s Zorgcentrum De Reuselhof biedt vrijwilligers een aantrekkelijke vrijetijdsbesteding Welke bouwprojecten halen nog de pilot? dbclitLiJ Expositie KiKu (KinderKunst) Bedankt!!! nd el 14 Maart mottoverkiezing 2010 Komt dat zien, komt dat zien, onze tien... SPO wil bestuur uitbreiden voor GUO-concertserie in Moergestel leze iensioen- ganger wordt 65 jaar... Sarah proficiat Parade, Maud Smits, Rick Smits, Emma nBOOGAARD r Wim en Jo Jansen Heb je regelmatig een paar uurtjes vrije tijd en ga je graag met oudere mensen om, dan heeft Zorgcentrum De Reuselhof nog steeds hele leuke vrijwilligersbanen! Daarnaast zijn er werken te zien die ze gemaakt hebben tijdens onze workshops waar ze zich Vrijwilliger je bent onbetaalbaar belangrijk! In Zorgcentrum de Reuselhof wonen 50 men sen. Bovendien zijn er op het terrein 32 aanleun woningen. Een deel van de mensen uit de aan leunwoningen maakt gebruik van de diensten van De Reuselhof en sluit aan bij activiteiten. Om deze mensen de meest noodzakelijke zorg en begeleiding te bieden, is een grote groep met vaste medewerkers actief. Maar voor een echt aangenaam leven en wonen, kan het Zorgcentrum absoluut niet zonder vrijwilligers! De Reuselhof heeft gelukkig een groep trouwe, toegewijde vrijwilligers. Gelukkig maar, want in een tijd van bezuini gen in de zorg, worden vrijwilligers steeds belangrijker. Graag willen wij ons vrijwilligersbestand ver der uitbreiden. Ér is altijd wat te doen voor een vrijwilliger. Het zou fijn zijn als we enkele vrij willigers zouden kunnen vinden die het leuk vinden om de helpende hand te bieden bij diverse activiteiten en gelegenheden. Onze vrij willigers komen ons zoal helpen bij: •Diverse middagactiviteiten, zoals spelletjes, handvaardigheid, versiering maken voor kerst mis, pasen etc., optredens van koren en muziek- Nog te zien t/m 15 maart: U bent van harte welkom op zaterdag 14 maart van 13.00-17.00 uur en op zondag 15 maart van 11.00-17.00 uur. Een expositie die u zeker niet mag missen, dus kom een kijkje nemen in gale rie “De Verdieping”. KiKu Moergestel is een stichting en heeft als doel kinderen te stimuleren in hun creativiteit. Kortom de jeugd leren omgaan met allerlei materialen waarbij de eigen creativiteit voor op staat. Dit wil de stichting verwezenlijken door het jaarlijks houden van een expositie waar de eigen creaties tentoon gesteld worden. Na een zeer geslaagd Carnaval 2009 is het weer tijd om het nieuwe motto voor het seizoen 2010 te kiezen. Dat zal dit jaar in Café ’t Centrum zijn op zaterdag 14 maart vanaf20.30 uur. Uw motto of motto’s kunt u inleveren bij Café ’t Centrum, die avond tot 22.00 uur of bij Leo Biesheuvel, De Looijakker 38 tot 18.00 uur. De bekendmaking van het nieuwe motto zal rond de klok van 23.11 uur zijn. U kunt de motto’s mailen naar leobiesheuvel@hotmail. com. Let wel op: dit kan maar tot zaterdag 14 maart 18.00 uur. Laten we er met z’n allen weer een gezellige avond van maken. Tot 14 maart! pen tijdens vakanties van andere vrijwilli gers, of te helpen bij projecten. Als je open bent, vriendelijk en respect voor mensen hebt, dan moet je zeker reageren! Voor je bij ons aan de slag gaat, wordt er zorgvuldig naar je wensen gekeken. Daarna ontvang je een overeenkomst, een passende begeleiding en ben je automatisch lid van de personeelsvereni ging. Maar wat het voor jou als vrijwilliger echt opbrengt is: een goed gevoel, blije gezichten en dankbaarheid van onze cliënten. Heb je serieuze belangstelling of wil je meer weten over vrijwilligerswerk bij Zorgcentrum De Reuselhof: bel dan met onze activiteiten begeleider Ineke Cloosterman of met de team manager: Corine Huybregts op het nummer 513 9700. Je kunt natuurlijk ook mailen naar Reuselhof @thebe.nl Ti*ai a.s. Zaterdag 14 maart presenteren wij van de gezinsviering het 3de hongerdoek in de kerk tij dens de gezinsviering. Het hongerdoek hebben wij zelf gemaakt! En je raadt het alhet gaat over de tien geboden. Deze hebben wij zo gemaakt dat jullie mee kunnen helpen om de tien geboden op het hongerdoek te bevestigen. We geven dan ook uitleg over de 10 geboden, zodat jullie ze beter begrijpen. De St. Janszangertjes zijn ook weer van de partij. Wij hebben ons best gedaan om er een goede gezins viering van de maken, dus je bent van harte uit genodigd om op zaterdag 14 maart om 19:00 uur in de kerk samen met ons de 3de zondag in te veertigdagentijd te vieren. Tot dan! Anne-Katrien, Monique, Irene, Madeleine, Sigrid, Theo en Judith opzet. De gevolgen van de recessie, die leidt tot vertraging van verkoop van huurwoningen, maken de problemen nog groter. Er moet dus een tandje bovenop om deze kansrijke projec ten eind mei de eindstreep te laten halen. Het groepen, quizmiddagen enz. Ondersteuning van de verzorging en activi teitenbegeleiding in de huiskamer war demen terende ouderen verblijven Hulp en begeleiding bij het eetpunt Geza menlijk eten Hier komen mensen uit het verzorgingshuis (die daar voor kiezen) en een aantal mensen uit de aanleunwoningen tussen de middag gezamenlijk de warme maaltijd gebruiken op drie dagen in de week. •Individuele activiteiten met bewoners, dat kan zijn samen een boodschap doen, een wan- deling of bewoners begeleiden naar een activi teit. Gastvrouw/heer in de recreatiezaal. Bewoners drinken hier iedere ochtend en middag kof- fie/thee. •Rondbrengen van warme maaltijden naar mensen in de aanleunwoningen. Vervoer van cliënten voor een uitstapje e.d.met een busje: we zoeken daar een chauffeur voor die af en toe wil rijden. Wil je eerst kijken of vrijwilligerswerk je bevalt, dan kun je je ook eerst aanmelden als invalhulp. Dit kan door bijvoorbeeld te hel- CDA vraagt daarom een nog actievere rol van j de gemeente. Niet alleen moet de samenwerking met Stromenland hersteld of verbeterd worden, maar de gemeente Oisterwijk moet ooft actief gaan zoeken naar andere partners, om vaart in de lokale economie te houden. Daarmee slui ten we aan bij nationale en Europese acties. De provincie Noord-Brabant heeft daarbij al een initiatief genomen, dat een handje helpen kan. Voor de komende jaren is 400 mln Euro beschik baar om de gevolgen van de recessie te verlich ten in onze provincie (dat zou 4 mln voor Oisterwijk en Moergestel samen zijn, bij even redige verdeling). In het pakket van de provin cie zitten naast woningbouw, ook kansen voor energie besparing (van belang voor Jongge- bouwd in Pannenschuur), intensivering van herstructurering bedrijventerreinen (Kerkho ven?) en extra middelen voor restauratie (bv. voor KVL-gebouwen?). Het CDA heeft daar om vrijdag 6 maart in de provinciale commis- sie vergadering aangedrongen op duidelijkheid hierover. Komen genoemde projecten in aan merking voor provinciale ondersteuning en wanneer? Na komende zomer verhuizen de GUO-concerten van ’t Boerderijtje in Haaren naar Den Boogaard in Moer gestel. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk laat zich besturen door Stichting Podiumkunsten Oisterwijk (SPO). Alle bestuursleden wonen in Moergestel of komen er oorspronke lijk vandaan. Voorzitter Jos Creusen organiseert sinds 1978 concerten, eerst in Moergestel, later in Tilburg, Oisterwijk en Haaren. Secretaris Trees Ver hoeven is al vele jaren actief in Moergestels verenigingsleven. Penningmeester Marja de Kroon was voorheen bestuurslid bij Moergestels jongerencentrum Vision. De GUO-concerten draaien tevens dankzij inzet van een vaste kern Moergestelse vrijwilligers. SPO wil haar bestuur aanvullen met twee nieuwe leden. Hoewel de O in SPO en GUO j anders doet vermoeden, wil ze in haar org: Ook dit jaar is er weer een expositie van kunstwerken, gemaakt door de Moergestelse verstevigen. Daarom geeft het bestuur voor° jeugd. Er zijn 18 deelnemers in de leeftijd van 4 tot 14 jaar die hun kunstzinnige keur en voorrang aan Moergestelse leden, creaties tentoon zullen stellen. Zij laten u versteld staan van hun kleurrijke objec- Het Guo.concert in Den Boogaard is dit ten, zoals schilderijen, keramiek, beelden, mozaïek, glas in lood etc. najaar op 3 oktober. Terwijl GUO mid den in haar voorbereidingen zit voor concert serie 09/10 in Den Boogaard, staan er voor het - - lopende seizoen 08/09 nog twee GUO-concer- kunnen ontplooien in het leren omgaan met Boerderijtje fand Dat zijn 29 materialen en technieken. maart het fadokw" et Quatro Ventos rond de De 18 deelnemers zijn: Stan Adams, Wouter Portugese zanger Emanuel Pessana en op 26 Adams, Nienke van Dal, Claudia van Esch, I april een internationaal keltisch kwartet rond Josien Mulders, Marloes Mulders, Manon de Ierse trekzakvirtuoos David Munnelly. Paradé, Maud Smits Rick Smits, Emma Q de website staat uitgebrei- Roozen, Janneke van de VenEvy Verbakel, d over GU0 en SPO. Moergestelnaren met Joyce Verbakel, Indy van de Wouw Cas van in een bestuursftlnctig kunnen mail. de Wouw, Pleun van de Wouw, Jort van de en naar groetenultolsterwijk@home.nl of bel- Wouw en Elke Wolfs. kn naar*e GUO.foon; 521 ’0175 Belangstellen- j den ontvangen een uitnodiging voor een oriën- terend gesprek. Op basis van dit gesprek beslis sen beide partijen of ze met elkaar in zee gaan. Dat is de belangrijkste vraag die momenteel speelt. Eind mei loopt de Oisterwijkse pilot ‘bouwen binnen strakke contouren af’. Hoe het dan verder gaat, moet weer met de provin cie besproken worden. Diverse projecten drei gen buiten de boot te vallen. Dat is buitenge woon jammer. Oisterwijk heeft als één van de zes pilotgemeenten in Brabant veel lof gekre gen van de provincie, met een voortvarende aanpak. Het CDA Oisterwijk dringt er daarom bij de Gemeente op aan, om vooral de projec ten van Jonggebouwd (Oisterwijk, Pannen schuur) en STEM (Moergestel, Molenveldje), beide bedoeld voor jongeren, SVO senioren) en de Catharienenberg in ieder geval veilig te stellen. Maar ook de bouwplannen voor het Centrum van Moergestel (Avang terrein) en de verplaatsing van Taxi Jansen (Tilburgseweg) dienen nog voor eind mei uit het vuur gesleept te worden. De woningbouwvereniging Stromenland is partner van de gemeente bij veel projecten, zoals bij de Catharienenberg en bij ‘Brede scho len’ in de Bunders en de Waterhoef, met groot maatschappelijk belang. Door vertraging van procedures, het veranderen van plannen en de onderlinge verbondenheid van met name de schoolplannen (gaat bij het ene iets mis, dan geeft dat ook vertraging bij het volgende) heeft Stromenland al problemen met de huidige Liefs, Ronilety PAGINA 3 Speciaal bedanken we 'De Alpenjagers' die ons feest muzikaal opluisterden. We hebben een onvergetelijke avond gehad en we hebben er heel erg van genoten. Dank-je-wel! Drumix! Muziek Donderdag 12 maart Aanvang: 20.30 uur Prijs: 17.50 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Ernst van der Pasch Cabaret Vrijdag 13 maart Aanvang: 20.30 uur Prijs: 16.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Op Sterk Water Cabaret Zaterdag 14 maart Aanvang: 20.30 uur Prijs: 16.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Vocal Group Just Us Muziek Zondag 22 maart Aanvang: 11.00 uur Prijs: 10.00 Locatie: Den Boogaard Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B Den Boogaard Graag willen wij, ook namens onze kinderen, iedereen bedanken voor hun bijdrage aan ons 40-jarig huwelijksfeest afgelopen zaterdag. SUDDEN IMPACT Muziek Zaterdag 21 maart Aanvang: 20.30 uur Prijs: 12.50 Locatie: Den Boogaard Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... ja- nisatie haar lokale thuisbasis en uitstraling Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling en in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013 - 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com cultuurcentrum^ MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 2009 1l_t1_ xt2-12-12—

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3