IVN-groencursus Even kennismaken... Vrijwilligers gevraagd, doe je mee? VestiA Contour 'Brief van Theo iJiama, Cochabamba, 9 februari 2009 Op 26 maart (Het Streekhuis). Wat kan Contour - Informele Zorg voor u betekenen? Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de IVN-Groencursus die op 4 maart van start gaat. Deze basiscursus-natuur bestaat uit 8 lesavonden en 10 excur- omliggende natuurgebieden is een pré. Natuurlijk is er volop ruimte voor eigen initiatieven, mogelijkheid voor opleidingen en voldoende begeleiding. Graag reageren voor 2 maart 2009. Wil je meer informatie over het vrij willigerswerk bij Natuurmonumenten kijk dan eens op onze website www.Natuurmonumenten.nl/ vrijwilligers sies. Meer informatie kunt u vinden op www.ivnoisterwijk.nl U kunt ook bellen of mailen naar 0411-601414 rupe@hetnet.nl Theo Raaij makers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia Contour - Informele Zorg biedt gratis hulp aan huis aan mensen die een extra steun tje in de rug goed kunnen gebruiken. Bijvoorbeeld mensen die chronisch ziek of gehandicapt zijn, mensen met dementie of de ‘vaste verzorgers’, vaak een fami lielid, die even op adem willen komen. U kunt hierbij denken aan oppas, gezel schap, er-op-uit gaan, rolstoel wandelen, boodschappen doen of een luisterend oor bieden. De vrijwilliger kan ook voor één of meerdere etmalen de zorg van u overnemen, zodat u als mantelzorger even kunt bijtanken. Mensen (en hun man telzorgen) die ervoor kiezen om de laatste fase van hun leven thuis door te bren gen, kunnen ook hulp krijgen van speciaal geselecteerde en geschoolde vrijwil ligers. Dus, hebt u hulp of ondersteuning nodig? Bel Contour - Informele Zorg. Wij helpen u graag! Handen, ogen en oren kunnen zich melden bij Contour - Informele Zorg. We hebben u veel te Daarnaast kunt u altijd terugvallen op de bege leiding van de beroepskrachten van Contour- Informele Zorg. Kortom, u staat er niet alleen voor! Meer weten? Wilt u meer informatie? Of wilt u zich aanmelden als vrijwilliger? Of kunt u een steuntje in de rug gebruiken? Neemt u dan contact op met Contour - In formele Zorg en vraag naar José Couwenberg, telefoon 013 - 543 45 72. U kunt ook e-mailen (info@contourtilburg.nl) of alvast een kijkje nemen op onze she (www.contourtilburg.nl). Natuurmonumenten brengt mensen en natuur dicht bij elkaar. Dankzij het werk van onze vrijwilligers wordt de natuur nog beter beschermd. Werk samen met ons aan een mooie natuur en word vrijwilliger! In en rondom het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten zijn momenteel 42 vrijwilligers actief. We zijn lekker gesetteld in ons nieuwe gebouw, het team is op volle sterk te, de materialen zijn weer aanwezig. Nu gaan we er nog met zijn allen een bruisend bezoekerscentrum van maken en daar hebben we jouw enthousiaste hulp bij nodig. Of neem contact op met Karin de Jong, medewerker communicatie, e-mail k.dejong@natuurmonumenten.nl. Adres: Van Tienhovenlaan 5,5062SK Oisterwijk. Voor telefonische inlich tingen kunt u bellen naar Bezoekers centrum Oisterwijk 523 1800. Beste DriekoningenzangersZ-zangeressen, beste mensen van de M.O.V.-groep, beste vrijwilli- gers/-sters, beste mensen van Moergestel, Een beetje laat, maar ik wil jullie allen toch nog heel erg van harte bedanken voor de actie die jullie hebben gevoerd voor onze kinderen en jongeren hier! We zijn daar enorm blij mee, en we kunnen er weer veel mensen rn.ee helpen. Ik begrijp dat jullie door de kou zijn gegaan, dat het slecht weer was, maar ondanks dat is het een hele mooie opbrengst geworden. Heel veel dank aan iedereen en ook proficiat aan Isa, Gon, Yanoe, Kim, Vera, Loes, Niek, Teun, Imke, Janneke, Lars en Luca, die de prijzen hebben gewonnen (ik hoop dat ik niemand ben verge ten.De tekst van de liedjes is onderweg naar mij en ik begrijp dat er ook nog foto’s komen, dus dan weet ik wie jullie allemaal zijn. Dank aan iedereen die gezongen heeft, aan de men sen van de MOV die het hebben georganiseerd, aan de vrijwilligers en vrijwilligsters, aan de mensen van de Reuselhof en de mensen die hun Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg - T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl Natuur beschermen op een manier die bij je past. Je kan op verschillen de manieren meewerken om de natuur te beschermen. We hebben momenteel vacatures voor het begeleiden van onze kinderactiviteiten en het geven van excursies aan volwassenen. Je vertelt over de natuur en over het werk van Natuurmonumenten tijdens de bege leiding van deze groepen. Ook is het mogelijk om in het weekend mee te werken aan de balie van het bezoe kerscentrum in Oisterwijk of in het natuurgebied de Oisterwijkse bossen en vennen. We zoeken nog vrijwilli gers die informatie willen geven over het gebied, dus een goede communi catieve vaardigheid is wel gewenst. Enige kennis van de natuur en van de In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Ook u kunt aan de slag als vrijwilliger! Iedereen met een groot hart en een positieve instelling kan bij de Informele Zorg van Contour aan de slag als vrijwilliger. Je kunt al iets voor een ander betekenen wanneer je je voor een paar keer per jaar of voor een tijdelij ke periode kunt inzetten. Vrijwilligerswerk kun je ook samen met je partner of je vrien den doen. Steeds vaker zie je dat collega’s, gezinnen en complete sportteams gezamenlijk de handen uit de mouwen steken. En wat al die vrijwilligers gemeen hebben, is dat zij hun hart aan de samenleving geven. U toch ook? Hier komen we al in de buurt van Carnaval; daar natuurlijk ook, maar hier zijn de mensen het al aan het vieren; met carnaval wordt hier ieder een nat gegooid met ballonnen vol met water en ook emmers en pannen en alles wat ze maar kunnen vinden om elkaar nat te gooien; het zal zo’n beetje betekenen het schoon wassen, en het is al weken aan de gang en zal nog lang door gaan; het is leuk meestal, maar tegenwoordig gooien ze ook met ballonnen vol met verf of ijs en dat is minder leuk en soms echt gevaarlijk. We zijn net een week geleden begonnen met het nieuwe schooljaar; dat begint hier in februari en loop dan door tot november/december; daar na hebben ze hier de zomervakantie, precies de omgekeerde wereld dus; we hebben ook win- tervakantie in juni/juli.Onze school zit weer vol met kinderen van alle kanten, maar wel allemaal kinderen die anders geen kans zouden krijgen om naar school te gaan. En het blijft voor mij/ons heel erg belangrijk dat iedereen naar school kan gaan en later ook verder kan stude ren; onderwijs en gezondheidszorg zijn twee zaken die voor alle mensen belangrijk zijn, en dan zeker voor onze kinderen en jongeren die anders helemaal geen kans zouden krijgen. Beste allemaal, nogmaals heel veel dank aan iedereen voor de actie die jullie hebben gevoerd! Bij de volgende grote actie, de Toermee, hoop ik in Nederland te zijn en velen van jullie weer te zien! Met veel groeten en de allerbeste wen sen en tot een volgende keer! bieden. Er is voof elk wat wils! Natuurlijk bent u verzekerd tijdens het doen van vrijwilligers werk en ontvangt u een onkostenvergoeding. U volgt een cursus om vaardigheden van het vrijwilligerswerk ‘eigen te maken1. hulp volwassenen kinderen met beperking of hun a s Vrijwilligers (namiddag) is de ba- f-WArkV siscursus voor nieu- we vrijwilligers ge- hart nodig! pland in Hilvarenbeek Wilt u deelnemen aan de basiscursus van Contour, Vrij willige Thuishulp? Dat is nog mogelijk. Op 17 maart in de namiddag vindt deze cursus voor nieuwe vrijwilligers plaats te Oisterwijk aan het Kerkplein 28. Bel voor meer infor matie of aanmelding naar Contour en vraag naar José Couwenberg, tele foon 013—543 45 72. U kunt ook alvast een kijkje nemen op onze website. bijdrage hebben gegeven in de kerk! Ik hoop ook hier niemand te vergeten, en daarom zeg ik maar: dank aan iedereen!! PAGINA 9 SCHOUWEN HAARDEN KAC H ELS vuur... gepresenteerd in zijn mooiste vorm 1 houtkachels sleerhaarden hanghaarden designhaarden electrlsche haarden opengasvuren bio-ethanol accessoires I voor »rijuiiHgerswer» *n ifljormtle «om MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 Kapitein Nemostraat 113 Tilburg 013 - 5433965 info@vestiakachels.nl www.vestiakachels.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 9