Publiek genoot van prachtige optocht AUTOSCHADE? VAN ALPHEN Draaiboom]) je maakt zich op voor 125-jarig bestaan! O™EEW4ELÊRS Gezocht: nieuwe leden voor volleybalclub ’Opstoet’ g... 4 7 De uitslagen van de Carnavalsoptocht 2009 zijn als volgt: Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 25 FEBRUARI 2009 - 33e JAARGANG - Nr. 1509 TZT won de eerste prijs bij de wagens. aste groep volleyballers die in een gemengd Huidverzorgingsinstituut TZT: winnaar wagens; Afrit 9 winnaar bij loopgroepen Voor alle drukwerk: van geboortekaartje Q tot boek... Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Wat zag het er somber uit in het begin van de week. Regen, sneeuw en wind kracht 6 zouden de deelnemers aan de Moergestelse carnavalsoptocht te trotse ren krijgen. Hoe zeer viel het uiteindelijk allemaal nog mee... en... wat hebben we genoten van al die creativiteit die de Moergestelnaar steeds maar weer aan de dag weet te leggen. De deelnemers hebben er een prachtig schouwspel van gemaakt. De onherkenbare oude vaatwasser is er dan ook waarnaar gegist wordt: wie schuilt er achter dat masker. Bij de prijsuitreiking werd ook deze eerste prijs winnaar bekend: Mieke Habraken! Grote klasse door eenvoud! GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! FOCWA www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Ook dit jaar dus weer een groot compliment ideeën insturen... de Hollandse Avond met optredens van een keur van Nederlandse artiesten. Houd dus de publicaties de komende maan den in de gaten, maar reserveer alvast in uw agenda of op de kalender: vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 mei: 125 jaar Partyboerderij ’t Draaiboompje. Categorie A - Wagens: 1. Wij steken d’n draak mee carnaval - TZT; 2. Het gemeen tehuis van Oisterwijk - BBC; Een roze raad, zoo dè ok kunnen? - Buurt-vereni- ging De Vurhaai. Categorie BI - Kleine loopgroepen (3 t/m 10 personen): 1Meej carnaval ons bumke runnen - Ad, Jos, Mare; 2. De omgekeerde wereld - De Hoefnagelt jes; 3. Wisseling van de wacht - De Wipawi’s. Categorie B2 - Grote loopgroepen (meer dan 10 personen): 1. As ze met starterswo- ningen gaan speule, gaon ze men t durp dur zeule - Afrit 9; 2. Mee ons komt de meule wel uit de verf - Buurtvereniging ‘t Rootven; 3. Zoo zot kan’t ok: Sinterklaasintocht 2009 - De Raad. Categorie C - Individuen (1 of 2 personen) 1Te koop: Oude vaatwasser - Mieke Habra ken; 2. Fietskar met blikvanger en de molen - Cor van Dijk; 3. Mobiele Chinees - Suzan ne Petra. Kinderoptocht KI - Groepen (meer dan 2 personen): 1. Kinderburgemeester in Moergestel - Joep, Roel, Luuk, Bart; 2. St Jansplein: Meej deze zoo zot ok kunnen - Brouwer jr jr; 3. Kredietcrisis! Wij trekken ons er wel doorheen - De Heidevlegels Kinderoptocht K2 - Individuen (1 of 2 personen): 1. Zoo zot ok kunnen: Marijn als ober - Marijn van Esch; 2. Ons spekta kel - Meeke Keno; 3. Koninklijke koets de Brekeltjes - Anouk Rick. Prinsenwagens: 1. Dorstvlegels; 2. Piere waaiers; 3. Durdraaiers. gelegenheid voor de deelnemers om er creatief mee om te gaan. En wat dat motto betreft: iedere deelnemer kijkt al weer reikhalzend uit naar wat dat in het nieuwe carnavalsjaar gaat worden. Zaterdag 14 maart wordt dat nieuwe motto gekozen in Café ’t Centrum. U kunt nog Op 8, 9 en 10 mei Vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 mei gaat Partyboerderij ’t Draaiboompje haar 125-jarig bestaan vieren. Een speciale commissie is druk bezig met het organise ren van ’n aantal evenementen die zich dat weekend afspelen. Zowel ouderen als jongeren komen daarbij aan hun trekken... Vrijdag 8 mei bijvoorbeeld is er een Senioren middag. Die middag wordt gevuld met muziek van toen en ook ’n tweetal sauwelaars zal hun opwachting maken, ’s Avonds is de officiële receptie, gevolgd door een feestavond die o.a. gevuld wordt met de toppers van 25 jaar Arties tengala. Zaterdagmiddag is er de kindermiddag met de Nickelodeon Supertruck en ’s avonds is er een feestavond speciaal voor de jeugd vanaf 16 jaar. Kaartjes daarvoor komen in de voorverkoop. Zondag 10 mei wordt betiteld als ’Familiedag’. Om 13.00 uur beginnen de Moergestel Games met o.a. Qaudrace en levend tafelvoetbal. Inschrijven voor teams is mogelijk bij ’t Draai boompje. Aan het eind van de middag begint Volleybalvereniging V.C. Blok is dringend op zoek naar sportievelingen die ons clubke wil len komen versterken. Wij zijn een enthousi aste groep volleyballers die in een gemengd team elke dinsdagavond van 21.00 tot 22.30 uur I in Sporthal Stokeind een lekker potje recrea- I tief volleyballen. Heb jij interesse, en ben je tus sen de 25 en 60 jaar oud, neem dan contact op met Marij Schoenmakers (telefoonnummer 513 2028) of kom gezellig een keer een kijkje nemen. Vergeet je sportkleding niet, dan kun je direct een partijtje meespelen. Ij We hebben er al eens meer ’n enkel woord je aangewijd: waar komt in Moergestel het woord ’opstoet’ vandaan. We hebben het aan diverse inwoners gevraagd, doch die konden er geen antwoord op geven. Het woord ’opstoet’ als zondanig kent de Moergestelnaar immers niet. In ons dorp wordt nog altijd gesproken van ’optocht’. Ten einde raad (nou ja, we wilden het tóch graag weten) toch maar eens om uitleg gevraagd bij de PR-commissie van ’De Pierewaaiers’. Wij kregen op de door ons gestelde vraag waaróm het woord ’opstoet’ het volgende antwoord: ’Het woord opstoet is gebaseerd op de campagne van het SMC, deze naam staat symbool voor de samenwerking tussen de drie Moergestelse carnavalsverenigingen. De pay-off: Ok gij hurt in d'n opstoet! is het thema waarin we de Moergestelse carnavalsop tocht promoten. De geschiedenis achter het woord ’Opstoet’ is vrij eenvoudig, het klinkt camava- lesker dan het woord optocht. Dit bevordert de connotatie (gevoelswaarde) en de saliantie (opmerkzaamheid) van het woord. Een hele mond vol dus... Het grappige is dat het bestaan de woord iedereen begrijpt als optocht. En dat is nu juist de bedoeling, als er over gepraat wordt, genereren we gratis PR. Voor wie het tot nog toe dus een vraag was, is het nu inmiddels 'n antwoord... aan alle deelnemers. Het was weer kleurrij k en origineel. De afwerking wordt elk jaar weer ver rassend beter en ook het geluidsniveau is de laatste jaren gelukkig tot een aanvaardbaar maximum teruggebracht. Tel dat allemaal bij elkaar dan is er één grote winnaar: het talrijk opgekomen publiek dat het spektakel van de optocht niet wil missen. Het motto ’Zoo zót ók kunnen’ gaf dan ook alle Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i H jg ^-*"4 A I me EUROGARANTBEORUF esfe AUTO SC HA DES Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER i iuiuvuituiyiilyoniouiuui Aphrodite r s -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1