Hopmans A- VERKOOIJEN Q GEALAN Meergeneratiewoning Krijtenhof 2 Van den Meijdenberg Betaalbare woningbouw in Moergestel TE HUUR IN MOERGESTEL: Nordic walking ’van bieb naar bieb’ met IVN Biljarters de Klaore kampioen! 185.000; zo niet, dan moet de projectontwikke- autobedrijf Te bevragen: tel. (013) 513 1965 Gemeente Belangen houdt van duidelijkheid (013) 513 2985 (b.g.g. 06-50434714) Kloosterdreef 2a, Moergestel - Prachtig ruime woonkamer met vloerverwarming - Twee ruime slaapkamers (een beneden, een boven) - Twee badkamers - Inpandige garage met elektr. bedienbare deur, enz. Audi A3 1.6i Attraction Citroen Xsara Picasso 1.8Ï-16V Difference Fiat Panda 1.2I Dynamic Ford Focus 1.8 TDDi Futura Wagon Ford Ka 1.31 Centennial Hyundai Accent 1.51 Automaat Opel Zafira 1.6Ï-16V Comfort LPG G3 Opel Zafira 2.0 DTi-16V Elegance Opel Meriva 1.7 CDTI-16V Njoy Opel Astra 1.7 CDTi Cosmo station Opel Astra 1.6I-16V Enjoy Opel Astra 1.7 CDTi Njoy station Opel Astra 2.0 DTI-16V Sport station Opel Corsa 1.7 Di-16V Elegance 5-drs Opel Agila 1.2i-16v Comfort Peugeot 307 SW 2.0 HDi Navtech Peugeot 307 SW 1.6I-16V Pack Peugeot 206 2.0 HDi 5-drs X-Line Renault Clio 1.61 RXE 5-drs Automaat Seat Toledo 1.6i-16V Sport Seat Arosa l.Oi VW Golf 1.81 Milestone Cabrio Reactie van Algemeen Belang op de discussie over (betaalbare) woningbouw in Moergestel '04 '05 '04 '04 ll-'O3 '05 '05 '04- '04 .....'04 '04 '99 '04 '00 '97 Op zondag 15 februari nemen we de nordic- stokken ter hand en maken een tocht van de Bieb in Oisterwijk naar de Bieb van Moergestel. We starten om 10.30 uur bij Tiliander. U zult begrijpen dat wij het initiatief van de heren Jonkers van harte toejuichen en echtniet alleen omdat zij veel de zelfde ideeën hebben over de oplossingen van de woningproblemen in Moergestel als ABWij hopen dat hun actie de andere politici tot nadenken dwingt en dan met meer succes bij hen dan de pogingen van Algemeen Belang. R.C.M. van de Ven Fractievoorzitter van Algemeen Belang BOUWBEDRIJF Hild 20, Moergestel Tel. (013)513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) 1 TEGELZETTERSBEDRIJF Voor al uw tegelwerkzaamheden... boompje het beste in vorm. De uitslagen: ’t Draaiboompje - ’t Centrum 51.3 -51.1; De Klaore - Epi 54.4 - 48.5. De stand: De Klaore 8 - 440.6 punten; 2. ’t Draaiboompje 7 - 365.4 punten; 3. ’t Stokske 7 - 359.9 punten; 4. ’t Centrum 7 - 358.4 pun ten; 5. Epi 7 - 321.8 punten. In de laatste ronde worden de volgende wed strijden gespeeld: Epi - ’t Centrum en ’t Draai boompje - ’t Stokske; Kampioen de Klaore kan genieten van het behaalde kampioenschap. Bouwen voor starters wil iedereen, maar star ters zijn ook mensen die huizen kunnen en willen betalen boven goedkoop, dus boven 175.000 (tot 250.000). Laten we eerst iets duidelijk maken. Deze coalitie, waar PrO grootaandeelhouder van is, heeft een regeling in het leven geroepen, waarbij in een bouwproject de helft van de te bouwen huizen goedkoper moet zijn dan Daarom deze reactie op de open brief van PrO als reactie op het initiatief van de heren Jonkers om met spoed betaalbare woningen in Moerges-tel te realiseren. Daarin wil PrO de lezers doen geloven dat er in Moergestel de laatste tijd wel veel is gebouwd, maar dat dit nog onvoldoende zichtbaar is. Het is maar net hoe je het bekijkt, stelt PrO. Vervolgens wordt uitgelegd hoe zij het zélf zien: Het gaat niet snel, 30% betaalbare woningen is ook niet veel. Maar de grond is door ontwik kelaars (veel) te duur gekocht, waardoor betaal bare woningen niet haalbaar zijn. PrO stelt verder: Geloof ons, er komt een stevige versnel ling aan. Maar wat waren ook alweer de plannen van de huidige coalitiepartners: PrO, het CDA en de VVD? Binnen de pilot wilde men toch de knelpunten voor starters oplossen met minimaal 50% betaal bare huur- en koopwoningen? Maar hoe staat het daar nu mee? Daarom voor alle duidelijkheid de feiten op een rijtje. (Goedkoop) Bouwen in Moergestel Binnen de pilot zouden in Moergestel circa 420 woningen worden gebouwd. De helft (210) zouden dus betaalbare woningen moeten zijn. Een flink aantal daarvan zijn bestemd voor speciale doelgroepen. Voor starters zijn er nog maar 7 woningen daadwerkelijk gebouwd. Dat is wel een heel erg mager resultaat. In het plan Akkerweg werden 8 grondgebon- den/betaalbare woningen zelfs rücktsichloos geschrapt en vervangen door duurdere wonin gen. Andere projecten komen maar niet van de grond. Voor plannen bij d’n Tob/Mensink en de voormalige bibliotheek werden al in janu ari 2007(!) informatieavonden gehouden. Nu 2 jaar later is er nog geen schop in de grond gezet. Op het molenveldje waren oorspronkelijk 18 tot 20 goedkope woningen gepland (en ook publie kelijk door de wethouder toegezegd). Nu is er nog slechts plaats voor 10 koopwoningen voor starters, aangevuld met 5 huurwoningen. Compensatie wordt nu gezocht in het Centrum plan. En als dat al doorgaat betekent dit dat de jeugd van Moergestel genoegen moet nemen met relatief zeer kleine appartementen of zelfs studiootjes. En bovendien zal dat nog jaren duren. Het geduld van starters wordt wel heel erg op de proef gesteld. Duidelijkheid Gemeente Belangen houdt van duidelijkheid. En voor iedereen is wel duidelijk dat de knel- Aan alle lezers van Moergestel Nieuws: Open reactie op open brief. en met dit geld samen met de woningstichting uit Vught bij de AVANG het mogelijk te maken betaalbare huizen te bouwen tussen de 175.000 en 250.000. Daar is een grote vraag naar en de vraag maakt plannen haalbaar. Tevens heeft de provincie subsidie beschikbaar voor de infrastructuur voor dergelijke plannen. Hiermee zou het centrumplan mee van de grond getrokkèn kunnen worden en als het eerste schaap over de dam is dan volgen er meer. Wat voor AB ook van groot belang is, is het zicht op de entree van Moergestel; geen 3 blokken van 5 sociale huur- en starterswoningen op het Molenveldje, maar de Schoolstraat met vrij staande woningen afbouwen in dorpse stijl. Deze pilot mag geen vrijbrief worden om ons dorp zijn aanzien te laten verliezen, er is al veel verloren gegaan. Nog een ander plan van AB, wederom simpel en effectief: de nieuwe brede school naar de Industrieweg. Dit resulteert in de mogelijk heid om op de plaats van de Graaf van Urselschool tussen de 20 en de 25 grondge bonden senioren woningen te bouwen, waar Moergestel om “schreeuwt”, maar weer geen steun van dit college en de andere politieke partijen. Met de plaatsing van de brede school aan de Industrieweg zal bovendien de verkeers situatie in het centrum aanmerkelijk verbeterd worden, maar ook daar heeft dit college geen oog voor. Tot slot nog 2 opmerkingen: 1een actief college zou in de trant van Cruijff’s redenering “elk nadeel heeft zijn voordeel” aan de Runne vragen de aanleunwoningen van de. Reuselhof voorlopig niet te slopen en die te gebruiken als tijdelijke woonruimte voor star ters tot de sterk vertraagde bouwprojecten in het centrum met betaalbare woningen van de grond komen. Voor het duurdere segment, waar de Runne op mikt, zal voorlopig immers geen markt zijn, want er staan al ongeveer 50 van der gelijke woningen te koop in Moergestel. 2. is het niet van de gekke, dat dit college zich meer zorgen maakt of de molen wel voldoen de wind vangt in plaats van het schrikbarende tekort aan woningen voor starters en senioren? AB is van mening dat die molen voorlopig mag blijven staan waar die nu staat tot de plannen coalitie plotseling met een eigen plannetje om i gen, dus ook die met betrekking tot het terrein BILJARTNIEUWS De biljarters van de Klaore behalen het kam pioenschap voordat de laatste ronde van de Moergestelse biljartcompetitie gespeeld is. Thuis tegen Epi behaalden zij ruim 50 punten waardoor zij niet meer te achterhalen zijn. Vooral de jongere garde was weer goed op dreef, Mike van de Wouw, 26 caramboles in 13 beur ten en Bram de Rooy 38 caramboles in 17 beur ten. In de strijd om plaats 2 t/m 4 achter de Klaore deed ’t Draaiboompje goede zaken door thuis met nipt verschil van ’t Centrum te win nen. Beide verenigingen scoorden boven de 50 punten maar dit was te weinig om de Klaore alsnog te bedreigen. Cor Verhagen 31 carambo les in 16 beurten en Christ Rijnen 34 carambo les in eveneens 16 beurten waren voor ’t Draai- Met de reacties van zowel Gemeente Belangen als Algemeen Belang beëindigen we in laar een boete betalen van tussen de 15.000 ‘Moergestel-Nieuws’ de discussie over ’Betaalbare woningbouw in Moergestel’. j en 25.000 voor elk huis wat minder goed- punten voor starters in Moergestel er alleen maar groter op geworden zijn. De beloofde 50% betaalbaar bouwen is 30 geworden, en korte termijn is veranderd lange termijn, als je daar nog in gelooft. Gemeente Belangen snapt wel dat het geloof in de plannen van bovengenoem de coalitiepartijen fors tanende is. De feiten spreken immers voor zich. Het is jammer dat PrO de hand niet in eigen boezem wil steken. Nee, het is de schuld van de project-ontwikkelaar die hun grond veel te duur kochten. Maar diezelfde ontwikkelaar wordt nu door PrO beloond met minder betaal bare woningen, door de norm van 50% te ver lagen naar slechts 30%. Zelfs de Moergestel- naren zelf krijgen een ‘veeg uit pan’. Hun bezwa ren zijn niet altijd even objectief en zakelijk! En ja, dan duurt het natuurlijk allemaal veel lan ger. Gemeente Belangen Gemeente Belangen is al 2 jaar bezig, samen met STEM, druk uit te oefenen op de gemeente. Samen willen wij een snelle(re) realisatie van betaalbare starterswoningen op het ‘molen veldje’. Mede hierdoor lijkt het erop dat daar nu enige vaart in komt, maar dan moet nog wel gewacht worden op het verplaatsen van de molen. En dat op zich zou nog voor de nodige vertraging kunnen zorgen. Wij blijven STEM steunen in hun streven om veel meer en sneller koopwoningen voor jon geren te bouwen. Het hoeft allemaal niet zo moeilijk en ingewikkeld te zijn. Waarom een moeilijke constructie met de woningbouwver eniging? Waarom alleen grond verkopen aan grote projectontwikkelaars? De gemeente kan zelf grond verwerven en die rechtstreeks door verkopen aan starters en senioren. Dat voor komt een hoop rompslomp, bespaart veel tijd, geeft duidelijkheid én er komt garen op de klos. Gemeente Belangen steunt dan ook van harte het initiatief van de heren Jonkers. Fractie Gemeente Belangen. Kees Rijnen, Gerard Willems, Carlo van Esch koop gebouwd wordt. Die boete wordt door de projectontwikkelaar verhaald op de huizen die duurder zijn dan die 185.000. Om U een idee te geven: de projectontwikke laar van het plan Akkerweg moet daarom 275.000 boete betalen en in het Huisvestings- fonds storten. Daardoor worden de huizen duurder en kunnen moeilijker worden ver kocht. Om die reden hebben al diverse project ontwikkelaars afgehaakt en wordt er dus hele maal niet gebouwd. Nog een opmerking: Woningbouwverenigingen zijn in beginsel in het leven geroepen om socia le woningbouw te genereren en krijgen daar om op bouwgrond van de gemeente korting. Nu terug naar de woningbouwproblemen in Moergestel. Het is dit college niet gelukt om in de 6 jaar durende pilot ‘bouwen binnen strakke contou ren’ de bouwplannen in het centrum van Moergestel, waar de meeste nieuwe huizen moeten komen, op de rails te zetten. De wet houder heeft recent meegedeeld dat maar een deel binnen de pilot zal kunnen worden gere aliseerd. Het heeft er alle schijn van dat dit col lege PrO-CDA-WD) aan de zijlijn heeft staan kijken wat er ging gebeuren en geen regie heeft gevoerd. Alle politieke partijen willen zoveel mogelijk starters aan een eigen huis helpen, maar Algemeen Belang wil dit wel op een realistische wijze en voor iedereen gelijk. Wij vinden het niet eerlijk om de kosten daarvan dit af te wen telen op andere starters. ‘Graaien’ in een pot die voor het grootste deel gevuld is door de huizenkopers van net boven die 185.000 om enkele starters een huis te geven ver onder de marktprijs, heeft meer weg van stunten dan van oplossen. Algemeen Belang gaat op dit gebied veel realis tischer te werk en graait niet, maar onderbouwt zijn voorstellen ook financieel. Zo kwam AB deze zomer met een alternatief plan voor het Molenveldje voor de verkoop van 5 vrije per celen aan de Schoolstraat. De twee voorgaan de plannen van het college voor dat Molenveldje waren onrealistisch, zowel financieel als ruim telijk en waren slecht bespreekbaar voor de omwonenden. En dan komt in het najaar de rondom de molen vaste vormen hebben gekre- 3 blokken van 5 sociale woningen op het tussen de molen en de A58. Molenveldje te bouwen en daarvoor ook nog 400.000 uit dat potje voor starters te graaien om de molen te verplaatsen. Dit was gewoon een motie van onkunde richting college, maar werd door dit college opgepakt als een geschenk uit den hemel! Het plan van AB was simpel, finapcieel onder- bouwd en realistisch door op het Molenveldje geld plm. 1.500.000 euro) te generen door 5 vrije kavels langs de Schoolstraat te verkopen 1 DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 513 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl '03 '03 '00 '03 '03 '03 '02 - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout PAGINA 6 brengt kunststof in vorm MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 FEBRUARI 2009 WailLlV piMLOVllllg 111VL LXH VAgVll piailllVLJV Mill U.UO UUA UIL JL11UL ULllLM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6