Kees Jansen en Sjaan Swinkels 50 jaar getrouwd Wendy en Guus: sportvrouw en sportman van het jaar Aphrodite BRILLEN LENZEN ’De Tweede Jeugd’ speelt weer... Jeugd De Vennen gestimuleerd om meer prijzen te winnen WOENSDAG 21 JANUARI 2009 - 33e JAARGANG - Nr. 1504 AvdW De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen later konden kopen. Een van de kinderen heeft het weer van hen gekocht en vanaf2001 de oude dag dus in St. Janshof 2. Er zijn in het huwelijk 4 kinderen geboren: 3 jongens en 1 meisje. Drie wonen er in Moerges tel en een in Hilvarenbeek. Daarnaast is er een pleegzoon “grootgebracht” (een zoon van een overleden zus van Kees). Er zijn 7 kleinkinde ren en 2 kinderen bij de pleegzoon. Ze hebben gezamenlijke hobby’s zoals bridgen en jeu de boules bij de KBÖ en Kees heeft jaren een seizoenkaart bij PSV gehad. Carla Jansen Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 (Foto Nieuwsklok) was daarbij tweede in haar leeftijdscategorie. Ook heeft zij een derde plaats behaald bij het kleinebanentoernooi.Voor deze prestaties mochten ze ieder een jeugdsportstimulerings- prijs in ontvangst nemen, in de vorm van een medaille en een rugzak met daarin leuke presentjes. Beide gefeliciteerd hiermee en dat je nog lang schaatsplezier mag hebben bij De Vennen. IXl.n.r.: trainster Imke van der Steen, Marijn van Esch en Nicky Schellekens De Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ speelt in ‘Den Boogaard’ op donderdag 22 januari om 14.00 uur, vrijdag 23 en zaterdag 24 januari 2009 om 20.00 uur het blijspel ’Wat moet ik met een oude vlam?’ geschreven door Theo Akkermans. De voorstelling op donderdag 22 januari is uitsluitend voor de ouderen van Moergestel. Op vrijdag en zaterdag is iedereen welkom. SJAAN Sjaan Swinkels werd geboren op 30 april 1937 als oudste in een gezin waar ook in totaal 11 kinderen zouden komen. Als baby woonde ze nog op de Oisterwijkseweg maar het tweede kind werd geboren in Oisterwijk alwaar papa werk had in de leerlooierij. Sjaan doorliep de Agnesschool en huishoudschool St. Martha in de Hoogstraat, doch voor haar gold ook “werken als je 14 bent”. Na het vervullen van diensten bij verschillende families, leerling stopster in Tilburg, maar dat bedrijf ging fail liet, belandde ze uiteindelijk bij schoenfabriek Berkelmans waar zij tot haar huwelijk bleef. Rondom de thuiskomst van Kees was Sjaan zich al aan het oriënteren op een tweede “arbeidzaam leven”. Via Jan Zoontjens kon zij hand- en spandiensten verlenen in Den Boo gaard waar haar stille wens om “iets in de keu ken” te doen werd aangewakkerd. Ze kreeg een baan op Zonnewende. Op een cursus Engels werd zij op het spoor gezet een sollicitatie te doen bij de fraters in Tilburg en dat lukte en hoe! Zij werd naast het werken in de gelegen heid gesteld cursussen te volgen tot en met het felbegeerde “dieetvoeding”. Vooruitzichten .om dit tot de 65 jarige leeftijd vol te houden werden wreed gestoord omdat op 61-jarige leeftijd er zich een ernstige ziekte aankondig- de. De fraters brachten haar nog gauw in een pensioenfonds, wat door Kees en Sjaan enorm wordt gewaardeerd, vooral het gebaar, want materieel levert het niet veel op. Na later is gebleken is er afdoende geopereerd en hebben zij gelukkig de nachtmerrie achter zich kun nen laten, maar werken was er niet meer bij. Den Bosch en werd aangenomen. Via interne opleidingen kon hij na 1 jaar beëdigd worden. Hij had het daar jaren naar zijn zin. Vijfentwintig jaar geleden, nota bene een cadeau van de kinderen bij de zilveren bruiloft, maak ten Kees en Sjaan een reis naar Oostenrijk waar Kees ten val kwam en zijn schouder ver brijzelde. Hierdoor werd hij arbeidsongeschikt en belandde in het invaliditeitspensioen. Met 52 jaar al thuis, maar na een poos niet bereid tot inactiviteit. Het begon in 1989 met een gevolg geven aan het verzoek van pastoor van de Broek om acoliet te worden in de kerk. Bij Audacia werd hij bestuurslid en kantinebe- heerder en daarna gelijke functies bij de KBO, resulterend in de onderscheiding in 2008. SAMEN In oktober 1954 gingen vrienden (Kees was toen in militaire dienst) dansen bij “Prins” in Oisterwijk en daar ontstond de verkering en op 29 januari 1959 werd er getrouwd in de Petrus Banden. Huisvesting vond plaats in een “huisje”, ontworpen en gebouwd door Cees Horsten in de “hof” van Tilburgseweg 18. In 1961 kon Schoolstraat 26 gehuurd worden (huis van van Gils) en daar kwam een einde aan bij de baan wisseling van Kees naar Den Bosch. Gemeente Moergestel kon helpen door Pastoor van den Boogaardstraat 2 aan te bieden wat ze Marijn van Esch en Nicky Schellekens waren beide uitgenodigd voor de jaarlijkse sport- awards uitreiking. Ditmaal ging het niet om recent gereden wedstrijden, maar om een waar dering van de prestaties van 2008. Marijn was in het jaar 2008 eerste bij de gewestelijke mini- kampioenschappen van zijn categorie. Nicky FEEST Op donderdag 29 januari is het feest dat om 13.00 uur begint met een H. Mis in de paro chiekerk. Van 18.00 uur tot 19.30 is er een receptie in de zaal van ’t Draaiboompje. Moergestel Nieuws wenst het gouden paar alvast van harte proficiat. Vrijwilliger van het jaar 2008 Afgelopen donderdag vond de uitreiking plaats van de Sportawards 2008 en huldiging van de kampioenen 2008. De sportprijs voor Sportvrouw van het Jaar ging naar zwemster Wendy van der Zanden. De titel van Sportman van het Jaar ging naar Guus Moonen. Jeugdstimule- ringsprijzen waren er voor Marijn van Esch en Nicky Schellekens van schaatsclub ‘De Vennen’. Sportploeg van het jaar werd Heren 2 voetbalvereniging Taxandria en de Rabobank-sport- vrijwilligersprijs was voor Ton Jozen van RKSV Oisterwijk. Zeer in hun nopjes met de huisvesting St. Janshof 2 (sinds 2001) waar alle activi teiten op het plein op de voet gevolgd kunnen worden (wat hebben ze genoten van de Guus Moonen marathon) staan zij Moergestel-Nieuws te woord om hun “verhaal” te doen. Voor velen een bekend verhaal door uitgebreide familieban den (Sjaan weliswaar niet getogen maar wel familiebanden, de naam zegt het al), maar bij de mijlpaal van de gouden bruiloft op 29 januari is het leuk alles nog eens de revue te laten passeren. KEES Kees is geboren op 20 auguatus 1934 als oud ste in een gezin waar in totaal 11 kinderen zouden komen. Dat was op het adres Tilburg seweg 18, toen nog onderdeel van het rijtje huizen (trek de lijn maar door van de wonin gen die er nu nog staan) maar inmiddels afge broken en vervangen door particuliere vrij staande woningen. Kleuterschool en lagere school in Moergestel, doch voor de leeftijdsgenoten van Kees was het het eerste jaar dat er geen “achtste klas” meer was door de verhoging van de leerplichtige leeftijd waardoor je tot je veertiende moest wachten om te gaan werken. Kees bracht die jaren door op de ambachtsschool in Tilburg waar hij de schoenmakersopleiding volgde om wanneer hij 14 jaar werd bij de Avang aan de slag te gaan en zo geschiedde. Tot zijn 37e heeft hij daar gewerkt. Door een broer op het spoor gebracht solliciteerde Kees naar het vak gevan genisbewaarder bij het Huis van Bewaring in Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 d Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Ij Bedankt aan alle vrijwilligers van Schaatsclub 'De Vennen' voor hun inzet tijdens de Weekblad voor Moergestel 1 PAN IS Laat u verrassen wat de mogelijk heden zijn bij Florus! Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. BLOEMSIERKUNST bruidswerk, corsages, boeketten grafwerk, bloemstukjes, balie- versieringen, bloem-abonnement cursussen, kinderfeestjes Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof uiterlijk maandag 12.00 Q Schoolstraat 5 M J MOERGESTEL AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER F uur w 4! r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1