moorman LFS W O J.VAN DIJK is klaar met ’Veertien’ ’Veertien Achttien’ Westf^est BV AUTOBEDRIJF 1 R j Ben jij de kandidaat voor het CDA? Expositie in het Oude Kerkje A.J. Wolfs van de Wouw prijs Verkoop - APK - Reparatie - Onderhoud I AUTOMOBIELBEDRIJF www.wolfselektro.nl elektro Erkend Installateur Service Onderhoud Mechanisch Elektrisch Allround in Techniek Industriële Automatisering Utiliteit Woningbouw Ruim ervaring op industrieel gebied van storing, onderhoud modificaties Industrieweg 8a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 543 98 25 - Tel. werkplaats (013) 581 08 51 Mobiel (06) 546 641 62 - www.autolevi.nl Podcasten is een relatief nieuw medium, dat iedereen de kans biedt zelf'radio op het inter net' te maken. Een podcaster neemt op de eigen pc een audiobestand op dat hij vervolgens uplo- adt, waarna de luisteraar het als mp3 kan down loaden. Praktisch alle podcasts worden gratis aangeboden. In het geval van Veertien Achttien wordt dat mogelijk gemaakt door Podplaza, de host van 'de lange podcast over de Grote Oorlog'. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Guus Mulders Bestuursvoorzitter CDA Oisterwijk/Moergestel CDA Statenlid 06-51281482 RIOLERINGSWERKEN MOERGESTEL 06-23979071 - Ontstoppen van uw afvoerleiding - Vervangen van uw riolering - Renovatie - Camera-inspectie Tel (013) 513 3136 - Fax (013) 513 4533 HILVARENBEEK - De eerste jaargang van 'Veertien Achttien, de lange podcast over de Grote Oorlog’ zit erop. Tom Tacken, een Hilvarenbeekse journalist met passie voor geschiedenis, heeft nog 201 wekelijkse afleveringen te gaan voor hij zijn verhaal over de Eerste Wereldoorlog verteld heeft. Hij presenteert dat verhaal als een podcast: mp3-bestandjes die iedereen gratis van het internet kan plukken. "IA.W Tacken heeft van de eerste 27 afleveringen van Veertien Achttien een compilatie-cd gemaakt. Daarop staan behalve de mp3's ook de tekst bestanden (Word) van de afleveringen. De fraai vormgegeven cd kost 15 euro, inclusief een wekelijkse nieuwsbrief die bij de podcast hoort. Op www.veertienachttien.nl staat meer infor matie. De in Israël wonende Anne Frid de Vries, die met zijn recensies van historische en educatie ve podcasts wereldwijd als een autoriteit te boek staat, is enthousiast over Veertien Achttien: ”Ik heb groot respect voor de discipline en de constante kwaliteit waarmee Tom Tacken zijn podcast Veertien Achttien produceert. Podcasting is ook in Nederland niet meer iets wat je zomaar even met een microfoon en een pc doet. Er is research te doen en er moet een zorgvuldig script gecomponeerd worden en Tom Tacken (1965) is werkzaam als coördina tor van de streekredactie van het Brabants Dagblad in Tilburg. Hij studeerde af als poli ticoloog aan de Katholieke Universiteit Nijmegen en als journalist aan de Academie voor Journalistiek en Voorlichting in Tilburg. www.veertienachttien.nl In het weekend van 7 en 8 februari 2009 exposeren Jet Linders-Meeuwis (ofwel Jemelie) en Marijn van Beers uit Nuenen in het Oude Kerkje in Middelbeers. Dit is een duo-expositie van natuurcollages en fotografie. Spanning en tegenstelling is hier direkt merkbaar. Daarom ook een gevarieerde tentoon stelling die u uitnodigt te komen kijken. Jet Linders- Meeuwis (natuurcollages) zoekt zelf materialen bij elkaar, droogt ze en maakt compo sities tot het ideale beeld is ontstaan. Een mini- schilderij als het ware. Het is niet de eerste keer dat deze nu bijna tachtigjarige nog zeer vitale kunstenares exposeert. In de afgelopen twintig jaar was werk van haar te bewonderen in binnen- en buitenland. Vermeldenswaardig is nog het feit dat haar werk niet alleen in Nederland is bekroond. Ook in Japan heeft zij diverse malen een gewonnen. Recent nog in oktober 2008. Marijn van Beers is een fotograaf met veel gevoel voor details, juiste kleurtoon en juiste gradatie van het papier. Zijn onderwerpen kan je overal tegen komen zoals een tuin, parkeergarage, steegjes etc. Waarom niet? Het CDA doet het goed, als 2e partij in de coalitie tussen Pro en de VVD in. Maar de komende jaren staat voor Moergestel veel op het spel. Het centrumplan, meer starterswoningen voor onze jeugd, 2 brede scholen (Bienekebolders en Graaf van Ursel), het LOG Molenakkers (ruimte om te groeien versus behoud leefbaarheid bewoners) en de herinrichting van het St. Jansplein, om maar eens wat te noemen. Daarvoor is het CDA op zoek naar mensen die hier een steentje aan willen bijdragen. Tot aan 11 november 2012 belicht Tacken iede re week aan de hand van een historisch karak ter uit de Grote Oorlog het conflict dat de twintigste eeuw vormde. Elke aflevering wordt voorafgegaan door een journaal, waarin de belangrijkste voorvallen van de betreffende oorlogsweek worden belicht. Vervolgens linkt hij zijn personage aan een van die gebeurtenis sen en kan het verhaal van start gaan. Gewone dingen worden ineens heel bijzonder. Een bloem of een glas wijn waarop precies het juiste licht valt. Hij schiet niet honderden foto’s maar wacht met het indrukken van de ont spanknop tot het beeld helemaal goed is. Hij kiest zijn beelden heel zorgvuldig. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Jedere week krijgt de oorlog een ander gezicht", verwoordt Tacken zijn formule. „Ook voor mezelf is het een avontuur om langs zoveel wegen een historisch onderwerp te benaderen. Uit de reacties van luisteraars, hoog in Groningen of diep in Vlaanderen, maak ik op dat mijn eigen fascinatie overslaat op de ander. Ook in het neutraal gebleven Nederland is de belangstelling voor de Eerste Wereldoorlog groeiende. Dat zal alleen maar toenemen nu het moment nadert waarop het allemaal een eeuw geleden is." er moet gezorgd worden voor een constante stroom van episodes die een onderlinge samen hang vertonen. Ik zie velen ermee worstelen, maar Tacken krijgt het, ogenschijnlijk vanzelf, vlekkeloos voor elkaar." Tom Tacken heeft nog 201 podcasts over de Eerste Wereldoorlog te gaan Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN Olie- en Benzinehandel Zo was de laatste aflevering van 2008, ofwel 1914, gewijd aan Enver Pasha en de ijselijke strijd die zijn Ottomaanse soldaten op de Kaukasus rond de eerste jaarwisseling van de oorlog uitvochten. De week daarvoor stond Tacken stil bij Alfred Anderson, de laatste over levende van het beroemde kerstbestand van 1914. Ook meer bekende figuren als de Duitse keizer Wilhelm II en de Belgische koning Albert I hebben de revue al gepasseerd. ervan bewust dat samen dingen oppakken het verschil maakt, en dat druk, druk, druk rela tief is, als het gaat om iets voor elkaar over heb ben, dan moet je toch eens contact opnemen. Kunnen we het er eens over hebben. Volgend jaar maart zijn immers de gemeenteraads verkiezingen, en dan kun je nog een tijdje warm lopen, bijvoorbeeld bij het opstellen van het verkiezingsprogramma. Wist je trouwens dat het CDA bij de landelijke verkiezingen bijna 40% van de stemmen in Oisterwijk en Moergestel trekt, terwijl dat bij lokale verkiezingen nog geen 20% is. Ruimte genoeg om te groeien dus! Voordeel is ook dat het CDA een uitgebreid netwerk heeft. Zo is er nu een regionaal groep je actief van ca. 20 personen tussen de 20 en 40 die 6x bi j elkaar komen, zoals een bezoek aan het Veiligheidshuis in Tilburg, Kompaan in Goirle en een school met kinderopvang in Baarle Hertog. Maar ook provinciaal, landelijk en Europees zijn er leuke dingen te onderne men. Voel je je betrokken bij je omgeving, O jk'. 1 J kleur auto service in techniek Hopveld 18 5066 MX Moergestel 013 5133714 Tel 06 53356709 Mob PAGINA 6 bjr. 2003 2000 1998 2003 1997 2000 1998 2005 2000 2006 1998 Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend opties Autom.div. clima. Clima. Elec.ramen Airco Elec.ramen Stuurbekr. Automaat leer btw auto Clima CV 5 Deurs Airco Elec.ramen Elec.ramen Superauto zeer snel Clima trekhaak geel kent. Sportinter. Airco prijs 26.950 4.750 3.350 5.675 7.950 7.750 2.950 6.850 7.250 10.950 6.250 Audi A-6 Volkswagen Opel Vectra Citroen saxo Range Rover Audi A-3 Ford Ka Seat Ibiza Seat Ibiza Volkswagen Volkswagen Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! type 3.0 TDI quattro Golf 1.9 tdi 1.6 16v 1.5 D 4.6 HSE V8 1.9 TDI 1.3 I 1.9 sdi 1.8 20v Cupra caddy life tdi Golf 2.3 V5 irir MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2009 Duyvekotstraat 6, 5066 BP Moergestel, telefoon (013) 513 4141 Aubergine Grijs met. Groen met. Zwart Zwart met. Grijs met. Blauw met. Wit Blauw met. Blauw met. Zwart Diverse autos van 500 - Garantie in overleg Reparatie-Onderhoud-APK -Inkoop-Verkoop - Gratis Leenauto Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel ^^■■1 Tel/Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6