AUTOSCHADE? VAN ALPHEN Ók gij hurt in d’n opstoet! Pieregeblèr 2009: ’Zóo zót ók kunnen!’ Inleveren kopij i.v.m. Carnaval Aphrodite SCHEPEN Zondag a.s 8ste Rico Salvettiloop Mini-playbackshow 2009 Een nieuwe naam! I 4 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 11 FEBRUARI 2009 - 33e JAARGANG - Nr. 1507 AUTOSCHADES GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! FOCWA www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 Ij EUftOGARANTBEDKJF Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 I.v.m. Carnaval zijn de sluitingstijden voor het insturen van kopij volgende week aan gepast. Voor de krant die op Aswoensdag verschijnt kunnen de ’normale’ teksten ingeleverd worden tot vrijdag 20 februari a.s. 12.00 uur. De advertenties moeten vrij dagavond om 18.00 uur binnen zijn (evt. later uitdrukkelijk in overleg: 06 518 355 07). Gewone redactionele teksten die later wor den aangeleverd dan vrijdag 12.00 uur wor den automatisch doorgeschoven naar ’n week later en zullen dus niet kunnen ver schijnen in de krant van 25 februari. Zoals op 28 januari jl. in Moergestel-Nieuws vermeld stond, bestaat Jongeren werkgroep de Kurkskes sinds december 2008 uit twee groepen. Jongerengroep de Kurkskes is al bekend in Moergestel, maar vanaf nu heeft ook de tweede Jongerengroep een naam, namelijk: Jongerengroep de Fleskus. Jongerengroep de Fleskus bestaat uit 6 jongens en 2 meiden. Deze groep zal hun eigen pro gramma draaien, maar ze zullen ook gaan samenwerken met jongerengroep de Kurkskes. rnir-rniT-u mnmwirrr—-.nr -i nimninmimiiiimn-T.r.. i ...JiU.li mimimin '■'■«’■■■■r C.V De Durdraaiers organiseert dit jaar op carnavalszondag weer een mini-playbackshow in ’t Draaiboompje. Vind je het leuk om alleen of samen met je vrienden of vriendinnen een spetterend optre den te geven? Wil je optreden op een echt podium, zodat iedereen kan zien wat voor een geweldige STER jij bent? De sterren van vorig jaar waren Melissa, Femke en Jamy. Zij won nen de eerste prijs met het liedje blame it on the boogie van Mickael Jackson. Wil je ook graag meedoen? Geef je dan snel op om op carnavalszondag, 22 februari, te komen playbacken in ’t Draaiboompje. Je kunt je opgeven tot en met 15 februari bij Milou Brackenie tel. 06-46224562. Over anderhalve week kan het feest weer losbarsten! Onder het motto “Zóo zót ók kunnen!” trekt er op zondag 22 februari vanaf 12.45 uur een bonte stoet door het dorp. Iedereen is nog druk bezig met lassen, timmeren, schilderen, kleding wordt in elkaar gezet en acts ingestudeerd. De boodschap van onze gèsselse molen is hel der! Ök gij hurt in d’n opstoet! Er is dit jaar weer genoeg in ons dorp voorgevallen dat we niet onopgemerkt voorbij kunnen laten gaan. Dus laat je inspireren en doe ook mee in d’n opstoet! Want zonder jou vertrekken we niet! Inschrijven kan nog zelfs tot en met woensdag 18 februari! DOE MEE! Een inschrijfformulier kun je halen bij de vol gende adressen: Op de site www.carnavalmoergestel.nl kun je de formulieren downloaden (hierop kun je binnenkort ook foto’s terug zien uit d’n op stoet), Novy Van Wezel, Rootven 10, Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111 of bij Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469 dirk.van.abeelen@home.nl KNUPT DEES GOED IN OE ORE! -Anders dan voorgaande jaren start d’n opstoet voortaan om 12.45 uur, het is nu dus makke lijker om zowel in de Oisterwijkse als de Moer- gestelse opstoet mee te doen. (vervolg zie pagina 3) AL RUIM 80 JAAR FIFTSPLEZIEK j info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Zo hebben beide jongerengroepen samen aan de kerstactie gewerkt, die door jongerengroep de Kurkskes is opgezet. Alle informatie over Jongerengroep de Kurks kes is te vinden op http://kurkskes.parochie- moergestel.nlEn vanaf nu heeft ook Jongeren groep de Fleskus hun eigen plekje op het wereld wijde web, namelijk: http://fleskus.parochie- moergestel.nl Jongerenwerkgroep de Kurkskes, Jongerengroep de Kurkskes en Jongerengroep de Fleskus nig zullen zijn dat niemand de aandrang zal voelen om door barre weersomstandigheden dit bijzondere evenement aan zich voorbij te laten gaan. Speciaal voor de Rico Salvettiloop is er weer een internetpagina gemaakt met de uitslagen van voorafgaande jaren, een routebeschrij ving om de sportvelden van Roef te berei ken, het bosrijke parcours, achtergrondinfor matie en alle nadere precieze gegevens. Binnen enkele uren na de loop zal de uitslag van zondag a.s. op dezelfde pagina verschij nen. De prachtige site kan bereikt worden via www.ricosalvettiloop.nl. En mocht u niet in staat zijn om zelf deel te nemen, dan kunt u altijd nog als publiek genie ten van het wedstrijdverloop. U ziet vele beken de dorpsgenoten hun uiterste best doen om zo elegant en snel mogelijk het parcours af te leg gen en sommigen van hen zullen fel strijden om het predicaat van snelste Moergestelse man of vrouw op de verschillende afstanden. Zij strijden echter vooral om die bijzondere eer en een speciale vermelding. Voor de winnaars op de drie afstanden zijn er prijzen bij zowel de mannen als vrouwen. Iedereen die het lopen in een kameraadschap pelijke sfeer vrijblijvend wil proeven is te allen tijde welkom om op zaterdagmiddag om 15.30 (na het verzetten van de klok om 16.00 uur) mee te trainen. Er is ruimte voor iedereen, onafhankelijk van getraindheid en conditie. Het verzamelpunt is hoek Oisterwijkseweg- Waterhoefstraat. En waar vind je nog in deze tijd dat dit alles geheel gratis is? De groep De Poekeltjes won de beker voor de liedjesprijs met hun ‘Wij houden van Oister wijk’. En dat was, wat betreft de titel, natuur lijk even een shock voor ons allemaal. Gelukkig eindigt de tekst van het liedje met .en wij heb ben lekker ook nog Cor van Dijk...!’ en kwa men we er dus achter dat het in Gèsselcity allemaal net iets leuker is dan ergens anders... In de carnavalskrant is een groot artikel opge nomen over het Pieregeblèr. Hierin vind je leuke feitjes en weetjes en een aantal goede tips voor eventuele nieuwe deelnemers. Bovendien wordt er een vergelijking gemaakt tussen de liedteksten van nationale en regio nale carnavalskrakers, erg interessant om eens te lezen! En het artikel wordt afgesloten met een aantal handige wijsheden die voor ieder een bruikbaar zijn. Wij hopen dat het Pieregeblèr op deze roman tische avond een groot succes zal worden, maar we hopen ook dat nieuwe deelnemers warm gaan lopen om volgend jaar mee te gaan doen! Wie weet begint het nu al te kriebelen en/of heb je vragen over deelname, mail dan naar piere- gebler@hotmail.com er is voor al je vragen! Wij zijn benieuwd naar de winnaars van het Pieregeblèr 2009, u ook? Wij hopen tijdens de 14e editie op 14 februari natuurlijk op welver diende winnaars en wij wensen u een goede, gezellige, kleurrijke en carnavaleske avond. Carnavaleske groeten van de Pieregeblèr- commissie: Anne lies -Jaap - Margriet en Sjef. De Poekeltjes: ook dit jaar van de partij! Zaterdag 14 februari begint om 20.00 uur de 14e editie van het Pieregeblèr. In Den Boogaard strijden 10 groepen die avond om de wisselbokaal voor de liedjes prijs en om de presentatieprijs in de vorm van de Cees van Eschwisselbokaal. De kaartverkoop is in volle gang: kaarten a 10 euro zijn te verkrijgen bij de Brouwer, ’t Draai boompje, de Jumbo en In Den Korenmaaier. En bekijk, om alvast in de juiste stemming te komen, de site www.cvdepierewaaiers.nl eens voor de foto’s (2008) van de deelnemende groe pen van het Pieregeblèr. Dit jaar dingen de volgende deelnemers mee naar hoofdprijs: ’t Allegaartje, BaJaBaJa, De Brouwer Jr., De Brugzeikers, De Dors(t)vle- gels, De Durdraaiers, De Kammeraoj, De Pieremaoten en De Poekeltjes. Als commis sie beschikken wij natuurlijk al over infor matie van binnenuit en we kunnen verklap pen dat deze 10 creatieve breinen er weer voor zullen zorgen dat u zowel taalkundig als melodieus versteld zult staan en dan hebben we het nog niet over de presentatie die ze voor u in elkaar hebben gedraaid. Op verschil lende manieren is er weer ingespeeld op Gèsselse gebeurtenissen en er is op ludieke wijze omgegaan met het motto ‘Zóo zót ók kunnen!’. Vorig jaar won de Brouwer Jr. de Cees van Eschwisselbokaal voor de beste presentatie. Zij zongen over (oud)Hollands glorie op tegel tjes: Sinterklaas - de (of Van) zon - Bossche bol len en molentjes kwamen voorbij. Het leek wel een Eftelingvoorstelling, je kon onmoge lijk alles bijhouden wat er op het podium gebeurde. Gelukkig mochten ze dus aan het einde van de avond hun act nogmaals laten zien. Zondag a.s. wordt een vervolg gegeven aan een befaamde Moergestelse traditie. Voor de 8ste maal wordt de Rico Salvettiloop over 5 -10 en 15 km. in winterse natuurlijke omstandigheden georganiseerd. Nieuw is dat dit jaar voor het eerst voor de liefhebbers ook de afstand over 15 kilometer gelopen kan worden. Het is het organiserende comité er ook dit jaar weer veel aan gelegen om de loop perfect te laten verlopen. Het deed hen dan ook deugd dat de vorige jaren lopers uit de gehele regio en zelfs van daar buiten aan de loop meededen. Onverdeeld positief waren de opmerkingen die men kreeg over de organisatie, de sfeer en het prachtige parcours. De looproute is name lijk voor 90% verhard, maar loopt toch dwars door de bekende prachtige, bosrijke omgeving van Moergestel. Zoals eerder bericht werd, maakt de wedstrijd over 10 kilometer dit jaar deel uit van het ZLM wedstrijdcircuit Midden Brabant. Heel wat KNAU-atleten hebben zich bij voorinschrijving al aangemeld. Maar laat u, mocht u een minder getalenteerde, dan wel geoefende loper zijn niet afschrikken door de aanwezigheid van deze snelle mannen en vrou wen. Voor een ieder is er voldoende mogelijk heid om op ieders niveau naar behoeven zo opti maal mogelijk te presteren. En als u aan dat ultieme presteren geen boodschap heeft, dan bestaat er dus ook de mogelijkheid om al rus tig genietend van de natuurlijke en sportieve ambiance zijn/haar kilometertjes af te leggen. Men kan dit jaar dus kiezen uit de afstanden 5,10 en voor het eerst 15 kilometer. De start is om 11 uur bij Sportvereniging Roef, waar ook de kleed-en douchegelegen- heid is. Na afloop is er voor jong en oud thee en ligt er weer een passende herinnering aan deze sportieve manifestatie klaar. Het inschrijfgeld is slechts 4 Euro. Onnodig om te zeggen dat de organisatie samen met haar sponsor, om meerdere redenen hoopt dat ook dit jaar de weersomstandigheden zoda- uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1