Uitnodiging SMC Superloterij Pierre Willems Winter- en kerst- bieren bij Vereniging Bierproeven KBO-Brabant Voor iedereen een fantastisch nieuwjaarsconcert! Jaarlijkse expositie FoMo Winnaars kerstpuzzel ’Moergestel-Nieuws’ Uitslag 8e trekking c4Ro™pd h11: i e> GROEN-D-3 M.EJ.M. Hessels, "Burgemeester zijn is geen beroep maar een manier van leven!" Uitspraak burgemeester Y. Kortmann Na ruim 25 jaar het burgemeestersambt te hebben uitgeoefend - waarvan 18 jaar met veel toewijding in Oisterwijk - neemt drs. Yvo Kortmann afscheid als burgemeester van Oisterwijk, de 'Parel in 't Groen'. Graag biedt het gemeentebestuur de burgemeester en zijn echtgenote een feestelijke bijeenkomst aan ter gelegenheid van dit afscheid. Deze vindt plaats op Zondag 18 januari a.s. .1 van 15.00 tot 17.30 uur in Cultuurcentrum Tiliander, Spoorlaan 82c in Oisterwijk Wij nodigen u van harte uit! Vriendelijke groet, Ineke Depmann drs. Joop van Hezik loco-burgemeester secretaris Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Ria Elly en Roling Astrid en Paul V Afdeling Moergestel Na een kortstondige ziekte van nog geen 3 weken is onlangs mijn lieve man, ons pap, schoonvader en bijna opa overleden. Met al zijn wilskracht heeft hij deze strijd helaas niet kunnen winnen. Wij danken U allen voor de warme belangstelling, die wij tijdens zijn ziekte en na zijn overlijden hebben mogen ontvangen. Deze waren hartverwarmend. Moergestel, 8 april 1948 Tilburg, 29 december 2008 Echtgenoot van Ria Willems-Huurdeman Zoekertjes in prijs verhoogd! Vanaf 1 januari zijn de Zoekertjes in prijs verhoogd. Zoekertjes t/m 120 lettertekens (letters spaties) kosten 3,50 euro Zoekertjes vanaf 120 lettertekens kosten 5,- euro Zoekertjes moeten altijd contant worden betaald! Uw HART van levensbelang Op donderdag 15 januari om 14.00 uur is er een themamiddag over hartzaken en hartoperaties in Den Boogaard. De middag wordt verzorgd door de hartchirurg, de Heer van Straaten. Hij bespreekt op een voor iedereen begrijpbare manier ons hart met in het bijzonder hartope raties en de nazorg ervan. Zijn verhaal wordt ondersteund met beeldmateriaal. De middag is als volgt ingedeeld: Het eerste deel gaat over open hartoperaties. Daarna is er een pauze met gelegenheid voor een kopje koffie, thee of iets anders. Het twee de gedeelte gaat over hartklepoperaties en het aanbrengen van omleidingen. Er wordt steeds gelegenheid gegeven tot het stellen van vra gen. We bevelen de middag van harte bij u aan. Vrijdag 9 januan is h«««r zover..! De traditionele winter- en kerstbierenproever- ij van Vereniging Bierproeven Dit keer hebben we geprobeerd om niet alleen winterbieren uit België en Nederland te krij gen, maar ook te kijken hoe ze in andere delen van de wereld over kerstbieren denken. In het Bierwoordenboek staat onder ‘kerstbie ren’ o.a. het volgende: Winterbier is een boven gistend, meestal een moutig bier met een rela tief hoog alcoholgehalte. De meeste soorten zijn amber tot donker gekleurd, maar er zijn ook lichte varianten bekend. In veel van deze bie ren worden kruiden toegevoegd, zoals bijv, piment, honing, kaneel, kruidnagel en/of zoet hout.’ Een eenduidiger omschrijving van win- terbier heb ik niet kunnen vinden. Sommige brouwerijen geven aan één van hun biertjes de benaming winterbier, maar of ze nou echt onder het type winterbier vallen is soms maar de vraag. Ook marzenbier en Bière de Mars zou onder het type winterbier kunnen vallen, als zijnde het laatste bier dat in het brouwseizoen gebrouwen wordt. Hertog Jan Winterbier Hertog Jan Winterbier In België ook wel ein- dejaarsbier genoemd. Als u benieuwd bent hoe je dit in een bier terug kunt vinden, kom gerust meeproeven! Vanaf 20.30 uur is weer iedereen welkom om mee te komen proeven bij Café de Brouwer, Rootven 11 in Moergestel. Kosten voor niet- leden is 11,00, voor leden 8,00. Hebt u inte resse om lid te worden of wilt u meer informa tie kijk dan op www.verenigingbierproeven.nl Hij is de meest scorende middenvelder uit de Audacia historie. Hij is de minst kleinzerige speler ooit, want speelde een wedstrijd uit met een gebroken teen. Hij speelde als jeugdspeler nog bij Willem II en werd daar o.a. getraind door Jan Reker. Hij is al jaren leraar op het Koning Willem I-college. Hij werd op zijn huwelijk door privéchauffeur Willem van Hanegem gereden. Hij is al 50 jaar Feyenoordfan in hart en nieren. Gefeliciteerd, Gemma! maar niet echt) Moergestel 16. Metabo accu(schroef)boormachi- ne: GROEN-E-10 W.J.J. Wolfs, Postelstraat 20, Moergestel 17. klopboor Metabo ME-SBE 560: PAARS-I-8 L.C. Biesheuvel, De Looijakker 38, Moergestel 18. waardebon First Man t.w.v. 100: BLAUW-F-7 J.W Heidens, Groenstraat 49, Oisterwijk 19. waardebon Van Vel th oven t.w.v. 100: GROEN-F-2 K.C.M.P Beiten, Christiaan van de Aalaan 5, Oisterwijk 20. waadebon Konings Optiek t.w.v. 100: ROOD-E-9 K.C.P Boogaers, Oirschotseweg 37, Moergestel 21. Fatboy Original zitzak: ROOD-F- 6 J. Visser, De Stappen 30, Moergestel 22. Dolce Gusto koffiemachine: GEEL-I-8 Tapperij De Schouw, Rootven 43, Moergestel 23. verzorgingspakket Kemps t.w.v. 100: PAARS-F-19 PA.H. Schilders, De Stille Wille 95, Middelbeers 24. dinerbon ’t Draaiboompje t.w.v. 100: BLAUW-B-7 J. van Gerven, Oirschotsebaan 13a-2, Oisterwijk 25. waardebon Catering Wolfs t.w.v. 100: GEEL-A-14 J.F.M. op ’t Hoog, Postelstraat 25, Moergestel Kijk voor meer informatie op www.car- navalmoergestel.nl. De organisatie neemt met alle prijswinnaars contact op. Fotogroep FoMo uit Oisterwijk, Moergestel en omstreken heeft dit jaar haar 25- jarig bestaan gevierd met verschillende activiteiten. Zo heeft zij onder andere de organisatie van de Benevisie op zich genomen en is er een speciale fotowedstrijd voor kinderen georganiseerd. Tijdens de jaarlijks expositie van FoMo laten 25 leden hun beste werk zien. Bezoekers krijgen een bijzonder gevarieerd beeldverhaal te zien, waarbij men kan genieten van natuur-,model- portret- architectuur- en abstracte fotografie. Ook zul len er doorlopend digitale diashows (HDAV) te bewonderen zijn. De expositie vindt plaats in de theaterzaal van Tiliander en wordt geopend op vrij dag 9 januari om 20.00 uur. Openingstijden: vrijdag 9 januari: 20.00-22.00; zaterdag 10 januari: 12.00-17.00 en zondag 11 januari: 11.00-17.00. ‘n Recordaantal oplossingen kregen we op onze Kerstpuzzel. De oplossing: Sneeuw in de straat en op de bomen dat zijn kerstdromen. Na loting kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: W. van den Berg-Smink, Kap. Huyberslaan 1, Oisterwijk; T. Kin, De Looijak ker 26, Moergestel; Trudy Willems, Griete Veldeke 31, Moergestel. Proficiat! Zij krijgen de cadeaubon van 25,- euro thuisbezorgd! u de muzikale nieuwjaarswensen van muziek vereniging Prinses Juliana weer in ontvangst nemen. Een mooie concertzaal, een leuk en gevarieerd programma, dus een prachtige avond uit voor jong en oud! Zoals ieder jaar mag u muziek uit allerlei genre verwachten. Vorig jaar kwam de slagwerkgroep met een voor iedereen verrassend repertoire ten tonele, en ook dit jaar kunt u van de slag werkers weer heel wat verwachten. Behalve van de afwisselende ritmes kunt u zeker genieten van de sfeershow die speciaal voor dit concert is uitgewerkt. Dat de slagwerkgroep het con cert serieus neemt, blijkt wel uit het feit dat er op zaterdagmiddag nog een extra doorloop is gepland. Wedden dat instructeur Willy van Maasakkers zijn mannen op scherp heeft staan! Na de pauze en de huldiging van enkele leden zal het harmonieorkest onder leiding van dirigent Arthur Verhofstad met een kwalita tief sterk programma op het podium komen. Speciale aandacht verdient zeker het muziek stuk Concertpiece No. 2, waarin twee solo- klarinetten op onnavolgbare wijze te bewon deren zijn. De solisten voor dit werk zijn Hadewych van Leeuwen en Marjan Trom penaars. Wij wensen hen alvast veel succes. Wat u verder mag verwachten zijn Praise Jerusalem en Theatre Music, twee werken waar op al wekenlang de tanden worden stukgebe ten. Verder kunt u genieten van de Highlights from Dreamgirls en Jupiter. Natuurlijk staat er ook weer een ‘uitsmijter’ voor u op het program ma. Hopelijk bent u ook dit keer weer in groten getale aanwezig bij het traditionele nieuw jaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana. De toegang is uiteraard gratis en de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Graag tot ziens op 10 januari in Den Boogaard! Krijtenbogtstraat 11, Moergestel 15. Philips friteuse HD6180: GEEL- HOOFDPRIJS: auto Ford KA: Verbisen’ Hopveld 5, PAARS-A-7 R. Outmayer, De Werft 4, Moergestel 1. Icd-televisie JVC LT32A: ROOD- C-7, PJ.M. van den Boogaart, De Dagmaet 5, Moergestel 2. fiets Sparta Marathon 3.0: BLAUW-E-16 M.A.A. Rijnen, Heikant 4, Moergestel 3. 3-daags kuurarrangement Valkenburg: GEEL-J-15 C.C.A.M. Akkermans, Klein Tilburg 3, Tilburg 4. BeerTender: BLAUW-E-14 EJ.G. Kavelaars, Tuinweg 49, Oisterwijk 5. autopoetsbeurt Van Alphen: BLAUW-C-8 J.T.PE. Cornelissen, Donkhorst 3, Moergestel 6. dinerbon Auberge De Man t.w.v. 200: GEEL-F-16 M.A.M.H. op ’t Hoog, Zandstraat 18, Moergestel 7. Tefal vita cuisine stoomkoker: GEEL-A-19 J.G.M. van Beers, De Aanstede 17, Moergestel 8. PLM foto op canvas t.w.v. 215: BLAUW-I-12 M!H.M. Willems- Pijnenburg, Burgemeester Ter Veerstraat 30, Moergestel 9. Philips Senseo HD7830: GROEN- A-20 A.J.M.J. van Herck, Krijtestraat 47, Moergestel 10. wake-up light: BLAUW-H-13 Burgers, Pastoor van den Boogaardstraat 13, Moergestel 11. portable dvd-speler Salora DVP7005: GROEN-H-10 R.A.G.M. Brabers, Paasveen 3, Bunne 12. digitale fotolijst Salora DPF9002: BLAUW-B-13 J.F.J. van Korven, Bosstraat 26, Moergestel 13. digitale fotocamera GEA735: BLAUW-F-10 M.C.J.H. van Ierland, Broekzijde 12a, Moergestel In liefdevoile herinnering aan PAGINA 3 50 Door een technisch misverstand publiceren we de uitslag van de 7e trekking volgende week in deze krant. Belangenorganisatie voor senioren Burgemeester Kortmann en zijn echtgenote willen graag mensen uit de gemeente Oisterwijk met een verstandelijke beperking helpen hun weg te vinden op de digitale snelweg. Uw 'afscheidsbijdrage' hieraan is van harte welkom aan: Y.C.T.J. Kortmann inz. 'Fonds 't Schoor' op rekeningnummer 14 24 18 161 Rabobank. Meer informatie hierover op www.oisterwijk.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2009

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 3