Politie wil meer deelnemers SMS-Alert Hopmans Automobiel- en schadebedrijf Persoons Jaarlijkse groencursus in Oisterwijk Rode Kruis vrijwilligers gevraagd Expositie ’Verschillende emoties van kinderen uit de wereld’ in Stanislaus U betrapt een dader, wat doet u? Meergeneratiewoning Krijten hof 2 BOVAG autobedrijf Te bevragen: tel. (013) 513 1965 TE HUUR IN MOERGESTEL: 80.000 mensen doen al mee - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Eigen rechter spelen is strafbaar - Prachtig ruime woonkamer met vloerverwarming - Twee ruime slaapkamers (een beneden, een boven) - Twee badkamers - Inpandige garage met elektr. bedienbare deur, enz. De vraag daarbij betreft: vrijwilligers voor het vriendschappelijk huisbezoek aan senioren en alleenstaanden, die nauwelijks contacten heb ben. Verder worden vrijwilligers gevraagd voor het opzetten en begeleiden van een recreatie ve groep, om maandelijks met elkaar een aan gename middag door te brengen in het Rode Kruisgebouw te Oisterwijk. Daarnaast bestaat (huurdersleeftijd v.a. 60 jaar) De theorieavonden worden maandelijks op een woensdagavond gehouden in wijkgebouw “De Pannenschuur” in Oisterwijk (Lavendel 9). We beginnen steeds om 20.00 uur. De eer ste les is op 4 maart 2009. De kosten zijn 95 voor niet-leden. IVN-donateurs of .leden betalen 70 (incL .een koffietafel ter afsluiting Als u donateur wordt kost u dat 12,50 per jaar. Het lidmaatschap van het IVN bedraagt 15. de bedoeling om de verdachte een paar klap pen na te geven. Natrappen is verboden, net als op het voetbalveld. Aanmelden SMS-Alert U kunt uzelf aanmelden met uw 06-nummer Na het verzenden van het bovenstaande SMS- bericht ontvangt u een bericht terug dat u bent aangemeld voor SMS-Alert. In dit SMS-bericht staat een wachtwoord. Met uw eigen 06-num mer en het wachtwoord kunt u uw gegevens raadplegen of wijzigen. Kosten Deelname aan SMS-Alert is gratis, alleen voor het aanmeldbericht kan eenmalig een klein bedrag van de rekening of belbundel af geschreven worden. Dit is afhankelijk van uw provider en abonnement. *03 ‘04 ‘05 ‘04 ‘03 ‘00 ‘04 ‘03 II - ‘03 ‘05 ‘05 ‘04 ‘03 ‘03 ‘02 ‘04 ‘04 ‘04 ‘99 ‘04 ‘00 ‘03 ‘05 Industrieweg 24. 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Wat mag wel? U mag zichzelf verdedigen als iemand zich niet over wil geven en u aanvalt. Dus als iemand met een mes op u afkomt, mag u dat voorwerp bij voorbeeld met een stok van u af slaan. Ook als de aanvaller daarbij letsel oploopt, zal dat geen reden zijn om diegene strafrechtelijk te vervolgen. U kunt dan een beroep doen op noodweer, zoals dat in juridische termen heet. In 2009 al weer succesvol Ook dit jaar is SMS-Alert al succesvol ingezet. In Klundert werd de vermissing van een verwarde vrouw met een verstandelijke handi cap gemeld. De vrouw was om 18.30 uur gaan wandelen en ondanks het barre weer om 21.00 uur nog niet teruggekeerd in de instelling. Twaalfduizend deelnemers kregen een SMS- bericht hierover. Twee deelnemers belden de politie dat zij de vrouw hadden gezien bij een rotonde in Zevenbergschen Hoek. Agenten troffen de vermiste vrouw daar inderdaad aan. Zij kon snel herenigd worden met de ongerus te medewerkers van het tehuis. Niet voor held spelen U bent niet verplicht om een dader zelf aan te houden. Denk altijd aan uw eigen veiligheid! Als er bijvoorbeeld bij u ingebroken wordt, bel dan direct 112. De politie komt snel naar u toe. Als u getuige bent van een misdrijf, mag u de verdachte aanhouden. Om te voorkomen dat de verdachte de benen neemt, mag u in afwach ting van de politie dwang uitoefenen; bijvoor beeld door de dader tegen de grond te houden. Het gebruikte geweld mag niet verder gaan dan nodig is om te voorkomen dat de verdach te vlucht. Als het geweld doorgaat nadat iemand is aangehouden en zich niet verzet, slaat het om in redeloos geweld en bent u strafbaar. Stel, u komt nietsvermoedend thuis van een dag werken en loopt bij de voordeur een inbreker tegen het lijf met uw dvd-speler onder z 'n arm. Of u ziet dat iemand inbreekt in uw auto. Naast de schrik, voelt u angst en kwaadheid. Hoe reageert u in zo 'n geval? U krijgt misschien de neiging de dief een rake klap uit te delen, maar uw verstand blijven gebruiken is hier van belang. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren zet zich in voor de kernen Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Helvoirt, Esch en Biezenmortel. Momenteel bestaat er grote behoefte aan uitbreiding van het vrijwilligersbestand. Voor meer informatie en voor aanmelding kunt u bellen naar Peet van der Horst, coördinator, tel. 0411-601414of per E-mail: rupe@hetnet.nl www.ivnoisterwijk.nl De politie Midden en West Brabant is nog steeds op zoek naar deelnemers aan SMS-Alert. Met dit waarschuwingssysteem alarmeert de politie burgers via een SMS-bericht. Bijvoorbeeld als er iemand in de wijk vermist wordt, er een brand is met veel rookontwikkeling of een inbreker gesignaleerd is. Inmiddels hebben zich al 80.000 mensen aangemeld. De politie wil graag nog meer deelnemers voor deze succesvolle gratis alarmeringsdienst. Van 8 januari t/m 18 februari exposeert Suzanne Weterings-Schonck haar schilderijen in zorgcentrum Stanislaus. Het idee om kindergezichten te schilderen is ontstaan door inspiratie opgedaan uit reizen naar de tropen. Gedurende haar verblijf, van in totaal ongeveer twee en half jaar, in de tropen heeft ze kennis gemaakt met verschillende culturen. Met name het verschil in uiterlijk van kinderen van ver schillende culturen sprak haar daarbij bijzon der aan. De eerste schilderijen van de serie betreffen dan ook “donkere” buitenlandse kin deren. Later is ze ook “blanke” kinderen gaan schilderen. Suzanne schilderde haar serie kin dergezichten aan de hand van foto’s, waarbij ze probeerde in ieder schilderij de typische (niet met een vast toestel, ook niet als dat sms- berichten ondersteunt). Het werkt als volgt. U stuurt een SMS-bericht met de tekst PMWB gevolgd door uw postcode en huisnummer naar nummer 8844. Bijvoorbeeld PMWB 5045 LP 30. (PMWB staat voor Politie Midden en West Brabant). Let op! Uw postcode moet bestaan uit 4 cijfers en 2 letters, gebruik voor het cijfer 0 (nul) in de postcode géén letter o, uw aanmel ding is dan namelijk niet geldig. Ieder jaar organiseert het IVN-Oisterwijk een groencursus. Deze cursus is er voor iedereen, die geïnteresseerd is in de natuur en er zich wat meer in wil gaan verdiepen. Een grote voorkennis is niet nodig. Het leuke van de groencursus is de grote ver scheidenheid van onderwerpen die aan bod komen. Er is dus voor elk wat wils: u maakt ken nis met de geschiedenis van ons Brabants land- schap, er is een les over vogels, planten, insec ten, de kringloop van de natuur en nog diver se andere onderwerpen. De cursus bestaat uit 8 lesavonden en 10 ex cursies. Na iedere les volgt een excursie in het weekend erna. Zo kunnen we in de praktijk zien en beleven, wat er in de les is behandeld. Iedere excursie vindt plaats in een ander gebied, zodat u ook uw eigen leefomgeving beter leert kennen. Wat gaat te ver? Als alerte burger verdient u een schouderklop je, mag u mag het recht niet in eigen hand nemen. Het is niet de bedoeling de verdachte voor straf flink af te ranselen of uw frustratie af te reageren. Zodra de verdachte zich gewon nen geeft, is het doel bereikt en is er geen geweld meer nodig. Dit geldt zowel voor aanhouding door burgers als door de politie. Het is dus niet de vacature voor een coördinator van het vakan tie- project en een manager die de taak van de huidige vrijwilligersmanager wil overnemen. Vormen de voornoemde activiteiten een uitda ging, wil jij je daarvoor inzetten, wil je meer weten neem dan contact op met Henriette van Gils, tel. 513 3207. gezichtsuitdrukking van het kind weer te geven. Juist deze uitdrukkingen, zoals verdriet, con centratie, ondeugendheid en speelsheid zor gen er voor dat elk schilderij een unieke eigen sfeer heeft. Suzanne nodigt u uit, wandelend langs haar schilderijen, te komen tot een ant woord op de vraag: “verschillen de emoties van kinderen uit de wereld?” U bent van harte welkom om haar werk te komen bezichtigen, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur, in zorgcentrum Stanislaus. Hoe werkt SMS-Alert? Als deelnemer aan het waarschuwingssysteem geeft u eenmalig uw postcode op. De politie verstuurt na bijvoorbeeld een overval op een tankstation een SMS-Alert bericht. Hiervoor wordt die opgegeven postcode gebruikt en krij gen alle aangesloten GSM-telefoons in een straal van één of twee kilometer rond dat tank station een SMS politiebericht met daarin de signalementen van de overvallers en het verzoek naar hen uit te kijken. Als u iets ziet, kunt u dan direct de politie waarschuwen. Zo vergroot u zelf de veiligheid in uw wijk en woonplaats. In 2008 zette de politie in deze regio het mid del 124 keer in, waarvan 21 keer direct zaken werden opgelost dankzij tips van deelnemers. Met nog meer mensen die de SMS-Alert berich ten op hun mobiele telefoon ontvangen, ver wacht de politie het aantal successen verder te kunnen uitbreiden. PAGINA 6 Audi A3 1.6i Attraction Citroen Xsara Picasso 1.8i-16V Difference Fiat Panda 1.21 Dynamic Ford Focus l.8TDDi FuturaWagon Ford Ka l.3i Centennial Hyundai Accent 1,5i Automaat Opel Zafira 1,6i-16V Comfort LPG G3 Opel Zafira 2.0 DTi-l6V Elegance Opel Meriva 1.7 CDTi-l6V Njoy Opel Astra 1.7 CDTi Cosmo station Opel Astra 1.61-16V Enjoy Opel Astra 1.7 CDTi Njoy station Opel Astra 2.0 DTi-l6V Sport station Opel Corsa 1.7 Di-16V Elegance 5-drs Opel Agila 1.2i-16v Comfort Peugeot 307 SW 2.0 HDi Navtech Peugeot 307 SW I.6I-I6V Pack Peugeot 206 2.0 HDi 5-drs X-Line Renault Clio 1.61 RXE 5-drs Automaat. Seat Toledo I.6I-I6V Sport SeatArosa I.Oi Skoda Fabia 1.4i Comfort station VW Golf 1.6 FSi Turijn DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 513 3745 Voor meer info en foto's: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl o ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 28 JANUARI 2009 L

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 6