QOEF! VestiA Wendy 2 seconden onder Nederlands record Biljartnieuws Succesvol einde van 2008 voor schaatsers van “De Vennen” Oisterwijk OP ZOEK NAAR een nieuwe burgemeester! Zaterdag 10 januari: Handbal is altijd raak! GCJ 12.20 uur Roef-Bergeijk Belofte maakt schuld Op basis van een profielschets zoekt de commissie naar de persoon die het meest geschikt is om uw belangen te vertegen woordigen en de gemeente Oisterwijk te besturen. Zo’n profiel schets bestaat uit belangrijke kwaliteiten en eigenschappen die de nieuwe burgemeester zou moeten hebben. De zoektocht naar een nieuwe burgemeester gaat beginnen. Hiervoor is een vertrouwenscommissie samengesteld met afgevaardigden uit de raad. Uw mening telt mee! De vertrouwenscommissie vindt het belangrijk dat ook de inwoners van de gemeente zich kunnen uitspreken over de profielschets. Daarom de volgende oproep: Welke kwaliteiten en eigenschappen vindt belangrijk bij een nieuwe burgemeester? Waar moet de vertrouwenscommissie volgens op letten tijdens de sollicitatieprocedure? of stuur uw reactie naar Gemeente Oisterwijk, t.a.v. Griffie, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Geef uiterlijk 18 januari uw mening via griffie@oisterwijk.nl Zoekertjes in prijs verhoogd! De uitslagen: de Klaore - ’t Draaiboom- pje 49.2 - 55.7; ’t Stokske - ’t Centrum 49.2 - 51.0; de Klaore - ’t Stokske 60.0 - 41.1; ’t Draaiboompje - Epi 60.0 - 42.9. De stand: 1. de Klaore 6 - 326.8 punten; 2. ’t Draaiboompje 6 - 314.1 punten; 3. ’t Stokske 6-301.0 punten; 4. ’t Centrum 5 - 257.4 punten; 5. Epi 5 - 233.4 punten. In de volgende ronde, de 2de week van januari 2009, staan de volgende wed strijden op het programma: ’t Stokske - Epi en ’t Centrum - de Klaore. Tot de volgende keer. ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ Avanti 2-Roef 4-11; MBJ Internos 5-Roef 2 13-9; DS Wh.Demons 2- Roef 17-8; DA Roef-Achillles 95 18-11; HA Roef-Avanti 18-38; GCJ VHC-Roef 12-7; MBJ Avanti 1-Roefl 22-15; HS GHV 2-Roef 15-24. Zondag 11 januari: HS 13.10 uur Taxandria 2-Roef DS 14.10 uur Desk 2-Roef MCJ 14.25 uur Dongen 5-Roef MBJ 16.00 uur Dongen 3-Roef 2 'V Tijdens de vakantie van Moergestel Nieuws konden voor de schaatsers uit de wed- strijdploeg weer de nodige successen worden genoteerd. In het weekend van 13 en 14 december was Carolien van Asseldonk succesvol bij het Zuid-Nederlands Kampioen schap Sprint in Eindhoven. Zoals gebruikelijk bij sprintkampioenschappen werden de afstanden 500 en 1000 meter elk twee keer verdeeld over twee dagen gereden. In de 5de ronde van de Moergestelse biljartcompetitie deden de biljarters van ’t Draaiboompje zeer goede zaken in de uit- w wedstrijd bij de Klaore. Het is lang gele den dat de Klaore een wedstrijd met ruim verschil verloren heeft. Dit keer waren de biljarters van ’t Draaiboompje zeer goed op dreef en daardoor is de spanning in de competitie weer helemaal terug. Ad v.d. Wiel speelde de beste wedstrijd van de avond door 48 caramboles in 16 beurten bijeen te spelen, ’t Centrum wist in deze ronde de uitwedstrijd bij ’t Stokske met een klein verschil te winnen, en blijven daar door meedoen in de top van het klasse ment. Edwin van Gijzen speelde hier een voortreffelijke partij, 30 caramboles in 13 beurten. In de 6de ronde herstelde de Klaore zich van de mindere wedstrijd in de vorige ronde. Met het maximum van 60 punten thuis tegen ’t Stokske lieten zij zien dat ze nog steeds kampioenskan- didaat zijn. Frans v.d. Donk was deze avond goed op dreef in zijn wedstrijd, 38 caramboles in 15 beurten. De opmars van ’t Draaiboompje zette zich ook in deze ronde door. Ook zij wisten de maximale score van 60 punten bij te schrijven. Christ Rijnen speelde hier de beste wedstrijd, 34 caramboles in 18 beurten. Donderdag 15 januari: Heren recreanten 21.30 uur Roef-Mixed-up Op de website svroef.nl en hvroef.nl staan de trainingstijden, wedstrijdschema’s, uitslagen standen enz. kunt alles bijhouden en is er iets wat je er ook graag op kwijt wilt, kun je altijd kontakt opnemen met onze webmaster Maria Oerlemans: oerhoog@home.nl De kinderen die graag mee komen trainen om te kijken of zij handbal ook zo leuk vinden, wor den in de zaal verwacht op donderdag om 18.00 uur. Carolien van Asseldonk (rechts) op het podium van het Zuid-Nederlands Kampioenschap Sprint. Via vier goed gereden ritten, waaronder zelfs een verbetering van haar PR op de 1000 meter, schaatste Carolien naar de tweede plaats in het eindklassement van de categorie Senioren dames. Naast Carolien hadden namens “De Vennen” ook Imke van der Steen en Pim Peeters zich voor deelname aan deze kampioenschappen gekwa lificeerd. Imke behaalde een vijfde plaats in de categorie Neo-senioren dames en door een val tijdens zijn tweede rit over 500 meter moest Pim genoegen nemen met de negentiende plaats bij de jongens Junioren-A. Het feit dat Pim in beide ritten over 1000 meter sneller was dan zijn oude PR verkleinde de teleurstelling enigs zins. Op zondagavond 21 december werd op de ijsbaan in Eindhoven de finale van de marathon- competitie voor pupillen en Junioren-C gereden. Deze competitie bestond uit drie wedstrijd dagen, waarbij in totaal twee ritten over 500 meter en drie marathons werden gereden. Na afloop van de derde wedstrijdavond werd het eindklassement opgemaakt. Schaatsclub Voor vertrek naar onze hoofdstad liet de Moergestelse zwemster weten een aan val te doen op het NR 200m rugslag. Hoe het 3-daagse toernooi verliep leest U hieronder. Op donderdag vertrekken en aankomen, lek ker loszwemmen en relaxen. Vrijdag eerste afstand de 200m rugslag. In de ochtend zorgen dat je je plaatst voor de finale. 2.14.36 is 3 secon den boven haar PR, maar is genoeg om als tweede naar de finale te gaan. Tijdens de fina le is ze gespannen, maar gemotiveerd, gecon centreerd. De start is goed en ook haar tussen tijd van 1.03.46 is goed. De tweede 100 in 1.04.64, slechts een verval van 1,22 seconden. Eindtijd 2.08.10, bijna 2 seconden onder het Nederlands Record. In alle tumult ben ik bijna vergeten dat Olympiër Femke Heemskerk ook mee doet en nog snéller is, zodat Wendy het Nederlands Record nog niet op haar naam heeft. Toch heeft haar race zeker kansen om, later dit jaar, ook dit record aan te vallen. Een half uur later staat er een estafette op het pro gramma, 4xl00m vrije slag. Dat moet wel hard gaan, er ligt een Olympisch Team langs je. Als slotzwemster laat Wendy 0.54.80 noteren. “Ik ben geen sprintster, maar met de zesde tijd van de estafette doe ik toch aardig mee!” Dag 2 is de 200m vrije slag. Als vijfde ingeschre ven en als vijfde naar de finale. In de finale is er wel de concentratie. Ook deze PR-tijd gaat naar de haaien. De 2.00.64 wordt omgezet naar 1.59.54 en geeft energie voor de 4xl00m wis selslag estafette. Als startzwemster is de 100m rugslag voor haar rekening en met 1.00.55 (PR was 1.02.71) geeft ze weinig toe aan zwemsters als Heemskerk en Kromowidjojo. Het team wordt uiteindelijk derde en neemt brons mee naar Eindhoven. Dag 3 is de vermoeidheid van het gezicht af te lezen. Vooral een dag als gisteren hakt er in. “Ik moet 2x voluit gaan op de 200m vrije slag en vlak daarna nog een estafette, dat is eigenlijk te veel voor mij”. Daarom ga ik op zo’n derde dag voor de 100m rug, dan kan ik nog 2x vol uit. ’s Ochtends bij de series moet ze een tijd zetten en de 1.01.51 geeft haar de snelste tijd. In die finale start ze langs teamgenote en Olympiër Schreuder. “Je weet dat je dat niet kan bijhouden, maar het geeft vleugels en je probeert de schade zo beperkt mogelijk te houden”. Schreuder wint in een nieuw NR en Wendy tikt als tweede aan in 1.00.35, weer een PR. Ook hier is het verval minimaal en kan er dus meer uit komen. “Het is een mooie tijd, maar ik baal vre selijk dat het net niet onder de minuut is”. Als slotafstand is Wendy de slotzwemster van het estafetteteam I. De 4x200m vrijeslag wordt win nend afgesloten met een Nederlands Record. De tijd van Wendy is 2.00.14, waaruit valt op te maken dat de pijp leeg is. “Ik kijk terug op een geweldig toernooi, de “vlakke tijden” zijn vaak een mijlpaal, onder de 2.10 op de 200m rug, onder de 2.00 op de 200m vrij en net niet onder de minuut op de 100m rug. Vooraf had ik hier niet over durven dromen”. “De Vennen” was daarbij bijzonder succesvol, aangezien twee van de vijf deelnemende leden het erepodium mochten beklimmen. Bij de jongens Pupillen mocht Thomas van Dijk de derde prijs in ontvangst nemen en bij de meis je6 evenaarde Madolyn Appeldoorn deze pres- MBJTL50um" memos 3-Roef 1 tatie. Doordat zij wegens ziekte met aan alle - - -- onderdelen van de competitie hadden kunnen deelnemen, konden Gijs Coomans en Dai Dai en Seba Ntab geen rol spelen in de strijd om de prijzen. In de ritten over 500 meter slaagden Gijs Coomans en Thomas van Dijk er in om hun persoonlijk record (PR) te verbeteren. Na afloop van de marathoncompetitie nam Imke van der Steen deel aan een marathon voor Senioren dames. In de wedstrijd over 30 ronden legde Imke beslag op een fraaie tweede plaats, waar mee zij ook opschoof naar de tweede plaats in het tussenklassement van de marathon competitie. Hoewel 700 meter een officiële afstand is, wor den er tijdens schaatswedstrijden maar af en toe ritten over deze afstand gereden. Toen deze afstand op zondag 28 december wel een keer op het programma stond, grepen vijf rijders uit de wedstrijdploeg de kans om een tijd op deze afstand neer te zetten. Jelmer van der Steen was daarbij het snelst. Zijn tijd van 1:05.68 was zelfs 1.7 seconde sneller dan het Clubrecord dat Rens van de Ven bijna drie jaar geleden (28 januari 2006) in Groningen had gereden. Naast het suc ces van Jelmer werden er door Gijs Coomans, Maud van de Looy en Dai Dai Ntab persoon lijke records verbeterd. De tijd van Dai Dai op de 1000 meter (1:41.15) was bovendien goed voor promotie naar de derde klasse van de jongens Junioren-C. van de Wouw PAGINA 7 KACHELS HAARDEN SCHOUWEN vuur... gepresenteerd in zijn mooiste vorm Uiteindelijk beslist de vertrouwenscommissie over de inhoud van de profielschets. In de raadsvergadering van 18 februari wordt de profielschets vastgesteld. designhaarden sfeerhaarden hanghaarden houtkachels electrische haarden opengasvuren bio-ethanol accessoires Vanaf 1 januari zijn de Zoekertjes in prijs verhoogd. Zoekertjes t/m 120 lettertekens (letters spaties) kosten 3,50 euro Zoekertjes vanaf 120 lettertekens kosten 5,- euro Zoekertjes moeten altijd contant worden betaald! Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend gemeente O ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2009 Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel /Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Kapitein Nemostraat 113 Tilburg 013 - 5433965 info@vestiakachels.nl www.vestiakachels.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 7