QOEF! moorman Afscheid van een dirigente Nationale Voorleesdagen in de bieb! Meeke Rijnen op koers voor kwalificatie voor NK Allround Audaci nieuws Aan leveren foto's voor Moergestel- Nieuws Handbal is altijd raak! Meeke Rijnen in actie (Foto Paul Neuraij). TvE AUTOMOBIELBEDRIJF I- In het eerste weekend van het nieuwe jaar namen de wedstrijdschaatsers van de “Maxim-De Vennen-ploeg” niet deel aan wedstrijden omdat zij op trainings kamp in Alkmaar waren. Meeke Rijnen, ook lid van Schaatsclub “De Vennen”, was dit weekend wel volop actief tijdens een erg belangrijke wedstrijd. ari in Eindhoven te houden wedstrijd zullen in totaal 36 meisjes uit het gehele land strijden om 24 plaatsen op het Nederlands Kampioen schap dat op 31 januari en 1 februari in Utrecht zal worden gehouden. mooiste prentenboeken voor peuters en kleu ters. Meer informatie hierover staat op de website www.bibliotheekmb.nl Zondag jl nam in een warme viering in de parochiekerk Maike Horsten afscheid als dirigente van het parochiële kerkkoor Cantate Domino en het kinderkoor de St. Janszangertjes. Bijna 25 jaar heeft Maike het kerkkoor onder haar hoede gehad. Onder haar strakke maar toch vriendelijke leiding is het koor uitgegroeid tot een hechte groep met plezier in het zingen, een koor met kwaliteit bovendien. Graag had ze haar 25-jarig jubileum als dirigente met het koor op de echte datum willen vieren, maar een op handen zijnde operatie noopte haar het afscheid te bespoedigen. Maar later in het jaar zal zij haar afscheid met het koor nog op informele wijze gaan vieren. Na de viering was er in het parochiecentrum voor iedereen de gelegenheid om persoonlijk Maike te bedanken en van haar afscheid te ..9.30 10.20 11.20 10.00 10.00 11.10 11.30 13.50 Uitslagen: Roef! E - Winty E 6 - 1 Roef! C - Euro Girls C 3 - 4 Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Zondag 18 januari: DS 10.30 uur Roef-Avanti 2 GCJ 11.00 uur Apollo-Roef HS 11.40 uur Roef-HMC 3 DA 12.30 uur Wh.Demons 2-Roef HA 14.50 uur Tornado-Roef. AUDACIA JEUGD Zaterdag 17 januari Audacia BI - RKDSV BIAanw. 13.30 Audacia B2 - BMC B2Aanw. 13.30 Oirschot Vooruit El - Audacia El ....Vertr. 9.00 ROEF HANDBAL Donderdag 15 januari: Heren recreanten 21.30 uur Roef-Mixed-up Zaterdag 17 januari: MCJ 10.00 uur Roef-Taxandria MBJ 10.50 uur Roef 2-Blauwwit 1 MBJ 11.50 uur Roef 1-Artemis 1 nemen. Zeer veel parochianen maakten hier- van gebruik. Het was een waardig, welgemeend en warm afscheid. Dat Meeke in supervorm is blijkt uit het feit dat zij in de laatste maand van 2008 de clubre cords op de 300 meter (tijd 28.70), de 1000 meter (130.11) en de 3000 meter (4:43.88) wist te verbeteren. Rens van de Ven, eveneens lid van “De Vennen” en ploeggenoot van Meeke in de Zuid-Nederlandse selectieploeg, slaagde er ook in om een clubrecord op zijn naam te schrijven. Met een tijd van 4:29.12 op de 3000 meter was hij in Nijmegen 0.74 seconde sneller dan het oude clubrecord dat sinds 8 maart 2008 op naam van Harm IJsseldijk had gestaan. Quiz De prentenboeken worden tijdens de Nationale Voorleesdagen in de bieb tentoongesteld. Een quiz die peuters samen met een ouder/ begeleider in de bibliotheken Oisterwijk en Moergestel kunnen maken, laat jonge kinderen op een speelse wijze kennis maken met deze tien mooiste prentenboeken. De winnaar van de quiz? Die wordt de trotse eigenaar van het boek ‘Anton kan toveren’. Gratis lid en vingerpoppetje cadeau! Kinderen tot 6 jaar die in deze periode, natuur lijk gratis, lid worden van de bieb, krijgen (zolang de voorraad strekt) een leuk vinger poppetje cadeau! De medewerkers maken ouders en kinderen graag wegwijs en hebben altijd wel een leuke tip, afgestemd op de interesses van het (individuele) kind. Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers! In de competitie van de Aspiranten kan ieder een van iedereen winnen (met uitzondering van leider Rosoio). Euro Girls staat in punten gelijk dus wederom wordt het een spannende wedstrijd. Voor rust gaat het gelijk op en na de 0 - 1 is het Astrid die zorgt voor de 1 - 1. Met deze stand wordt de rust bereikt en na rust eenzelfde spelbeeld. Nu is het Roef, dat via Anouk Brekelmans op 2 - 1 komt. Door een benutte strafworp en twee velddöelpunten is de stand ineens 2 - 4. Dan met nog vier minuten te spelen is het wederom Anouk die 3 - 4 maakt. Helaas blijft het daarbij en onder luid applaus van het talrijke publiek verlaten de speelsters dan ook het veld. Op zaterdag 3 januari en zondag 4 januari werd op de ijsbanen van respectievelijk Breda en Eindhoven een kwalificatiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap Allround gehouden. Op basis van haar eerder dit sei zoen gereden tijden had Meeke zich met nog 31 andere meisjes Junioren-B uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg geplaatst voor deelname aan deze kwalificatiewedstrijd. Als eerstejaars B-junior moest Meeke het hier bij opnemen tegen meisjes die bijna allemaal een jaar ouder waren. Desondanks slaagde Meeke er in om zich via een achttiende plaats in het eindklassement over de afstanden 500, 3000 en 1500 meter te plaatsen voor de laatste ronde in de kwalificatie voor het Nederlands Kampioenschap. Tijdens een op 17 en 18 janu- Van woensdag 21 januari t/m zaterdag 31 januari zijn er weer Nationale Voorlees dagen. Doel van de Nationale Voorleesdagen is het voorlezen bevorderen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan hun interactieve vaardigheden. Maar vooral: het bezorgt ze heel veel plezier! Er daarom zijn er natuurlijk ook dit jaar weer volop activiteiten in de bieb tijdens de Nationale Voorleesdagen. ROEF KORFBAL 2008 GOED AFGESLOTEN De laatste wedstrijd van de pupillen in 2008 is tegen Winty uit Wintelre, die in de middenmoot staan. Kans dus om te herstellen van de neder laag van ’n week eerder. In het begin van de wed- Prentenboek van het Jaar Anton kan toveren van Ole Könnecke is uit geroepen tot Prentenboek van het Jaar en zal een centrale rol vervullen tijdens De Nationale Voorleesdagen 2009. Anton heeft een toverhoed. Een echte. Nu kan Anton dus toveren. En wie het niet gelooft, die zal nog versteld staan. Anton is namelijk hel goed in het wegtoveren van dingen. En mensen! Sinds september 2004 leidde zij ook het kinder koor de St. Janszangertjes. Ook dit verfrissen de kinderkoor bracht zij tot bloei. Voor de kin deren was het afscheid zwaar: bij het feestelijk samenzijn in het parochiecentrum na de vie ring lieten veel kinderen hun tranen de vrije loop. De leiding van het koor had ervoor gekozen het eigenlijke afscheid te vieren tijdens en na de eucharistieviering van 10.00 uur. Tijdens de viering bedankte pastoor Theo te Wierik Maike voor haar jarenlange inzet en na de viering brachten achtereenvolgens Will Pellis, als vice- voorzitter van het parochiebestuur, Oorrie op ’t Hoog als leidster van het kinderkoor en Ton van der Dussen als voorzitter van Cantate Domino hun dank aan Maike over. Maike zelf bedankte tenslotte alle sprekers voor hun loven de woorden, de leden van beide koren voor hun jarenlange trouw en aanhankelijkheid en tenslotte ook de parochianen voor hun aan dacht en sympathie in al die jaren. Zij deed dat op een hartverwarmende en geestige wijze. Een welgemeend applaus vanuit de kerk was haar deel. Op de website svroef.nl en hvroef.nl staan de trainingstijden, wedstrijdschema’s, uitslagen standen enz. U kunt alles bijhouden en is er iets wat je er ook graag op kwijt wilt, kun je altijd kontakt opnemen met onze webmaster Maria Oerlemans: oerhoog@home.nl De kinderen die graag mee komen trainen om te kijken of zij handbal ook zo leuk vinden, worden in de zaal verwacht op donderdag om 18.00 uur. Programma 17-1-2009: Asp. DSS Cl - Roef! Cl vertr. 10.00 uur Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen, pas na zes trainingen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. De trainingen wor den gegeven in de sporthal Stokeind elke maan dag vanaf 18.00. Wil je meer informatie bel 06- 51530853. Kijk voor wijzigingen in het programma regelmatig op de site van Audacia. Een Voorleesontbijt met interactieve voor stelling voor peuters en hun (groot)ouders In Bibliotheek Moergestel speelt Lin de Laat van Factorium een meespeelvoorstelling “Tovenaar Tho en het verdwenen boek”. Tovenaar Tho kan alles heel goed weg tover en, maar voor het weer tevoorschijn toveren heeft ze heel hard de hulp van de kinderen nodig. Waar is het boek gebleven? De voorstel ling is van 14.00 tot 14.30 uur. Een jury van Nederlandse jeugdbibliothecaris sen koos behalve dit boek tien titels als de strijd lijkt het daar echter niet. Het rondspelen leidt echter niet tot doelpunten en via een snel le aanval weet Janneke de 1 - 0 te maken. Dan neemt Roef het initiatief en scoort opnieuw, dit maal door Ammie 2 - 0. Dan wordt het 2-1. Voor de rust weet Roef, echter nog twee doel punten te maken zodat het 4 -1 wordt. Na rust blijft Roef sterker en weet nog twee keer de korf te vinden. Door doelpunten van Janneke (2x) en Marieke (2x) komt de eindstand op 6 -1 en blijven we aan kop van de competitie. C’ PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUARI 2009 1 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Het gebeurt steeds meer: het aanleveren van digitale foto's. We zijn daar natuurlijk blij mee maar moeten de inzenders van de foto's wel even wijzen op het vol gende. We kunnen nl. foto's niet 'zomaar' gebruiken. U moet altijd van het volgende uit gaan: de krant wil graag de foto's net zo groot hebben als dat ze op de camera staan. Wanneer de foto nl. verkleind wordt gemaild, kunnen we die NIET gebruiken! Het 'waarom niet?' is 'n technisch verhaal maar het is niet anders. Verder mag u fo to's nooit in een tekst-document plaatsen. Kort samengevat: foto's op originele grootte en altijd als JPG (niet in een Word-document)!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7