n Geef een kip adoptieouders cadeau! V I a Een kijkje in de keuken van de politie L' V r 4 k Carnavalternatieve Celtic Night met Norland Wind bij GUO in Boerderijtje Inleveren kopij ’Moergestel- Nieuws’ i.v.m. Camaval I, I A J LAi I ,J3 www.adopteereenkip.nl Een bezoekje aan het cellencomplex maakt deel uit van de rondleiding bij de politie, (foto poli tie Midden en West Brabant, Bart van Hattem). BIOLOGICA MEER INFORMATIE Kijk op de website van de Politie Midden en West Brabant: www.politiemwb.nl. Klik op het menu 'Mijn Politie' en dan ziet u in de linker balk een link naar Rondleidingen. Op de site treft u veel achtergrondinformatie over de poli tie aan. ouder zijn. Wij geven alleen rondleidingen aan groepen bestaande uit 5-12 personen. Het is uit stekend geschikt als uitje voor een bedrijf of met een vriendenclub. Uiteraard behoudt de poli tie het recht om gegevens van bezoekers na te trekken. Dit vanwege veiligheid. AANMELDEN Wanneer u geïnteresseerd bent in onze rond leidingen, kunt u zich aanmelden door een email te sturen naar rondleidingen@mw-bra- bant.politie.nl of telefonisch via 0900 - 8844. Vermeld duidelijk uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer en voor welke data u belangstelling heeft. Vooraf vindt een telefonisch intakegesprek plaats. Uw rondleiding is defini tief ingepland, nadat u van ons een bevesti ging ontvangt. Kijkt u graag politieseries op tv? Altijd al een cel aan de binnenkant willen zien? Benieuwd hoe het er aan toegaat bij de politie? Of heeft u juist een scherp oordeel over blauw op straat? Kom dan kijken hoe het werkt bij de politie Midden en West Brabant en meld u aan voor een rondleiding. Een kijkje in het cellencomplex. Alleen groepen Er zijn op voorhand enkele zaken waarmee u rekening kunt houden: de rondleidingen wor den alleen op donderdag gegeven en alleen op afspraak. Alle deelnemers moeten 17 jaar of I.v.m. Carnaval zijn de sluitingstijden voor het instu ren van kopij aangepast. Voor de krant die volgende week verschijnt (As-woensdag) dienen de ’normale’ teksten ingeleverd te zijn a.s. vrijdag 20 februari om 12.00 uur. Advertenties moeten vrijdag avond om 18.00 uur binnen zijn (evt. later uitdrukkelijk in overleg: 06 518 355 07). Gewone redactionele teksten die later worden aangeleverd dan vrijdag 12.00 uur worden auto matisch doorgeschoven naar ’n week later en zullen dus niet kunnen verschijnen in de krant van 25 februari. Normaal gesproken zit u niet te springen om met de politie in aanraking te komen. Aan de andere kant bent u misschien wel geïnteresseerd in de politie. Dat kunnen wij ons best voorstel len, want we zijn een van de meest dynamische en tot verbeelding sprekende organisaties. Immers, 24 uur per dag zijn we bezig om de vei ligheid van burgers te vergroten. Dit doen we op veel verschillende manieren. Bijvoorbeeld door met zwaailicht en sirene vluchtende cri minelen te achtervolgen. Maar meestal op een minder opvallende manier. Door uw woning inbraak te onderzoeken of een fietser aan te spreken die 's avonds zonder licht rijdt. RONDLEIDING Over al onze activiteiten kunnen we uren ver tellen... en dat doen we nu ook: tijdens rond leidingen waar u zich voor kunt inschrijven. U ziet dan met eigen ogen bijvoorbeeld hoe een 112-melding wordt verwerkt of waar opgepak te verdachten na hun arrest worden opgesloten. U wordt rondgeleid door (oud) politiemedewer kers die deskundig informatie geven bij alles wat u ziet. En onze rondleiders geven antwoord op uw*vragen. De politie Midden en West Brabant geeft, ook in de vakantieperioden, rondleidingen: Locatie: Regiobureau aan de Ringbaan West 232. Tijdstip: elke donderdag van 10.30-13:00 uur. Inhoud rondleiding: Algemene informatie over de politie. Een kijkje in de Gemeenschappelijke Meld kamer, waar o.a.de 112-meldingen binnenko men. Film over de Unit Forensisch Technisch Onderzoek. Loefke en in Clannad door wereldzangeres Moya Brennan. Donegal, de rurale Ierse her komststreek van legendarische cultgroep Clan nad, dient voor beide als muzikale inspiratie bron. Behalve de Duggans worden aan de kern van Norland Wind ook vaak de Ierse Riverdance violiste Maire Breatnach en met haar nog vele gasten toegevoegd. Toch is uitgerekend die kern niet van Ierse afkomst. Harpist Thomas Loefke komt uit Duitsland, gitarist/low whist ler Ian Melrose uit Schotland en leadzange- res/gitariste/bouzóuki-speelster Kerstin Blodig uit Noorwegen. Het kleinschalige GUO beperkt zich tot deze fijnbesnaarde kern. Ditmaal dompelt Norland Wind ’t Boerderijtje op camavalszondag 22 februari vanaf20.30 uur in Keltische sferen. Wie zeker wil zijn van tic kets kan tot zaterdag 21 februari 18.00 uur reserveren op www.do.nl/guo. Zolang voorra dig verkoopt GUO daarna nog tickets aan haar kassa vanaf een half uur voor aan vang. Wie Norland Wind zegt, zegt Clannad. Kruis bestuivingen tussen beide formaties zijn dan ook niet van de lucht. Leden van deze twee bands steken geregeld naar elkaar over. In uitgebrei de line up bergt Norland Wind de broers Noel en Padraig Duggan, grondleggers van Clannad. Bij beide staat de Keltische harp centraal, in Norland Wind beroerd door bezieler Thomas Schrijf u in voor een rondleiding! Sinds jaar en dag organiseert podiumorganisatie Groeten Uit Oisterwijk met camaval haar camavaltematief GUO-concert. Een uniek benedenriviers ini tiatief voor wie zowel carnavalsgedruis als après-ski gestolen kan worden. ÖF I I i 1 ftp.’ «1 ff 1 Gezien bij het woonhuis van de Stadsprins aan de Oisterwijkse- weg... 0 0 PAGINA 6 I o ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2009 W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6