...Aanw. 13.30 ..Vertrekll.30 .Vertrek 11.00 ...Aanw. 11.30 .Vertrek 12.00 ...Aanw. 12.00 ...Vertrek 9.30 Aanw. 8.15 ...Vertrek 9.30 ...Vertrek 9.00 ...Vertrek 7.45 Aanw. 8.30 .Vertrek 10.15 ...Vertrek 7.45 Aanw. 8.30 ...Vertrek 9.00 .Vertrek 10.30 10.15 12.00 10.00 De kinderen die graag mee komen trainen om te kijken of zij handbal ook zo leuk vinden, worden in de zaal verwacht op donderdag om 18.00 uur. Handbal is altijd raak! ROEF HANDBAL MBJ GHV 2-Roef 2 17-11; GCJ Bedo-Roef 15-0; MCJ Desk-Roef 9-6; MBJ HMC 2-Roef 1 9-20; DA Blauwwit-Roef 20-15; DS Artemis- Roef 17-16; HA Desk-Roef 29-17. ...7 - 0 ...2 - 2 ...3 - 0 ...2 - 4 .0-12 Op zaterdag 28 februari werden in Heerenveen de Nederlandse Kampioenschappen Marathonschaatsen gehouden. Thomas van Dijk was geselecteerd om tijdens deze kampioenschappen in de categorie Pupillen-A het Gewest Noord-Brabant/- Limburg/Zeeland te vertegenwoordigen. De hele wedstrijd over 9 ronden werd er erg hard gereden door de dertienjarige schaatsers. De gemiddelde snelheid was namelijk 42,8 km per uur. Bovendien werd er veel geduwd en getrokken om een goede positie in het peloton te veroveren en te behouden. Dankzij zijn short- trackervaring wist Thomas zich in al dit geweld uitstekend te handhaven en behaalde hij een mooie 24ste plaats in de wedstrijd met de 49 sterkste rijders van het land. Een dag later was Gijs Coomans succesvol tij dens een gewone wedstrijd in Eindhoven. Met tijden van 54.48 op de 500 meter en 157.28 op de 1000 meter, verbeterde hij op beide afstan den zijn persoonlijk record. De tijd op de 1000 meter was bovendien goed voor promotie naar de vierde klasse. In Breda namen Imke van der Steen en Jan op ’t Hoog deel aan de Zuid-Nederlandse Afstands- kampioenschappen op de 5.000 en 10.000 meter. Hoewel zij geen rol konden spelen in de strijd om de prijzen, keerden zij beiden toch tevre- De werkgroep telt dertien leden en komt elke maand een ochtend bij elkaar voor een korte ver gadering. Samen bezoeken zij ca. 75 mensen, parochianen en niet-parochianen. Soms ook buiten Moergestel wonend als opname in een verzorgingshuis elders noodzakelijk is. Wij wil len de band zijn tussen de parochie, de parochie gemeenschap en mensen die eenzaam zijn, ziek, slecht ter been enz. Sommigen worden weke lijks bezocht en bij anderen is de frequentie wat lager. Hoe is hun werkwijze? “Als we op bezoek gaan hebben wij het woord luisteren hoog in ons vaandel staan. Luisteren naar wat de mensen vertellen en luisteren naar wat ze niet vertellen. Aandachtig luisteren, zonder te onderbreken of met een eigen verhaal of een eigen mening te komen. Nee, luisteren naar wat die ander te vertellen heeft. “De hongerdoek toont sombere bruine bergen. Door hun verdriet zijn mensen vaak somber, alles is donker. De wolken zijn dreigend aan wezig. Maar soms lukt het ons de persoon op te beuren. Dan zijn de bergen niet zo dreigend Komend weekend zijn er geen wedstrijden. Op de website svroef.nl en hvroef.nl staan de trainingstijden, wedstrijdschema’s, uitslagen standen enz. kunt alles bijhouden en is er iets wat je er ook graag op kwijt wilt, kun je altijd contact opnemen met onze webmaster Maria Oerlemans: oerhoog@home.nl Uitslagen zondag 8 maart 2009 SVSOS 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Willem II 2 GSBW 5 - Audacia 4 DeBocht’80 3 - Audacia 5 Audacia 6 - Zigo 5 Audacia 7 - Longa 6 Dames: Audacia - Merlijn Wanprestatie Audacia SVSOS - Audacia 7 - 0 Het zit nog zo diep geworteld: wedstrijden tegen De Bocht, Hilvaria en Spoordonk zijn belangrijk en op de weg naar succes wordt een zege op “de Biest” ingecalculeerd... en weer komt Audacia van een zeer koude kermis thuis. Het was bar en boos wat Audacia liet zien en het is dat u op deze plaats een “verslag” verwacht maar ik zal er niet meer woorden aan besteden. meer en de wolken niet meer zo donker. Er zitten lichte plekken in, de zon breekt door. En als je geluk hebt komen er zonnestralen bij die persoon naar binnen en komt er een lach op het gezicht, een twinkeling in de ogen en bloeien ze op als een bloem in het zonlicht. Wij hebben niets anders gedaan dan geklopt op de deur en gezegd: “Hallo, hier ben ik, kom maar met je zorgen, je verhaal, ik luister.” Liabesloot haar lezing met het volgende citaat: ‘Liever leren leven’ Als ik je vraag naar mij te luisteren en jij begint mij adviezen te geven, dan doe je niet wat ik je vraag. Als ik je vraag naar mij te luisteren en jij begint mij te vertellen, waarom ik iets niet zo moet voelen als ik voel, dan neem jij mijn gevoelens niet serieus. Als ik je vraag naar mij te luisteren, en jij denkt dat jij iets moet doen om mijn problemen op te lossen, dan laatje mij in de steek, hoe vreemd dat ook mag lijken. Dus, alsjeblieft, luister alleen maar naar me en probeer me te begrijpen. En als je wilt praten, wacht dan even en ik beloof je dat ik op mijn beurt naar jou zal luisteren. Voor judovereniging St. Jan deden 14 judo ka’s mee. Verder de ook deze verengingen mee Ten-Shi uit Berkel Enschot, Deusone uit Diessen, De Valbrekers uit Haaren, le judo en sportvereniging Goirle, Sankawa uit Middel- beers en judovereniging Hilvarenbeek. De judoka’s hebben zeer mooie wedstrijden laten zien en goed een goed resultaat behaald. Een le plaats was er voor Myrthe van de Bruggen, Mariska Rijnen, Ties van Gestel en Jan de Laat. Een 2e plaats voor Tom van de Bruggen sidie om een tekort in een begroting af te dekken, of om iets aan te schaffen! 5. Met de uitvoering van het project moet in 2009 zijn begonnen, anders vervalt de toezegging. Subsidieaanvragen die niet aan deze 5 criteria voldoen, worden niet in behandeling geno men! Aanvragers worden verzocht om in hun •- aanvraag expliciet en tegelijkertijd zo beknopt mogelijk aangeven hoe hun project voldoet aan de genoemde eisen en criteria. De aanvragen zullen door het bestuur van de stichting binnen zes weken na sluiting van de indieningtermijn worden beoordeeld. Aanvragen voor financiële ondersteuning van maatschappelijke en sociaal-culturele projec ten in de gemeente Oisterwijk kunnen schrif telijk of per email worden ingediend bij: Stichting “De Schuur”, t.a.v. de secretaris, BJ.E Janssen, Kerkstraat 77, 5061 EH Oisterwijk. E-mail: stichtingdeschuur@xs4all.nl ROEF KORFBAL ZAALCOMPETIE VOORBIJ Inmiddels zijn de laatste wedstrijden van de zaalcompetitie 2008/2009 gespeeld waarbij zowel de pupillen als aspiranten uitstekend hebben gepresteerd. De pupillen hebben juist het kampioenschap gemist doordat de ploeg van De Weebosch twee keer de betere is geweest. De laatste wedstrijd tegen Winty is door Roef! met de duidelijke cijfers van 12-1 gewonnen. Uiteindelijk dus een prima 2de plaats. De aspiranten zijn op een keurige 4de plaats geëindigd in een poule waar de verschillen erg klein zijn geweest, getuige het feit dat de helft van de wedstrijden met één doelpunt verschil zijn gewonnen of verloren. De laatste wedstrijd uit tegen Euro Girls is met 2 -1 gewonnen. Het zaalseizoen zit er dus weer op en dus gaan we ons opmaken voor de voorjaarscompetitie op het veld. De indeling is inmiddels bekend waarbij onze ploegen er flink tegen aan zullen kunnen. Dus dames alvast succes. Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrainen, pas na zes trainingen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. De trainingen worden gegeven in de sporthal Stokeind elke maandag vanaf 18.00 en vanaf 15 maart op ons veld naast de sporthal. Wil je meer informatie bel of 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn!!!! Sarto 14 - Audacia 6 SVSSS 7 - Audacia 7 Dames: SC Olympus - Audacia Deze vereniging exploiteerde het “volksgebouw De Schuur” aan de Hoogstraat in Oisterwijk. Aanvragen dienen binnen 4 weken na deze publicatie ingediend te zijn bij het secretariaat van de stichting. Kortom, een werkgroep die het verdient ook eens in de schijnwerker te staan. Ze kunnen nog versterking gebruiken. U kunt zich melden bij Lia of Ria Willems. AUDACIA JEUGD Zaterdag 14 maart Audacia Al - GSBW Al Audacia A2 - Sarto A4 Audacia BI - SC ‘t Zand B2.. NOAD B2 - Audacia B2 SV Capellle BI - Audacia B3 Audacia Cl - SVSSS Cl Wilhelmina C3 - Audacia C2, Audacia C3 - WSC C5 Willem 11 D4 - Audacia Dl Audacia 2 - Sarto D3 RKDSV D3 - Audacia D3 Sarto D7 - Audacia D4 SC 't Zand El - Audacia El Audacia E2 - Hilvaria E3 Sarto 3 - Audacia E3 SC ’t Zand E9 - Audacia E4... Audacia E5 - RKTW E5 Acht E4 - Audacia E6 Tuldania F1 - Audacia F1 Audacia F2 - SBC F2Aanw. 10.30 Audacia F3 - De Bocht’80 F1Aanw. 10.30 Sarto F16 - Audacia F4Vertrek 11.15 Audacia F5 - Jong Brabant F13 ..Aanw. 10.30 Jong Brabant F7 - Audacia F6 ....Vertrek 9.45 Audacia F7 - TSV Gudok FllAanw. 9.30 Audacia F8 - Helvoirt F6Aanw. 9.30 Kijk voor wijzigingen in het programma regelmatig op de site van Audacia. Net als vorig jaar biedt Stichting “De Schuur” mensen en organisaties uit de gemeente Oisterwijk de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor maatschap pelijke en culturele projecten en activiteiten. Projecten en activiteiten waarvoor een subsidie wordt aangevraagd, moeten in het verlengde liggen van de doel stellingen van de oprichters van de “Vereniging 'Het Eigen Gebouw'. en Maurice de Cock. Een 3e plaats voor Nina van de Heuvel, Ivo Verheijen, Paul Beele en Jaap de Groot. Verder was er nog een 4e plaats voor Luuk Beele, Paul van Geloven, Lars van de Bruggen en Ruud Pijnenburg, Wilt u de judoka’s van Moergestel in actie zien dit kan op de Moergestelse Kampioenschappen op 17 mei in sporthal Stokeind. Op de foto staan alle judoka’s die aan dit toernooi hebben meegedaan. Judoka’s proficiat met dit mooie resultaat. Subsidiecriteria Om in behandeling genomen te worden, moet een projectaanvraag aan de volgende minima le eisen voldoen: 1. Het project moet een relatie hebben met de inwoners van de gemeente Oisterwijk. 2. Het project moet een maatschappelijk en/of sociaal-cultureel doel dienen. 3. De aanvraag mag niet hoger zijn dan 2.000 euro; het liefst minder, want dan kunnen er meerdere projecten worden ondersteund. 4. Het moet om een duidelijk afgebakende (deel)activiteit en project gaan, waarvan na afloop een afrekening kan worden overlegd. Stichting De Schuur geeft dus geen sub- PAGINA 7 ...3-2 ...0 - 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7