A. VERKOOIJEN f Loopt uw hypotheekrente binnenkort af cï Interieurverzorgsters m/v Het is tijd voor een andere bank RE/MAX KB( )-Brab;ini Oproep verkeersonderzoek Opstoet/Optocht volgens Harrieke* Moergestels Vemiel-me-nietboom krijgt navolging in Oisterwijk en Heukelom x>***kx De makelaar dicht bij huis! Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank (013) 513 2985 (b.g.g. 06-50434714) Kloosterdreef 2a, Moergestel Jos Hofkens HIG bv discussie omtrent het woord Opstoet. Moergestel Nieuws wijdde er een ingezonden stuk aan. Het klonk allemaal heel wetenschap pelijk, maar het was gewoon verzonnen wat erin stond. Een Opstoet bestaat niet; je hebt een begrafe nisstoet, de koninklijke stoet, een processie (religieuze optocht), een Gildeoptocht, een Carnavalsoptocht,enz. Het woord stoet bestaat wel; onderdeel van een stoet behoren een paar paarden te zijn (denk ook aan Stoeterij; voorloper van de manege). Opstoet TEGELZETTERSBEDRIJF Voor al uw tegelwerkzaamheden... Afdeling Moergestel Het thema van de Boomfeestdag 2009 in de gemeente Oisterwijk is ‘bijzondere bomen’. Dat komt op nog andere manie ren tot uitdrukking. Bij de verzorgings huizen Stanislaus in Moergestel wor den door de gemeente Oisterwijk twee kersenbomen geplant. Dat gebeurt onder de symbolische titel ‘verwenbomen’. Deze kersenbomen zijn van een oud ras: Early Rivers en Varikse Zwarte. Bij de keuze was het B Team betrokken. Het planten van de kersenbomen bij Stanislaus begint om 15.00 uur. Wethou der Joop van Hezik is daarbij aanwezig. De Oisterwijkse troubadours Ria en Nico Haneveld verzorgen de muzikale omlijsting. De op initiatief van de stichting Wie- KentKunst in maart 2008 geplante anti- vandalismeboom in Moergestel is inmiddels een landelijk bekend feno meen. De boom werd geplant langs de Reusel als een levende aanklacht tegen het vandalisme. In de gemeente Oister wijk wordt jaarlijks voor 100.000 euro schade aangericht door vandalen. In oktober 2008 werd de Moergestelse boom, ook wel bekend als de vemiel-me- nietboom, vernield. Daarop werden twee nieuwe bomen aangeboden, door de firma M. van den Oever uit Haaren en Clootwijck Nurseries uit Almkerk. Geachte bewoners van Moergestel, De gemeente heeft op haar website een verkeersenquête staan die vóór 17 maart moet zijn ingevuld. Wij hebben van diverse kanten verno men en ook zelf ondervonden dat het invullen daarvan bepaald geen makkie is. In overleg met en met toestemming van de gemeente hebben we een verkor te versie gemaakt voor Moergestel. De formulieren zijn te downloaden van de site van Algemeen Belang: www.Alge meen-Belang-oisterwijk.nl Dit onderzoek gaat later dienen als onderbouwing van het nieuwe verkeers- en vervoersplan, dus ook de verkeersaf- OUDER WORDEN IN EIGEN HUIS De KBO organiseert voor de senioren een the mamiddag op donderdag 19 maart om 14.00 uur in Den Boogaard. Deze voorlichtingsbijeenkomst wordt verzorgd door Thebe. Met als doel informatie te verstrek ken die er toe bijdraagt dat ouderen zo lang mogelijk veilig, gezond en zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. -Aan de hand van een beeld presentatie brengt BINGO IN DE REUSELHOF Op 18 maart is het om 19.30 uur weer de gebruikelijke mooie bingo de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Omdat Moergestel al een anti-vanda- lismeboom heeft, werd in samenspraak met de gemeente besloten de twee bo men te planten in Oisterwijk en Heuke- lom. Net als in Moergestel wordt in Oisterwijk een treurwilg (salix sepulc- ralis ’Tristis’) geplant. Ook voor Heuke- lom was een treurwilg aangeboden. De plek die men daar voor ogen had, leent zich niet goed voor deze soort. Daarom is in overleg met de gemeente gekozen voor een fladderiep (ulmur laevis). Dit is een zeer karakteristiek boom. Bij de anti-vandalismebomen worden later bordjes geplaatst met informatie over het hoe en waarom. Een dergelijk informatiebord ligt ook bij de Moerges telse anti-vandalismeboom. Alle betrok ken partijen samen organiseren volgend jaar een wandel- en fietsroute langs alle bijzondere bomen in de gemeente Ois terwijk. In de Moergestelse situatie kan daarbij als voorbeeld worden gedacht aan de eik nabij de Pierenberg. In deze eik is een kruis gekerfd ter herinnering aan een vermoord meisje. Voor het ini tiatief van de wandel- en fietsroute is gekozen om een jaar na datum nog eens stil te staan bij het belang van bomen en de interessante verhalen die zij te ver tellen hebben. zij een woning in beeld en geven informatie over aanpassingsmogelijkheden en tips, om zonder al te hoge kosten meer veiligheid in huis te creëren. -Personenalarmering en profesionele alarmop volging komt aan de orde. -U krijgt uitgebreide informatie over de ver schillende soorten zorg en hulpverlening die Thebe U kan bieden Deze voorlichtingsmiddag is gratis. is een contaminatie van de woorden Optocht en stoet; maar het is geen Nederlands woord (en ook geen dialect, al denken die Kruikenzeikers dat wel). Het woord Opstoet werd rond 1970 in Tilburg 1J T* «TX TX- nogal wat Kruiken (wonend of geboren) in de Hofhouding. Die lazen dat woord in de krant en sluisden het rond 1975 stilletjes ons Piere- waaiersrijk in. De voorzitter van de Optocht commissie woonde toevallig ook in Tilburg en drukte het woord Opstoet erdoor. En nu zitten we met dat afschuwelijke woord te kijken. Ik zou zeggen, stuur het gauw terug naar het groot ste dorp van het land en maak er volgend jaar weer een mooie (Camavals)optocht van in ons eigen Pierewaaiersrijk. PS. In Overijssel is een stoete trouwens een boterham. Harrieke (zie Pierewaaiersblaoike) De Carnaval is al weer even voorbij, Halfvasten zit er al weer aan te komen, gelanceerd. Bij De Pierewaaiers, zaten toen Toch wil ik nog graag even ingaan op de handeling bij U in de buurt. Bent U van mening dat in uw omge ving ook verkeersonveilige stituaties zijn print dan enkele exemplaren uit en bied die in uw omgeving aan. Als servi ce van Algemeen Belang is er een inle- veradres bij: Rootven 65. Lever de for mulieren vóór 17 maart bij dat adres in. De beknopte enquête beperkt zich tot uw directe woonomgeving, het centrum en enkele algemene vragen. Vul ze in, het kan heel belangrijk zijn. Zijn er nog vragen of opmerkingen laat die dan snel weten. Ruud van de Ven, Rootven 65, Moerges tel; rcmvdven@hetnet.nl Bij Stanislaus worden twee kersenbomen geplant Op de Boomfeestdag op woensdag 18 maart worden in Oisterwijk en Heukelom Vemiel-me-nietbomen geplant. Het Moergestels initiatief van de anti-vanda lismeboom krijgt hiermee navolging in de twee andere kernen van de gemeen te Oisterwijk. In Oisterwijk komt de boom te staan op een heel mooi plekje langs de Voorste Stroom ter hoogte van de brug aan de Balbian Versterlaan. In Heu kelom krijgt de boom een plek in een struweel aan de weg Hoog Heukelom. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 2009 Ook voor verbouw- of verhuisplannen kunt u gewoon bij ons terecht. www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Voor een klant van ons in Moergestel zijn wij op zoek naar gemotiveerde: 1 X Sluit in de periode van 16 maart tot en met 15 mei een hypotheek af en betaal geen makelaars- en notariskosten! Juist in deze moeilijke financiële periode is de Rabobank als Triple A-bank een betrouwbare en solide bank die er voor u is en waar u op kunt vertrouwen. Werkzaamheden - Uitvoeren van schoonmaakwerkzaamheden. Spreekt deze functie u aan dan kunt u uw sollicitatiebrief cv richten aan Jos Hofkens HIG bv, Koopvaardijweg 1, 4906 CV Oosterhout t.a.v. afdeling PZ of per e-mail aan pz<a)joshofkens.nl. Mocht u vragen hebben over deze functie dan kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw M. Govaerts van Jos Hofkens HIG bv, tel: 0162-459440. KRACHT SCHOON. Wij bieden Een afwisselende en uitdagende functie bij een gezonde, professionele organisatie waarbij ruimte bestaat voor eigen initiatief en persoonlijke ontwikkeling. Functie-eisen - Liefst ervaring met schoonmaakwerkzaamheden - Klantgerichte instelling - De werkdagen zijn van maandag t/m vrijdag van 16:30 uur tot 19:30 uur. makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Belangenorganisatie voor senioren Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 5