Bronzen beeld Ermelindis naast kerk Moergestel Toon Fonken en Wim Jansen 60 jaar lid harmonie Waar is (was) schaatsbaantje? VERLOREN Merijn Voorj aarslezingen in Cultureel Centrum De Krekul KBO-Brabant Awm/Hair Creations KVO uitnodiging I Hoera, Geboren!!! DANKBETUIGING SJEF EN JO VAN DRUNEN Groetjes Astrid Pierre Benjamin 8 januari 2009 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nog niets gesproken, nog niets gezegd. Toch al iets moois, iets heel teers, in ons hart gelegd!!! Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die van ons gouden huwelijks feest een superfeest gemaakt hebben! We denken dan speciaal aan de buurt voor het versieren van de straat, bij de kerk en De Schouw en natuurlijk ook voor de bloemen en vele kaarten die we hebben mogen ontvangen. Tevens willen we Martien Oerlemans bedanken voor de foto's en de reportage in 'Moergestel-Nieuws'. Tot slot danken we het parochiekoor 'Cantate Domino' en pastor Theo te Wierik voor de mooie viering op deze bijzondere dag. Bedankt allemaal, namens onszelf maar ook namens onze kinderen. Deze feestdag is voor ons een onvergetelijke dag geworden! - Zaal De Brouwer, Moergestel - Johan Stekelenburg-stichting, Tilburg - Pannenkoekenhuis De Ontdekking, Oisterwijk - Lolland plezier en avontuur, Tilburg - Zwembad De Leye, Oisterwijk - Natuurmuseum Brabant, Tilburg - Kindertheater Van Niks en Van Alles, Oisterwijk - Gemeente Oisterwijk Zoekertjes in prijs verhoogd! Vanaf 1 januari zijn de Zoekertjes in prijs verhoogd. Zoekertjes t/m 120 lettertekens (letters spaties) kosten 3,50 euro Zoekertjes vanaf 120 lettertekens kosten 5,- euro Zoekertjes moeten altijd contant worden betaald! Zoon van Paul en Astrid Francken Ruijmheuvel 16 5066 EL Moergestel 013-5134669 zondag 11 januari tijdens schaatsen op het Brandven mijn horloge, merk ORIS, type Pointer Day, metalen kast, metalen band. Aanzienlijke emotionele en ook geldelijke waarde. Tegen beloning terug te bezor gen bij: G.P.Gerritsen, Schoolstraat 38, Moergestel, tel. (013) 513 2164. Afdeling Moergestel Initiatief WieKentKunst eerbetoon aan alle Moergestelse vrijwilligers O\e.r enkele weken leest U in Moergestel Nieuws, wanneer ik weer open ga. De M.O.V.-groep van Moergestel dankt de volgende N ontwikkeling personen en instellingen, die met hun gulle gaven het jaarlijkse Driekoningenzin gen mogelijk hebben gemaakt: LID WORDEN VAN KBO- MOERGESTEL? Tl W - .VMM KOERSBAL van start en demonstratie PAGINA 3 7 missis fc- VREDe Het nieuwjaarsconcert werd ook dit jaar weer goed bezocht. Ruim 250 bezoekers genoten van de muziek die werd gebracht door de slagwerk- groep en het harmonieorkest Nog voor de pauze werd Theo van Nuenen door wethouder Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 14 JANUARI 2009 Zijn er niet enkele jaren geleden aanpas singen gedaan aan het parkeerterrein vóór Den Donk, zodat er, als er een vorstperio de aanbrak, een schaatsbaan voor de kin deren van kon worden gemaakt? Het leek allemaal zo simpel. De vrijwilli ge brandweer zou het parkeerterreintje onder water zetten en kinderen konden dan na enkele dagen veilig schaatsen op ’hun’ schaatsbaantje. Naar ons beste weten is dat tot nu toe slechts één keer gebeurd. Nu er echter ’n stevige aanhoudende vorstperiode is (was) aangebroken (al bijna twee weken lang) lijkt er met geen woord meer te worden gerept over dit prachtige initiatief van des tijds. Uit de officiële stukken van destijds blijkt het volgende: ’Daar de parkeerplaats toch geasfalteerd zou worden is overwogen en ook uitgevoerd om ten behoeve van de jeugd van de basisschool en de scouts van St. Jan een multifunctioneel gebruik van die par keerplaats te benutten door aan de zijkan ten de trottoirbanden enigszins een ’’lift”te geven, zodat bij het onder water zetten ervan gedurende een vorstperiode op natuurijs geschaatst zou kunnen worden’. Ook is klaar en duidelijk 'dat de mogelijk heid van schaatsen op het ’’ijsbaantje”aan de Bosstraat geen extra kosten met zich mee bracht, omdat de asfaltering toch al in het uitvoerende werk was opgenomen’. Aldus de informatie die we kregen uit welingelich te bron. Twee weken vorst... prachtig schaatsweer... dus waarom geen veilig schaatsbaantje voor de kinderen bij Den Donk? Aan de KVO leden en alle vrouwen die inte resse hebben. Wij gaan een gezellig dagje uit naar de huishoudbeurs in Amsterdam. Ga heer lijk mee shoppen en laat je inspireren door de laatste nieuwtjes en trends op het gebied van mode, verzorging, wonen, vrije tijd en culi nair... en heel veel beursaanbiedingen. Wij vertrekken op woensdag 18 februari, naar opstapplaats Stappegoor te Tilburg, om uiter lijk 9.00 uur vanaf St. Jansplein. Kosten 29,50 per persoon, inclusief entree en vervoer. De tijd dat we in de RAI zijn is ca. 11.00-18.00. Als we met een grote groep opgeven is er iets te regelen met de reisorganisatie i.v.m. de opst- applaats.Geefu in groten getale op bij het KVO bestuur, iedereen is welkom. Graag opgeven voor 21 januari met betaling van 29,50 bij Rikie, Past. Jansenstraat 10, tel. 513 3586. Het nieuwe beeld is geïnspireerd op het beeld je dat jaarlijks aan een vrijwilliger in Moergestel wordt geschonken. Ook dit bronzen beeldje is van de hand van Kees Ketelaars. Inclusief hard stenen sokkel wordt het nieuwe beeld ruim een meter hoog. Het zal een markant (herken- ningsjpunt worden in het hart van Moergestel. Het ontwerp, de productie en het plaatsen wor den bekostigd door de Rabobank Hilvarenbeek- Oisterwijk, woonstichting Stromenland en de gemeente Oisterwijk. Het parochiebestuur heeft toestemming gege ven om het beeld aan de zuidkant van de kerk te plaatsen. Dit is bezijden het St. Erme- lindishof, een nieuwbouwplan naast de kerk. De naamgeving van het St. Ermelindishof is een particulier initiatief van Moergestelaar Peter van de Wouw. Het is een van de voor beelden van hoe de middeleeuwse heilige Ermelindis zich een plaats heeft verworven in het hedendaags Moergestel. Moergestel heeft een gelijknamige reuzin en een bier. In 2007 tijdens de opening van Den Boogaard trok een processie ter ere van Ermelindis door het dorp. Alle moderne afbeeldingen van Ermelindis, zijn afgeleid van het beeld uit de vijftiende eeuw in de kerk. Op een plaquette tegen de sokkel van het nieu we beeld worden de namen gegrift van alle winnaars van de vrijwilligersprijs. WieKent Kunst nam het initiatief in het besef dat in Moergestel vele honderden vrijwilligers actief Joost Wagenmakers onderscheiden vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap. Theo is geen muzi kant, maar een man die veel werk verzet bin nen de vereniging. Hij verzorgt allerlei hand en spandiensten, en iedere repetitie schenkt hij de leden koffie en thee. Toon en Wim waren 9 jaar oud toen zij lid wer den van de muziekvereniging. Beiden hebben als klein mannetje les gehad van Piet Pen- nings en Rini van de Wouw, en groeiden uit tot muzikanten die het klappen van de zweep kennen. Toon heeft altijd klarinet geblazen, Wim is later overgestapt naar de baritonsaxo foon. Buiten de harmonie is Wim ook altijd erg actief geweest met muziek. Vele verenigingen hebben gebruikt gemaakt van zijn kennis en nog steeds is hij elke week op orgel te beluisteren bij Sta nislaus. Toon heeft in de afgelopen 60 jaar veel werk verzet voor Prinses Juliana en nog steeds wordt er een beroep op zijn kunde gedaan als er wat gebouwd of getimmerd moet worden. Na een toespraak van afgevaardigde Antony Fokker werden Toon en Wim onderscheiden met een insigne en bijbehorende oorkonde van de Brabantse Bond van Muziekvereni gingen. De vereniging zorgde voor een bloe metje voor de dames en een heerlijk pakket Reuzenbieren voor de jubilarissen. Voor de jaarwisseling heeft de KBO een gele flyer verspreid via Moergestel Nieuws. Daarin is de basinformatie opgenomen van de organi- satie en de activiteiten van de KBO. Met name geeft de ledenpas van de KBO nogal wat voor- I delen. Een lidmaatschap bedraagt voor 2009 slechts 21,-De KBO steekt veel energie in de belangenbehartiging van de leden op het ter rein van zorg, wonen, inkomen, dienstverlening en welzijn, zowel individueel als in de vorm van algemene voorlichtingsmiddagen. Hebt u spe cifieke vragen, dan kunt u terecht bij een van de ouderenadviseurs. De sociaal-culturele acti viteiten vinden nagenoeg allemaal plaats in den Boogaard. Indien u 50+ bent en er nog niet toe bent gekomen u aan te melden of u wilt nadere informatie: neemt u contact op met het secretariaat 513 6170 of met de ledenadminis tratie 513 6099. U kunt ook eens een bezoek brengen aan de website www.KBO-Moerges- tel.nl. En natuurlijk is een praatje met iemand die al lid is, wellicht het meest doorslaggevend om u aan te melden. Lid zijn van de KBO is de moeite waard; u ontmoet er tijdens de acti viteiten gezellige mensen. U bent zeer welkom bij de grootste vereniging van ons dorp. In het kader van de vele, heftige discussies in ons land over religie organiseert Cultureel Centrum De Krekul (Nic. van Eschstraat 30, 5061 VT Oisterwijk, 013 521 7340) op de zon dagmiddagen van 25 januari, 15 februari, 8 maart en 12 april een lezingencyclus met als titel: Op zoek naar zekerheid. Deze lezingen gaan over het geleidelijk verdwijnen van geloof, religie en zekerheden in onze westerse wereld alsook over de impact daarvan op ons. Sprekers zijn de filosofe mevr. Ineke van Pelt (25 janu- ari en 12 april), de godsdienstsocioloog dhr. I Theo Schepens (15 februari), de filosoof theo- loog mevr. Ria Schoenmakers (8 maart). Aanvangstijd: 14.00 uur, gelieve 15 minuten j tevoren aanwezig te zijn. Toegangsprijs: 7,50 inclusief koffie en thee. Verdere info vindt u op de website: www.parochiemoergestel.nl Zaterdagavond 10 januari werden tijdens het traditionele nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana de heren Toon Fonken en Wim Jansen gehul digd vanwege hun 60-jarig lidmaatschap. Theo van Nuenen werd in het zonnetje gezet voor zijn verdiensten in de afgelopen 25 jaar. Naast de kerk van Moergestel komt een bronzen beeld van de heilige Ermelindis. Het beeld is een initiatief van de Stichting WieKentKunst. Door middel van dit beeld worden alle vrijwilligers van Moergestel geëerd. Het door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars ontworpen beeld wordt onthuld tijdens de uitreiking van de jaarlijkse vrijwilligersprijs in juni van dit jaar. De uitreiking vindt plaats tijdens het door WieKentKunst georganiseerde Moergestel Zingt. zijn. Het is onmogelijk dat iedereen ooit de vrijwilligersprijs krijgt. Dit nieuwe beeld is een huldeblijk voor iedereen die zich inzet voor Moergestel. Het staat derhalve symbool voor de kracht van dit dorp en dat is dat heel veel men sen geheel belangeloos ergens hun schouders onder willen zetten. In de motivatie van WieKentKunst wordt een vergelijking getrokken met het beeld ‘Meej d’n krommen èèrm’ in Hilvarenbeek. Het stelt een Brabantse vrouw voor. Aan haar arm hangt een korfje gevuld met leeftocht. Het is haar cadeau aan een jonge moeder die nog in het kraambed ligt. Het gebruik werd 'Meej d’n krommen èèrm’ genoemd. Deze traditie staat voor zorg hebben voor elkaar, een waar de die in het hedendaags Moergestel nog sterk leeft. De bereidheid iets voor elkaar te doen, maakt van Moergestel een krachtige samenleving, motiveert de stichting Wie KentKunst het nieuwe Ermelindisbeeld. Met ingang van 1 januari start de KBO met Koersbal. Vergelijk het met Jeu de Boules, maar dan als binnenactiviteit. U kunt het dus het hele jaar door spelen Elke donderdag van 9.30 tot 12.00 uur wordt gespeeld op de zolder in Den Boogaard. Loop gerust eens binnen en meld u aan voor deelname, als het u iets lijkt. Al spe lend neemt het enthousiasme toe. Er is al een i groep gestart van ongeveer 10 personen. Op donderdag 15 januari vindt van 10.00 tot 12.00 uur door ervaren spelers uit Hilvarenbeek een demonstratie plaats van koersbal. Kom kijken, doe mee.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3