NO klein en groot!!! Astrid Vk\\r JL JL L^LiJLJL Ök gij hurt in d’n opstoet! VAN WEZEL Volop leuke Valentijncadeaut/es... en héél veel carnava's- spulletjes voor k Verkoop Reuzenbieren a.s. weekend F ehko sto/weR/j. Smits Van Ree Carnavalsconcert Voor alle schoenreparaties KBO-Brabant Zoekertjes in prijs verhoogd! (^ezelluj dichtbij Gezietmar a on wst U heeft de kans om vlak voor carnaval een aarr- Jan Vriens nBOOGAARD Ruijmheuvel 16, 5066 EL Moergestel, (013) 513 4669 B nde 11 februari speelt deze jongen al 50 jaar luchtgitaar! Ik ben weer open vanaf maandag 16 februari. Behandeling op afspraak. Afdeling Moergestel le prijs individueel 2008: Jolanda Hoevenaars (foto: Moergestel-Nieuws) -Bordjes dienen op zondag 22 februari a.s. tus sen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer. -De optocht wordt vanaf 12.00 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burg. Bardoelstraat. -De route loopt door de Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Pr. Margriet- straat, Pr. Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat en tot slot het Sint Jansplein. -De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard. -De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht begint om 17.00 uur in Café de Brouwer. roep al je vrienden en vriendinnen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van, en zorg er voor dat jullie act de eerste plaats op het podium in Den Boogaard verovert! dé gelegenheid om te genieten van een heerlij ke, ontspannende en vrolijke muzikale middag! Entreekaarten zijn op de gebruikelijke wijze te verkrijgen aan de zaal van Den Boogaard. KINDEROPSTOET Als jij, of samen met je vrienden mee doet, mag je voorop in d’n opstoet lopen! Ook dit jaar kun je weer vette prijzen winnen! Voor alle deelne- Breng zaterdagmiddag 14 februari even een bezoekje aan de Café de Brouwer. Dan ziet u op de veranda een stand. Daar kunt u met 10% korting de reuzenbieren kopen. Misschien heeft u de aankondiging met kortingsbon ook al in het Pierewaaiers- blaoike gezien. Vereniging Pierewaaiers Reuzenbieren wil met deze actie de nieu we brouwsels onder de aandacht brengen. Onder deze titel draait in het Oisterwijkse Broddelway, de Tiliander de Oisterwijk Revue. 5 Avonden een uitverkochte zaal met spetteren de sketsjes en sierlijke danspartijen. Speciale aandacht was er voor de Oisterwijkse politiek. De wethouders van Hezik (Pro) en Joost Wagenmakers (VVD) werden op een ludieke wijze op de korrel genomen: het Pro en contra van hun (financieel, milieu- en brede schoolbeleid), ‘t Kan kennelijk niet veel meer “Leije”n met die Voorste stroom. Ook de Oisterwijk Kliniek met haar “ombouw”prak- tijken kwam prominent naar voren. Verder is er nog volop date-kans in Oisterwijk. De seni- orenidols van de Vloed en het loflied op Brabant zorgden voor het muzikale intermezzo. De avond werd afgesloten met het zingen van het Oisterwijks volkslied. Kortom, meer dan de moeite waard. En of er nog kaarten beschikbaar zijn?... Gezietmar. kenbare en goed in het gehoor liggende muziek. Tijdens het concert wordt samengewerkt met de bekende liedjeszanger Kees Kouwenberg, die o.a. een aantal zeemansliederen ten gehore zal brengen. Jan van Hoof, een bekende en gekende ton- Nog maar enkele weken en dan is het alweer Carnaval! Op donderdag 19 februari 2009 wordt in Den Boogaard om 14.30 uur een carnavalsconcert verzorgd door het Seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie uit Tilburg. Het orkest staat onder leiding van Jan Hermans en bestaat uit een veertigtal muzikanten, jong van hart en zeer gemotiveerd om een goede muzikale prestatie neer te zetten. Het wordt een vrolijk concert met veel her- genoemd. In 1936 stierf ze in de gezegende leeftijd van 82 jaar. In de verre omgeving was zij bekend als kasteleinsvrouw. Liefst 64 jaar zwaaide ze de scepter over café Jagers- en Visscherslust. Eind november 1928 droeg ze I haar cafe over aan een Tilburger Het cafe staat J j ei onnavolfbare wijze de middag carnavalesk aan elkaar praten. Bij de echte carnavalsvierder zal het hart snel ler gaan kloppen en voor hem of haar, die het carnaval te druk en te luidruchtig vindt, is dit BINGO IN DE REUSELHOF Op 18 februari is het om 19.30 uur weer de gebruikelijke mooie bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Ti^affFPr Vervolg van voorpagina WÈ KUNDE WINNEN? Het prijzenaanbod dit jaar verhoogd! Dus zorg ervoor dat jij of jullie deze keer de eerste plaats veroveren op het podium! Wagens: le prijs: 360,-; 2e prijs: 180,-; 3e prijs: 120,- Individuelen: le prijs: 60,-; 2e prijs: 45,-; 3e prijs: 30,- Kleine loopgroepen: le prijs: 80,-; 2e prijs: €60,-; 3e prijs: 40,- Grote loopgroepen: le prijs: 200,-; 2e prijs: 150,-; 3e prijs: 100,-. nog steeds aan de oevers van de Voorste Stroom op dezelfde plaats in Heukelom. De naam ver anderde in Café Mie Pieters, een hommage aan een vrouw die haar mannetje stond. Het bier Heukelomse Mie is een zacht blond Belgisch bier met veel smaak, fris, ietwat krui dig en zacht hoppig. Het bier heeft 7,5 alco hol is en is goed doordrinkbaar. GÈÈSELSE ERMELINDIS De reuzin van Moergestel is genoemd naar een Vlaamse heilige uit de zesde eeuw. In de kerk van Moergestel staat een beeld uit circa 1500 van Ermelindis. De reuzin is naar dit beeld gemodelleerd. Moergestel is de enige plaats in Nederland waar Ermelindis al sinds de middel eeuwen wordt vereerd. De plaats die zij in Moergestel inneemt wordt de laatste jaren belangrijker. Zo is de plaatselijke vrijwilligers- prijs naar haar genoemd. In 2008 werd een straat (St. Ermelindishof) naar haar vernoemd. Op dit hof komt een beeld van haar te staan. Het bier is een blonde India Pale Ale van 8,5%, fris en fruitig van smaak, een beetje citrusach- tig en heerlijk gehopt. "Eindelijk eens iets anders! moutig en kruidig. Dit bier moet u ooit gedron- mers is er in ieder geval een hele mooie button, tal van die prachtige Belgische flessen met hoog ken hebben. U zult geen last hebben van de 9,5% een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus kwalitatief speciaal bier in huis te halen. Lekker alcohol. HEUKELOMSE MIE De reuzin van Heukelom'is genoemd naar Maria Isabel Pieters. Ze werd amicaal Mie om tijdens de 4 feestdagen een tussendoortje te drinken in plaats van die grote plassen pils. Hieronder vertellen we nog eens de verhalen van de drie reuzenbieren. Voor meer info over de producten of om vanuit thuis te bestellen kijk ook eens op de website www.reuzenbieren.nl PEER PAOREL, HEER VAN OOSTERWIJCK In de naam van de Oisterwijkse reus komen drie wezenlijke kenmerken van Oisterwijk samen. Peer verwijst naar de Sint Petrus Banden-kerk, de moederkerk van Oisterwijk. Toeristisch Oisterwijk heeft zich sinds 1939 gepromoot als ‘Parel van Brabant’. Dat is terug te vinden in ‘Paorel’. Door ‘Heer van Oosterwijck’ aan ‘Peer Paorel’ toe te voegen wordt de rijke historie van Oisterwijk benadrukt. In 1213 kreeg de heer lijkheid Oisterwijk vrijheidsrechten. De plaats werd zo belangrijk dat Den Bosch naar de kroon werd gestoken. Het Peer Paorel bier is een stout. Dat betekent dat het bier pikzwart is, een uiterst complexe smaak kent met koffie en drop. Het bier kent prachtig donker schuim, geeft een warm alco hol gevoel. De nasmaak is lang, droog, bitter, et PAGINA 3 w Belangenorganisatie voor senioren Kwintet Quellijnstraat 64 Muziek Donderdag 12 februari Aanvang: 20:30 uur Entree: 15.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Duo Quick Quick Slow Cabaret Woensdag 18 februari Aanvang: 14.30 uur Entree: 10.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie Muziek Donderdag 19 februari Aanvang: 14.00 uur Entree: 10.00 (incl. consumptie) Locatie: Den Boogaard Blind Date Cabaret Vrijdag 27 februari Aanvang: 20.30 uur Entree: 13.50 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B Den Boogaard Vanaf 1 januari zijn de Zoekertjes in prijs verhoogd. Zoekertjes t/m 120 lettertekens (letters spaties) kosten 3,50 euro Zoekertjes vanaf 120 lettertekens kosten 5,- euro Zoekertjes moeten altijd contant worden betaald! PR. IRENESTRAAT 20 MOERGESTEL TEL. (013) 513 3489 Geopend: ma. t/m vrij. 1 van 18.00-20.30 u. zat. van 9.00-15.00 u. J Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling en in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013 - 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com OTOJAAOReCDUK Creations cultuurcentrum^^^J^p ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 FEBRUARI 2009 Rootven 10, MOERGESTEL, Tel. 513 1889 www.novymoergestel.nl 4^"

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3